Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko113
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
dolipinski

dolipinski

Dołączył 7 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1721
  • Znaleziska 1695
  • Mikroblog 26
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 0

844

Komuna wróciła! Wchodzi dyrektywa wymuszająca parytet kobiet w zarządzie spółek

Dyrektywa Women on Boards, która ma zostać wdrożona do polskiego prawa w czerwcu 2026 roku, zobowiązuje spółki giełdowe, w tym spółki Skarbu Państwa, do zapewnienia co najmniej 33% udziału osób niedostatecznie reprezentowanej płci w organach spółki łącznie (Zarząd + Rada Nadzorcza).

RECAPTCHASSIE
z
kpmg.com
dodany: 23.06.2026, 12:17:29
  • 156
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    prawo
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    biznes
  • #
    eurokomuna
dolipinski
dolipinski 23.06.2026, 15:07:18 via Wykop
  • 10
Jeszcze niech napiszą kto to jest kobieta 😉
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

579

Drony nad A1 i A4. Wyłapują TIR-y biorące udział w "wyścigach słoni"

Drony nad A1 i A4. Wyłapują TIR-y biorące udział w "wyścigach słoni"

W działaniach, w których wzięli udział policjanci drogówki z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Opola, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańska i Rzeszowa, sprawdzano jak skutecznie wykorzystywać drony do monitorowania ruchu na jednych z najważniejszych tras komunikacyjnych w kraju. [WIDEO]

ZobaczLink
z
wmetropolii.pl
dodany: 22.06.2026, 09:30:57
  • 170
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    drony
  • #
    autostradypolska
  • #
    ciezarowki
  • #
    polskiedrogi
dolipinski
dolipinski 22.06.2026, 17:25:56 via Wykop
  • -1
@HrabiaMonteCristo: Słaby argument, bo ci z ciężarówek płacą o wiele więcej

331

Rząd osłabi polskich eksporterów w starciu z ukraińską konkurencją

Rząd osłabi polskich eksporterów w starciu z ukraińską konkurencją

Rząd przyjmuje dziś projekt ustawy o podatku od nadmiarowych zysków na rynku paliw. To nie tylko nowa danina, w dodatku działająca wstecz. Najpoważniejszy problem leży gdzie indziej podatek obejmie również marże ze sprzedaży paliw za granicę, w tym głównie na rynek ukraiński.

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 16.06.2026, 10:11:25
  • 56
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    energetyka
dolipinski
dolipinski 17.06.2026, 06:50:51 via Wykop
  • 0
@Flavius_Claudius_Iulianus: to jest standardowa praktyka np w Wielkiej Brytanii.
Jak ceny ropy i gazu idą w górę bo jest wojna, to firmy paliwowe typu BP wydobywając np na morzu północnym nie mają dodatkowych kosztów związanych z tą wojną, ale zyski ogromne. Surowce naturalne traktuje się jako dobro narodowe i ten podatek ma sprawić, że całe społeczeństwa na tym korzysta

677

W Polsce kilka krewetek na pizzy podnosi VAT z 8% do 23%

W Polsce kilka krewetek na pizzy podnosi VAT z 8% do 23%

Szafa wnękowa może mieć 8% VAT, a identyczna konstrukcja z plecami z płyty już 23%. W Polsce o wysokości podatku często nie decyduje produkt, tylko urzędnicza interpretacja szczegółu, którego klient nawet nie zauważy

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 08.06.2026, 07:02:08
  • 124
  • #
    vat
dolipinski
dolipinski 09.06.2026, 05:02:52 via Wykop
  • 6
@Jariii: PiS jaki jest każdy widzi, ale co niby KO zmieniła? Jęczeli na nowy ład i inne, a zwyczajnie to kontynuują

558

Rupert Lowe MP Chcę, żeby świat usłyszał to, co my usłyszeliśmy.

To jest jeden z najbardziej trudnych do obejrzenia 6-minutowych filmów, ale każdy powinien go zobaczyć

damson19
z
x.com
dodany: 02.06.2026, 15:56:09
  • 59
  • #
    wielkabrytania
  • #
    londyn
dolipinski
dolipinski 03.06.2026, 05:59:46 via Wykop
  • 33
Gwałcić dzieci to nic, napisać o tym, że Pakistańczycy gwałcą dzieci to policja o 6 rano wywala drzwi
Mieszkałem w UK 20 lat i w tym czasie kraj zmienił się bardzo szybko. Syf jaki tam teraz jest to aż trudno uwierzyć, jak się tak nie przebywało trochę dłużej
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dolipinski
dolipinski 03.06.2026, 12:58:01 via Wykop
  • 5
@wokeulski: my wróciliśmy głównie ze względu właśnie na bałagan wszędzie i przestępczość tam gdzie mieszkaliśmy.
Żona bała się wychodzić sama do parku pobiegać, każde wyjście z koleżankami to jakieś nieprzyjemne sytuacje. Patologia w szkołach przelała czarę goryczy
dolipinski
dolipinski 08.06.2026, 11:58:15 via Wykop
  • 0
@ksos: Reading Berkshire.
dolipinski
dolipinski 08.06.2026, 18:33:48 via Wykop
  • 0
@ksos: mi lepiej, nawet Radom jest bez porównania czystrzy i bezpieczniejszy. Jak wyjeżdżałem było wprost odwrotnie.
Wiadomo, że każdy ma inną sytuację. Ja mam co robić, zarobki miałem w uk może lepsze, ale w Polsce mi nie brakuje, zaraz zaczniemy budowę domu. W UK mieliśmy małą szeregówka 2 sypialnie w przeciętnej dzielnicy, bez podjazdu, poszła za ponad £310k i to była nasza najlepsza inwestycja

331

Niszczą pola. Rolnicy są załamani. "Miesiące naszej pracy"

Niszczą pola. Rolnicy są załamani. "Miesiące naszej pracy"

- Przez lata uprawialiśmy tu marchew, pietruszkę i cebulę, ale ludzie regularnie kradli nam plony. Postanowiliśmy więc zasiać koniczynę, bo wydawało nam się, że nikt jej nie będzie zabierał. I rzeczywiście nie kradną, ale niszczą wszystko i to na ogromną skalę! mówił Dorko.

Piotrek7231
z
finanse.wp.pl
dodany: 02.06.2026, 10:38:08
  • 75
  • #
    rolnictwo
  • #
    europa
dolipinski
dolipinski 03.06.2026, 06:01:54 via Wykop
  • 5
@KrolWlosowzNosa: jak mu ukradli jedną marchewkę, to o jedną za dużo.

2069

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Koniec znanej i lubianej akcji lody za pasek w Pszczynie. Po 25 latach kultywowania lokalnego zwyczaju, Lodziarnia Pod Dębem została zmuszona do zaprzestania rozdawania darmowych lodów uczniom z wyróżnieniem. Decyzja ta zapadła po otrzymaniu oficjalnego, imiennego pisma od Rzecznika Praw Dziecka

Trzebieslawice
z
pszczyna.naszemiasto.pl
dodany: 02.06.2026, 12:30:49
  • 446
  • #
    polska
  • #
    wykopefekt
  • #
    pszczyna
  • #
    slask
  • #
    nauka
  • #
    szkolastandard
dolipinski
dolipinski 03.06.2026, 05:47:22 via Wykop
  • 5
Idąc dalej powinni zlikwidować czerwone paski, a może i oceny w ogóle.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

717

Agresywna kobieta w Audi ścigała auto z matką wiozącą dzieci.

Pokaż treści 18+

Agresywna kobieta w Audi ścigała auto z matką wiozącą dzieci.

Pościg zakończył się pod komisariatem, gdzie policjanci czekali na Audi. Pojazd miał kradzione tablice, w środku siedział poszukiwany mężczyzna, a kierująca Audi była pijana.

findi
z
kryminalki.pl
dodany: 18.05.2026, 17:46:22
  • 77
  • #
    patologiazewsi
  • #
    polska
  • #
    kierowcy
dolipinski
dolipinski 19.05.2026, 04:34:33 via Wykop
  • 2
@LudzieToDebile: niedawno gość, który nie zgłosił się do zakładu karnego na odbycie kary żartował na lotnisku, że ma bombkę. Ludzika głupota jest nieskończona

443

Udany test francuskiej rakiety balistycznej.

Udany test francuskiej rakiety balistycznej.

Koncern Thales, wspólnie z Ariane Group, pomyślnie przetestował nowy pocisk balistyczny krótkiego zasięgu FLP-T-150. Broń ta, wraz z wyrzutnią X-Fire, ma zastąpić amerykańskie M270 MLRS w armii Francji. Paryż wzmacnia w ten sposób dążenia do pełnej niezależności militarnej.

Kempes
z
portalobronny.se.pl
dodany: 17.05.2026, 07:30:47
  • 44
  • #
    militaria
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    francja
  • #
    usa
  • #
    wojsko
dolipinski
dolipinski 18.05.2026, 05:41:26 via Wykop
  • 1
@FireDash: UK to w ogóle jest szczyt marnotrawstwa. Wydają coś koło 2.5% pkg a cała ich armia zmieściła by się na większym stadionie.
Niedawno ktoś fajnie porównał, że najdroższa nowa linia tramwajowa zbudowana we Francji była tańsza, niż najtańsza zbudowana w UK

113

W EU nakrętki i system kaucyjny. W USA 6.8 V8 było za małe, więc będzie 7.3 V8

W EU nakrętki i system kaucyjny. W USA 6.8 V8 było za małe, więc będzie 7.3 V8

Ford Super Duty 2027 pokazuje różnicę między amerykańskim i europejskim myśleniem o samochodach. U nas 1.2 czy 1.6 litra potrafi być przedstawiane jako rozsądny wybór do SUV-a. Tam bazowym silnikiem w roboczym pick-upie może zostać wolnossące V8 o pojemności 7.3 litra.

d4nello
z
menworld.pl
dodany: 15.05.2026, 17:59:43
  • 173
  • #
    usa
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    carboners
  • #
    ciekawostki
  • #
    samochodyzusa
dolipinski
dolipinski 16.05.2026, 16:02:25 via Wykop
  • 1
Co maja nakrętki i system kaucyjny do silników? Nakrętki miały walczyć z zaśmiecaniem, nie z ociepleniem klimatu
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

327

Haiti umiera z głodu. ONZ alarmuje: połowa kraju potrzebuje natychmiastowej pomo

Haiti umiera z głodu. ONZ alarmuje: połowa kraju potrzebuje natychmiastowej pomo

Około połowa populacji 12-milionowego Haiti doświadcza głodu i potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej - wynika z najnowszego raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Sprecyzowała, że w gronie 6,4 mln osób potrzebujących na Haiti pilnej pomocy humanitarnej jest 5,7 mln obywateli, którzy doświadczają

znin
z
bankier.pl
dodany: 12.04.2026, 18:54:19
  • 192
  • #
    haiti
  • #
    swiat
  • #
    rolnictwo
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • #
    jedzenie
dolipinski
dolipinski 14.04.2026, 05:10:13 via Wykop
  • 1
@TheKirghizLight: wszędzie gdzie byłem na świecie, jak tylko jest więcej czarnych, to jest b----l, bieda i niebezpiecznie. Nie trzeba na Haiti czy do Afryki jechać, wystarczył mi Londyn i okolice-9/10 ofiar ataku nożem to czarny zabija czarnego

389

WĘGRY: kompilacja ujęć z ulic Budapesztu. Szaleństwo.

WĘGRY: kompilacja ujęć z ulic Budapesztu. Szaleństwo.

Krótka kompilacja ujęć nagrywanych przez Węgrów na ulicach Budapesztu po odsunięciu Orbana od władzy. Gratulacje Węgrzy! Pięknie się to ogląda.

lskx
z
youtube.com
dodany: 13.04.2026, 16:22:32
  • 212
  • #
    wydarzenia
  • #
    swiat
  • #
    wegry
  • #
    polityka
dolipinski
dolipinski 14.04.2026, 04:38:00 via Wykop
  • 2
@TenTemuATamtenTamtemu: co się niby u nas zmieniło dla zwykłego obywatela, czy przedsiębiorcy poza narracja w TVN?

575

Kancelaria Obrony Mężczyzn

Pary rozwodzą się zawsze wtedy, gdy kobieta zaczyna uważać, że jej mąż jest kimś gorszym od niej, jest od niej niżej. Zawsze" piszą adwokaci ze Szczecina

PIAN--A_A--KTYWNA
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 09.04.2026, 06:47:07
  • 98
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    prawo
  • #
    zwiazki
dolipinski
dolipinski 09.04.2026, 18:19:46 via Wykop
  • 1
@Kartoffelpanzerkampfwagen: ta pogoń się kończy, jak tylko odniesienia sukces. Wtedy nagle koło jednego plemnika pojawia się mnóstwo jajeczek 😉

356

Irański atak rakietowy na Izrael. Teheran ostrzega USA

Irański atak rakietowy na Izrael. Teheran ostrzega USA

Niespokojna noc na Bliskim Wschodzie. W stronę Izraela wystrzelono irańską rakietę z głowicą kasetową. Do zmasowanych ataków dołączyli również rebelianci Huti i libański Hezbollah. Władze w Teheranie wprost ostrzegają Stany Zjednoczone przed katastrofalnymi skutkami tych działań dla globalnej gospod

KapitanTorpedal
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 03.04.2026, 05:50:13
  • 42
  • #
    bliskiwschod
  • #
    izrael
  • #
    iran
  • #
    usa
  • #
    wojna
  • #
    wydarzenia
dolipinski
dolipinski 03.04.2026, 19:29:08 via Wykop
  • 1
Mam pytanie do lepiej znających temat takiej broni: czy jeśli taka rakieta zostanie przechwycona, to czy te male ładunki/bombki, które przynosi mogą dalej spaść na ziemię i dopiero tam eksplodować tak, jak oryginalnie miały to zrobić?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

636

"Bardzo rozczarowująca" postawa. Marco Rubio krytykuje sojuszników z NATO

"Bardzo rozczarowująca" postawa. Marco Rubio krytykuje sojuszników z NATO

Stany Zjednoczone będą musiały dokonać ponownej oceny swoich relacji z NATO

Pasterz30
z
rmf24.pl
dodany: 31.03.2026, 12:29:07
  • 102
  • #
    wojna
  • #
    iran
  • #
    usa
  • #
    trump
  • #
    nato
dolipinski
dolipinski 31.03.2026, 17:30:55 via Wykop
  • 1
Czy to jest tak, że NATO to sojusz obronny? USA nie jest zagrożone więc w czym mają problem?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

499

67 CV i zero pracy. Tak dziś wygląda polski rynek

67 CV i zero pracy. Tak dziś wygląda polski rynek

koncentruje się na pogarszającej się sytuacji społeczno-gospodarczej, pokazanej przez pryzmat trudności na rynku pracy, rosnących kosztów życia oraz narastającej frustracji zwykłych obywateli. Ważnym wątkiem jest również krytyka mechanizmów funkcjonowania dużych firm, polityki energetyczno-klimat...

snorli12
z
youtube.com
dodany: 15.03.2026, 14:25:36
  • 262
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    pracait
  • #
    korposwiat
  • #
    kolchoz
dolipinski
dolipinski 17.03.2026, 06:22:01 via Wykop
  • 5
Dużo zależy od zawodu. Każdy chce w biurze siedzieć, ale w warsztatach, na budowach itd cały czas brakuje fachowców
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dolipinski
dolipinski 18.03.2026, 06:38:24 via Wykop
  • 0
@MetalowyBieg: ja właśnie buduję dom i jak na razie mam bardzo fajną ekipę. Zero pijaństwa, zorganizowani. Zarabiają 10-15k miesięcznie, w zimę wiadomo jak pogoda pozwoli.
dolipinski
dolipinski 18.03.2026, 06:39:17 via Wykop
  • 0
@krzywy_kanister: mówi o fachowcach. Elektryce, hydraulicy czy murarze zarabiają dobra kasę.
dolipinski
dolipinski 18.03.2026, 08:38:31 via Wykop
  • 0
“Nawet @krzywy_kanister ”nawet na stary” to nigdzie nie ma dobrej kasy. W każdym zawodzie trzeba coś potrafić, żeby dobrze zarobić.
Sam jeździłem ciężarówkami zamiast pracować jako nauczyciel. W UK na początku miałem £8/h, ale jak trochę podniosłem kwalifikacje, miałem więcej praktyki itd dostałem pracę dla shell i woziłem palia na ich stacje-tak ju się zarabiań £26/h

3099

VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej

VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej

Komisja Europejska proponuje obniżkę VAT na energię do 5%, by ulżyć obywatelom. Polska, mająca jedne z najwyższych cen prądu w UE, mówi "pas". Powód? Miliardowe straty dla budżetu. Wygląda na to, że kroplówka dla państwa jest ważniejsza niż niższe rachunki w Waszych domach.

awres
z
energia.rp.pl
dodany: 28.02.2026, 21:32:22
  • 338
  • #
    polska
  • #
    energetyka
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    prad
  • #
    gospodarka
dolipinski
dolipinski 01.03.2026, 07:33:11 via Wykop
  • 1
W uk os dawna jest 5% na energię dla domowo, czy to prąd, gaz czy olej. 20% dla firm
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dolipinski
dolipinski 01.03.2026, 07:42:14 via Wykop
  • 2
Uwielbiam takie wysrywy-ja tylko napisałem jakie są stawki w innym kraju, a ty już wiesz, żebrak mieszkam i jestem biedny.
Dla twojej wiadomości człowieku ubogi umysłowo to wróciłem do Polski. Sprzedałem dom w UK i buduje sobie domek na wsi w Polsce, otworzyłem malutką firmę z żoną i tak sobie bidujemy na polskiej wsi
dolipinski
dolipinski 01.03.2026, 09:01:02 via Wykop
  • 1
@paliwoda: widzę ciśnie gumka w majtkach. Szukasz tylko zaczepki, nie wniosłeś nic do tematu

465

To się w głowie nie mieści. Ceny produktów rosną szybciej niż inflacja

To się w głowie nie mieści. Ceny produktów rosną szybciej niż inflacja

W pierwszym miesiącu br. koszyk produktów codziennego użytku zdrożał o 2,71 proc., a w ujęciu rocznym ceny poszły w górę o 8,6 proc. - wynika z raportu ASM SFA. Najmniej za te same zakupy trzeba było zapłacić w sklepach sieci Auchan, natomiast najdroższe okazało się Netto.

rychu-nalepa
z
forsal.pl
dodany: 27.02.2026, 11:11:59
  • 152
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    inflacja
dolipinski
dolipinski 28.02.2026, 07:13:06 via Wykop
  • 0
@KasparHauser: Kiełbasa zdrożała, paliwo jest tańsze. Ja nie jem kiełbasy, ktoś inny nie jeździ samochodem. Dla każdego ten „koszyk” będzie inny

651

McDonald's w Niemczech "ukrywa" jedzenie. Kampania na ramadan

Dopiero po zapadnięciu zmroku, w chwili zakończenia dziennego postu, na ekranach "pojawia się" jedzenie. W Niemczech ramadan obchodzi około sześciu milionów muzułmanów, co stanowi od 6,4 do 6,7 proc. populacji kraju (dane z lat 20202021).

bury256
z
o2.pl
dodany: 26.02.2026, 19:10:45
  • 126
  • #
    niemcy
  • #
    islam
  • #
    ramadan
  • #
    europa
  • #
    lewackalogika
dolipinski
dolipinski 27.02.2026, 06:08:48 via Wykop
  • -5
Z tego co pamiętam, to mięso w McDonald się jest halal i żaden muzułmanin nie powinien tego jest
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dolipinski
dolipinski 27.02.2026, 07:41:51 via Wykop
  • -4
@paliwoda: tak szybko napisałem, intelektom mi zamienił nie na się
MIĘSO W MCDONALDS NIE JEST HALAL

2626

Dino przechodzi do ofensywy i żąda usunięcia krytycznych wpisów

Dino przechodzi do ofensywy i żąda usunięcia krytycznych wpisów

Zarząd Dino ignoruje zaproszenia do rozmów oraz nie przystąpił do rokowań w trybie ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, za to dopatrzył się "naruszenie dóbr osobistych spółki" w krytycznych wpisach, które ostatnio przelały się przez internet i żąda ich usunięcia XD

Neobychno
z
portalspozywczy.pl
dodany: 13.02.2026, 19:04:56
  • 452
  • #
    dino
  • #
    januszebiznesu
  • #
    lidl
  • #
    biedronka
  • #
    gospodarka
  • #
    januszex
dolipinski
dolipinski 13.02.2026, 19:55:15 via Wykop
  • 6
Większość sklepów jest w małych miejscowościach i chyba tam łatwiej im znaleźć obsadę, a ta bardziej się boi odejść niż to ma miejsce w dużych miastach
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Dominik Lipinski

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 27.02.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 26.06.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking