Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko147
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
elbanos

elbanos

Dołączył 2 lata temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1005
  • Znaleziska 13
  • Mikroblog 992
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 4
Chuopijak
Chuopijak
22.06.2026, 18:49:15
  • 13
#przegryw 6.10 wstać i sie wyszykować żeby na 6.52 zdążyć na autobus. Muszę wyjść o 6.45. O 7.47 jestem w robocie. Robie do 16.10 bo i tak o 16.17 mam autobus powrotny. W domu jestem w zależności od korków 17.30-17.45. O 23 spać bo rano trzeba wstać. No i to za rewelacyjną kasę 5k brutto. Ehh ale się czuję jakbym w mordę dostał.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 22.06.2026, 19:45:54 via Wykop
  • 1
@Chuopijak: chociaż nie wstajesz o 4 rano
  • Odpowiedz
Stulejman_Beznadziejny
Stulejman_Beznadziejny
22.06.2026, 11:02:51
  • 4
Najbardziej w Polsce wku*wiają mnie skrajności i gigantyczne rozwarstwienie. Jak wybierzesz sobie źle zawód to łatwo jest znaleźć się w sytuacji, w której koszty życia (wynajem, rachunki, jedzenie, inne niezbędne opłaty) przewyższają twoją pensję albo są z nią równe i najtaniej jest umrzeć. Albo jesteś bogolem, raczkującym oligarchą i większość wolnego czasu spędzasz na hurtowym skupowaniu kolejnych nieruchomości, które będziesz wynajmować plebsowi za równowartość ich pensji. I nie p--------e mi proszę, że
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 22.06.2026, 17:43:19 via Wykop
  • 0
@Stulejman_Beznadziejny: bo w tym kraju takie skrajności p------e są, jak nie miałeś rodziców ogarniętych żeby ci zapewnić start to będziesz j---l chyba że znajdziesz dobrze płatną pracę
  • Odpowiedz
Bonzolog11
Bonzolog11
Bonzolog11
21.06.2026, 17:18:14
  • 12
4 brygadowka na produkcji to najbardziej p----------y system jaki znam. Pracuj 6/7 dni pod rzad i miej tylko 2-3 dni wolnego XD U mnie niedziele są dodatkowo po 12h od 6 do 18 i od 18 do 6 xD Najgorsze jest to, że jak ktoś mieszka w mieście powiatowym 20-30 tysiecy mieszkancow to ma wybór albo 4 brygadówka w obozie pracy albo na bezrobociu siedziec xD #kolchoz #przegryw
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 22.06.2026, 04:23:23 via Wykop
  • 1
@Bonzolog11: no ale ci powiedzą że do urzędu możesz iść coś ogarnąć xDD
  • Odpowiedz
Anonimuspolak
Anonimuspolak
Anonimuspolak
21.06.2026, 18:08:24
  • 9
#prawojazdy #motoryzacja #samochody #egzaminnaprawojazdy #pytanie

Czemu wszyscy ludzie się tak dziwią, gdy mówi się, że nie chce się robić prawa jazdy? Kilka tysięcy na nie to wcale nie są takie małe pieniądze, a utrzymanie auta przy zarabianiu minimalnej krajowej to są dość spore koszty. Mieszkam na wsi i dojeżdżanie do miasta autem to nie byłyby wcale takie małe pieniądze. Wolę wsiąść w
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 22.06.2026, 04:12:44 via Wykop
  • 0
@niegwynebleid: podoba mi się to facet na końcu xd
  • Odpowiedz
Schwarzfahrer
Schwarzfahrer
21.06.2026, 16:43:30
  • 629
Powiem wam, że jako 30 letni chłop ja po prostu NIE JESTEM W STANIE wyprowadzić się od rodziców.

W powiatowym dają wszędzie minimalną + premia.

3 msc nie miałem pracy. Cudem znalazłem. Teraz okres próbny, potem dadzą umowę na pół roku, potem na rok, potem się zobaczy.

I
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 21.06.2026, 16:50:31 via Wykop
  • 40
@Schwarzfahrer: rozumiem żal i gniew z tego posta, nie myślałeś żeby zrobić c+e? Jakieś dofinansowanie z urzędu czy coś, zrobić prawko i w sumie spędzisz większość czasu w budzie, aż nie odłożysz kasy, żeby mieć inne opcje.
  • Odpowiedz
elbanos
elbanos 21.06.2026, 18:07:14 via Wykop
  • 4
@Schwarzfahrer: no to nauka języka obcego i praca na słuchawce, nie będzie to minimalna i jeszcze może uda się zdalnie
  • Odpowiedz
elbanos
elbanos 21.06.2026, 16:15:59
  • 0
Zaczyna mnie dobijać życie w tym kraju za te pieniądze
#pracbaza
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jazdaniebieski2023
jazdaniebieski2023
20.06.2026, 12:30:14
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 20.06.2026, 13:18:50 via Wykop
  • 3
@jazdaniebieski2023: temat wałkowany 1000 razy jak pisze z 15 gośćmi to ci będzie odpisywać jednym słowem chyba że jesteś tym który jest u niej na pierwszym miejscu w dm
  • Odpowiedz
elofrytki
elofrytki
19.06.2026, 07:37:04
  • 63
Wiecie co jest najgorsze w biedzie rodzinnej #przegryw
Że jak widzisz starych nieudaczników co nie mają na nic
Wakacje basen siłownia hobby nic
Elektornika konsola pc nowy tel
Ciągle oszczędzają i nic nie ma
Nie maja na nic k---a no
elofrytki - Wiecie co jest najgorsze w biedzie rodzinnej #przegryw
Że jak widzisz sta...

źródło: comment_hQ24B8byIqTyTlaPo1bJ7mMalZ6osXCQ

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 19.06.2026, 10:58:09 via Wykop
  • 6
@elofrytki: bez kitu i potem dochodzi do ciebie że rodzina to jednak nie była normalna, już doszedłem do tego że nie mam sensu się obwiniać i to oni po prostu s---------i
  • Odpowiedz
elbanos
elbanos 19.06.2026, 12:36:19 via Wykop
  • 4
@elofrytki: teraz się tylko zastanawiam jak mam to odkręcić, bo to już są lata zaniedbania
  • Odpowiedz
LewCyzud
LewCyzud
16.06.2026, 16:51:55
  • 29
pięknie się ludzie zesrali, ze w elitarnym mega odpowiedzialnym zawodzeni zarabia się w miarę elitarne pieniądze xd Lepiej niech wykopki nie dowiedzą się ile potrafi wyciągać elektryk albo mechanik. Wtedy dopiero się zesraja #programista15k (co 3 wpis jest od użytkowników powiązanych z programowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) , którzy na wykopie wzajemnie lizali się po jajkach jak to zarabiają krotność tego co lekarz a rzeczywistość to
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 17.06.2026, 04:05:53 via Wykop
  • 0
@LewCyzud: ta elektryk na działalności porównywany do lekarza na jdg, gdzie lekarz pracuje na etacie tak naprawdę. Jak sobie założysz firmę sprzątającą mieszkania to też możesz kase trzepać
  • Odpowiedz
Marcepanowy_Detektyw
Marcepanowy_Detektyw
14.06.2026, 16:13:08
  • 192
P-----c w dzieciństwie i jej skutki

Na Mirko często przewija się temat toksycznych rodziców, „świętego spokoju” i słynnego tekstu „kiedyś to było, dostało się kablem od prodiża i człowiek wyrósł na ludzi”. Porozmawiajmy poważnie. Jak z perspektywy czasu oceniacie atmosferę w swoich domach rodzinnych? Czy fizyczna lub psychiczna tresura ze strony rodziców to był u Was standard, czy mieliście szczęście wychować się w normalnych warunkach?

Ankieta w pełni anonimowa.

#ankietydetektywa

Jaki rodzaj „metod wychowawczych” dominował w Twoim domu i jak na Ciebie wpłynął?

  • Przemoc fizyczna (pas, kabel) i trauma do dziś 9.9% (1024)
  • Przemoc psychiczna (wyzywanie, poniżanie) 7.6% (790)
  • Zimny chów (brak zainteresowania) 9.3% (962)
  • Sporadyczny klaps, ale był strach przed rodzicem 20.5% (2127)
  • Awantury domowe i alkohol (syndrom DDA/DDD) 10.2% (1055)
  • Nadopiekuńczość i toksyczna kontrola (brak luzu) 7.4% (765)
  • Normalny dom – szacunek, miłość i wsparcie 14.4% (1496)
  • Było biednie/ciężko, ale bez żadnej przemocy 8.5% (887)
  • Dopiero na terapii odkryłem, jak było toksycznie 2.3% (234)
  • Wyniki / Nie chcę o tym myśleć 10.1% (1050)

Oddanych głosów: 10390

  • 227
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 15.06.2026, 04:06:42 via Wykop
  • 1
@Marcepanowy_Detektyw: odbiło się bardzo bo przy biciu dysocjowalem się i to zostało do dorosłości
  • Odpowiedz
ozzybiceps
ozzybiceps
ozzybiceps
02.06.2026, 20:49:49
  • 1
Zastanawiam się nad wykonaniem gładzi samemu w domu. Nakładałbym walkiem, a szlifowanie żyrafą. Na ścianach jest aktualnie tynk. Pytałem o wyceny i kręciły się w okolicy ponad 25k za gładzie, szlifowanie i malowanie. Kilka lat temu zdarzyło mi się już kłaść gładź w moim dawnym małym mieszkaniu. Jest to aż takie straszne czy bez problemu do zrobienia samemu w domu około 100m2? #nieruchomosci #remontujzwykopem #remont #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 04.06.2026, 19:34:28 via Wykop
  • 0
@ozzybiceps: jak masz proste ściany to dasz radę
  • Odpowiedz
Kanusz-Morwin-Jikke
Kanusz-Morwin-Jikke
22.05.2026, 07:18:36
  • 26
Dziś jadę po ostatnie zwolnienie lekarskie na 3 tygodnie. I tym sposobem 6 miesięcy L4 dobiegnie końca, a potem na zasiłek do Urzędu Pracy i kolejne 6 miesięcy spokoju.

#neet #przegryw #pracbaza
Kanusz-Morwin-Jikke - Dziś jadę po ostatnie zwolnienie lekarskie na 3 tygodnie. I tym...

źródło: C4B16DF1-0552-4D07-B693-69863BB875F2

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 22.05.2026, 09:03:55 via Wykop
  • 0
@Kanusz-Morwin-Jikke: nie no co ty przecież elektryk na jdg
  • Odpowiedz
Xvenowski
Xvenowski
Xvenowski
19.05.2026, 22:40:54
  • 2
#przegryw #pracbaza #praca
Wykształcenie średnie z maturą to słabe wykształcenie w konteście rynku pracy?
Po prostu nie poszedłem nigdy na studia, bo nie wiem nawet na jakie by iść by mi to dało jakieś profity i poprawiło sytuacje zawodową.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 20.05.2026, 10:17:49 via Wykop
  • 0
@Xvenowski: jest kilka zawodów które możesz robić po szkole średniej tak to lipa albo własna firma
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
15.05.2026, 19:48:31
  • 3
✨️ Czy można obwiniać rodziców za swoją nieporadność? Ⓘ
czy mogę obwiniać rodziców za swoją nieporadność i brak umiejętności odnajdywania się w grupie?
całą młodość przeżyłem przed komputerem, rodzice nigdy nie zapisali ani nie zaprowadzali mnie na jakiekolwiek zajęcia pozaszkolne
nigdy nie byłem na wakacjach
nigdy nie zabrali mnie na jakiś koncert, mecz czy inne g---o wydarzenie
ojciec nigdy nie zabrał mnie na głupie boisko żeby pokopać w piłkę
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 16.05.2026, 06:50:51 via Wykop
  • 1
@mirko_anonim: no możesz sobie obwiniać ale to nic nie daje musisz odkręcić to gowno teraz
  • Odpowiedz
elbanos
elbanos 13.05.2026, 06:02:41
  • 0
Witam to znowu ja tym razem pytanie o audyt bo na reddicie mi blokują posty 25 lat na karku jakbym zaczął studia w następnym roku kończę w wieku 29 lat to będzie jakieś utrudnieniem żeby robić w big4? Szukam jakiś opcji żeby się przebranżowić, wiem że audyt to z-------l, ale nie widzę zbyt dużo opcji przy tym rynku pracy
#pracbaza #fir #finanseirachunkowosc #big4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos
Autor
14.05.2026, 16:45:04 via Wykop
  • 0
@drylu09: no to zostaje chyba księgowość, ale nie wiem czy po tym jest opcja robienia czegoś innego oprócz klepania faktur, raczej wątpię żeby brali po księgowości na jakiegoś analityka finansowego
  • Odpowiedz
WelcomeStranger
WelcomeStranger
WelcomeStranger
13.05.2026, 16:26:43
  • 12
Wróciłem do pracy w korpo po tygodniowym urlopie i po 3 dniach mam już dosyć. Dosłownie czuję, jak od klepania SQL-a spada mi testosteron. Fakt, że niektórym marzy się coś takiego, jak praca w korpo, jest niesamowity XD

Nie biorę w ogóle pod uwagę możliwości zapieprzania w korpo mając 30 lat i więcej; tak się nie da żyć na dłuższą metę.

#praca #pracbaza #pracait #programista15k
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos 13.05.2026, 16:44:26 via Wykop
  • 2
@WelcomeStranger: no to po 30 na produkcję skoczysz na taśmę
  • Odpowiedz
elbanos
elbanos 12.05.2026, 11:00:46
  • 1
Większość ofert jako junior w księgowości ma wymagane 1-2 lata doświadczenia to jak zacząć jako księgowy? XD
#pracbaza #ksiegowosc #finanseirachunkowosc
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elbanos
elbanos
Autor
12.05.2026, 12:19:38 via Wykop
  • 0
@Kanusz-Morwin-Jikke: narazie patrzę co ze soba zrobić bo mam 25 lat na karku i chciałem iść na studia ale średnio to widzę po tych ofertach bo na staż to mnie nie wezmą xd
  • Odpowiedz
elbanos
elbanos
Autor
12.05.2026, 12:35:32 via Wykop
  • 0
@Kanusz-Morwin-Jikke: chce kurs swkp zrobić i myślę nad studiami w następnym roku bez kursu raczej nic nie będę umiał z rachunkowości z języków to tylko angielski więc dużo nie pomoże
  • Odpowiedz
elbanos
elbanos
Autor
12.05.2026, 13:21:37 via Wykop
  • 0
@Kanusz-Morwin-Jikke: no po to ten kurs tylko pytam się o to jak rynek wygląda bo na razie wygląda na to że nawet będzie ciężko znaleźć pracę do klepania faktur
  • Odpowiedz
elbanos
elbanos
Autor
12.05.2026, 14:04:36 via Wykop
  • 0
@Kanusz-Morwin-Jikke: fir masz skończony czy kursy tylko?
  • Odpowiedz
elbanos
elbanos
Autor
12.05.2026, 14:36:29 via Wykop
  • 0
@Kanusz-Morwin-Jikke: nie gadaj xD to co teraz robisz ja jestem elektrykiem ale d--y nie urywa tak szczerze
  • Odpowiedz
elbanos
elbanos
Autor
12.05.2026, 14:43:03 via Wykop
  • 0
@Kanusz-Morwin-Jikke: księgowym chciałem być żeby chociaż expa mieć jakiegoś z kierunkiem studiów a potem iść na inne stanowisko ja robię za 5k na rękę bez żadnej opcji na zwiększenie zarobków raczej elektryk na działalności to inna sprawa
  • Odpowiedz
elbanos
elbanos
Autor
12.05.2026, 15:52:04 via Wykop
  • 0
@Kanusz-Morwin-Jikke: nie widzę siebie w tym w sensie ogarniam ale do końca życia tego nie chce robić wolałbym żeby chociaż jakaś opcja awansu była a jako elektryk awans to jdg chyba xD
  • Odpowiedz
elbanos
elbanos
Autor
12.05.2026, 17:09:00 via Wykop
  • 0
@Kanusz-Morwin-Jikke: no i dobrze dla ciebie ja próbuje wymyślić coś innego
  • Odpowiedz
elbanos
elbanos
Autor
12.05.2026, 20:22:28 via Wykop
  • 0
@razdwatrzy55: wychodzi na to że troszkę się zmieniło bo 2 lata temu jak patrzyłem to był wysyp dla typowych klepaczy z ssc ap/ar/gl
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 19.06.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking