Wpis z mikrobloga

Zapraszam na #garscnewsow na 19 listopada

TXT tutaj
Pobierz urarthone - Zapraszam na #garscnewsow na 19 listopada

TXT tutaj
źródło: comment_1637285476wIwPfvsVLC7SFFWFXznmy0.jpg

News dnia to...

  • Cena wywozu śmieci naliczana za m2 16.0% (138)
  • Ceny za m2 mieszkań bez wkładu własnego 27.2% (234)
  • Morderstwo przez spór o szczepienia 11.3% (97)
  • Zakład psychiatryczny zamiast więzienia, za $ 15.1% (130)
  • Migranci wracają do domu 10.9% (94)
  • Wpadka mediów, bo piłkarz nazywa się Mendy 3.5% (30)
  • Łzy x2. Kłótnia muzyków 15.9% (137)

Oddanych głosów: 860

  • 37
@Chris_Karczynski: Zaraz bym ich do sądu podał :D. Co prawda nie mieszkam w W-wie i mamy liczone odpady od ilości osób, ale w tym przypadku.

Mam mieszkanie 36-38m2. Mieszkam samo, mieszkanie to de facto kawalerka. Jest jeszcze syn w systemie naprzemiennym ale płaci odpady za niego była żona u siebie, więc nie dublujemy. I w takim samych mieszkania (w bloku) mieszka od 1 (jak ja) do 6 osób. I to by
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Chris_Karczynski: @Biszkopcik: a rozliczanie według wody to niby sprawiedliwe było? Do tego jeszcze durne zasady naliczania opłat, gdzie zarządca budynku sam sobie wybierał 6 miesięcy zużycia wody z ostatniego roku i nie było żadnego późniejszego rozliczania, tylko zmiana dopiero po roku. Taki przykład u mnie, robiliśmy remont mieszkania, kilka miesięcy mieszkaliśmy z rodzicami i jak ustalili te opłaty za śmieci według zużycia wody to administracja u rodziców wybrała okres kiedy
@Biszkopcik: ja mam wrazenie ze to kolejna forma wprowadzania solidarnosci spolecznej. Im wieksze masz mieszkanie tym wiecej masz srodkow. Im wiecej masz srodkow tym wiecej mozesz placic.

Mozemy sie oburzac dlaczego takie rozwiazanie. Mi tez sie nie podoba ze mieszkajac samemu bede placic za smieci wiecej niz szescioosobowa rodzina zajmujaca mniejszy metraz.

Ale... widocznie wladza uznaje ze tak jest lepiej i lepiej zeby oplaty rozklady sie proporcjonalnie do zarobkow a nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niemamwiedzy: no tak, im więcej się myję tym więcej śmieci tworzę, logiczne. Ja mały kubeł ze śmieciami to tydzień napełniam, bo nie zamawiam jedzenia na wynos, żarcie kupuję w dużych opakowaniach, rzadko kupuję napoje, bo korzystam głównie z dzbanka filtrującego + SodaStream, ale mam płacić 400 zł za śmieci, bo 2 razy dziennie się myję i mam pralko-suszarkę, która zużywa mi prawie 150 litrów wody na cykl.