Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
DuckDuckDog

DuckDuckDog

Dołączył 3 lata i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 492
  • Znaleziska 434
  • Mikroblog 58
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 0

51

W trakcie remontu przebili numer VIN pojazdu

W trakcie remontu przebili numer VIN pojazdu

Znana działaczka oddała samochód do remontu, auto wróciło z innym nadwoziem

Lardor
z
uwaga.tvn.pl
dodany: przedwczoraj, 10:30:50
  • 23
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    afera
  • #
    oszukujo
  • #
    polska
  • #
    volkswagen
DuckDuckDog
DuckDuckDog przedwczoraj, 13:20:09 via Wykop
  • 17
Powinna powstać ustawa dopuszczająca praktyki wymiany elementów z VINem, bo z tego co widać na forach motoryzacyjnych klasyków, po prostu czasem nie da się inaczej by odratować zjedzonego trupa.

UM albo Policja powinna dostać informację z jakiego auta jest przeszczep. W razie gdyby dawca był z kradzieży mogliby reagować.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DuckDuckDog
DuckDuckDog przedwczoraj, 15:37:53 via Wykop
  • 6
@HardWax: to jest wniosek o nadanie VIN, gdy tych cech nie ma, a nie przeszczep z innego auta, który w Polsce jest działaniem nielegalnym
DuckDuckDog
DuckDuckDog przedwczoraj, 15:40:16 via Wykop
  • 8
@HardWax:... trwający 1.5h

599

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

16-latek z Nowego Targu ukąszony przez żmiję lewantyńską. Płatnikiem za przelot był krakowski szpital. I pieniędzy nie odzyska. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zamierza bowiem zapłacić za transport lotniczy leku dla 16-latka.

potspodpach
z
dziennikpolski24.pl
dodany: 12.06.2026, 16:20:04
  • 230
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    szpital
DuckDuckDog
DuckDuckDog 13.06.2026, 03:11:09 via Wykop
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
DuckDuckDog
DuckDuckDog 13.06.2026, 03:15:06 via Wykop
  • 4
@fiaslnfilrangve: mało tego, sam pewnie jej nie kupił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

259

W repozytorium AUR systemu Arch Linux wykryto ponad 400 zainfekowanych pakietów

W repozytorium AUR systemu Arch Linux wykryto ponad 400 zainfekowanych pakietów

W tym tygodniu repozytorium użytkowników Arch Linuxa AUR padło ofiarą zakrojonej na szeroką skalę kampanii złośliwego oprogramowania, w wyniku której zainfekowano ponad 400 pakietów dostarczonych przez użytkowników.

Pawcio_cukierek
z
phoronix.com
dodany: 12.06.2026, 15:24:19
  • 81
  • #
    linux
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    security
  • #
    prywatnosc
  • #
    archlinux
  • #
    ciekawostki
DuckDuckDog
DuckDuckDog 12.06.2026, 19:33:40 via Wykop
  • 15
sam się kiedyś załapałem na zainfekowanego skype'a z AUR. Arch dobry jest, póki korzystasz z oficjalnego repo a nie AUR
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DuckDuckDog
DuckDuckDog 12.06.2026, 19:35:45 via Wykop
  • 7
@villog: @PepikPL AUR to śmietnik utrzymywany przez społeczność. Oficjalne repo to co innego.

BTW. dokumentacja Archa jest najlepsza w całym środowisku linuxowym. nie zapraszam do dyslusji
DuckDuckDog
DuckDuckDog 13.06.2026, 02:52:43 via Wykop
  • 0
@blargotron: Oczywiście, że nie. Czy ja ich obwiniam? Maintenerzy i tak robią świetną robotę.

Sam uwielbiam Archa za wczesną dostępność paczek i rolling update. Jednak po wielu latach użytkowania na desktopie wiem, że do tego średnio się nadaje.

Desktop ma po prostu

488

Firefox ma wbudowany i darmowy VPN. Teraz skorzystają z niego Polacy

Firefox ma wbudowany i darmowy VPN. Teraz skorzystają z niego Polacy

Polacy mogą od dziś korzystać z darmowego i wbudowanego VPN-a w przeglądarce Firefox

PytanieZaPytaniem
z
instalki.pl
dodany: 11.06.2026, 11:15:35
  • 157
  • #
    firefox
  • #
    przegladarki
  • #
    internet
DuckDuckDog
DuckDuckDog 12.06.2026, 07:03:01 via Wykop
  • 5
@toznowjaleszcze: dodasz coś więcej? jesteśmy zniecierpliwieni Twoją opinią
DuckDuckDog
DuckDuckDog 12.06.2026, 07:07:26 via Wykop
  • 3
@NaczelnyWoody: spłycasz problem do pornosków, a przykładem z Rosji i Chin można podważyć takie biadolenie.

Nie chodzi o c---i sąsiadki, tylko o odcięcie od treści. W Rosji i Chinach dzieje się to w najlepsze, brak dostępu do alternatywnych źródeł informacji to tylko mały wycinek tego co może się stać.
DuckDuckDog
DuckDuckDog 12.06.2026, 07:18:39 via Wykop
  • -2
nie żyjemy w Rosji czy Chinach i to nie jest nasz problem


@NaczelnyWoody: żebyś się nie zdziwił

@DuckDuckDog: ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Widzę, że masz problem ze słowem "alternatywny". Luz... na spokojnie sprawdź w słowniku co może oznaczać oprócz tego co uważasz 🤠
DuckDuckDog
DuckDuckDog 12.06.2026, 07:21:38 via Wykop
  • 3
O ile uważam Firefox za najlepszą przeglądarkę, o tyle nie rozumiem tego kroku (i wielu innych) Mozilli.

Nie ma czegoś takiego jak darmowy VPN. W efekcie sprzedajesz jedynie dane do innego dostawcy reklam.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DuckDuckDog
DuckDuckDog 12.06.2026, 07:24:51 via Wykop
  • 1
@NaczelnyWoody: nie zagram w twoje (wielce przemyślane) gierki.
DuckDuckDog
DuckDuckDog 12.06.2026, 10:19:37 via Wykop
  • 1
Na co szury wchodzicie, że tak się z tym kryjecie? Walenie psa w dupsko? Śmiało przyznawać się, co macie za chore fantazje.


@uciuuu: to tylko twoje urojenia i fantazje

co my mamy do ruskich czy Chin? Możesz dowolne rzeczy pisać w internecie i nikt ci nic nie
DuckDuckDog
DuckDuckDog 12.06.2026, 10:21:28 via Wykop
  • 0
@SmutnyStefan: oczywiście że się z Tobą zgadzam. Wszystko w internecie opiera się o zaufanie. Nie masz pewności i żadnych gwarancji że dostawca usługi nie robi czegoś czego nie powinien.

Zakładam jednak, że większa jest szansa, że tego nie robi jeżeli mu płacisz, niż jeżeli daną usługę masz za darmo.

2

Apple wypięło się na klientów. Większośc iPhone'ów bez AI, bo za mało RAMu

Apple wypięło się na klientów. Większośc iPhone'ów bez AI, bo za mało RAMu

Najnowsze modele AI opracowane przez Apple wymagają aż 12 GB pamięci operacyjnej. Tymczasem zdecydowana większość iPhoneów dostępnych na rynku nie spełnia tego warunku. Nowości nie będzie też w UE, bo Apple jako jedyny dostawca AI nie chce podporządwać suę obowiązującym regulacjom i ochronie danych

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 12.06.2026, 06:00:54
  • 1
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    europa
  • #
    iphone
DuckDuckDog
DuckDuckDog 12.06.2026, 06:59:24 via Wykop
  • 1
zaraz się zbiorą fanboye i powiedzą: "ale przecież Apple jest privacy first!"

otóż nie robaczki, jest privacy first wobec cudzych trackerów. ich własne szaleją w najlepsze 🙃
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

696

Nagrywane gwałty, tortury. Szokujące relacje palestyńskich więźniów

W izraelskich więzieniach palestyńscy osadzeni są poddawani systematycznym torturom i przemocy seksualnej, łącznie z gwałtami informuje stacja Al-Dżazira, która przytacza szokujące relacje więźniów. Z raportu ONZ oraz organizacji praw człowieka wynika, że jest to traktowane jako broń.

Kolekcjoner_dusz
z
tvp.info
dodany: 10.06.2026, 15:21:50
  • 98
  • #
    izrael
  • #
    palestyna
  • #
    wojsko
  • #
    wojna
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
DuckDuckDog
DuckDuckDog 11.06.2026, 04:40:16 via Wykop
  • 13
@LUXer: bo 80% parlamentu USA jest obłożony właśnie przez nich
DuckDuckDog
DuckDuckDog 11.06.2026, 04:41:03 via Wykop
  • 7
@koza_zniszczenia: jakby nagrywanie było w tym najgorsze...
DuckDuckDog
DuckDuckDog 11.06.2026, 10:41:02 via Wykop
  • 0
@M7RoyalMadrid: u nas więcej jest uzłużnych gojów

550

LibreOffice uderza w Euro-Office i oskarża o sojusz z Microsoftem

LibreOffice uderza w Euro-Office i oskarża o sojusz z Microsoftem

Miała być europejska niezależność, a jest dalsze wiązanie z Microsoftem. Libre krytykuje Euro-Office za stawianie na Office Open XML, formatu rozwijanego przez Microsoft i głęboko zakorzenionego w środowiskach korporacyjnych, zamiast ODF, które zapew pełną wolność od konkretnych dostawców,

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 10.06.2026, 12:29:02
  • 93
  • #
    komputery
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    europa
DuckDuckDog
DuckDuckDog 10.06.2026, 19:18:29 via Wykop
  • -2
jeszcze tego nikt nie napisał... LaTeX 🤠
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DuckDuckDog
DuckDuckDog 11.06.2026, 04:06:26 via Wykop
  • -1
@genburson: 🙃🤠

716

Toyota inwestuje 7 miliardów w polskie miasta. "Budują Japonię dla Europy"

Toyota inwestuje 7 miliardów w polskie miasta. "Budują Japonię dla Europy"

Koniec z łatką taniej montowni Europy. Miliardowe inwestycje Toyoty na Dolnym Śląsku właśnie spinają w całość zaawansowany hub IT we Wrocławiu, potężną produkcję napędów hybrydowych i nowoczesny recykling samochodów.

MaranX
z
auto.dziennik.pl
dodany: 07.06.2026, 18:20:13
  • 135
  • #
    toyota
  • #
    biznes
  • #
    motoryzacja
  • #
    inwestycje
  • #
    polska
  • #
    japonia
DuckDuckDog
DuckDuckDog 08.06.2026, 05:19:41 via Wykop
  • -3
@Polnischefuhrer: bo wschód kraju to miejsce dla przybyszy z rodzinami

315

Roman Biliński na podium F2 w Monako

Roman Biliński na podium F2 w Monako

Jako pierwszy w historii kierowca reprezentujący Polske stanął na podium wyścigu F2. Serii bezpośrednio pod F1 Biorąc pod uwagę wszystkie poprzednie jej poprzednie wcielenia GP2, F3000. PS mimo to był sprint to w oficjalnych statystykach F2 są one na równo z głównymi wyścigami, więc Roman zapisal si

tumialemdaclogin
z
wykop.pl
dodany: 06.06.2026, 13:12:05
  • 27
  • #
    f1
  • #
    f2
  • #
    sport
DuckDuckDog
DuckDuckDog 06.06.2026, 18:57:13 via Wykop
  • 2
@MrRedz: brakuje testo i wałęsy

323

VibeOS - system operacyjny, w którym aplikacje wymyśla AI na bieżąco.

VibeOS - system operacyjny, w którym aplikacje wymyśla AI na bieżąco.

vibeOS to eksperymentalny system, w którym AI tworzy aplikacje na bieżąco. Zamiast instalować programy, wystarczy opisać czego potrzebujesz, a system sam generuje odpowiednie narzędzie i interfejs.

taksobie
z
youtube.com
dodany: 05.06.2026, 16:55:51
  • 105
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    programowanie
  • #
    it
  • #
    informatyka
DuckDuckDog
DuckDuckDog 06.06.2026, 17:05:45 via Wykop
  • 2
@fillion: Idiokracja też miała być fikcją komediową 🙃🤠

411

Norwescy lekarze z premią za niewypisywanie L4

Norwescy lekarze z premią za niewypisywanie L4

Lekarze rodzinni będą otrzymywać najwyższe wynagrodzenie za wizyty, które nie zakończą się zwolnieniem chorobowym dla pacjenta.

RomanKarburator
z
rp.pl
dodany: 05.06.2026, 18:39:59
  • 140
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    norwegia
  • #
    zdrowie
DuckDuckDog
DuckDuckDog 06.06.2026, 16:57:20 via Wykop
  • -2
@Altar: faszyzmem 💩

426

Chrońmy Europę. 13 firm technologicznych poparło radykalny plan UE

Chrońmy Europę. 13 firm technologicznych poparło radykalny plan UE

Trzynastu europejskich dostawców usług cyfrowych oficjalnie poparło działania Komisji Europejskiej mające ograniczyć zależność od USA. Wśród nich są OVHcloud, Nextcloud, Proton, Ecosia, QuantWare i Mastodon. "Budujmy Europę, kupujmy Europę, chrońmy Europę".

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 02.06.2026, 17:50:47
  • 110
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    europa
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
DuckDuckDog
DuckDuckDog 03.06.2026, 08:00:57 via Wykop
  • 0
@zerohedge: Ixquick / startpage
DuckDuckDog
DuckDuckDog 03.06.2026, 08:01:38 via Wykop
  • 0
@obibokaleksandrowski: korzystam z płatnego protona od dobrych kilku lat. nic więcej nie trzeba
DuckDuckDog
DuckDuckDog 03.06.2026, 12:50:05 via Wykop
  • 0
@obibokaleksandrowski:

Nie wiem jak pakiet rodzinny, ale korzystam z Proton Unlimited. Warto w okolicach Black Friday wziąć, wtedy promka 50% zwykle wskakuje za cały rok (ja niestety miałem cykl który kończył się wcześniej).

VPN wiem że działa, ale z drive'a od nich i kalendarza jak najbardziej korzystam. Do wszystkiego apki na Androidzie. Wada kalendarza, to brak synchro z Andkiem. Poza tym spoko

577

Reakcja Ukraińców w związku z kontrowersyjną nazwą jednostki

Aż 98 proc. komentarzy w ukraińskich mediach społecznościowych popiera decyzję Wołodymyra Zełenskiego o nadaniu jednej z jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy imienia "Bohaterów UPA"

Victor_Manzon
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 29.05.2026, 18:29:38
  • 188
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    polityka
DuckDuckDog
DuckDuckDog 30.05.2026, 02:38:10 via Wykop
  • 8
wyobrazales sobie, ze naszym krajem tylko dekade po obaleniu czerwonych, czerwoni dalej beda wybierani do rzadzenia krajem?


@takitamtam: do tego wojna nie potrzebna
DuckDuckDog - > wyobrazales sobie, ze naszym krajem tylko dekade po obaleniu czerwony...

źródło: 1000010159

Pobierz

15

Wywiad z twórcą polskiego języka programowania Avocado

Powstał wywiad ze mną jako twórcą Avocado - polskiego języka programowania. W rozmowie opowiadam o projekcie, jego rozwoju, ekosystemie i planach na przyszłość. Wywiad przeprowadził Bartłomiej Gajewski wielkie dzięki za zaproszenie i rozmowę. Zapraszam do obejrzenia materiału, komentowania.

programistaart
z
wykop.pl
dodany: 28.05.2026, 00:43:30
  • 7
  • #
    programista15k
  • #
    it
  • #
    pracait
  • #
    programowanie
  • #
    pasjonat15k
  • #
    chwalesie
DuckDuckDog
DuckDuckDog 28.05.2026, 02:23:23 via Wykop
  • 5
Ja przepraszam, ale czym to się różni od Pascala?

Nie chcę marudzić, ale jeżeli chcesz coś sensownego zrobić dla świata to lepiej zaangażować się w istniejący projekt open source, niż wymyślać "translacje" języka który istnieje i nazywać to osobnym językiem...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1288

Moje ciało, mój wybór mówią mężczyźni. Kto ma iść do wojska?

Moje ciało, mój wybór mówią mężczyźni. Kto ma iść do wojska?

Kobiety, które przechodzą na emeryturę pięć lat wcześniej niż mężczyźni. I mężczyźni, których obowiązkiem jest służba wojskowa. Tego świata już nie ma. Wie to Katarzyna Pełczyńska-Na

Poludnik20
z
rp.pl
dodany: 25.05.2026, 05:07:03
  • 233
  • #
    polska
DuckDuckDog
DuckDuckDog 25.05.2026, 09:48:42 via Wykop
  • -4
@armiakrolewska: a jakby tak jeepnąć ulgę - brak przymusu dla męczyzn i kobiet, mających dzieci?

myślę, że trend w demografii bardzo szybko się odwrócił 🤠

972

Sakiewicz był bez spodni gdy była u niego asystentka podczas interwencji policj

Sakiewicz był bez spodni gdy była u niego asystentka podczas interwencji policj

Podczas interwencji policji Sakiewicz był rozebrany od pasa w dół według rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie Antoniego Skiby. Przypomnijmy że w tym samym czasie w prywatnym mieszkaniu Sakiewicza przebywała jego "asystentka".

xpear
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 18.05.2026, 22:05:22
  • 510
  • #
    sakiewicz
  • #
    tvrepublika
  • #
    asystentka
  • #
    sekretarka
  • #
    mieszkanie
DuckDuckDog
DuckDuckDog 20.05.2026, 04:11:18 via Wykop
  • 0
@Zydomasoneria: przecież prowadzący jest z gazeta.pl XD
DuckDuckDog
DuckDuckDog 20.05.2026, 04:27:17 via Wykop
  • 0
@Sarza01: rozwala mnie, że silniczki, takie jak ty, tłumaczą, to standardami PiSu, że to ich wina, że jest jak jest i nic się nie da zrobić.

Gdzie podziała się cywilizowana, uśmiechnięta ekipa? Przecież miała przywrócić standardy europejskie... 🙃

To są metody totalitarne. Z Europą to nie ma nic wspólnego.
DuckDuckDog
DuckDuckDog 20.05.2026, 04:33:45 via Wykop
  • 2
@misstrant: tym bardziej, że sugerują jakiś romans, tymczasem:

"W swoim oświadczeniu zdradził również, że w momencie interwencji policji w jego mieszkaniu znajdowały się cztery kobiety, w tym żona i teściowa."
DuckDuckDog
DuckDuckDog 20.05.2026, 09:03:05 via Wykop
  • 0
@Sarza01:

Przejmowanie krs, trybunału, głosowania w sali kolumnowej - to nie były metody totalitarne xD


a kto powiedział, że to nie było? Mówię, że nowa ekipa to miała być dobra zmiana a nie to samo bagno.

2

Nie przywrócono praworządności w Polsce

Za Odrą zaczynają zwracać uwagę, że rządy Tuska nic nie zmieniły

DuckDuckDog
z
x.com
dodany: 20.05.2026, 07:10:43
  • 1
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    niemcy
  • #
    praworzadnosc
  • #
    pis
  • #
    koalicjaobywatelska

463

Szwecja broni gotówki

Szwecja broni gotówki

Szwedzi nie chcą porzucić gotówki. Europejskiemu Bankowi Centralnemu to się nie podoba.

Victor_Manzon
z
bankier.pl
dodany: 15.05.2026, 15:13:27
  • 66
  • #
    swiat
  • #
    ekonomia
  • #
    gotowka
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    gospodarka
DuckDuckDog
DuckDuckDog 16.05.2026, 02:34:02 via Wykop
  • 10
Przecież w Szwecji już 10 lat temu krzywo na mnie patrzono jak chciałem zapłacić gotówką w sklepie czy na stacji. Ich podejście sprawia, że czujesz się przestępcą. Bardzo często to dla nich kłopot bo nie mają gotówki na wydanie reszty.

Nagłówek wprowadza w błąd.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DuckDuckDog
DuckDuckDog 17.05.2026, 05:47:18 via Wykop
  • 0
@kocimietka_BB: otóż nie.. wystarczy orzeczytać artykuł, a nie tylko nagłówek :P

59

Cherry Coke wraca do Polski

Cherry Coke wraca do Polski

Podobno w Żabce po 5,80 zł za puszkę xD

matixrr
z
coca-cola.com
dodany: 15.05.2026, 19:47:43
  • 40
  • #
    cherrycoke
  • #
    gimbynieznajo
  • #
    nostalgia
  • #
    cocacola
  • #
    kiedystobylo
  • #
    ciekawostki
DuckDuckDog
DuckDuckDog 16.05.2026, 03:14:29 via Wykop
  • 27
Czyli co? Zmienią obrazek na puszce Coca-Cola Cherry? 🤣
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

15

Unia zamyka rynek dla mięsa i jaj z Brazylii. KE potwierdza

Unia zamyka rynek dla mięsa i jaj z Brazylii. KE potwierdza

Komisja Europejska potwierdziła ustalenia Polskiego Radia dotyczące ograniczeń wobec Brazylii. Od września kraj ten straci możliwość eksportu na unijny rynek m.in. wołowiny, koniny, drobiu i jaj.

PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: 12.05.2026, 17:48:14
  • 10
  • #
    polityka
DuckDuckDog
DuckDuckDog 12.05.2026, 19:03:31 via Wykop
  • 7
parafrazując... Eurokracja jest to ustrój, który bohatersko rozwiązuje problemy które sam stworzył 🙃
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 17.01.2026

    Rocznica
  • Komentator
    od 09.05.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking