Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko138
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MegaZU0
MegaZU0

MegaZU0

Dołączył 12 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 16163
  • Znaleziska 7430
  • Mikroblog 8733
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 22

300

Co się dzieje, kiedy pęka bańka mieszkaniowa?

Co się dzieje, kiedy pęka bańka mieszkaniowa?

Kiedy w 2022 kupowano rudery pod Auckland za $1.8M, wydawało się to świetnym biznesem. Ceny nieruchomości rosły o kilkanaście procent w skali roku, a banki rozdawały hipoteki jak darmowe cukierki pod osiedlową podstawówką. Dziś ludzie wyprzedają w panice, a rząd panicznie próbuje powstrzymać krach.

BArtus
z
youtube.com
dodany: przedwczoraj, 13:37:08
  • 112
  • #
    nieruchomosci
  • #
    gospodarka
  • #
    deweloperka
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    mieszkanie
  • #
    ekonomia
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 18 godz. i 35 min temu via Wykop
  • 0
@vordas: problem polski jest trochę inny, duża ilość mieszkań jest kupowana/budowana za zagraniczne zarobki.

459

Jak Polska po cichu bankrutuje?

Jak Polska po cichu bankrutuje?

Koszty obsługi długu rosną w Polsce w zawrotnym tempie, deficyt bije historyczne rekordy, a część zobowiązań państwa znika w księgowych sztuczkach. W tym samym czasie NFZ stoi na krawędzi, szpitale walczą o przetrwanie, a politycy przekonują, że finanse publiczne są naprawiane.

IndependentTrader
z
independenttrader.pl
dodany: 02.06.2026, 11:33:25
  • 129
  • #
    gielda
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    klams
  • #
    ekonomia
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 02.06.2026, 22:32:32 via Wykop
  • 7
@KurnikoweKuriozum: Dług publiczny Polski (wg unijnej metodologii EDP) wzrośnie do ok. 58–60% PKB, napędzany rekordowymi wydatkami na zbrojenia i transformację energetyczną. Średnioroczna inflacja utrzyma się na podwyższonym poziomie 4–5%, pełniąc rolę ukrytego podatku dewaluującego dług. Koszt obsługi zadłużenia pochłonie ok. 2,5–3% PKB. Wzrost gospodarczy wyhamuje do średnio 2,5% rocznie.
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 03.06.2026, 06:29:21 via Wykop
  • 0
@KurnikoweKuriozum: @CrytekPL
Kluczowym problemem stanie się kryzys demograficzny. Starzenie się społeczeństwa drastycznie pogłębi deficyt NFZ i ZUS. Dług publiczny bez reform strukturalnych może przekroczyć 65% PKB, wymuszając skokowe podwyżki podatków i ograniczenie przywilejów socjalnych. Dynamika PKB spadnie z powodu niedoboru pracowników.
Zamiast nagłego, formalnego bankructwa państwa, Polskę czeka scenariusz pełzającej stagflacji

Japonia jest dobrym tego przykładem.

Nie znam tradera21

426

6 na 9 młodych nigdy nie pracowało. Do 2030 roku przybędzie 1,25 mln bezrobotnyc

6 na 9 młodych nigdy nie pracowało. Do 2030 roku przybędzie 1,25 mln bezrobotnyc

Rynek pracy staje się coraz trudniejszy w całej Europie. Doskonale widać to na przykładzie Wielkiej Brytanii, gdzie młodym coraz trudniej znaleźć zatrudnienie. Były minister w rządzie Partii Pracy Alan Milburn o obecny stan rzeczy obwinia rząd i prognozuje, że sytuacja w kolejnych latach będzie staw

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 12:56:24
  • 310
  • #
    praca
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 01.06.2026, 16:55:51 via Wykop
  • 1
@elo345: nie wiem jak jest w UK ale prawdopodobnie podobnie jak w ROI, to podatek od wynajmu to często jest 52%. Podatek dostaje państwo.
raseri
raseri
raseri
31.05.2026, 02:44:57
  • 0
Trochę #zalesie
Nurtuje mnie takie pytanie, na które raczej znam odpowiedź, ale muszę je komuś zadać, bo mnie to męczy od dawna, a tylko przybiera to na sile.

Jak to jest że tak wielu DEBILI jest na w miarę dobrych stanowiskach? Za w miarę dobre oceniam np. jakiś support, gdzie pracownik powinien mieć szeroką wiedzę i ciągle musi nadrabiać zaległości w firmie, ale tak jest to zazwyczaj wygodna posadka. Wielokrotnie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 31.05.2026, 07:14:36 via Wykop
  • 1
Jak to jest że tak wielu DEBILI jest na w miarę dobrych stanowiskach? Za w miarę dobre oceniam np. jakiś support, gdzie pracownik powinien mieć szeroką wiedzę i ciągle musi nadrabiać zaległości w firmie, ale tak jest to zazwyczaj wygodna posadka. Wielokrotnie też się zdarza że Ci debile mają wyższe stanowiska ale skupie się dziś na tym.


@raseri: Na to jestem w stanie ci odpowiedzieć, ale nie chodzi bardziej o
  • Odpowiedz

1890

Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków

Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków

Pracują krócej, ale za to bardziej efektywniej? 4-dniowy tydzień pracy jest możliwy, ale trzeba się do tego odpowiednio przygotować - uważa rzecznik prasowy wodociągów z Siemianowic Śląski, które uczestniczą w rządowym pilotażu. Czy wkrótce 4 dni pracy w tygodniu stanie się polską normą?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 19.05.2026, 08:37:37
  • 305
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 19.05.2026, 21:26:28 via Wykop
  • 0
@raxon1: robisz coś z tym czy tylko narzekasz?
mirko_anonim
mirko_anonim
17.05.2026, 09:14:03
  • 3
✨️ Moje doświadczenia z pracą w Holandii Ⓘ
Jestem w Holandii w magazynie pracuje ale kaszana, mieszkanie z pchlami i plesnia, slabe zarobki wiekszosc zabiera agencja. Czekam na pierwsza wyplate i wracam busem do domu. Holandia sie skonczyla.
#holandia #emigracja #praca #pracbaza #oswiadczenie

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 17.05.2026, 15:24:43 via Wykop
  • 1
@tarushiba: bardziej myślę, że to naiwność ludzi. Usłyszeli od kolegów 15-5 lat temu, jak to dużo można zarobić. W 2005 było to x6-7 co zarabiało się w Polsce, teraz to często x2, a koszty też większe.
  • Odpowiedz
Raffen23
Raffen23
13.05.2026, 19:17:44
  • 0
Moja dziewczyna dostała propozycję pracy w Dublinie w Irlandii. Zastanawiam się, czy po potencjalnej przeprowadzce znajdę tam pracę z językiem B1/B2 i praktycznie z nieistotnym zawodem? (W Polsce pracuję jako kadrowy, ale zakładam, że polskie prawo pracy na niewiele tam się zda).

Mirki i Mirabelki z Irlandii, jak tam wygląda sytuacja?

#emigracja #praca #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 13.05.2026, 22:39:32 via Wykop
  • 0
@Raffen23: pracy jest pełno, w różnych zawodach. Gorzej z wynajmem, ale jak we dwójkę wynajmiecie to już może być trochę lżej, 1 bed apartament to jest jakieś 1600€+rachunki w dublinie.
  • Odpowiedz
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 15.05.2026, 16:02:00 via Wykop
  • 0
@berecik: od 2 tygodni to może było z 40 minut deszczu łącznie w dublinie, a robię na zewnątrz.
  • Odpowiedz

82

Finansowanie polskiego przemysłu obronnego: 180 mld zł z programu SAFE

Finansowanie polskiego przemysłu obronnego: 180 mld zł z programu SAFE

Nasz kraj ma otrzymać 43,7 mld euro, czyli około 180 mld zł. Znaczna część tych środków trafi do krajowych producentów sprzętu wojskowego, w tym dostawców pojazdów bojowych, systemów przeciwlotniczych oraz radarów.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 12.05.2026, 20:10:00
  • 93
  • #
    polska
  • #
    militaria
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
  • #
    inwestycje
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 13.05.2026, 18:31:12 via Wykop
  • 0
@H_Moody: i praworządności.
kartkipapieru
kartkipapieru
kartkipapieru
10.05.2026, 15:54:36
  • 1
#emigracja Mam 19 lat dobiero co skończyłem szkołę średnią czy ma sens jechac do niemiec dla roboty przez jakąś agencje może coś polecicie na co uważać?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 10.05.2026, 15:59:05 via Wykop
  • 1
@kartkipapieru: na polaków uważać, często słaby sort można spotkać na agencjach.
  • Odpowiedz
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 10.05.2026, 17:42:18 via Wykop
  • 0
@kartkipapieru:
Polecane Agencje Pracy (często z ofertami studenckimi)
Workafford: Specjalizują się w ofertach pracy dla studentów, w tym w gastronomii i hotelarstwie.
Trenkwalder: Międzynarodowa agencja oferująca szeroki wachlarz prac sezonowych.
ASMO Solutions: Rzetelna agencja działająca od ponad 10 lat, często oferująca miejsca w logistyce.
Orizon GmbH: Duża agencja niemiecka z
  • Odpowiedz
adamsowaanon
adamsowaanon
03.05.2026, 13:48:38
  • 0
Jakie polecacie najlepsze konto bankowe darmowe w uk zeby przez kilka dni najmocniej zarabialo.

Pod koniec miesiaca wplacam £1000 bo 1 dzien nowego miesiaca to mam ustawione direct debit (kredyt,prad i gaz,telefon) na +-£950 lacznie.
A reszta miesiaca to lezy max £200-300 na nim na paliwo i jedzenie.

Znalazlem tylko takie z darmowym kontem 3.75% naliczane dziennie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 03.05.2026, 15:09:05 via Wykop
  • 0
@adamsowaanon: będzie jakiś 10 pensów za dzień.
  • Odpowiedz
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 04.05.2026, 06:59:28 via Wykop
  • 0
@adamsowaanon: sam mam revolut IE, mam przygotowane stałe zlecenia z saving account na główne konto z którego mortgage jest ściągane. Przelewy przychodzące od razu idą na saving account z czego zostaje mi 200€ na głównym koncie by robić zakupy, jak coś więcej chcę wydać.

Słowo klucz automatyzacja.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
04.05.2026, 06:13:50
  • 2
✨️ Czy warto emigrować w 2026 roku? Ⓘ
Jest sens w 2026 roku #emigracja ?
U mnie w mieście i ogólnie województwie bieda piszczy, pracy jakiejkolwiek się szuka kilka tygodni, a jak się znajdzie to jest to jakaś fizyczna, z byle jakimi godzinami, szef cię traktuje jak śmiecia, a twoi współpracownicy to patologia albo imigranci.
Myślałem o #niemcy w okolicach Berlina lub Dortmundu przez agencję, pracować chciałbym 50-60 godzin tygodniowo, żyjąc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 04.05.2026, 06:48:25 via Wykop
  • 5
to jakaś fizyczna, z byle jakimi godzinami, szef cię traktuje jak śmiecia, a twoi współpracownicy to patologia albo imigranci.


@mirko_anonim: za granicą to też jest w pakiecie startowym. Po 60h tygodniowo w weekend będziesz tylko myślał o odpoczynku a nie chodzenie po górach czy zwiedzanie okolicy.

Zarobić za granicą można tylko też zależy co chcesz i co umiesz robić. Sam jestem z Podlasia 3 lata temu się spakowałem, i udało
  • Odpowiedz
wielkifanrapu
wielkifanrapu
16.04.2026, 18:34:16
  • 0
Skąd się wziął stereotyp że #emigracja to same patusy? Tak jakby to nie było tak że emigruje cały przekrój społeczeństwa, od ludzi uciekających przed Policją po ludzi posiadających własny biznes tam.
Pracowałem w Holandii, w UK, trochę w Niemczech i widziałem tam cały przekrój społeczeństwa, powiedzenie że Polacy na emigracją są...
To tak jakby powiedzieć Holendrzy są...
Tyle różnych ludzi tam jedzie.
#emigracja #pytaniedoeksperta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 17.04.2026, 12:14:19 via Wykop
  • 0
@Qullion: a ci co wyjechali po covid to patologia czy osoby co widzą, że w Polsce jest syf.
  • Odpowiedz
nieznamniepamietam
nieznamniepamietam
nieznamniepamietam
11.04.2026, 21:05:44
  • 0
Pytanie do ludzi zyjacych na stale lub dluzej obczyznie. Czy rozwazaliscie wyjazd do roznych krajow? Jesli tak to dlaczego wyjechaliscie akurat tam gdzie jestescie i jaki to kraj?

U mnie: chce zyc gdzies na wsi lub malym ale nie upadlym miasteczku w otoczeniu gór/wzgórz i miec przestrzen ale znam tylko angielski wiec rozwazam Norwegię, Irlandię, Islandię. Islandia daleko, drogo, kiepska pogoda i ciezko o mieszkania. W Irlandii mieszkania rowniez bardzo drogie chociaz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 12.04.2026, 10:36:14 via Wykop
  • 1
@nieznamniepamietam: w Irlandii będąc zwykłym pracownikiem fizycznym jak np. elektryk spokojnie można sobie pozwolić na mieszkanie w stolicy na kredycie 20 letnim.
Pamiętam jak 3 lata temu miałem jechać na kontrakt do Irlandii na 3 lata, to planowałem tylko rok i dalej w świat. Życie jakoś tak się złożyło, że zaciągnąłem kredyt hipoteczny i posiadam 100 metrowe mieszkanie grzane gazowo, w stolicy. I nie jestem jakimś specjalistą tylko zwykłym elektrykiem
  • Odpowiedz
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 13.04.2026, 11:17:13 via Wykop
  • 0
@mirek_wyklety: minimalna dla elektryka 11+ lat doświadczenia według porozumienia unii i rządu to teraz €28.48
  • Odpowiedz
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 13.04.2026, 20:05:12 via Wykop
  • 0
@nieznamniepamietam:
1st year out of time (newly qualified): €27.06/hour
2nd year: €27.44/hour
3rd year: €27.60/hour
4th year: €27.75/hour
5th
  • Odpowiedz
mirek_wyklety
mirek_wyklety
09.04.2026, 17:18:04
  • 0
#irlandia
#emigracja
Jutro beda blokować stacje paliw, wiec warto dzisiaj stanąć w kolejce i dotankować. Ja dzisiaj czekałem w Westport jakies 20 minut na dojazd do dystrybutora...kolejki jak w stanie wojennym
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 09.04.2026, 18:55:24 via Wykop
  • 0
@ForestDruid: poczekaj za miesiąc za 3L mleka będziesz płacił 5€.
  • Odpowiedz
dolina_korupcji
dolina_korupcji
dolina_korupcji
07.04.2026, 19:06:27
  • 6
Jeżeli ktoś mówi, że w Polsce nie ma pracy...


#praca #bezrobocie #gospodarka #emigracja
dolina_korupcji - Jeżeli ktoś mówi, że w Polsce nie ma pracy...

SPOILER

#praca #bez...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 08.04.2026, 17:17:09 via Wykop
  • 0
@Nieugiety: to jest prognoza.
  • Odpowiedz

354

Awaryjne systemy prądu w szpitalach. "To kwestia życia i śmierci"

Awaryjne systemy prądu w szpitalach. "To kwestia życia i śmierci"

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała 15 szpitali publicznych w pięciu województwach pod kątem gotowości na blackout. Wy

konto usunięte
z
medonet.pl
dodany: 02.04.2026, 23:37:24
  • 59
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 03.04.2026, 20:46:20 via Wykop
  • 11
@FunnyBou: pracowałem w szpitalu jako elektryk/elektronik. Uniwersytecki szpital UPSy były na osobne specjalne gniazda i bloki operacyjne, ale zazwyczaj gniazdo było nie tam gdzie dyrektor danego oddziału chciał trzymać lodówkę -70C.
Generatory pracowały 1h na jałowo raz w miesiącu, raz do roku przy mniejszym planowanym obciążeniu pracował szpital w nocy przez 8h 22-6. Fajna praca, ale płacą porażka. Młodzi nie chcieli długo robić, a starsi byle do emerytury.

Najgorszy był
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
31.03.2026, 08:30:46
  • 1
Sa tu jakies mirki z #irlandia? Znajomy proponuje prace, w biurze konstrukcyjnym, zarobki 3950 euro brutto + dodatki, realnie okolo 4600. Jak to wyglada na tle zarobkow w kraju? Jakie sa koszty i ogolny poziom zycia? Emigrowalbym jako single, wiec to w sumie bylyby caly moj budzet #emigracja #pytaniedoeksperta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 31.03.2026, 18:54:41 via Wykop
  • 2
@BrakWolnegoLoginu: czyli jakieś 43 301€ netto w pełnym roku podatkowym, jak teraz przyjedziesz to będzie trochę mniejszy podatek więc zostało by więcej w kieszeni.

Zależy od lokalizacji, w dublinie wynajęcie pokoju to około 800/msc, za studio to nawet 2000/msc+rachunki (chyba, że south Dublin to może być i 3-4 tysiące za studio).

Szczerze coś słabo płacą, bo ja chłop z podlasia po zawodówce mam 1164€/tygodniowo pracując fizycznie 39h.
MegaZU0 - @BrakWolnegoLoginu: czyli jakieś 43 301€ netto w pełnym roku podatkowym, ja...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz

995

Pilotażowy program skróconego czasu pracy.

Pilotażowy program skróconego czasu pracy.

Urzędnicy i pracownicy publiczni odkryli, że można pracować krócej, za tę samą kasę. To takie proste. Nagroda Nobla z ekonomii czeka.

editores
z
gazetawroclawska.pl
dodany: 22.03.2026, 02:49:16
  • 239
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
  • #
    pracbaza
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 22.03.2026, 12:02:31 via Wykop
  • 7
Jak dla mnie instytucje publiczne to jest często porażka, bo nawet się nie starają dostosować do potrzeb obywateli.


@Kibishi: bo instytucje nie są dla obywateli. tylko obywatele dla instytucji.

1990

Karta ze szpitala z AI

Karta ze szpitala z AI

Może i lekarze zarabiają dużo, ale przynajmniej nie używają ChataGPT do diagnozy.. oh wait..

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 18.03.2026, 16:59:46
  • 174
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    heheszki
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
MegaZU0
MegaZU0
MegaZU0 18.03.2026, 18:42:57 via Wykop
  • 37
@monateizmflow: pracowałem w szpitalu, naprawiałem aparaturę medyczną. Jako technik dostałem minimalną.
Gdybym miał inżyniera to mogł bym dostać zawrotne 5k brutto (minimalna była 2800 wtedy), za tą samą pracę.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 25.05.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 14.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.01.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 25.05.2014

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking