@elofrytki: Bardzo dobrze że jedziesz z nimi od dołu. Ja podczas rekrutacji dosyć niedawno miałem podać kontakt do dwóch osób z poprzedniej i przed poprzedniej pracy jako referencje, żeby sobie zadzwonili i pogadali. Czaicie jaka odklejka? Kontakt do jakiegoś hindusa z ktorym gadałem tylko na daily 4 lata temu. Zdrowo ich poyebało. Oczywiście, kobietę z HR wyśmiałem bo za dużo sobie zaczynają pozwalać.

Ale: wiem że w branży są ludzie
  • Odpowiedz
@elofrytki: DEI to rak. HRówa w robocie ostatnio narzekała że w rekrutacji na managera wybierała faceta i że w ogóle sami faceci. Co prawda żadna baba się nie zgłosiła, nie było ani jednego CV od kobiety ale dla HRówy to i tak problem.
  • Odpowiedz
@elofrytki:

Polskie profesjonalistki są ambitne i chcą się rozwijać


i dlatego potrzebują specjalnych programów pchania, podsadzania i wyciągania za uszy. A kiedy i to jest ZA MAŁO (dla marksistów ZAWSZE jest 'za mało'), wtedy wchodzi prosta chamska dyskryminacja mężczyzn w postaci numerus
  • Odpowiedz
  • 188
@git_commit: najśmieszniejsze jest to jak Polacy zakłamują rzeczywistość mówiąc, że hindusi do niczego się nie nadają i że oni są lepsi. podczas gdy wiele firm informatycznych już jest de facto zarządzanych przez hindusów, więc nie mówimy tu tylko o szeregowych pracownikach, ale również o managemencie.
  • Odpowiedz
  • 3
@arnoldinho71 zamiast młodzi adepci IT beda apartamenty po 20k/m kupować zabkowi nowicjusze ;)

A na powaznie: to byl ten mały wycinek relanego popytu - czyli ludzie co maja kase(a raczej zdolnosc kredytowa) a nie maja mieszkania. No takie połączenie to w polskiej przyrodzie rzadko występuje ;)
  • Odpowiedz
nawet nie chce mi się tego czytać


@PetalMind: widzisz, na studiach nauczyliby Cię czytania ze zrozumieniem i może uwaga nie uciekała by Ci po jednym znadniu.
  • Odpowiedz
@Lukardio: ile jest stanowisk juniorskich w Polsce 10-20? Nawet jak odjąć tych co nie programują ile staży it jest w Polsce? Co ci ludzie będą robić tak szczerze będą pracować na helpdesku?
  • Odpowiedz
@Lukardio: na szczęście jest ich jakby coraz mniej, zdolni młodzi już nie mają innego wyboru niż pójść na medycynę, wszystkie inne kierunki to ślepa uliczka bez znajomości
  • Odpowiedz
@Janusz-Koriwniak: poduszka wazna rzecz w obecnych czasach ale jeszcze wazniejsze sa oszczednosci, ilu tu bylo takich co mowili ze ida w neet na 6 msc a pozniej kolejne 6 msc szukali roboty
  • Odpowiedz
Ponieważ telco to totalne średniowiecze (a nawet późny antyk), wszystkie, nazwijmy to nowości, docierają do mnie z dość dużym opóźnieniem. I zwykle tylko i wyłącznie jeśli sam wezmę się ze fraki i postanowię napisać coś dla siebie w wolnym czasie (wiem, #pasjonat15k).

Właśnie dotarł do mnie typowany Python, pre-commit hooki w gicie oraz github actions. I nie powiem, podobają mi się te wynalazki. Ale najlepsze, że po 8 godzinach
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak pracowałem dla konkurencji Nokii, to kompilator printował "Copyright 1998" ( ͡º ͜ʖ͡º)


@groman43: Przynajmniej nie trzeba się dokształcać po godzinach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To co sie dzieje na rynku pracy to jest jakaś patologia, AI w ciągu 10 lat wywali z puli te "fajniejsze zawody" (tak tak, to bańka) i zostaną same fizyczne zawody. Ci z umysłowych zaczną przechodzić do fizycznej przez co zrobi się nadpodaż i taka elektryka nie będzie już opłacalna. Nieironicznie poszedłbym do wojska, ale wojna wisi na włosku, w jakich czasach nam przyszło żyć... Już lepiej isc w youtube, onlyfans czy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki czy też macie problem z google maps, że prowadzi was źle?

Wylądowałam dzis prawie na drugim końcu ulicy. W trakcie się skapnelam, że google pokazywało budynek na środku skrzyżowania.

Później zaznaczyłam prostą drogę powrotną na dworzec główny w Sopocie i też mnie dwa razy próbował źle prowadzic (ale tu już mniej więcej znałam drogę).

#googlemaps #mapygoogle chyba #programista15k nie dostał podwyżki od #google
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slepauliczka: w jednej miejscowości mam zaznaczony punkt do którego często jeżdzę, gdy zaznaczam na niego trase to apka w telefonie losowo potrafi mi wyznaczyć trase do centrum tej miejscowości a nie do oznaczonego punktu. Pare razy już mi takiego psikusa zrobiło
  • Odpowiedz
@slepauliczka na wybrzeżu i w okolicy zatoki GPS sam w sobie potrafi działać bardzo źle. Raz, że były jakieś ćwiczenia NATO czy coś, dwa, ruskie niczym Seba bazgrzący po murze, czasami skierują swoje zagłuszacze na zatokę. Nic nie osiągną, ale w-----a normalnych ludzi.
  • Odpowiedz