Wpis z mikrobloga

Kolejny długi tekst na moim blogu opisujący działania zbrojne w wojnie ukraińsko-rosyjskiej. Tym razem opracowanie dotyczy stosunkowo świeżych spraw, bo ledwie sprzed ponad miesiąca i przedstawia zmagania wojenne w rejonie Morza Czarnego tuż po wygaśnięciu umowy zbożowej w lipcu 2023 r.
Blog znajduje się na platformie Blogger i nie zawiera reklam ani żadnych dziwnych rzeczy.
Od Sewastopola do Reni. Działania zbrojne w rejonie Morza Czarnego tuż po wygaśnięciu tzw. umowy zbożowej (16 lipca - 27 sierpnia 2023 r.)
link---------------->** https://thorkillblog.blogspot.com/2023/09/od-sewastopola-do-reni-dziaania-zbrojne.html
#ukraina #rosja #wojna
Thorkill - Kolejny długi tekst na moim blogu opisujący działania zbrojne w wojnie ukr...

źródło: Olenogorsky Gorniak

Pobierz
  • 19
  • 1
@Thorkill: Tak jak ostatnio wołam wszystkich którzy zaplusowali mój ostatni wpis do linku z opisem bitew na moim blogu. Jak ktoś nie chciał być wołany z góry przepraszam:
@Namib @The_Rainman @januszdoe @Dobrytyp @Jin @buker07 @Scyzorro83 @LosEvilos @PABLO__ESCOBAR @cacyyy @Bill_Kilgore @KrowaMleczna @lucasy @pastor_manning @depresyjnydziad @fifi957 @dedler123 @kolakrejzola @jast @Hieronim_Berelek @strazak_piroman @M4rcinS @Gusmag @Berkel_88 @CrytekPL @Pesa_elf @DEX666 @VivianDarkbloom @Meserole @TiempoSanto @Ziutkaaa @nilhir @franek022 @puszkapandory @tomek2855@Zodiak @vaknell2 @arkan997 @PodejrzanyZygmunt @Cykmyk @elvp
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
@Thorkill: Hej dzięki za zawołanie, ale dopiero teraz miałem chwilę by przeczytać tekst xd
W sumie nurtują mnie po nim dwie sprawy. O ile rozumiem, że Rosjanie mają jeszcze jakiś pożytek z opuszczonych platform wiertniczych na Morzu Czarnym, tak nie za bardzo kumam czemu Ukraińcy po prostu nie spróbują ich wysadzić przy pierwszej nadarzającej się okazji?
A druga. To jak myślisz dlaczego Ukraińcy zdecydowali się w sumie zerwać umowę zbożową? Chodziło
  • 1
tak nie za bardzo kumam czemu Ukraińcy po prostu nie spróbują ich wysadzić przy pierwszej nadarzającej się okazji?


@arkan997: Nie wiem czy to takie proste, ze względu na potencjalną katastrofę ekologiczną. Jedna z tych platform płonie od czerwca 2022 r. BK-1 (45.37507,30.92838) jak w nią Ukraińcy pieprznęli pociskiem przeciwokrętowym, i nie ma tego jak ugasić. Zdjęcie z sierpnia 2023.

To jak myślisz dlaczego Ukraińcy zdecydowali się w sumie zerwać umowę zbożową?
Thorkill - > tak nie za bardzo kumam czemu Ukraińcy po prostu nie spróbują ich wysadz...

źródło: 77777

Pobierz
  • 0
nie myślałeś żeby kiedyś wydać coś w formie książki


@Kwatermistrz: Na razie podchodzę do tego czysto hobbystycznie. Tak jest bezpieczniej, nie trzeba sobie niczego narzucać, a tym samym dokładać oczekiwań. Życie mnie już nauczyło że często te oczekiwania okazują się być rozczarowaniem. A rozczarowanie spowodowałoby obrzydzenie u siebie samego mojego hobby, związanego z obserwowaniem konfliktów zbrojnych. Hobby które trwa już grubo ponad dekadę i wciąż mnie stymuluje intelektualnie.
Poza tym to