Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy z wyborem rozmiaru ramy gravela. Do tej pory myślałem że jestem w miarę zorientowany w geo i rozmiarach, ale to nowe geometrie graveli zbiły mnie trochę z tropu.

185 cm, noga 89 cm here
Przymierzam się do Felta Broam, na pierwszy rzut oka jego geo byłem pewny co do rozmiaru 56 cm.
Jednak sprawdzając geo innych graveli zauważyłem że nowsze ramy w gravelach są znacznie dłuższe (reach i TT effective), dla przykładu taki Canyon Grail AL w M ma wymiary TT: 578mm i reach: 405mm. Domyślam się że jest to związane z fabrycznie krótszymi mostkami i sztycami bez offsetu które sumarycznie rekompensują całkowitą długość reach+ w porównaniu do szos endurance. Czy mam tu rację?

Teoretycznie mógłbym wziąć większą 58 i wymienić mostek z 100/110 na 70mm który nawet bardziej pasowałby mi do jego specyfiki bo i tak zamierzam tam wsadzić 1x11, opony 45mm i jeździć po lesie i gorszych szutrach. Ale nie chciałbym jednak przesadzić.

Dotychczas zawsze porównywałem się do moich aktualnych rowerów (Ultra AF GF, Triban RC520) i brałem pod uwagę ramy z reach do 390mm. Jestem po fittingu na Ultrze i wyszło że moje 390mm reach z mostkiem 80/90mm i kierownicą z krótkim reach jest jak najbardziej ok.

#gravel #szosa #bikefitting
Zabi96 - Mirki potrzebuję pomocy z wyborem rozmiaru ramy gravela. Do tej pory myślałe...

źródło: Screenshot - 2024-01-26T113226.748

Pobierz
  • Odpowiedz