no dobra pierwsza jazda z pulsometrem wyszło średnio 150, max 170 przy średniej mocy 220. dzisiaj lajtowa jazda bo umieram po wczoraj :D
1) pytanie ktoś z was używał takich rzeczy do butów? mam wkładki ale dalej pod 2 i 3 (licząc od małego) palcem piecze jak jasna cholera, bikefitter robiąc wkładkę mówił że bardzo dziwnie chodząc staje twardo na kościach przy palcach. https://allegro.pl/oferta/polwkladki-zelowe-wkladki-do-butow-7089663777 jestem zdesperowany i spróbuje kurde wszystkiego xD

2)
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mati1990: 90% osób narzeka na połączenie po BT z laptopem na windzie. Połącz się przez Companiona, wymaga tej samej sieci WiFi jedynie w telefonie i na lapku.
  • Odpowiedz
Gdzie w #poznan znajdę przyzwoity serwis rowerowy, w którym przejrzą mi cały rower i doczyszczą? Przez brak miejsca i trochę czasu nie jestem sam tego zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jakieś polecajki? #szosa #rower
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@1nfinity: Chyba tak. Upewnie się później. W każdym razie dwa razy mi hałasujące... nie pamiętam co naprawiali w Markowych Rowerwch i dwa razy szybko znów miałem ten sam problem, a tam na polwiejskiej jak naprawili to działało aż do kradzieży roweru ;)
  • Odpowiedz
Udało mi się dorwać fajną ramę Sworks Venge Carbon 11r w wersji Saxo Tinkoff i chce złożyć sobie szosę od podstaw. Siodło kiera i koła już jest i właśnie zastanawiam się nad osprzętem. Nie chce wywalać bardzo dużo kasy, bo to dodatkowy rower, jednak chciałbym też wykorzystać potencjał wagi tego roweru. Co polecacie jeżeli chodzi o osprzęt i dlaczego? #szosa #rower
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Triathlete1987: jeśli nowy 11s + szczęki - będzie ciężko, już nawet 105 nowy model, jest na 12s. Tiagra pewnie wyjdzie za rok, to będzie pewnie 11s, aktualnie jest 10s.
Myślisz podobnie jak ja, podobny osprzęt to są moje przemyślenia:
W takiej sytuacji szukałbym 105 r7000 lub Ultegra r8000, nawet używane, w dobrym stanie.
Kaseta czy tarcze w korbie - rzecz którą można zmienić.
Klamki ważne aby były ładne. Jeśli używana - linki
  • Odpowiedz
Mordeczki uzwa ktoś pomiaru mocy w lewej korbie? Zastanawiam się czy nie kupić, ale jeżdżę na trekkingu i to zdecydowanie bardziej turystycznie i nie wiem czy to nie przerost formy nad treścią
#rower #mtb #szosa
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

do kalorii kup sobie pulsometr,


@wujekwichura: Pomiar HR na rowerze nijak się ma do podania realnej wartości spalonych kcal. Podczas jazdy rowerem liczy się TYLKO włożona praca w pedały - więc pomiar jak najbardziej do tego celu będzie odpowiedni.
  • Odpowiedz
@bladybezczel: to pomogę: nie no, bez pomiaru mocy to nie ma sensu na rower wsiadać, całkowicie bezsensowna jazda jest bez pomiaru. Pomiar nadaje sens moim jazdom ;)

Mam korbę HT i też myślę o Stagesie, a gdzie kupiłeś swojego?

OLX, obserwuję "pomiar mocy" i przeglądam co dzień czy co ileś, co się pojawi nowego. W grudniu były 2 sztuki 170mm za 500zł. Jedną ja zgarnąłem. Drugą ktoś - bo odbiór
  • Odpowiedz
@mati1990: bardzo ciężko by było przytyć kilogram w 3 dni, po prostu się n------------ś i to się będzie trochę trawiło, do tego masz więcej wody w organizmie, wrócisz do starych kalorii to i wróci stara waga, zresztą o kilogram to waga może skoczyć z dnia na dzień z różnych powodów
  • Odpowiedz
na ile to jest prawdziwe to spalanie 800-900kcal w godzinę na #zwift #szosa
60-70rpm, 230-250avg, średnia około 30kmh około godziny jazdy, bo nie wiem czy jest się czym chwalić czy jednak nie? xD
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xD czyli ja ważący 65+/- wkładam taka samą siłę, by wykonać podobną pracę co mati, który waży 90?


@Desmosedici:
Żeby przemieścić 65 kg potrzeba mniej pracy niż żeby przemieścić 95 kg, szczególnie pod górkę, bo na prostym to głównie CdA (opór aerodynamiczny) ma znaczenie. Jadąc z tą samą mocą, spalacie podobną ilość kalorii (kwestia kto ma sprawniejsze mięśnie), ale możecie jechać z różną prędkością. Możecie mieć inny bilans węglowodorów do
  • Odpowiedz
#trenazer #chomik #szosa Tak się zastanawiam, ten adapter sztywnej osi od strony kasety powinien "wpaść" do środka osi przelotowej czy trzymać się na gwincie. Trenażer Elite direto. Użytkownicy powinni kojarzyć o co pytam, a pytam bo to kilka mm które mogą mieć wpływ na działanie przerzutki.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@buont: Trzeba ćwiczyć siłowo przez 11 lat, potem w trakcie zacząć ćwiczyć dyscypliny wytrzymałościowe, dużo jeść, dużo wbijać, dużo spać, dużo trenować i voila, zrobione ʕʔ
  • Odpowiedz
Od nowego roku chcę wskoczyć na szosę. Planowałem kupić sprzęt na Di2. Tylko czy to dobry pomysł, jeśli nie mam doświadczenia na szosie? Taki rower po wyjściu ze sklepu traci 20-30% wartości. Inna opcja to na początek kupić jakąś tanią szosę z Deca i przekonać się, czy to mi odpowiada. No i tu kolejny problem, bo trzeba dobrać geometrię pod siebie. Jeden rabin mówi, że endurance, a inny, żebym był rozciągnięty. Jak
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, zdecydowałem się na zakup CF6 lub CF7 tylko zastanawiam się, który wariant wybrać. Opłaca się dopłacać 2k do innych kół, trochę mniejszej wagi i 105di2? Czy Tiagra będzie wystarczająca? Aktualnie jeżdżę na clarisie z kwadratem więc co bym nie kupił to i tak poczuje różnicę. Jeżdżę głównie amatorsko/czasem jakieś ustawki więc nie ma ciśnięcia o 0,5 kmh wyższą średnią.
CF 6
CF 7
PS. A no i CF6 mogę już kupić,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I dlatego każda minimalna nierówność na drodze dla roweru szosowego to niebezpieczeństwo. Wystarczy mały kamyk dla podbicia w powietrze i wylądowanie pod tirem. Dlatego jeździ się takim rowerem bardziej środkiem drogi i unika ddrów jak ognia.
▶️ Obejrzyj tę rolkę
https://www.facebook.com/groups/roadbikecycling/permalink/1467245230490071/?ref=share
#polskiedrogi #stopcham #szosa #rower #samochody
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Ogau: no cóż, powiedzieli mało ci kasy to idź se dorób to poszedłem... miałem wybór, wegetować nic nie mając albo zacisnąć poślady i zapieprzać na drugi etat. technicznie rzecz biorąc, nie prosiłem się do biednej rodziny rodzić, przegrałem kosmiczne losowanie chciałem se poprawić los ale jak zwykle biednemu kutang w poślady i wiatr w ryło :( gdyby nie dodatkowa robota to szosę oglądałbym dalej na zdjęciach i zdechłbym na udar/zawal
  • Odpowiedz
@mati1990: Ty już wiesz co jak przesadzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kup ten pasek tętna
@Desmosedici Chłop jest mocno ograniczany, bo wie co będzie jak coś o-----e, a nie będę się z nim p-------ć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także, nie żaden average Joe
  • Odpowiedz