Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko176
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
AmolProtos

AmolProtos

Dołączył 11 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 10146
  • Znaleziska 9901
  • Mikroblog 245
  • Obserwujący 8
  • Obserwowane 4

437

KAS skierowało wniosek do prokuratury przeciwko Stanowskiemu

KAS skierowało wniosek do prokuratury przeciwko Stanowskiemu

W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawił się wyjątkowo oszczerczy i niedopuszczalny komentarz wymierzony w jedną z naszych urzędniczek [] Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku skierował do Prokuratury Regionalnej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

ElementalX7
z
facebook.com
dodany: 09.06.2026, 22:18:12
  • 226
  • #
    stanowski
  • #
    vatowcy
  • #
    ksiegowosc
  • #
    firma
  • #
    urzad
  • #
    prawo
AmolProtos
AmolProtos 10.06.2026, 21:05:58 via Wykop
  • -9
No tak, typiara wykonuje swoją prace, gość wali państwo na podatkach ale hurr durr zakolak zmieszał ją z błotem a przygłupy z wypoku mu przyklaskują. Kraj disco polo, pijanych wujków z wesela, leśnych dziadków i "załatwimy".
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2620

29 letni Radny KO Dawid Kacprzyk zarobił jako lekarz w rok 1.6 miliona zł

Dawid w 2024 powiedział, że przyjmuje tylko na NFZ i nie realizuje wizyt prywatnych. Działacz Koalicji Obywatelskiej w kampanii mówił, że konieczne jest zwiększenie nakładów finansowych na służbę zdrowia xD

ubijakitopiel
z
x.com
dodany: 10.06.2026, 09:57:35
  • 259
  • #
    bekazpo
  • #
    nfz
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    polityka
AmolProtos
AmolProtos 10.06.2026, 11:38:16 via Wykop
  • -7
nie no kuźwa ludzie jak tak można żyć, konieczne są podwyżki dla służby zdrowia - NATYCHMIAST ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@regularne_ekspresje: No bo służba zdrowia to tylko lekarze. Nie ma tam pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych czy nawet pracowników administracyjnych. Wypok to jednak kuźna intelektualnych asów.
AmolProtos
AmolProtos 10.06.2026, 11:38:48 via Wykop
  • -52
Później zdziwienie, że brakuje pieniędzy na leczenie, jak tu jakieś lekarzyny i to z rocznika '97 zarabiają miliony rocznie.


@FuzzyWuzzy_: "jakieś lekarzyny" - powiedział operator wózka widłowego xD
AmolProtos
AmolProtos 10.06.2026, 13:07:06 via Wykop
  • -16
Miło, że nam się przedstawiłeś, ale zamiast wycieczek personalnych, mógłbyś się odnieść do meritum.


@FuzzyWuzzy_: xD nazywanie kogoś "lekarzyną" oczywiście jest ok, ale jak już ktoś dotknie twojego wózeczka widłowego i wykształcenia zawodowego to oj aj xD Odnosząc się do meritum - nie ukradł tych pieniędzy, tylko zarobił. Jak zarobił zgodnie z prawem to wara ci do tego ile. Hate the game not the player.
AmolProtos
AmolProtos 10.06.2026, 13:07:25 via Wykop
  • -9
Nie no, wiadomo. Jak ktoś jest z rocznika 97'' to najlepiej powinien całować tylko ciemciembiorce sól i chleb tej ziemi za to, że może w ogóle u niego pracować żyjąc od 1 do 1 xD Oczywiście, że tak. Lekarze zarabiają za dużo szczególnie jak na polskie realia, ale ten artykuł został napisany tak żeby boomerstwo miało ból d--y.


@Cztero0404: o to to.

655

Żyjemy w iluzji recyklingu. Nawet 65% globalnych odpadów jest spalanych

Żyjemy w iluzji recyklingu. Nawet 65% globalnych odpadów jest spalanych

Żyjemy w iluzji recyklingu. Według międzynarodowych badaczy, większość globalnych odpadów i tak jest spalana.

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: 08.06.2026, 09:28:23
  • 89
  • #
    recykling
  • #
    ekologia
  • #
    segregacjaodpadow
  • #
    ciekawostki
AmolProtos
AmolProtos 09.06.2026, 15:31:41 via Wykop
  • 0
W Norwegii i Szwecji odpady spalane są wliczane do bilansu recyklingu.


@kobrys13: Bzdura. Kłamiesz bo lubisz czy ktoś ci za to płaci czerwonko?
AmolProtos
AmolProtos 09.06.2026, 15:32:22 via Wykop
  • 1
Super, wole by śmieci zostały spalone np w celu odzyskania energii niż żeby leżały w lesie bo jakieś prawilne Januszysko w-----e w nocy przyczepkę odpadów do lasu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

AmolProtos
AmolProtos 09.06.2026, 18:39:13 via Wykop
  • 0
@kobrys13: Wyobraź sobie, że taki Singapur większość swojej energii elektrycznej produkuje ze spalania śmieci i skupuje te śmieci z całego regionu. Spalanie śmieci jest jak najbardziej ok, jeżeli jest to robione w cywilizowany sposób.
AmolProtos
AmolProtos 10.06.2026, 11:35:35 via Wykop
  • 0
tylko po ki c--j to wliczać jako odnawialne źródła energii?


Tak jak mierzyć penisa od samego anusa...


@kobrys13: Czerwonka to jednak czerwonka. Nie sprawdzi, napisze co mu sie wydaje i tak karuzela s----------a sie kręci. Otóż państwa , które wymieniłeś do OZE zaliczają tylko spalanie bio-śmieci.
AmolProtos
AmolProtos 10.06.2026, 13:05:34 via Wykop
  • 0
sprawdzałem trzy razy - spalanie papieru jest klasyfikowane jak spalanie odnawialnego źródła energii


@kobrys13: No i elegancko. Celuloza to spoko paliwko.

658

Dronowanie terrorystów z IDF

Dronowanie terrorystów z IDF

Libański ruch oporu przyjął taktykę z frontu Ukraińskiego. Kompilacja z 1,5 miesiąca. Enjoy :)

renegatt
z
x.com
dodany: 10.06.2026, 06:49:12
  • 160
  • #
    izrael
  • #
    palestyna
  • #
    zydzi
  • #
    wojna
  • #
    zbrodniarzewojny
AmolProtos
AmolProtos 10.06.2026, 11:21:20 via Wykop
  • -1
"dron nie zniszczy czołgu"


@Sanhosez: Jeden nie, zwłaszcza Merkavy. Kilka - kilkanaście być może.
AmolProtos
AmolProtos 10.06.2026, 11:33:38 via Wykop
  • 5
Zeby n---------c drony 24/h i je rozwijać, nic za darmo dla ukrainy,


@Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz: Gadasz jak typowy konfedotuman ściągnięty siłą z wózka widłowego czy tam fakbryki garnków. Taki co wie wszystko na każdy temat.

1. N----------y drony i systemy antydronowe 24/h, szkolimy

399

Seryjny zboczeniec napadał w Poznaniu i Szczecinie. Ofiarą też dziecko

Pokaż treści 18+

Seryjny zboczeniec napadał w Poznaniu i Szczecinie. Ofiarą też dziecko

Pięć ofiar w dwóch miastach seksualny przestępca z Berlina podczas pobytów w Polsce dokonywał napaści seksualnych. Rob

Krymal94
z
fakt.pl
dodany: 09.06.2026, 07:23:28
  • 42
  • #
    imigracja
  • #
    fajnopolactwo
AmolProtos
AmolProtos 09.06.2026, 15:46:24 via Wykop
  • -26
czyli zwykły prawilny polski robol z niemcowni próbował zgwałcić.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

37

Pracownicy z Ukrainy szukają lepszych płac na Zachodzie. Polska sięga po nowych

Pracownicy z Ukrainy szukają lepszych płac na Zachodzie. Polska sięga po nowych

Wielu Ukraińców, którzy przez lata stanowili podstawę zagranicznej siły roboczej w Polsce, zaczęło szukać lepszych warun

Spocony_Bambo
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 05.06.2026, 21:38:27
  • 12
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    ekonomia
AmolProtos
AmolProtos 09.06.2026, 15:29:14 via Wykop
  • 0
ukrainiec jak cygan pojedzie tam gdzie dadzą więcej


@ementaler1979: xD no tak, bo polaki w niemcowni czy anglii to nie istnieją.

1465

ZUS w górę o 79 proc. Kwota wolna nie drgnęła ani o złotówkę

ZUS w górę o 79 proc. Kwota wolna nie drgnęła ani o złotówkę

Przez pięć lat rosły pensje, ZUS i świadczenia. Kwota wolna od podatku nadal wynosi 30 tys. zł.

Otokrypto
z
otokrypto.pl
dodany: 04.06.2026, 17:13:26
  • 252
  • #
    podatki
  • #
    polska
  • #
    finsnse
AmolProtos
AmolProtos 05.06.2026, 16:41:16 via Wykop
  • 0
chyba pierwszy raz zagłosuję na konfederację. mimo, że nie lubię wielu rzeczy, które robią.


@severnight: To mówisz, ze ludzie, którzy mają lepikie ręce w Ikei na pewno nie będą kradli milionów z budżetu.

589

Hałas w miastach to nowy smog. Zabija powoli

Hałas w miastach to nowy smog. Zabija powoli

Sytuacja jest dramatyczna. Poziom hałasu w miastach przekracza wszelkie normy, a władze wydają się być głuche na ten pro

WiadomosciWarszawa
z
forsal.pl
dodany: 03.05.2026, 16:21:36
  • 227
  • #
    halas
  • #
    miasto
AmolProtos
AmolProtos 04.05.2026, 18:25:39 via Wykop
  • 1
Lewackie pjerdolenie. Smogu nie ma, hałas jest tylko w lewackich głowach, covid to katar a szczypawki depopulujo.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

541

Więcej Rosjan ginie, niż trafia na front. Putin ma poważny problem

Więcej Rosjan ginie, niż trafia na front. Putin ma poważny problem

Dane z ostatnich miesięcy na froncie wskazują, że Rosja ma ujemny bilans. Drony zadają ogromne straty.

Z_ostatniej_chwili
z
polskieradio24.pl
dodany: 04.05.2026, 14:36:08
  • 122
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    swiat
  • #
    ukrainainfo
  • #
    ukrainanafroncie
AmolProtos
AmolProtos 04.05.2026, 18:24:44 via Wykop
  • -5
<SAD KONFEDERACJA NOISES>
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1092

Obowiązkowa służba wojskowa także dla kobiet. Nie chcesz iść? Miej dzieci

Dwa najważniejsze dziś dla Polski wyzwania to odbudowa zdolności obronnych i zatrzymanie demograficznej katastrofy. Te dwa priorytety powinna połączyć świadoma polityka państwa. Plan wydaje się prosty: przywrócić pobór, objąć nim także bezdzietne kobiety.

VoxClamantisInDeserto
z
klubjagiellonski.pl
dodany: 25.04.2026, 06:55:30
  • 292
  • #
    polska
  • #
    wojsko
  • #
    takaprawda
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    rozowepaski
  • #
    demografia
AmolProtos
AmolProtos 25.04.2026, 17:59:40 via Wykop
  • -3
Jak najbardziej. Nie musza w czasie wojny siedziec w okopach ale jest mnóstwo innych funkcji w wojsku, które kobiety mogą pełnić.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

700

Dzięki UE już nie kupisz używanego auta za gotówkę.

Dzięki UE już nie kupisz używanego auta za gotówkę.

W 2027 r. wchodzi w życie ogólnoeuropejski limit płatności gotówkowych. Tak niski, że za gotówkę trudno już będzie kupić

Golona
z
auto-swiat.pl
dodany: 25.04.2026, 09:27:13
  • 262
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    samoloty
AmolProtos
AmolProtos 25.04.2026, 16:54:11 via Wykop
  • -4
OESU! JAK ŻYĆ?!?! JAK TU WAŁY NA PODATKACH ROBIĆ?! Najbardziej za gotówką krzyczą mechanicy, tynkarze i inny społeczny plebs, na co dzień rozliczający się w gotóweczce by potem biadolić jaka to bida u nas w kraju, dziury w drogach.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

AmolProtos
AmolProtos 25.04.2026, 17:44:28 via Wykop
  • 0
to se sam samochód napraw i wille otynkuj


@desperadosowa: No tak, bo mechanior czy tynkarz nie moze zrobic uczciwie jak inni przedsiębiorcy tylko gotóweczka a jak chcesz rachunek to łoooo panie to bede muisoł czydzieści procemt doliczyć.

584

5 tysięcy złotych z KPO za szkolenie jak klikać w kalendarz dla salonu beauty

5 tysięcy złotych z KPO za szkolenie jak klikać w kalendarz dla salonu beauty

Patrzcie na co mogą iść pieniądze z KPO oraz KFS. Polecam sobie przejrzeć całą kategorię "Informatyka i telekomunikacja" w BUR (Baza Usług Rozwojowych). Ostrzegam, będziecie musieć rozchodzić.

jeronimooo
z
uslugirozwojowe.parp.gov.pl
dodany: 21.04.2026, 19:41:04
  • 80
  • #
    bur
  • #
    kpo
  • #
    kfs
  • #
    afera
AmolProtos
AmolProtos 22.04.2026, 09:10:22 via Wykop
  • 11
5 koła z publicznych pieniędzy za Google Calendar. zastanawiam się czy recenzent tego wniosku sam to szkolenie ukończył.


@real_scoria: Jestem przekonany, że o połowie funkcji GC nie wiesz i nigdy nie słyszałeś. Pewnie szkolenie z Excela też by wprawiło Cię w dobry nastrój, ale jakbym zapytał jak zrobić INDEX/MATCH to uśmieszek by zniknął. Everybody gangsta until trzeba zrobić coś więcej niż sprawdzić datę w kalendarzu.
AmolProtos
AmolProtos 23.04.2026, 11:53:45 via Wykop
  • -2
bookowanie to coś więcej niż sprawdzenie daty w kalendarzu?


@real_scoria: Tak, taki kalendarz możesz podpiąć do swojego systemu zarządzania personelem. Możesz przypisywać odpowiednie daty odpowiednim osobom, przez to nie trzeba np odbierać telefonu i wertowac czy fryzjerka Krysia ma wolne 13 lutego 2031 roku. Możesz dodać system powiadomień, przypomnień o wizycie, możesz bez angażowania wielu osób zmienić termin wizyty. Mozesz planowac dalej niż na 2 tyg do przodu i np
AmolProtos
AmolProtos 23.04.2026, 11:55:37 via Wykop
  • -2
studenci informatyki niejednokrotnie nie wiedzą, jakie podzespoły są w ich komputerach,


@winsxspl: Kierowcy zawodowi mogą nie wiedzieć jaki typ sondy lambda mają za katalizatorem. Argumentum ad cretinum.
AmolProtos
AmolProtos 23.04.2026, 11:55:54 via Wykop
  • -2
lewackie przedsięwzięcia XDDD ha tfu na zdegenerowaną patologię pedofilsko-zoofilsko złodziejską


@marcinekq: xD Wyruchali ci psa?
AmolProtos
AmolProtos 23.04.2026, 15:59:24 via Wykop
  • -2
kolejny lewacki wykolejeniec,którego śmieszy gwałcenie dzieci i zwierząt.zero zdziwienia


@marcinekq: Psa i dzieci to rucha twój proboszcz.

612

Robert Gwiazdowski masakruje system kaucyjny

Robert Gwiazdowski masakruje system kaucyjny

Dlaczego system kaucyjny to źle przygotowane oszustwo ekologiczne? Wszystko tłumaczy Robert Gwiazdowski.

Car_Roman
z
youtube.com
dodany: 22.04.2026, 11:33:27
  • 78
  • #
    finanse
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    kanalzero
  • #
    polska
  • #
    zainteresowania
  • #
    ciekawostki
AmolProtos
AmolProtos 23.04.2026, 12:04:33 via Wykop
  • -2
Hehehe jaki szczęk pękających prawackich dup piwniczkaków. Najpierw nie poradzili sobie z nakrętkami, do dzisiaj leżą i krwawią pocharatani. Teraz nie dają rady zwracać butelek po ORANŻADZIE i puszek po Harnasiu. Co będzie następne? Już nie dają rady korzystac z prądu wygenerowanego przez wiatraki? xd Zdradze Wam tajemnicę. System kaucyjny działa i to działa doskonale - ma ograniczać zakup napojów w plastikowych opakowaniach by ograniczyć użycie plastiku co jest bardzo dobre dla
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

823

Francja rozszerza parasol atomowy na Polskę. Ujawniono szczegóły

Francja rozszerza parasol atomowy na Polskę. Ujawniono szczegóły

W Polsce odbędą się wspólne ćwiczenia z Francją samolotów wyposażonych w pociski z głowicami nuklearnymi. Rozszerzenie parasola atomowego na nasz kraj radykalnie zmienia układ sił w regionie.

lifapek
z
wprost.pl
dodany: 23.04.2026, 08:19:27
  • 250
  • #
    francja
  • #
    polska
  • #
    tusk
  • #
    neuropa
  • #
    wojna
AmolProtos
AmolProtos 23.04.2026, 11:47:22 via Wykop
  • -3
Konfedotumanom łby powybuchają. Niemiecki Donek czy Francuski? Czy będą klaskać w łapki razem z PiSem dla pomarańczowego pdf'a? Smutny Berkowicz już zieje na Xie. Ciekawe czy odłożył patelnie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

557

Cicha prywatyzacja polskiej służby zdrowia postępuje?

Cicha prywatyzacja polskiej służby zdrowia postępuje?

Nominacja Jarosława Sota na stanowisko dyrektora Centrum e-Zdrowia (CeZ) to sygnał zmiany kursu w zarządzaniu polskim systemem opieki medycznej. Do instytucji kluczowej dla milionów Polaków wchodzi menedżer, którego kariera jest modelowym przykładem przenikania się świata bankowości i korporacji.

VoxClamantisInDeserto
z
pkb24.pl
dodany: 22.04.2026, 04:18:57
  • 117
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    biznes
  • #
    ekonomia
AmolProtos
AmolProtos 22.04.2026, 09:06:59 via Wykop
  • -2
Szykujcie się powoli psychicznie, że niedługo będziecie bulić gruba kasę za poważniejsze zabiegi czy operacje. Żeby się nie skonczyło jak w USA, gdzie chorujesz, to od razu leci praca, mieszkanie, robi się dług nie do splacenia. Czekam aż przejmą szpitale za symboliczną złotówkę, donek na pewno im w tym pomoże;)


@uncles: No ale przeciez tego chcecie. Donek będzie to w takim razem pchał razem z konfederacją. Wolnościowcami xD.

357

Zajeżdżanie drogi, spychanie z pasa, pyskówki, bójki. Kierowcy mają tego dość

Zajeżdżanie drogi, spychanie z pasa, pyskówki, bójki. Kierowcy mają tego dość

W 2025 r. na nasze skrzynki Stop agresji drogowej wpłynęło łącznie 44 526 zgłoszeń dotyczących agresywnych i niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego. To znacznie więcej niż w roku 2024 , kiedy odnotowaliśmy 30 581 takich sygnałów

Izanagi013
z
rp.pl
dodany: 21.04.2026, 15:34:57
  • 145
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    polska
  • #
    prawo
AmolProtos
AmolProtos 21.04.2026, 18:27:43 via Wykop
  • -4
Ja na tym polu mam już kilka sukcesów z odebraniem lejców delikwentowu wymuszającemu na pieszych.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2088

Rektor Collegium Humanum zeznał, że dogadał się z Jackiem Sutrykiem na dyplom MB

Rektor Collegium Humanum zeznał, że dogadał się z Jackiem Sutrykiem na dyplom MB

Przesłuchiwany przez prokuratora Jacek Sutryk jako dowód studiowania na Collegium Humanum przedstawił materiały poświadczające, że wypełnił "dwa quizy". Ustalił to dziennikarz Robert Jałocha, którego materiał na ten temat został przez TVP zablokowany.

murison
z
wroclaw.wyborcza.pl
dodany: 21.04.2026, 09:08:15
  • 203
  • #
    wroclaw
  • #
    sutryk
  • #
    afera
  • #
    colegiumhumanum
  • #
    polityka
AmolProtos
AmolProtos 21.04.2026, 17:16:39 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

941

Jeden z najlepiej zarabiających dostał 40 mln zł dotacji na restaurację. Padła.

Jeden z najlepiej zarabiających dostał 40 mln zł dotacji na restaurację. Padła.

Według opisu w tekście biznes rozsypał się po ujawnieniu, że jednym ze wspólników był człowiek wielokrotnie skazany. Dotacja przepadła, a mieszkańcom został tylko straszący szkielet przy jeziorze.

Pan_od_Internetu
z
se.pl
dodany: 19.03.2026, 09:43:36
  • 164
  • #
    pieniadze
  • #
    biznes
  • #
    januszebiznesu
  • #
    lewandowski
  • #
    informacje
  • #
    sport
AmolProtos
AmolProtos 19.03.2026, 12:51:39 via Wykop
  • 0
albo 10 przedszkoli


@Sikor12: Niż demograficzny a ten przedszkola chce budować xD. Ekspert klasy Wykop.
AmolProtos
AmolProtos 21.03.2026, 08:41:02 via Wykop
  • -3
królu złoty, powstają nowe osiedla i tam nie ma przeszkoli. Trzeba wozić dzieci kilkanaście kilometrów.


@Sikor12: Kilkanaście kilometrów? Mieszkam w mieście z dużymi osiedlami, jadąc kilkanaście kilometrów mijam kilkanaście przedszkoli.
AmolProtos
AmolProtos 21.03.2026, 08:41:39 via Wykop
  • -3
Ehh gdyby ta unia dała pieniądze na coś co rzeczywiście jest potrzebne.


@pilencjusz: A co jest potrzebne?

362

Pismo zrobione metodą kopiuj-wklej za to wzięła 30 tys. zł

Pismo zrobione metodą kopiuj-wklej za to wzięła 30 tys. zł

Katarzyna J. oferowała klientom usługi prawne, przekonując ich, że jest adwokatką z otwartym przewodem doktorskim

PIAN--A_A--KTYWNA
z
kobieta.onet.pl
dodany: 19.03.2026, 08:19:02
  • 85
  • #
    prawo
  • #
    kryminalne
AmolProtos
AmolProtos 19.03.2026, 12:30:20 via Wykop
  • 3
AI totalnie załatwia sprawę analizy umów, ryzyk w niej zawartych etc. Wrzucasz to Gemini co tam masz i po 5 sekundach masz to za co papuga bierze 10 tys. Prawnicy do odstrzału idą czwórkami. Przynajmniej tacy od umów, AI jeszcze nie zastąpi papuga w sądzie. Jeszcze.
  • 21
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

AmolProtos
AmolProtos 19.03.2026, 12:30:49 via Wykop
  • -1
Prawnicy to najbardziej znienawidzona grupa zawodowa zaraz po it i lekarzach


@niebieskipatyk: Ha - od razu widać, ze jesteś cyklistą w rajtuzach.
AmolProtos
AmolProtos 19.03.2026, 12:47:26 via Wykop
  • -2
A bierze odpowiedzialność? Bo idziesz do prawnika, który ma ubezpieczenie, i on odpowiada za to co zrobił.


@Vetinari: Jaka jest odpowiedzialność prawnika z tytułu której można się domagać odszkodowania? Serio pytam. Nie ma w zasadzie takiej. W przypadku prostych umów np na budowę domu. Taka usługa w kancelarii to 2 tyś. AI zrobi to lepiej, bo kancelaria daje stażystów do analizy takiej umowy. Spróbuj a się przekonasz. Prawnicy do odstrzału.
AmolProtos
AmolProtos 19.03.2026, 12:48:20 via Wykop
  • -4
W sądzie robią często bardzo mało. Nie mam jakoś wielkiego doświadczenia ale coś mam i zazwyczaj byli bierni. Jeden nawet mi insynuował, że sędzia jest rzekomo negatywnie nastawiony... choć wyrok był korzystny, bardziej korzystny niż insynuował. Moim zdaniem próbował kryć swoją bierność w sprawie, bo dosłownie nie zrobił nic - nie wyprodukował żadnego pisma, nie złożył ani pisemnie ani ustnie niczego, nie zabrał głosu, pojawił się raz na (chyba) 2 posiedzenia jawne.
AmolProtos
AmolProtos 19.03.2026, 12:50:40 via Wykop
  • -3
Nie załatwia. AI świetnie wspomaga robienie pism ale nadal wymaga solidnego nadzoru. Nadal np. potrafi całkowicie zmyśleć podstawę prawną i brnąć w to kłamstwo. Sprawdza się idealnie tam gdzie wklejasz mu zanomizowane, dobrze skonstruowane pismo które sam zrobiłeś i opis sprawy a on na tej podstawie sporządza kolejne. Potem drobne poprawki, bo zawsze są i pora na csa.


@Bialek_napraw_tagi: Nadzór jest i tak tańszy niż kancelaria. Kancelarie też popełniają błędy
AmolProtos
AmolProtos 19.03.2026, 13:11:09 via Wykop
  • -2
@niebieskipatyk: Super! Razem z chłopakiem czy sam? ( ͡º ͜ʖ͡º)
AmolProtos
AmolProtos 19.03.2026, 13:12:13 via Wykop
  • -3
@MiKeyCo: Może tak być - AI bezstronnie wypisz a co jest ok a co nie jest ok. Weźcie dowolną umowę i wrzuccie w jakąś wersję premium AI i tyle.
AmolProtos
AmolProtos 19.03.2026, 13:15:58 via Wykop
  • -4
Ale ja pracuję na płatnych modelach i napisałem ci jak tam jest. Z kancelarią jak szkoda była na więcej niż kilka tysięcy trzeba było załatwiać temat z ich OC.


@Bialek_napraw_tagi: Miesięcznie przerabiam kilkanaście różnych umów na usługi i podobne. Wcześniej mieliśmy do tego kancelarię. Byli powolni, niedokładni, drodzy. Zmienialiśmy kilka razy, koszty to było kilkadziesiąt tys miesięcznie dla mojej firmy. Zmieniał się tylko typ niedokładności, tempa pracy i ceny. Teraz
AmolProtos
AmolProtos 19.03.2026, 13:44:21 via Wykop
  • -4
Umowa jest na złe czasy.


@Bialek_napraw_tagi: Przykład - umowa na budowę budynku w konstrukcji szkieletowej. Wykonawca generalnie napisał coś takiego, ze jak nie podstwię mu zbiornika z wodą na czas to tracę zadatek w wysokości 30 tys zł. Jak sprzęt nie podjedzie bo droga nierówna to też tracę. Generalnie same kary dla Inwestora, żadnych dla Wykonawcy. BOT w 30 sek napisał mi co do wywalenia i by umowy w takiej
AmolProtos
AmolProtos 21.03.2026, 08:26:27 via Wykop
  • -3
@AmolProtos:

Czyli generalnie potrzebujesz bota do tego, żeby przeczytał za Ciebie coś, co znajduje się już w umowie.


@Dorianxxx: Widzisz, możesz mnie obrażać jednak to ja znalazłem sposób na optymalizację kosztów i własnej pracy, mam wspólników, więc mam znajomych, co więcej, mam gdzie wyjść z piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dwa - nie do końca przeczytał ale też zinterpretował - czyli tak, bezmięsny bot
AmolProtos
AmolProtos 21.03.2026, 08:33:34 via Wykop
  • -3
no niestety, ale te umowy z AI to jest totalne guano.


@Satyr: Gdyż iż ponieważ.? Cenię sobie dyskusję z idącą za nią argumentacją a nie rozmowy z wujkiem Staszkiem przy wódce "wiesz Pjoter te całe kąkutery do guano".
AmolProtos
AmolProtos 21.03.2026, 08:39:35 via Wykop
  • -3
A bierze odpowiedzialność? Bo idziesz do prawnika, który ma ubezpieczenie, i on odpowiada za to co zrobił.


@Vetinari: Jeszcze dodam, że kancelaria wydaje opinie prawną. Wszystko obraca się wokół wykładni przepisów, czyli de facto interpretacji. Ilu prawników tyle interpretacji. OC to gdy popełni kardynalny błąd - pomyli plus z minusem. Poza tym większość spraw w kancelariach to sprawy cywilno-prawne. Czyli najprostsze.

2

Dobre i zdrowe jedzonko od polskiego rolnika.

Dobre i zdrowe jedzonko od polskiego rolnika.

Tutaj więcej

AmolProtos
z
wykop.pl
dodany: 19.03.2026, 11:55:08
  • 2
  • #
    rolnictwo
  • #
    wies
  • #
    mercosur
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    pis
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

KakaDemona

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 23.02.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 26.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 25.11.2017

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking