(TECH)
# Czego potrzebuję?
- automatycznego (bezkolizyjnego) zgrywania plik9w na serwer. Z telefonów, tablet9w i innych laptopów pecetów.
(Najlepiej one way, jeśli skasuję lokalnie, nie musi uciekać zdalnie)
- oczywiście kilku userów, ale wiadomo
- poza tym chciałbym, żeby serwer jednocześnie robił za mail server, tunel I ew prosty dev server www, więc raczej true nas odpada, bo chcę postawić coś obok a najlepiej jeszcze żaden zdalnie popracować na VIM w razie W, więc chcę to odpalić
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ECMAlover: do takiego miksu nie lepszy będzie proxmox? Pozwoli Ci na odpalenie tylu wirtualnek i kontenerów na ile sprzęt pozwoli. OMV jest skrojony bardziej jako prosty nas i żeby bawić się na nim dockerem nie z poziomu konsoli trze a doinstalować omv-extras. Na proxnoksie możesz również zainstalować omv (ale lepiej jako wirtualka niż kontener) obok innych wirtualek, którymi się można będzie pobawić.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i mirabelki kochane ratujcie. W domu uzdrowiciela znalazlem kostnice i jak wejde to mnie ta klatwa cienia atakuje. Na zewnatrz nie. Latarnie zniszczone, ta isabella nie chce mnie zaczarowac znowu, a ten dzwoneczek z ta wrozka chyba sprzedalem takiej babce, ktora teraz po tym jak uwolnilem ta piesn lodu znikla na amen. Jak tam wejsc ()

#baldursgate3 #baldursgate #pomocy #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@musztym: zakladam ze wrociles do aktu 1, to kasuje ochrone przed klatwa, najpopularniejsza podpowiedz to "uzyj dzwonka z wrozka jeszcze raz"
ale skoro nie masz to ciezko powiedziec co zadziala, posepna jest chyba odporna na klatwe, jak rzuci swiatlo dnia to powinna ochronic reszte, podobnie krew lathandera jak swieci

quest halsina chyba calkiem wywala ta klatwe ale nie wiem czy wywala tez z kostnicy. Z tego co pamietam to szalu
  • Odpowiedz
  • 0
@3mortis: ok pięknie dziękuję, będę musiał sobie odpuścić. Tak, wróciłem niechcąco i to w sumie niedawno. No nic będę przechodził drugi raz to przypilnuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Totalnie nie mam koncepcji na szafę na korytarzu. Mój korytarz jest w kształcie L - jak na obrazku. Chciałbym tam przechowywać w przestrzeni zamkniętej maks. 4-5 kurtek, 3 pary butów, czapki, szale itp.

Macie jakieś fajne pomysły? Nie znalazłem nigdzie fajnej inspiracji w internecie.

#pytanie #pytaniedoeksperta #aranzacjawnetrz #mieszkanie #remontujzwykopem
CalibraTeam - Totalnie nie mam koncepcji na szafę na korytarzu. Mój korytarz jest w k...

źródło: szafa_korytarz

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CalibraTeam: Nie. Z drugiej strony - mieszczą się tam trzy puchate kurtki zimowe i wiatrówka na wierzch, więc dla nas osobiście nie jest to wielki problem. Jest za to taki wysuwany wieszak boczny, tam możemy sobie odwiesić na boku coś, jeśli koniecznie chcemy się dostać do ostatniej kurtki przy samych pleckach szafy:
EtatowyIdiota - @CalibraTeam: Nie. Z drugiej strony - mieszczą się tam trzy puchate k...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
Po ogarnięciu większości domu przyszedł czas na coś dla mnie a mianowicie garaż 😉

Właśnie maluje, robie posadzkę i powoli będę urządzać. Przeznaczenie - parkowanie małego pojazdu (bo i garaż nie jest za duży) oraz majsterkowanie.

Z tego względu szukam pomysłów i inspiracji na wykończenie i zaaranżowanie takiego.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2: Imadło to ty se chłopie zrób przy ścianie - choćby na niewielkim wysięgniku (nawet tak, że maską auta wjeżdżasz kawałek "pod"), nieźle jak byłoby także wsparte na drewnianej belce - wtedy można coś i niewielkim młotkiem podziałać. Ja nie mam "ładnie" bo mam zastane/kupione rozwiązanie razem z garażem - imadło obrotowe - i się od 10 lat do mniejszych prac sprawdza, wygodny jest dostęp z obu stron. Taki mikro
  • Odpowiedz
@ATAT-2: zanim cokolwiek przykrecisz do ściany / podłogi najpierw popracuj w takim ustawieniu i zobacz czy nie biegasz ciągle na drugi koniec po srubokrety czy kawałek drutu
Zrób sobie strefę czystą (elektronika, rozkręcanie) i brudną (malowanie, cięcie) żebyś nie gubił śrubek w stercie opiłków i mógł bez stresu psikac farbą
  • Odpowiedz
@snorli12 zależy kto ma jaką robotę, jeżeli ktoś pracuje w biurze z ludźmi to spoko jest się umyć rano, jeśli ktoś robi na budowie to kompletnie mija się z celem te poranne mycie
  • Odpowiedz
@poradnikspeleologiczny: To znaczy tyle, że Skynet dostał dofinansowanie, aby twój adres podłączyć, ale wcale nie musi znaczyć, że już to zrobiono. Dopiero jak się pojawi na internet.gov.pl to będziesz mieć pewność, że zostało zrobione (choć wcześniej cię monterzy odwiedzą, chyba, że to jakiś blok gdzie już masz w mieszkaniu ONT, to nie zauważysz ich wizyty).
A tak to tak, mail / telefon do Skynet i rozwieją ci wątpliwości, ale moim
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Parę dni temu stawiając kieliszek wina na biurko niechcący je wylałem, pociekło po ścianie i wlało się do gniazdka - strzał i wyłączenie momentalne korków, przy próbie włączenia ich - ponownie się wyłączały. Mam niezbyt przyjemne doświadczenia z prądem więc poprosiłem mojego ojca aby rzucił okiem, rozkręcił gniazdko - w środku mokre, w miarę możliwości zostało wysuszone papierem oraz suszarka, wkręcone ponownie i już nie wywala korków. Minęły 3 dni a jednak
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@Kejesen wyschło. To nie magia, a fizyka. Jak nie iskrzy, nie ma dziwnego zapachu (chociaż winiaczem może trącić) i nie masz okopconych wtyków (minus pierwsze strzały) to będzie ok.
Ustaw sobie wentylator na gniazdko i będziesz spokojniejszy.
  • Odpowiedz
@Kejesen: Chłopie weź kup gniazdko w jakimś bricomarche, wyłącz korki w pokoju albo całe w mieszkaniu jak się boisz o prąd, włącz yt film "jak wymienić gniazdo elektryczne" i wymień, co się z wami dzieje że proste prace w domu wymagają zapraszanie specialistów/ojców/wujków, zaoszczędzisz kasę i czegoś się nauczysz.
  • Odpowiedz
Pytanie do ludzi z Bienczyc i okolic ze SM Sniezka(chyba).

Grzeją?

Czy do mnie woda nie dotarla? Mieszkam na ostatnim pietrze, od 4 dni odpoowietrzam, syczy po chwili ustaje ale woda nie kapie a grzejniki zimne. Delikatnie chlodno juz.

#
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach