Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko142
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Imp
Imp

Imp

Dołączył 18 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 196
  • Znaleziska 190
  • Mikroblog 6
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 2

2456

PiS bierze się za fotowoltaikę. Farmy wiatrowe już wyeliminowane, teraz czas...

Pokaż treści 18+

PiS bierze się za fotowoltaikę. Farmy wiatrowe już wyeliminowane, teraz czas...

Farmy słonecznej rosną w Polsce jak grzyby po deszczu. Ale to może zmienić nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zdaniem ekspertów szykują się tak destrukcyjne przepisy, jak w przypadku zasady 10H dla energetyki wiatrowej.

Raa_V
z
spidersweb.pl
dodany: 03.06.2022, 12:11:23
  • 330
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    technologia
  • #
    nauka
  • #
    bekazpisu
Imp
Imp
Imp 03.06.2022, 14:01:40
  • 4
@Kryspin013: Odwrotny Midas

357

Starlink - testy Internetu satelitarnego w Polsce (kwiecień 2022)

Starlink - testy Internetu satelitarnego w Polsce (kwiecień 2022)

Miesięczny abonament za usługę bez limitów wynosi 449 zł. Pierwsze pomiary: 220‒350 Mbps, ping ok. 50‒70 ms. Po ustabilizowaniu się sprzętu i kilku upgradach prędkość wzrosła do ok. 450‒500 Mbps.

Pan_Neutron
z
satkurier.pl
dodany: 26.05.2022, 18:32:34
  • 208
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    internet
  • #
    starlink
Imp
Imp
Imp 27.05.2022, 16:49:19
  • 1
@Sklozgos: Dla mnie większym problemem jest to, że jest niestabilny - skacze w zakresie 40-80ms, szczególnie gdy przełącza połączenie na kolejnego satelitę, co ma miejsce co minutę-półtorej.
Imp
Imp
Imp 27.05.2022, 16:50:28
  • 1
- czy antena daje rade na jachcie (bujanie),

daje radę na samochodzie w czasie jazdy, więc na jachcie też powinna

- czy umowa pozwala na redystrybucje dostepu do sieci

nie. jest wariant który pozwala, ale sporo droższy
Imp
Imp
Imp 27.05.2022, 16:51:41
  • 1
@pushkin07: od jakiegoś tygodnia jest również dostępny model subskrypcyjny.

1784

Ukraiński operator SKIF niszczy 4 rosyjskie czołgi pod rząd

Pokaż treści 18+

Ukraiński operator SKIF niszczy 4 rosyjskie czołgi pod rząd

"Szaleńcze nagranie z pierwszej osoby, na którym ukraiński operator rakiet przeciwpancernych Skif niszczy cztery rosyjskie czołgi/BMP z rzędu w pobliżu Izium w obwodzie charkowskim."

Dorodny_Wieprz
z
twitter.com
dodany: 25.04.2022, 20:45:12
  • 125
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    swiat
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojna
Imp
Imp
Imp 25.04.2022, 21:55:30
  • 18
@R2D2_z_Sosnowca: nawet jeśli 0 to i tak cztery pojazdy + ewentualne załogi do ziemi.

2577

Stolica Kanady zablokowana. Tysiące ludzi protestuje przeciwko obostrzeniom

Stolica Kanady zablokowana. Tysiące ludzi protestuje przeciwko obostrzeniom

Całkiem obiektywna informacja na stronach rmf24.pl, nie ma nic o szurach, antyszczepionkowcach, tylko suche fakty, dlaczego ludzie protestują i o co walczą.

lookaszpl
z
rmf24.pl
dodany: 30.01.2022, 21:59:11
  • 96
  • #
    swiat
  • #
    kanada
  • #
    protest
  • #
    koronawirus
  • #
    szczepienia
  • #
    nocnazmiana
Imp
Imp
Imp 31.01.2022, 00:25:44
  • -35
Łatwiej byłoby przychylnym okiem na protestujących patrzeć gdyby część z nich nie machała swastykami a inna grupa nie tańcowała na grobie nieznanego żołnierza.

Nawet jeśli jest to niewielki procent to niesmak pozostaje.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

824

Od stycznia 2022 koszt ogrzewania gazem znów będzie droższy niż węglem!

Od stycznia 2022 koszt ogrzewania gazem znów będzie droższy niż węglem!

Koszt ogrzewania gazem znów będzie droższy niż węglem! Węgiel jest trochę tańszy (ok. 1300 zł za tonę, czyli 0,25 zł/kWh), a gaz zdrożał kosmicznie z 2,30 zł/m3 do 3,15 zł/m3, czyli 0,32 zł/kWh). Ogrzewanie gazem będzie o ok. 25% droższe niż węglem. Sprawdź koszt...

cenapradu
z
wykop.pl
dodany: 20.12.2021, 13:06:22
  • 298
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • #
    inflacja
  • #
    pieniadze
Imp
Imp
Imp 20.12.2021, 19:16:19
  • -1
@barman84: Ze zbiornikiem buforowym zawsze może pracować w 70/50.

79

Źródło PAP: w środę UE prawdopodobnie przyjmie sankcje na Białoruś

Źródło PAP: w środę UE prawdopodobnie przyjmie sankcje na Białoruś

W środę ambasadorowie państw UE prawdopodobnie przyjmą na spotkaniu w Brukseli nowe sankcje na Białoruś. Decyzja zostanie sformalizowana najpewniej w czwartek. Jednocześnie trwają prace nad kolejnym pakietem sankcyjnym wobec białoruskiego...

beconase
z
polsatnews.pl
dodany: 29.11.2021, 18:16:34
  • 23
  • #
    europa
  • #
    bialorus
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    granica
  • #
    imigranci
  • #
    wydarzenia
Imp
Imp
Imp 29.11.2021, 21:46:13
  • -1
@PrezesSzurii: Problem jest w tym, że gaz z Rosji i pociągi z towarem z Chin do Polski i na zachód jadą przez Białoruś..
Imp
Imp
Imp 29.11.2021, 21:51:07
  • 1
@PrezesSzurii: Powiedzmy, że ciut więcej niż śladowe ilości. Poza tym jak są duże niedobory, tak jak teraz, to nawet niewielkie ilości się liczą.

369

Ostre cięcie cen drewna w USA

Ostre cięcie cen drewna w USA

Od połowy marca notowania amerykańskiego drewna spadają na łeb, na szyję. Od wiosennego szczytu do końca czerwca obniżyły się już o tysiąc dolarów, czyli o blisko 58%. W samym czerwcu kontrakty na drewno poszły w dół o blisko 44%, co było najsilniejszym miesięcznym spadkiem w ...

ssakul
z
bankier.pl
dodany: 02.07.2021, 16:57:15
  • 78
  • #
    usa
  • #
    surowce
  • #
    drewno
  • #
    dom
  • #
    mieszkanie
  • #
    nieruchomosci
Imp
Imp
Imp 03.07.2021, 12:03:43
  • 0
@mexxl: Kanada ma mniej niż Polska

330

Białoruś wstrzymała transport ropy do Polski

Białoruś wstrzymała transport ropy do Polski

W środę przed południem Białoruś poinformowała o wstrzymaniu dostaw ropy naftowej do Polski rurociągiem „Przyjaźń”. Oficjalnym powodem wstrzymania dostaw jest przeprowadzenie „koniecznych prac”.

Shrug
z
energia.rp.pl
dodany: 09.06.2021, 10:10:59
  • 65
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
  • #
    bialorus
  • #
    geopolityka
Imp
Imp
Imp 09.06.2021, 18:00:45
  • 0
@budyn: Dawno nie w---------y Japonii - może pora? ;-)

6176

Nowy Ład: PIT wzrośnie realnie z 17 do 26 i z 32 do 41 procent?

Pokaż treści 18+

Nowy Ład: PIT wzrośnie realnie z 17 do 26 i z 32 do 41 procent?

Ile z Was wyjdzie na ulicę?

konto usunięte
z
biznes.radiozet.pl
dodany: 17.04.2021, 12:53:40
  • 917
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    bekazpisu
Imp
Imp
Imp 17.04.2021, 19:54:36
  • 1
@ej-no-nie-przesadzaj: Holandia ma rabaty podatkowe na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne.

Zarabiając holenderską płacę minimalną (1684,80 euro) zostaje ci co miesiąc w kieszeni 1463,00 euro - oddajesz do kasy państwa w sumie 13% - wszystkie daniny razem.

Zarabiając polską płacę minimalną (2800,00 zł) zostaje ci co miesiąc w kieszeni 2069,67 zł - oddajesz do kasy państwa 26%.

Dodatkowo z tego co się orientuję dodatkowe koszty po stronie pracodawcy są w Holandii

328

Resort edukacji opublikował wyniki badań przesiewowych nauczycieli na...

Resort edukacji opublikował wyniki badań przesiewowych nauczycieli na...

Testy na SARS-CoV-2 wykonano u blisko 134 tys. nauczycieli klas I-III i pracowników szkół; wyniki otrzymało 122 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymały 2422 osoby tj. 2 proc. wszystkich, którzy otrzymali wyniki - przekazano w komunikacie.

szyna352
z
rmf24.pl
dodany: 17.01.2021, 19:18:24
  • 165
  • #
    polska
  • #
    koronawirus
  • #
    testy
  • #
    nauczyciele
  • #
    szkola
Imp
Imp
Imp 18.01.2021, 01:02:33
  • -3
@irrelevant: z drugiej strony 98% to mogą być wyniki fałszywie negatywne. Nie wiedząc nic o jakości testu i jaki ma odsetek fałszywych wyników pozytywnych i negatywnych nie możemy nawet obliczyć marginesu błędu.

895

"Weto albo śmierć". Pokażemy Europie, jak bawi się szlachta

"Weto albo śmierć". Pokażemy Europie, jak bawi się szlachta

9 marca 1652 roku poseł Władysław Wiktoryn Siciński, herbu Prawdzic zakrzyknął: "Ja nie pozwalam na prolongatę!" i zerwał Sejm. W kolejnych dziesięcioleciach liberum veto przysłużyło się polskiej szlachcie aż 73 razy, ale nie przysłużyło się Polsce. Efekt był taki, że ...

ssakul
z
se.pl
dodany: 17.11.2020, 10:24:34
  • 142
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    pis
  • #
    ue
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
Imp
Imp
Imp 17.11.2020, 14:12:52
  • 10
@Cyniczny_Lepralikon: Wypierpol?

689

Jak Orange próbuje zrobić mnie na 8k (albo na 7k – tego nie są pewni)

24 września zupełnie przypadkowo dowiedziałem się, że ktoś w marcu na moje dane kupił sobie na raty Samsunga Galaxy Note 10+ z abonamentem. Skąd miał wszystkie dane – tego nie wiem, bo danymi się nie dzielę w żaden sposób a...

niemamnaimiepszemek
z
wykop.pl
dodany: 25.09.2020, 20:19:29
  • 151
  • #
    orange
  • #
    afera
  • #
    wykopefekt
  • #
    pytaniedoeksperta
  • #
    pomoc
  • #
    telefony
Imp
Imp
Imp 26.09.2020, 06:05:02
  • 22
Pierwsze i najważniejsze: z tym co masz i wiesz idziesz na najbliższy komisariat i składasz zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Dostaniesz potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.

Dalej piszesz w trzech zdaniach, że telefonu nie brałeś, że nieznana Ci osoba zawarła tą umowę posługując się twoimi danymi i że głosiłeś sprawę policji - kopia potwierdzenia zgłoszenia w załączeniu.
Wysyłasz do Orange za potwierdzeniem odbioru.
  • 12
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Imp
Imp
Imp 26.09.2020, 06:41:26
  • 4
@sabathus: i co ci taka umowa da? niech sobie policja od Orange wyciągnie.

794

Specjaliści IT odchodzą z pracy średnio co dwa lata

Specjaliści IT odchodzą z pracy średnio co dwa lata

(...) najczęstszą przyczyną są niesatysfakcjonujące zarobki.

konto usunięte
z
dobreprogramy.pl
dodany: 25.08.2020, 09:34:29
  • 494
  • #
    programista15k
  • #
    programowanie
  • #
    informatyka
  • #
    pracbaza
  • #
    pracait
  • #
    korposwiat
Imp
Imp
Imp 25.08.2020, 22:30:50
  • 1
Nic dziwnego - zostaję w firmie: podwyżka w okolicach inflacji albo i nie. Zmieniam pracodawcę - płaca do góry znacznie szybciej.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1627

Prokurator będzie mógł zająć majątek. Również uczciwej osobie

Prokurator będzie mógł zająć majątek. Również uczciwej osobie

Prokurator za zgodą sądu zajmie majątek, który jego zdaniem mógł mieć związek z przestępstwem. Nawet uczciwemu obywatelowi. Żeby go odzyskać, właściciel będzie musiał udowodnić, że nie zdobył go nielegalnie. Takie zmiany chce wprowadzić resort sprawiedliwości.

Asarhaddon
z
money.pl
dodany: 28.07.2020, 08:44:39
  • 273
  • #
    polska
  • #
    prawo
Imp
Imp
Imp 28.07.2020, 14:49:07
  • 4
@luklow: Kilka lat temu zadzwonili do mnie rodzice, że szuka mnie policja - ktoś zeznał, że dźgnąłem faceta nożem pod klubem w Bydgoszczy. W pracy się śmiali, że w czasie wolnym się teleportuje i dźgam ludzi - od mieszkam w Kanadzie i cała sytuacja miała miejsce jakieś trzy lata po mojej ostatniej wizycie w Polsce.

Spędziłem ponad godzinę próbując telefonicznie przekonać młota prowadzącego sprawę, że absolutnie nie ma mowy, żebym

2296

Trzaskowski zaorał TVPiS w sprawie kuriozalnych zarzutów o kupowanie dżemu XD

Pokaż treści 18+

Trzaskowski zaorał TVPiS w sprawie kuriozalnych zarzutów o kupowanie dżemu XD

Ciekawe czy PiSowska szczujnia to pusci xD

Filippa
z
streamable.com
dodany: 16.06.2020, 12:31:54
  • 183
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
  • #
    neuropa
  • #
    wybory
Imp
Imp
Imp 16.06.2020, 15:50:53
  • 0
@Zhai: Ty mi tu faktów w medialną nagonkę nie pchaj - nie tylko nie są potrzebne, ale wręcz nie przeszkadzają.

751

Kanada zalegalizowała rekreacyjne używanie marihuany!

Pokaż treści 18+

Kanada zalegalizowała rekreacyjne używanie marihuany!

Kanadyjski rząd pod przywództwem Justina Trudeau przegłosował właśnie ilością głosów 52 do 29 legalne rekreacyjne używanie marihuany.

theillest
z
theillest.pl
dodany: 20.06.2018, 10:07:43
  • 158
  • #
    kanada
  • #
    swiat
  • #
    marihuana
  • #
    wykop
  • #
    ciekawostki
  • #
    wykopjointclub
Imp
Imp
Imp 20.06.2018, 16:48:26
  • 1
@Hubadev: nie wiem, gdzie cos takiego znalazles, ale z prawda to nawet kodu pocztowego nie dzieli. Pozdrowienia z Toronto :P
Imp
Imp
Imp 20.06.2018, 17:10:49
  • 1
@hasztag_andrzej: faktycznie ceny mieszkan sa z czapy.

W Toronto za trzypokojowe mieszkanie w okolicach 85-90 metrow trzeba zaplacic srednio 560.000 dolarow kanadyjskich, co oznacza, ze niecale 10% gospodarstw domowych w Toronto spelnia kryterium dochodowe zeby kretyt na takie mieszkanie dostac.

Cena takiego mieszkania to mniej wiecej rownowartosc 8-9 lat przecietnego dochodu brutto gospodarstwa domowego, czyli drozej niz w Wawie.

1194

Zgoda na przetwarzanie danych wg Antyradio... chyba ich pogrzało.

Zgoda na przetwarzanie danych wg Antyradio... chyba ich pogrzało.

O RODO i trikach z ustawieniami zaawansowanymi, przez które trzeba się przekopać w celu wyłączenia zgody już było... ale Antyradio przebiło chyba wszystkich.

moby04
z
wykop.pl
dodany: 31.05.2018, 14:12:57
  • 222
  • #
    polska
  • #
    technologia
Imp
Imp
Imp 31.05.2018, 16:49:52
  • 9
jeden problem: RODO wymaga żeby te wszystkie opcje były domyślnie wyłączone
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

404

NIK alarmuje: Wydamy miliardy przez brak elektrowni jądrowej

NIK alarmuje: Wydamy miliardy przez brak elektrowni jądrowej

Pierwszy działający blok elektrowni jądrowej może zostać uruchomiony w Polsce najwcześniej po roku 2030 - wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. Dokument dotyczy planów budowy w Polsce programu energetyki opartej na paliwach promieniotwórczych. Odwlekanie decyzji w sprawie...

easy_idle
z
rmf24.pl
dodany: 23.03.2018, 07:09:48
  • 71
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    energetyka
  • #
    atom
Imp
Imp
Imp 23.03.2018, 16:33:05
  • 4
Ontario ma najdroższy prąd w Kanadzie: KWh po 17 groszy w taryfie nocnej (0.065 CAD), 25 groszy (0.095 CAD) w średniej i 35 groszy (0.132 CAD) w szczycie: https://www.oeb.ca/rates-and-your-bill/electricity-rates

I jest to uważane za skandal i porażkę lokanych władz... Quebec ma ponad 60% taniej.

No ale Polska to bardzo bogaty kraj, więc nas stać :P
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

238

Na polskim rynku informatycznym brakuje pracowników

Na polskim rynku informatycznym brakuje pracowników

W polskich firmach informatycznych brakuje dziś ok. 50 tys. wykwalifikowanych pracowników. Liczba absolwentów specjalistycznych kierunków spada, a firmy IT prężnie się rozwijają i wciąż na rynek wchodzą nowe.

regioPraca
z
regiopraca.pl
dodany: 21.09.2015, 08:19:48
  • 254
  • #
    polska
  • #
    it
  • #
    informatyka
  • #
    komputery
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
Imp
Imp
Imp 22.09.2015, 01:16:43
  • 0
Pensje są dobre, brakuje ogarniętych ludzi.


@rubytree: Z tymi pensjami to wcale nie tak różowo nie jest.
Ogarnięty jestem, duże doświadczenie z technologiami na które jest zapotrzebowanie, bogate portfolio projektów opensource i rozmaitych zleceń itp itd. I co? Ano w stolicy d--a. Owszem, rozmowy były, oferty również, ale mimo że na stanowiska wyższego szczebla startowałem oferty były w porywach do półtorej średniej krajowej.

Po nieco ponad roku stwierdziłem, że chrzanić

1068

Rodzice zmarnowali mi życie, zamierzam podać ich do sądu.

Witam, Przez bardzo długi okres czasu nosiłem to w sobie, tą myśl aby szersze grono osób poznało moją historię, historię o tym jak moi rodzice, mój tata zmarnowali mi życie i dlaczego chcę teraz podać moich rodziców do sądu o odszkodowanie. Wszystko zaczęło się w okolicach kwietnia 2012 roku,...

Renovatio2015
z
wykop.pl
dodany: 30.08.2015, 09:49:23
  • 420
  • #
    gorzkiezale
  • #
    truestory
  • #
    sadstory
  • #
    oswiadczenie
  • #
    feels
Imp
Imp
Imp 30.08.2015, 19:43:51
  • 3
@Pan_wons: Upadłość konsumencka - wyjdzie z tego z koszulą na plecach w zasadzie, ale przynajmniej bez długów. I dalej albo niech zostanie tutaj jeśil ma perspektywy, albo niech jedzie gdzieś gdzie łatwiej.
Imp
Imp
Imp 30.08.2015, 20:06:21
  • 6
@Pan_wons: Lepsze maks 3 lata oddawania częsci dochodów, ale z pełną ochroną przed roszczeniami wierzycieli - przynajmniej daje szanse na wyjście na prostą. Alternatywa jest mocno do d--y, bo może spłacać odsetki przez 20 lat i nadal mieć długi.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 2 z 3
  • >
  • Imp since before it was cool ;-)

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 15.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking