Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak teraz jest w szkołach, ale za moich czasów, podstawówka, takich rzeczy nas uczyli, jak wypełnić przekaz pieniężny, jak zaadresować list i paczkę, jak wypełnić blankiet telegramu. Dokąd ten świat zmierza.


@Wiskoler_double: Pewnie takie smutasy jak Ty, 20 lat temu płakały, że dzieciaki w dzisiejszych czasach już nie potrafią obsługiwać maszyny do pisania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Neubert:
wszyscy, którzy wiedzą więcej niż ja to cwaniaki
wszyscy, którzy wiedzą mniej niż ja to debile i kaleki życiowe

Ze mnie robiono sobie podś#!$%@?, że nie znam się na samochodach, nie wiem co to dwumasa i bym sam oleju nie wymienił. Tylko po co mi ta wiedza? Po co mam samemu robić to co ktoś może zrobić za mnie - on zarobi, ja swój czas przeznaczę na zarabianie w mojej
@resuf Raczej nie masz samochodu.

Stawiasz puszkę w miejscu dozwolonym pod blokiem u znajomych, bo jedziesz z nimi na Mazury. Tego samego dnia zmieniają znaki albo gówniarze znak ukradły dzień wcześniej i zdm wieczorem go montuje znów, a za dwa dni wjeżdża holownik, bo jakiś społeczniak nie ma swojego życia.

Albo jesteś w Łodzi czy Sosnowcu czy innym wygwizdowie. Ulewa, noc, mało ci widać, przy drodze same haszcze. Rano się okazuje, że
@mlodedrwale i masz rację xd Ja jak wysyłałem paczkę z poczty polskiej do Chin to szedłem na pocztę z dziewczyną xdddddd bo ja nie umiem. W sumie pani na poczcie była miła i w sumie nawet wesoło było.
@Neubert: Widzę powszechne popadanie w przesadę w tych heheszkach, ale jeśli postawi się jakąś rozsądną granicę, to trudno nie przyznać racji – o ile narzekanie, że „młodzież” nie potrafi wymienić tłoka w Komarku ani rozpalić ogniska z krzemienia to boomerskie #!$%@?, tak trzeba uczciwie przyznać, że nieumiejętność kupienia biletu na pociąg czy nadania poleconego albo pytanie na wykopie, czy x-kom to legitny sklep to zwyczajnie objaw zdebilenia, które członkowie pokolenia tzw.
źródło: comment_1606122776Gec7Z6mFV6aYpQHzzZhDmP.jpg
@Neubert: W sumie w tym momencie obrażasz 90% ludzi, bo jakieś od 20 lat nie uczą w szkołach niczego przydatnego w codziennym życiu. W szkole jedyne co mnie nauczono o urzędach to gdzie iść, aby wziąć ślub. No na serio tylko byliśmy na WDŹ w urzędzie, aby zobaczyć Urząd Stanu Cywilnego, a tak zero. Reszta jak wypełnić PIT, jak nadać przesyłkę, załatwić jakąś sprawę w urzędzie to wyczytywałem w internecie lub
@Neubert: no wy zoomerzy to już takie smuty walicie ka nie wiem, serio jakby dał teraz komis w klasie maturalnej zadanie: wysłać paczkę+ za pobraniem w odbiorze w określonej placówce pocztowej to ciekaw jestem ile osób znalazło by prawidłowy kod pocztowy danej placówki. I nie mówcie mi l, że to nieprzydatne, to teraz w czasie pandemii wysyłki się przydają jak nie wiem co.
źródło: comment_1606123319HXgF9puzcqpjKM9iGte2g3.jpg
@kontonr77:

I jak zwykle płacz gówniarstwa, że ktoś śmie ich krytykować. Paradne!


A weź spróbuj być gówniarzem i skrytykować starszych, to dopiero usłyszysz skowyt, jęki i wytykanie młodego wieku.

@BanzMakeHerDance

No i prawda w szkole jest zero edukacji ekonomicznej. Ludzie nie wiedząc co to inflacja stopy procentowe. Rosnie nam pokolenie zakladnikow na etacie. A potem jeden debil z drugim glosuje na lewice czy holownie


A bo starsze pokolenie jest tak dojrzałe
@Neubert: Może bardziej chodzi o to że ludziom kiedy muszą, nawet nie chce się wysilić i zrobić czegoś poza granicami ramek swojego smarfona. Wiem i rozumiem że dzisiejszy świat wymusza na nas "wielowątkowość", dlatego różne rzeczy upraszczamy, sam zdigitalizowałem większość swoich płatności, profil zaufany, podpis cyfrowy, no ale nikt mnie nie przekona że era smarfonów nie rodzi też wtórnych analfabetów.
@Warzywo: Ten obrazek jest dla mnie strasznie przykry. Znalazł się #!$%@? stary boomer, co musiał dowartościować się komentarzem włączającym wulgaryzmy i obelgi, zamiast po prostu odpisać po ludzku.

Przez takie podejście młodzi są nieporadni życiowo, bo ojcowie z pokolenia lat '60-'70 zamiast pochwalić, doradzić czy pomóc z problemami woleli odreagować na młodym, bo 'co #!$%@? gdzie świecisz, trzymaj tą latarkę prosto', czy 'co klikasz w ten konkuter, nic z tych głupich
@Neubert: nie wiem, z którego roku Ty jesteś, ale czuję, że mogę się teoretycznie kwalifikować dla niektórych do boomerów xD ('82 rocznik here). No i dobra: taaa umiem nadawać różne rzeczy na poczcie, bo kiedyś nie było innej opcji, wypełniać inne druczki i takie tam bzdety. Ale to było dawno temu i serio nie jest mi taka umiejętność przydatna. Takie pierd*lenie, jak tej babki śmieszy mnie.
Każdy robi/umie/potrafi na tyle na
@Neubert: CO TY SYNEK, kiedy ja byłem w szkole to już w 3 podstawówki wypełniałem sprawozdania podatkowe spółek skarbu państwa. Poczta? Koleś, jak ktoś nie potrafił w przedszkolu nadać przekazu pocztowego to go dyscyplinarnie wyrzucali i znajdź takiemu tępakowi przedszkole. Teraz to tylko smartfony i jakieś gówno w internecie. Ja w wieku 14 lat złożyłem swój pierwszy samochód, w wieku 19 zbudowałem pierwszy dom. Gołymi rękami, nie z poradniczków w internecie
No jak ktoś nie umie nadać przekazu to jest kalectwo.


@Fermiol: Po co nastolatkom, czy nawet nieco starszym osobom taka umiejętność, skoro żyjemy w erze bankowości, gdzie większość spraw załatwisz przez internet - włącznie z przelewami.