@zielonzielon: To była inna rzeczywistość i nie odczuwało się braku rzeczy, których wtedy prawie nikt nie miał. Dzisiaj taka dziewczyna by mogła wygrać kij do polo, też by nie miała gdzie grać i to by nie oznaczało, że jest biedna. Dodatkowo w 1995 roku można było kupić trenażer (np. w Katowicach na kładce przed dworcem), wyjść sobie na jakiś plac/parking i brylować
Jestem fanem starego kina azjatyckiego. Lata 80-te i 90-te to jest klimat, który dobrze czuję. Zwłaszcza filmy z Japonii i HongKongu, które dla mnie mają to coś. Dla mnie mają taką magię świata, który już przestał istnieć. Wszystko jest analogowe, nikt nie ma komórki przy dupie, do tego wszyscy cały czas palą xD ale mam wrażenie, że dawniej palenie papierosów było zajęciem z nudów. "Ano wyjdę
nie umiem nazwać tej nostalgii do filmów z kraju, w którym nigdy nie byłem
@SzubiDubiDu: anemoia - nostalgia za czymś czego nigdy nie doświadczyłeś połączona z fernweh, czyli tęsknotą za miejscem, którego nigdy nie odwiedziłeś
#kiszak Wąsaczu Przecież gotik to jest mała gra i zawsze nią była. Nie róbmy z tej serii jakiegoś mega hitu AAA. To była niszowa gra dla polaków, niemców i ruskich. Wszyscy mają w------e w gotiki stare i w tego nowego. Ta marka nie istnieje na zachodzie, więc o mordę piłujesz. Gracze mają w chuju te stare gotiki i nowego. Jak grałeś w te zacofane gry o 5 lat jak wychodziły to świat
@Jonasz-Kiszke-Mikke: kiedyś nie rozumiałem fenomenu Gothica w Polsce, zwłaszcza z perspektywy osoby która w tamtych czasach się wychowała i na Gothica nawet nie spojrzała, bo grałem wtedy w lepsze tytuły a sam Gothic wydawał mi się takim Rune z dialogami.
wydaje mi się, że wynikało to z dwóch aspektów: - ekonomicznego - Gothic był grą tanią i w pewnym momencie był dostępny dosłownie za psie pieniądze (kosze w MediaMarkt i Saturn, jakieś
#wykopoweprzeboje W głosowaniu wybraliście na następną kategorię edycji Piosenki afrykańskie. Tradycyjnie pod tym wpisem podawajcie swoje propozycje, które chcecie widzieć w konkursie ( ͡°͜ʖ͡°)
WAŻNA PROŚBA: Jak chcecie wstawić kilka utworów to błagam nie w postaci listy (nawet z linkami) tylko jako pojedyncze komentarze. No i najlepiej napiszcie oddzielnie wykonawcę i tytuł (w tej kolejności
nie być ostatnią melepetą jak nasi wspaniali influencerzy w ostatnich dniach
@Amatorro: kupujesz ich tłumaczenie, że "pani redahtur my nie wiedzieli"?
Nie daję wiary w to, że ludzie prowadzący biznesy polegające na nawijaniu makaronu na uszy, mający świadomość jak prowadzić "kreatywną księgowość" i chronicznie scaleni ze smartfonem nagle nie wiedzieli, że szykuje się kocioł, zwłaszcza że o tym, żeby ewakuować się z Bliskiego Wschodu to trąbili już od miesiąca. Otóż
w jaki sposób ci ludzie mieli głosować przeciwko PiSowi za pizzę??? Jak to się "klei"?
@SaperX: pisowcy projektują swoje zachowania na innych. Oni sprzedali Polskę PiSowi za obietnice socjali, pincetplusów i benefitów dla emerytów, więc do ich zakutych łbów nie trafia pojęcie altruizmu i bezinteresowności, dlatego tłumaczą sobie że młodzi na Jagodnie też stali "za czymś" i im się uroiło, że za kawałkiem pizzy
@Mega_Smieszek: ja wiem, ze śmieszny obrazek i nie ma co dyskutować, ale...
obecni 40-latkowie byli nastolatkami w momencie transformacji technologicznej w Polsce i ogólnoświatowego boomu na komputery domowe. W znaczącej większości to właśnie oni byli pierwszymi tech-savvy i najlepiej rozumieli technologię i jej rozwój, bo to na ich okres przypadał cały rozwój. Ich rodzice wychowali się bez technologii, ich dzieci się wśród technologii urodziły i tak jedni jak i drudzy mieli
A u mnie już dzisiaj przybył Święty Mikołaj (。◕‿‿◕。) dotarł do mnie zestaw 360 banknotów z całego świata. Z najciekawszych to chyba z Wysp Cooka, Iraku, Sierra Leone, Korei Północnej, Turkmenistanu i wiele innych. Kilka jest rzadszych #banknoty #numizmatyka #chwalesie #pieniadze #hobby #waluty
Czasami trzeba posłuchać nawet takiego płaskoziemca, choćby po to, aby zobaczyć jakich debilnych argumentów używa.
@Serghio: Ty to widzisz w ten sposób, a umiarkowane szury widzą to "szanowany pan Rymanowski zaprosił płaskoziemców, więc coś musi być na rzeczy, bo gdyby nie było to dziennikarz z takim warsztatem by się tym nie zainteresował" i albo umacnia to ich w ich przekonaniach albo, co gorsza, opuszczają swój echo chamber i zaczynają to
Chłop wybrał brutalny język faktów. Jesteśmy narodem, któremu słoń nadepnął na ucho. Każdy kraj w Europie wypromował w XX i w XXI wieku jakiegoś artystę klasy światowej, a tylko my nie xD Szwecja - ABBA. Niemcy - Rammstein. Finlandia - Nightwish. Holandia - Tiësto. Grecja - Vangelis. Francja - Daft Punk. Hiszpania - Enrique Iglesias. Islandia - Björk. Albania - Dua Lipa. Serbia - Goran Bregović. Gruzja - Katie Melua. Jakaś pieprzona
Każdy kraj w Europie wypromował w XX i w XXI wieku jakiegoś artystę klasy światowej, a tylko my nie
@Lolenson1888: a o Basi Trzetrzelewskiej słyszałeś? 20 i 27 miejsce na Billboard 200 oraz platyna w Japonii i USA a o Urszuli Dudziak, której Papaya była azjatyckim hitem i wykorzystywano jej utwór w japońskich reklamach?
a jak już podajesz przykłady jak Dua Lipa, której pochodzenie nie ma nic wspólnego z jej karierą, to można
Po krótkich poszukiwaniach linuxa na start to sprawdzenia czy byłaby możliwa przesiadka z W11 na dobre chyba niezłym wyborem byłby Mint LMDE? Mój profil użytkownika to w 80proc przeglądarka WWW, steam ze starszymi gierkami np GTA VC, GTA 4, jakieś WRC, libre office i drukarka ehh z sentymentu ponad 20 letnia Lexmark Samsung Z600 xD. Laptop współczesny: Huawe Matebook d16 2022 i5 12450H, 16GB RAM.
@cotozazycie: LMDE to ich własny projekt poboczny, który tworzą tylko po to jakby coś Canonical odbiło. Jak to jest Twój pierwszy linux, to bierz normalnego Minta bazującego na Ubuntu i ciesz się aktualnym systemem, bo na LMDE masz typowo debianowe, stare pakiety.
LMDE to taki sam rodzaj systemu jak KDE Neon - niby normalne distro, ale gdzieś tam z tyłu głowy rezonuje, że przy
@cotozazycie: na start warto brać to co daje najlepsze doświadczenie OOTB i nie wchodzi użytkownikowi w paradę, dlatego wszędzie poleca się Minta, bo jest wystarczająco dobry na każdej płaszczyźnie i dopiero jak się użytkownik zapozna z systemem i ukształtuje swoje wymagania, to może świadomie wybierać pomiędzy innymi.
Na tym etapie najlepiej brać coś na ubuntu, ale jak chcesz Plasme, to Neon będzie lepszym Kubuntu niż Kubuntu.
@jabol6000: 15 fps - można grać i powiedzieć kumplom, że u ciebie też działą i zabłysnąć, że się znalazło jakiś sekret 25 fps - grasz i się chwalisz, że chodzi płynnie 30 fps - magiczna granica ultrapłynności, zapraszasz kumpli żeby im pokazać jaki ta gra ma wygar na takim klatkarzu 40 fps i więcej - jesteś banan albo własnie ubłagałeś rodziców, żeby ci kupili Rive TNT2 "do nauki"; wieść się
Taki komentarz jakiegoś zdziadziałego trzydziestoparolatka pod jednym z nowych filmów u Kiszki (oczywiście o tym, że kiedyś to były gry, teraz to nie ma gier).Nie będę tego komentarza rozbierał na czynniki pierwsze, bo że jest bzdurny to rozumie się samo przez się - tak samo zresztą jak filmik który Kiszka komentuje i jego wypowiedzi. Ale serio, sam mam trzydzieścipare lat, i z takim podejściem to chyba już bym sobie miejsce na cmentarzu
@june_of_44: człowiek, któremu wydaje się, że lubi gry a w rzeczywistości jest to ułuda napędzana nostalgią. Człowiek, który za dzieciaka grał w gierki, dzisiaj żyje w przeświadczeniu, że to gry się zmieniły a nie on. To gry są złe i to wcale nie jest tak, że on zdziadział i zatracił młodzieńczą ciekawość i fantazję - w jego głowie on ciągle jest młody i pełen energii do poznawania i eksplorowania nowych
@tubkas12: Perpektywa zawęża się z biegiem lat i przekrój gier z pewnej ery z czasem zaczyna wyglądać jak lista przebojów z lat 80 - masz 100 absolutnych hiciorów, ponadczasowych klasyków i zastanawiasz się jak to jest, że wtedy powstawało tyle super muzyki. Tylko, że te 100 kawałków jest tak samo przefiltrowane jak te gry z PS3/X360, których wyszło ponad 2000 i tak obok Bioshocka masz flopa w postaci Hardline i
źródło: Zrzut ekranu 2026-06-9 o 13.19.57
Pobierz