#trenazer #szosa #rower

Myślę nad zakupem trenażera i zastanawiam się pomiędzy Elite Direto XR-T a Wahoo Kickr Core. O ile ten drugi w miarę często przewija się na tagu i jest raczej polecany, tak o tym pierwszym niewiele widziałem (w przeciwieństwie do Suito-T). Co warto wybrać?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lettow-Vorbeck: Wahoo niby mniej awaryjne - ja wziąłem Direto XR-T i póki co jest git, ale mam go niecały tydzień więc nie jestem rzetelną próbą kontrolną :P Natomiast trenażer sam w sobie jest super prosty w instalacji, stabilny, zero problemów z łącznością. Dla mnie osobiście dużym plusem jest zabudowane koło zamachowe, w Wahoo wszystko jest odsłonięte i jak ktoś ma dzieciaka/zwierzaka to może być przypał
  • Odpowiedz
Noszę się z zamiarem kupna nowej #szosa i z tego co widzę na pepperze to można dorwać niezłe promocje. Ale głównie dotyczą one włoskich marek a ja chciałbym kupić nowego Giganta DEFY ADVANCED PRO 1 i zastanawiam się czy czekać na promocję na rower który wszedł na rynek niedawno. Rozumiem, że raczej trzeba będzie czekać na czas po sezonie żeby tu można było dorwać jakaś sensowną promocję? Rower katalogowo wyceniany
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co myślicie o lampkach Kingseven l3-1000 / Rockbross r3-1000 / Specter MAVERICK 1000 (na mój rozum to ten sam chińczyk). Jakieś 110-130 zł w polskiej dystrybucji. Za te pieniądze jest coś lepszego? Złapałem się na tym, że jak jest już po zmroku, na oczach okulary przeciwsłoneczne, to z obecną lampką tak naprawdę nie za wiele widzę, by mieć czas reakcji przy 30 km/h.

#rower #szosa
ToJestNiepojete - Co myślicie o lampkach Kingseven l3-1000 / Rockbross r3-1000 / Spec...

źródło: final-6-14

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dawewave1: Na 88mm szosa wygląda na dobrego bandytę, mam u siebie pic rel. Przy ostrych wiatrach bocznych (35+) rzeczywiście trzeba się pilnować żeby dojechać bezpiecznie do pociągu na drogę powrotną pod wiatr (pdk) ale ogólnie nie pożałujesz
Poemat - @Dawewave1: Na 88mm szosa wygląda na dobrego bandytę, mam u siebie pic rel. ...

źródło: IMG_1399

Pobierz
  • Odpowiedz
285 552 + 68 + 55 + 67 + 54 + 4 + 51 = 285 851

Zbiorczo.

Dzisiejszy trening to pierwsza w życiu jazda w "secie" TT. No, druga - wczoraj był skromny test.

Przekonwertowałem
schneiper - 285 552 + 68 + 55 + 67 + 54 + 4 + 51 = 285 851

Zbiorczo.

Dzisiejszy tre...

źródło: 20240112_104211

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zadam to pytanie, jeździł ktoś na szosie na pedałach platformowych? po prostu poddaje się nie umiem tego bólu wytrzymać
#szosa
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem czy często się pojawiają, ale na koła CSC ładna zniżka na Alli. Myślałem, że koła wiadą na wiosnę no ale cyk zamówione.

Czy one przychodzą z taśmą pod tubeless zaklejoną czy trzeba będzie wymienić?

#szosa
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W lutym lecę do Alicante z rowerem, macie jakieś trasy ~100km godne polecenia w okolicy Calpe? Jeszcze zastanawiam się czy brać szosę, czy gravela. Jak na razie prześledziłem trasy kolesia z bikeshow.
Za noclegi godne polecenia też byłbym wdzięczny.

#rower #szosa #gravel
klefonafide - W lutym lecę do Alicante z rowerem, macie jakieś trasy ~100km godne pol...

źródło: P1160762

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Noszę się z zamiarem kupna nowej szosy i potrzebuję porady bardziej doświadczonego użytkownika co będzie lepsze, aluminiowa rama z elektroniczną 105 czy karbon na 11 rzędowej mechanicznej 105? Jeżdżę głównie po płaskim i parę razy w roku zdarzy się wyjazd w średniowysokie góry.
https://www.rosebikes.pl/rose-reveal-al-105-di2-2702538?product_shape=salted+caramel
https://www.rosebikes.pl/rose-reveal-04-105-2702533?product_shape=orange+utan
#rower #szosa
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Milsz17: ja bym brał karbon, mam aluminiowego gravela i karbonową szosę i szosa jest dużo wygodniejsza mimo wąskich opon, Di2 też jest zajebiste, ale możesz z czasem dokupić jak już będzie tańsza
  • Odpowiedz
co będzie lepsze, aluminiowa rama z elektroniczną 105 czy karbon na 11 rzędowej mechanicznej 105?


@Milsz17:

Lepiej trochę dorzuć PLNów i kup karbon z di2.

Niby wymiana wchodzi w grę ale szkoda kasę tracić bo na wymianie zawsze stracisz.
  • Odpowiedz
Mirki, jest jakiś sposób, żeby sprawdzić czy pomiar mocy podaje dobre wartości? Nabyłem niedawno rower wyposażony w pomiar mocy i różnica między pomiarem w rowerze, a trenażer to prawie 15%. No i teraz pytanie, który mnie okłamuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Oczywiście mam podejrzenia, że ten nowy, bo wartości są wyższe, a zderzając je z rzeczywistością i z tym co kręcą znajomi wydają się mało prawdopodobne.

Widziałem, że
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dos_badass: I bardzo dobrze. Literatura zgłębiająca dane tematy powinna być znana dla osób, które w danym temacie siedzą. Tak samo można powiedzieć o czasopiśmie popularno-naukowym typu PCFormat ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Cześć! Trzy lata temu na własne potrzeby zacząłem tworzyć aplikację Stravit.APP, która pozwoli na tworzenie rywalizacji na #strava (zamknęło się wówczas endomondo). Pochwaliłem się na Wykopie, dzięki czemu zamiast być narzędziem dla znajomych, stała się ogólnodostępną appką, z której dziś korzysta ponad trzy tysiące osób. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako że od tamtego czasu nieco się rozwinęła i otrzymała akredytację od Stravy, piszę post aby przypomnieć o niej
wojtek321 - Cześć! Trzy lata temu na własne potrzeby zacząłem tworzyć aplikację Strav...

źródło: app

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach