ROUVY

Mam zamiar zamienić Zwift na coś bardziej "realistycznego" jak Rouvy albo Kinomap - bardziej na ten moment przemawia do mnie Rouvy (o Kinomap dowiedziałem się dzisiaj więc jeszcze wiele nie czytałem) ale zanim zacznę jeździć chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy na które albo źle szukałem albo nie mogłem znaleźć odpowiedzi :(

1. Trasy - jeśli znajdę fajną trasę z nagraniem która ma 20km, ale jest płaska i będę chciał przejechać ją 3-4x
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po dwóch miesiącach dezinformacji Decathlonu i wyczekiwania w końcu mam rower. Pierwszy Gravel i pierwszy rower on jakichś 20 lat. Poprzedni był komunijny ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co ciekawe tamten rower był w niemal identycznym kolorze jak ten, z czego właśnie sobie zdałem sprawę, może dlatego od razu mi się spodobał. ¯_(ツ)_/¯
Triban RC520 Gravel LTD

#gravel #rower #rowery #triban
Mulek05 - Po dwóch miesiącach dezinformacji Decathlonu i wyczekiwania w końcu mam row...

źródło: comment_15995066721lt8O3iDqCouhSWxBr3C37.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mulek05: szerokości :) jeżdżę już 1,5 roku na zwykłym RC520 i jest bajka. Przemyśl zmianę owijki na coś z lepszym chwytem, bo ta seryjna jest licha :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PolskaCebula007: kieruje go w dół więc spokojnie, a błotniki są po to, żeby w trakcie deszczu nie trzeba było robić prania po podróży :p

@krabozwierz: @czach: @4x80: @KwasneJablko: dla narzeczonej udało mi się znaleźć fajniaka używanego za 250 zł, mieszczuch z lat 80. Przerzutki Ventury i zmiana biegów wajchą w widelcu, ale rama w perfekcyjnym stanie, tylko trzeba było wyregulować hamulce i
laress - @PolskaCebula007: kieruje go w dół więc spokojnie, a błotniki są po to, żeby...

źródło: comment_1599326861iLspiFt9sgmYCMlcNiulED.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#rowery #mtb #enduro

Jaki polecacie kask integralny, ze szczęką (nie dopinaną, musi być integralny), który będzie dobrze wentylowany i w miarę lekki? I oczywiście nie za miliony monet. Gdzie we #wroclaw można przymierzać takie kaski, wczoraj byłem w jednym sklepie i bida z nędzą, 2 modele na krzyż, które nie spełniały moich wymogów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Analfighter: Modelu nie polecę, bo nie moje klimaty, ale wiem że tego typu sprzętu szukałbym w ProShopie na Mosbacha (okolice Mostów Warszawskich). Na bank powinni mieć ładnych parę modeli do przymiarki
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#rower #rowery

Podczas jazdy odkreca mi się pedał od korby (cała tyczka dluga), jak temu zaradzić? Oczyścić, zostawić do wyschnięcia i przykręcić, smarując śrubę jakimś lockerem?
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wzr1one: update. Smieszna sprawa - wymieniłem lancuch na stary, korbę napędowa tez, lewa tylko nowa i problem ustal. Lancuch stary wyszorowalem i napastowalem (hehe)
  • Odpowiedz
No elo, rowerowe świry!
Gdzie w tej chwili w #warszawa serwis rowerowy bez czekania tygodniami na termin? Najchętniej na lewym brzegu.
Dzwoniłem po okolicy i jakieś listy, zapisy, terminy za miesiąc... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#rowery
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć! Mam pytanie - czy częste odkręcanie/wkręcanie śrub w #rower może powodować jakieś problemy, zmniejszenie wytrzymałości?

Mam mało miejsca w domu, fajnie gdybym mógł po jeździe kierownicę poluzować, aby ułożyła się wzdłuż ramy (o ile dobrze pamiętam, to kluczem imbusowym 5 się do dokręcało). Czy zaszkodzę rowerowi takim ciągłym odkręcaniem i zakręcaniem, czy nie powinno mieć to wpływu?

#rower #rowery #mechanika
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tomek7: nie próbowałbym. śruba ok, ale są gniazda w aluminiowym mostku, które będą powoli się wyrabiać. poza tym ustawianie prosto kierownicy... Lepiej koło wyjmować już i kłaść rower z kierownicą skrenconą
  • Odpowiedz
Zaryzykuję trochę głupie pytanie :D
Nigdy nawet nie siedziałem na kolarce, a tego lata złapałem bakcyla i zrobiłem na trekkingu już prawie 3k km. Mam obecnie ktm life cross na 28" kółkach, jest dość lekki i jestem w stanie bez problemu jechać po płaskim +/- 30km/h, nie narzekam na niego ale jak zrobię ponad 100km to już konkretnie czuję plecy...
Jak duża jest różnica w jeździe między całkiem dobrym rowerem trekkingowym a
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FlasH: Przecież on jest znanym debilem, który będzie bronił w najgłupszy sposób rowerzysty obwiniając każdego tylko nie rowerzyste. Nawet bronil gościa jadącego autostradą czy inną ekspresówką, gdzie rowerzysty absolutnie być nie powinno xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anythin Daj spokój szkoda gadać. Chyba sobie podaruje nie stać mnie na rower za 20 tysi:( albo poczekam aż stanieją jak nowa kolekcja wejdzie. najsmieszniejsze jest to ze na poczatku 2020 kosztowal 16900 :D
  • Odpowiedz