Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko195
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

2027

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Koniec znanej i lubianej akcji lody za pasek w Pszczynie. Po 25 latach kultywowania lokalnego zwyczaju, Lodziarnia Pod Dębem została zmuszona do zaprzestania rozdawania darmowych lodów uczniom z wyróżnieniem. Decyzja ta zapadła po otrzymaniu oficjalnego, imiennego pisma od Rzecznika Praw Dziecka

Trzebieslawice
Trzebieslawice
Trzebieslawice
z
pszczyna.naszemiasto.pl
dodany: 02.06.2026, 12:30:49
  • #
    polska
  • #
    wykopefekt
  • #
    pszczyna
  • #
    slask
  • #
    nauka
  • #
    szkolastandard
  • 449
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (4)

a to nie wyklucza - media expert płaci za oceny
grafika_historyczna
z mediaexpert.pl
  • 145
Lodziarnia na google maps
matthewonthego
z maps.app.goo.gl
  • 47

Komentarze (449)

najlepsze

elo345
elo345
elo345
02.06.2026, 12:35:15 via Wykop
  • 1583
Rzecznik Praw Dziecka: To może wykluczać


Dalej wychowujmy płatki śniegu, a za 20 lat to wystarczy jedna porodówka w kraju.
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

osetnik
osetnik
02.06.2026, 13:05:59 via Wykop
  • 385
@elo345: nie (tylko) o podatku śniegu chodzi, a o presję że strony postępaków, którzy pod płaszczykiem "empatii", czy "równości" wprowadzają kolejne zamordyzmy.
  • Odpowiedz
murison
murison
murison
02.06.2026, 13:26:13 via Wykop
  • 560
@elo345: ogólnie to p------e na maxa, bo chyba czyms najzupełniej normalnym sa jakies nagrody dla najlepszych uczniów. ksiązki, medale itp.
  • Odpowiedz
Car_Roman
Car_Roman
02.06.2026, 12:46:16 via Wykop
  • 831
To jest przejaw faszyzmu czyli wtrącania się państwa w każdą dziedzinę. Co państwo obchodzi, że mieli taki zwyczaj?
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

papiez_akrobata
papiez_akrobata
02.06.2026, 14:05:08 via Wykop
  • 98
@Car_Roman:

faszyzmu czyli wtrącania się państwa w każdą dziedzinę


To nie jest definicja faszyzmu.
  • Odpowiedz
PuchaczLesny
PuchaczLesny
02.06.2026, 14:08:47 via Wykop
  • 174
@Car_Roman: to nie jest f-----m a jedynie lewicowe państwo.
Tak czy inaczej typiara do pozbawienia stanowiska. Za nadużycie stanowiska powinno się zamykać w pierdlu.
  • Odpowiedz
dadae30
dadae30
dadae30
02.06.2026, 12:39:22 via Wykop
  • 638
Myślę że ta kobieta nigdy nie miała świadectwa z czerwonym paskiem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mkarweta
mkarweta
02.06.2026, 13:57:14 via Wykop
  • 359
@dadae30: i dlatego została urzędniczką państwową.

  • Odpowiedz
ZjazdDoBazy
ZjazdDoBazy
ZjazdDoBazy
02.06.2026, 14:21:57 via Wykop
  • 141
@dadae30: @mkarweta Debilizm w stylu: Nie dostaniesz premii, bo ci co chleja i nic nie robia beda sie czuli wykluczeni. Cyrk.
  • Odpowiedz
konkarne
konkarne
02.06.2026, 12:49:17 via Wykop
  • 591
Kwintesencja lewactwa...
Zlikwidujmy jeszcze oceny 5 i 6 bo innym dzieciom będzie przykro. Nie ma to jak równanie społeczeństwa w dół...

Jak to jest, że za 80% tego typu idiotyzmów stoją kobiety, politycy??? ¯\(ツ)/¯
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

panzmarszrutkiwbiszkeku
panzmarszrutkiwbiszkeku
02.06.2026, 13:57:19 via Wykop
  • 162
@konkarne: błędem było dopuścić je do władzy, to nie jest tajemnica
  • Odpowiedz
eenie-meenie
eenie-meenie
eenie-meenie
02.06.2026, 16:10:31 via Wykop
  • 25
@Kartoffelpanzerkampfwagen: Tak właśnie myśleliśmy, że wyglądasz, dzięki za potwierdzenie.
  • Odpowiedz
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
02.06.2026, 12:52:16 via Wykop
  • 424
Co znaczy, że może wykluczać? Zasady znane, jak ktoś się nie uczył, to sam się wykluczył z nagrody! Olimpijczyków też przestańmy szkolić bo ktoś biegnie wolnej i mu przykro!

Przeszło 30 lat temu
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
02.06.2026, 14:16:31 via Wykop
  • 88
@vostok: nie ma nic zdrowszego niż rywalizacja i cały postęp cywilizacji był na niej oparty.
  • Odpowiedz
Dlkvv
Dlkvv
Dlkvv
02.06.2026, 14:57:05 via Android
  • 31
@tomasz-aleksander-barania: Nie dla pewnej grupy lewicowych baranów. Oni chcieliby nic nie robić, a żyć jak ciężko zapieprzający rówieśnicy..
  • Odpowiedz
Commodore_64
Commodore_64
02.06.2026, 12:48:36 via Wykop
  • 234
Według stanowiska Rzecznika Praw Dziecka, Moniki Horny-Cieślak, akcje promocyjne i filantropijne uzależniające nagrodę od ocen na świadectwie mogą nieść za sobą negatywne skutki społeczne. Biuro Rzecznika argumentuje, że inicjatywa „lody za pasek” może potencjalnie naruszać prawa dziecka, generować nadmierną presję psychiczną, promować niezdrową rywalizację oraz prowadzić do wykluczenia rówieśniczego tych dzieci, które z różnych przyczyn wybitnych wyników w nauce nie osiągają.


Idealnie pasuje do KAŻDEGO przywileju: ludzie nie objęci dopłatą/przywilejem/czymkolwiek mogą teraz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

HabaHabaZutZut
HabaHabaZutZut
HabaHabaZutZut
02.06.2026, 13:10:48 via Wykop
  • 138
@Commodore_64: Idiotyczna argumentacji pani napalonej. Skoro paski takie straszne konsekwencje niosą to wogóle po co one są? Do napiętnowania tyg którym mimo usilnych starań szkoły udało się coś osiągnąć?
  • Odpowiedz
atomic77
atomic77
atomic77
02.06.2026, 13:59:32 via Wykop
  • 102
@HabaHabaZutZut: idąc dalej: dlaczego lody za darmo "mogą wykluczać", a wykluczeniem nie jest to, że za dobre świadectwo można iść do lepszego liceum, a słabszy uczeń nie ma szans się tam dostać?
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe
02.06.2026, 12:49:19 via Wykop
  • 172
Niezły fikoł...

Lody "za pasek" naruszają prawa dziecka, ale samo to że jednym ten pasek jest nadawany, a innym nie, bądź że wg. rozmaitych kryteriów jedni uczniowie otrzymują dyplomy czy nagrody rzeczowe za rozmaite wyróżnienia, a inni nie (nawet jeśli te kryteria są całkowicie obiektywne) - to już niczego nie narusza?
Tam już "niezdrowej rywalizacji" nie ma?

A darmowe lody to już metafizyka...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
02.06.2026, 12:51:13 via Wykop
  • 19
@hellfirehe: albo Tusk jak to było z alkotubkami
  • Odpowiedz
mkarweta
mkarweta
02.06.2026, 13:58:13 via Wykop
  • 37
Lody "za pasek" naruszają prawa dziecka,


@hellfirehe: ale już srebrny krzyż zasługi nie narusza praw innych dzieci.

#korneliawieczorek
  • Odpowiedz
bossssob
bossssob
bossssob
02.06.2026, 13:27:39 via Wykop
  • 147
Co innego mógł wymyślić przygłup z platformy czy jakiejś innej chorej psychicznie lewicy. Pewnie najbardziej ich boli że lodziarnia nagradza za dobre wyniki w nauce i nie ma profitów dla patusów i debili.

Z resztą my tu mówimy o lodzie za 2.50. A to rządowe bydło "uprzyjemnia" każdemu życie codziennie. Do wszystkiego trzeba się przypi*ć. Dobrze, że akcja nie miała znamion loterii bo o 5 rano jakiś CBŚ wpadłby właścicielowi na chatę.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ramirezvaca
ramirezvaca
02.06.2026, 13:55:41 via Wykop
  • 16
@bossssob: tam blisko jest takie "lepsze" liceum gdzie są dzieci miejscowych kasowców więc pewnie jakiś Mateuszek poskarżył się mamusi no i... stało się albo ewentualnie sam z chatem gpt wysmarował pismo.
  • Odpowiedz
denazyfikacja
denazyfikacja
02.06.2026, 16:24:55 via Wykop
  • 24
my tu mówimy o lodzie za 2.50

teraz to mała gałka lodów kosztuje co najmniej 8 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
grafiene
grafiene
02.06.2026, 12:33:12 via Wykop
  • 81
Absurd... Takie akcje były organizowane od zawsze.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RafB
RafB
02.06.2026, 12:50:10 via Wykop
  • 80
Ja w ogle bym zrezygnował z dawanie jedynek.. przecież to stygmatyzuje i dzieciom jest smutno...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Silence369
Silence369
02.06.2026, 13:49:56 via Wykop
  • 26
@RafB: Przecież to wdrażają pomału.
  • Odpowiedz
maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
02.06.2026, 14:36:03 via Wykop
  • 7
@RafB: trzeba pójść dalej i przestać wysyłać naszych zawodników na różne zawody. Tacy piłkarze jadą i ich upokarzają na wizji, to straszna trauma. Albo ta durna Jewrowizja - większość kandydatów odpada, jak oni się muszą czuć jak ktoś inny jedzie na konkurs? A wybory Miss? Co to za trauma, gdzie rzecznik! Help!
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 23
  • Strona 1 z 23
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3053
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2437
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2027
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1790
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1795
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking