wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 129
@BlackpillMonster: Na końcu julka powinna mu splunąć na twarz soczystą melą z ropnymi grudkami z migdałków.
@BlackpillMonster: fejk, na prawdziwej rekrutacji kandydat nie dostałby takiego feedbacku, tylko dostał automatycznye wygenerowany mail ''po uważnej analizie aplikacji zdecydowaliśmy się na innego kandydata'.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Janusz-Koriwniak: lusik blusik
konto usunięte via Wykop
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 8
#it #pracait #programowanie #programista15k #korposwiat #praca #pracbaza
Plucie na pracowników IT ciąg dalszy...
Widełki płacowe dla architekta IT jednej z najbardziej odpowiedzialnych ról, wymagającej wyższego wykształcenia i lat doświadczenia. Najważniejsze stanowisko o krok od CTO. Odpowiedzialna rola, wymagająca znajomości szerokiego wachlarza skomplikowanych technologii i ponadprzeciętnej inteligencji.
I dla porównania widełki dla scrum mastera, poganiacza, wykształcenie wyższe techniczne niewymagane,
Plucie na pracowników IT ciąg dalszy...
Widełki płacowe dla architekta IT jednej z najbardziej odpowiedzialnych ról, wymagającej wyższego wykształcenia i lat doświadczenia. Najważniejsze stanowisko o krok od CTO. Odpowiedzialna rola, wymagająca znajomości szerokiego wachlarza skomplikowanych technologii i ponadprzeciętnej inteligencji.
I dla porównania widełki dla scrum mastera, poganiacza, wykształcenie wyższe techniczne niewymagane,
źródło: obraz_2025-07-02_152436146
Pobierz@p0melo: Było wincyj chwalić się na lewo i prawo zarobkami i uważać się za jakąś elitę xD
Jakoś nigdy nie słyszałem od żadnego scrum mastera, że pracuje 1h dziennie i zgarnia 15k netto. Wręcz przeciwnie, ciągłe narzekania, że praca ciężka, trudna i mało płatna. Narzekania niemal takie same jak u lekarzy i od przedstawicieli innych, dobrze płatnych profesji. Ale to na pewno przypadek ( ͡~ ͜ʖ ͡°
Jakoś nigdy nie słyszałem od żadnego scrum mastera, że pracuje 1h dziennie i zgarnia 15k netto. Wręcz przeciwnie, ciągłe narzekania, że praca ciężka, trudna i mało płatna. Narzekania niemal takie same jak u lekarzy i od przedstawicieli innych, dobrze płatnych profesji. Ale to na pewno przypadek ( ͡~ ͜ʖ ͡°
jednej z najbardziej odpowiedzialnych ról, wymagającej wyższego wykształcenia i lat doświadczenia. Najważniejsze stanowisko o krok od CTO. Odpowiedzialna rola, wymagająca znajomości szerokiego wachlarza skomplikowanych technologii i ponadprzeciętnej inteligencji
@p0melo: xDD
@BlackpillMonster: To ktoś jeszcze ma scrum masterów? XD chyba od 5 lat nigdzie w żadnej firmie kogoś takiego nie widziałem.
- 1
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W urzędzie pracy nie mają programista tylko informatyk czy coś takiego.. i no...
Trzymajcie się tam ciepło
5k brutto
#
W urzędzie pracy nie mają programista tylko informatyk czy coś takiego.. i no...
Trzymajcie się tam ciepło
5k brutto
#
źródło: IMG-0806
Pobierz@mirko_anonim: Tylko że wdrożeniowiec to ani informatyk ani programista xd
@mirko_anonim: przecież ta praca realnie wymaga:
a) papierka potwierdzającego wykształcenie (ma go większość ludzi w młodych rocznikach),
b) prawka (j.w.),
c) umiejętności obsługi komputera na poziomie przeciętnym (j.w.),
d) znajomości jakiegoś oprogramowania dla księgowych.
To ostatnie jedyne prawdziwe wymaganie. To nie jest robota dla informatyka.
a) papierka potwierdzającego wykształcenie (ma go większość ludzi w młodych rocznikach),
b) prawka (j.w.),
c) umiejętności obsługi komputera na poziomie przeciętnym (j.w.),
d) znajomości jakiegoś oprogramowania dla księgowych.
To ostatnie jedyne prawdziwe wymaganie. To nie jest robota dla informatyka.
- 190
#it #pracait #programowanie #programista15k #korposwiat #praca #pracbaza
o k---a.... XD 10-etapowa rekrutacja tego jeszcze nie było. Który cukold jest zainteresowany?
Rozwiąż 3 taski w godzinę, potem jak się natrudzisz umówimy się na rozmowę culture-fit i sprawdzimy czy spodoba nam się twoja gęba, potem rozwiążesz kolejne godzinne zadanie przed komisją. Ale to jeszcze nie koniec. Potem masz zapier-----ć do biura
o k---a.... XD 10-etapowa rekrutacja tego jeszcze nie było. Który cukold jest zainteresowany?
Rozwiąż 3 taski w godzinę, potem jak się natrudzisz umówimy się na rozmowę culture-fit i sprawdzimy czy spodoba nam się twoja gęba, potem rozwiążesz kolejne godzinne zadanie przed komisją. Ale to jeszcze nie koniec. Potem masz zapier-----ć do biura
źródło: obraz_2025-07-02_144416343
Pobierz@p0melo: najwyzej nikogo nie znajdą, pytanie kto kogo szuka ;-) sranieee3 się o it
@p0melo: DOBRY PROGRAMISTA BEZ TRUDU PRZEBRNIE PRZEZ TEN PROCES REKRUTACYJNY
źródło: which-philosophers-best-embody-the-i-dont-fu-ing-care-wojack-v0-wpaoxleic01b1
PobierzIle zarabiacie jako programiści? Po prostu patrzę na oferty i rozstrzał jest ogromny. Raz junior ma minimalną krajową, a raz pod 20k zł.
#programowanie #programista15k
#programowanie #programista15k
@Pasterz30: nie wiedzą. Minimalizuję liczbę spotkań non stop. Deleguję inne osoby z teamu za mnie. Przypisuję im jakąś odpowiedzialność i niech kontynuują temat. Jeszcze jest poklask, że mentoruję innych i pozwalam im przejąć pałeczkę xD U drugiego klienta jestem tylko seniorem który klepie sobie swoje taski i staram się nie wbijać tam gdzie nie ma potrzeby przyzwyczajając, że mam w dupie. Do tego standardowe wymówki typu dzieci zawieźć, odebrać, do
Byłem wczoraj po pół roku przerwy na rozmowie kwalifikacyjnej, bo teraz podobno odbicie i chciałem sprawdzić na własnej skórze.
Proces rekrutacyjny do amerykańskiej firmy produktowej (zatrudnienie przez UoP w oddziale Polsce):
- 30 minut na gadanie z rekruterką
- łamigłówki programistyczne typu Codility
Proces rekrutacyjny do amerykańskiej firmy produktowej (zatrudnienie przez UoP w oddziale Polsce):
- 30 minut na gadanie z rekruterką
- łamigłówki programistyczne typu Codility
nadal się waham, czy w to brnąć.
@Romska_Palo_Ul_Laputa: Zależy jak bardzo tego potrzebujesz. Jeśli obecnie masz ciepłą posadkę i 4 inne aktywne procesy rekrutacyjne, to ja bym olał. Jeśli kilka dni temu skończył Ci się kontrakt a to jest jedyna firma która odpisała na CV, to bym nie olał.
@MonsieurLaBoule: Ja w zeszłym tygodniu zaproszenie na 2 rozmowy w 2 dni (QA). Przez ostatnie 5 miesięcy miałem 1 - i obstawiam że moje szanse zwięszyło bycie lokalsem w tym przypadku.
@acid1988: @MonsieurLaBoule od spamu na Linkedinie do umowy na stole jest bardzo długa droga.
- 9
W jaki sposób swoje kwalifikacje (a więc i zarobki) zwiększa lekarz:
1. zapisuje się na kurs
2. robi kurs
3. zdajeegzamin
4. zdobywa nowe umiętności/uprawnienia
Od kolejnego dnia może już wykonywać nowe zabiegi i brać za to pełną stawkę
1. zapisuje się na kurs
2. robi kurs
3. zdajeegzamin
4. zdobywa nowe umiętności/uprawnienia
Od kolejnego dnia może już wykonywać nowe zabiegi i brać za to pełną stawkę
konto usunięte via Wykop
- 7
@wykopowy_brukselek: Tak dużo się mówi o rozwoju w branży, ale to prawda dużo rzeczy się nie zmienia. Firmy nie używają nawet dockera czy kubernetesa tylko środowiska skonfigurowanego 10-20 lat temu. Jedna duża firma w Polsce, którą każdy zna, używa jeszcze svn zamiast git, nie będę wymieniał nazwy.
@taktojes piekarnie domowa mam. A już wkrótce taka prawdziwa bo wziąłem kredyt na lokal.
Znaczy chleby i buły piekę
Znaczy chleby i buły piekę
@BlackpillMonster i właśnie ci ludzie najbardziej bronią ulg dla bogaczy, bo się z nimi utożsamiają. ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 5
@Chadencjusz: Lekarze nie muszą pajacować codziennie przed Scrum Masterką tylko kasują 300zł za 15-minutową wizytę
- 0
Mamy taką sytuację. Jest 1000 miejsc pracy dla programistów i 1000 programistów którzy wysyłają CV do każdej firmy. Teoretycznie praca powinna być dla każdego ale czy jest możliwe żeby nikt nie dostał tej pracy albo top 1% przebierało w ofertach a reszta nie?
Świetne pytanie – dotykasz tu kluczowego problemu związanego z rynkiem pracy i dystrybucją informacji, preferencjami oraz mechanizmami selekcji. Choć w teorii (czysto matematycznej) 1000 ofert pracy i 1000 kandydatów
➡ Efekt domina: Top 1% kandydatów dostaje 10, 20, 50 ofert → wybierają jedną → pozostałe firmy muszą rekrutować ponownie → trwa to długo → mniej widocznych szans dla pozostałych kandydatów.
@daro1: to nie do końca tak wygląda - teraz za "top kandydata" jest uznawany ktoś kto zgodzi się robić za 50% rynkowej stawki, a skille dla większości firm zaczęły schodzić na drugi plan
@tiritto: ciekawe obserwacje, ale niektórzy obserwują efekt dokładnie przeciwny, czyli takie cold aplikowanie do firm jest olewane - bo budżety są napięte jak nigdy i jak nie ma otwartej, zabudżetowanej, priorytetowej rekrutacji to nawet szkoda im będzie na takiego colda odpisywać
Jak ważna jest znajomość fundamentów w javie? Szczególnie na rekrutacji jak będą pytać, ale też przy takim normalnym programowaniu. Ciekawi mnie po prostu czy trzeba aż tak dogłębnie to znać? Czy raczej senior odpowie tak jak wersja skomplikowana, a junior wystarczy, że poda ogólną definicje (przykłady niżej)?
Rekruter: Czym jest mapa w javie?
Prosto (Jakbym ja odpowiedział): Mapa to struktura danych, która przechowuje klucz i wartość, można ją wykorzystać tak i tak...
Skomplikowanie
Rekruter: Czym jest mapa w javie?
Prosto (Jakbym ja odpowiedział): Mapa to struktura danych, która przechowuje klucz i wartość, można ją wykorzystać tak i tak...
Skomplikowanie
@kamikadze97: na rekrutacji często pytam jak działa HashMapa, z kontynuacją jak się to ma do kontraktu equals/hashCode. Czasami jakieś dodatkowe pytanie na weryfikację faktycznego zrozumienia.
W przypadku juniora niepełna odpowiedź niekoniecznie bycie dyskwalifikująca, ale od razu powiem, że nie uważam w/w wiedzy za wiedzę "seniorską". Junior ma taryfę ulgową na frameworki czy faktycznie bardziej zaawansowane mechanizmy (np refleksja, wielowątkowość czy działanie gc), ale kolekcje i mapy to raczej must have.
W przypadku juniora niepełna odpowiedź niekoniecznie bycie dyskwalifikująca, ale od razu powiem, że nie uważam w/w wiedzy za wiedzę "seniorską". Junior ma taryfę ulgową na frameworki czy faktycznie bardziej zaawansowane mechanizmy (np refleksja, wielowątkowość czy działanie gc), ale kolekcje i mapy to raczej must have.
@zjadacz_wyjadacz: są juniorzy i są juniorzy, twój proces to raczej wyjątek od reguły i w większości przypadków na takie rzeczy jak działanie hashmapy taryfy ulgowej nigdzie nie dostanie
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Ignac96: szanujcie sie
@BlackpillMonster: kazdy w pracy po lewej
- 0
Tag #programista15k to jest brutto czy netto?
@KorredY raczej Netto, choć ja bym pytała czy Netto do ręki czy Netto na fakturze
- 1
@Kitku_Karola: no tak jeszcze 3 opcja. Dlatego trzeba doprecyzowac tagi np #programisra15knetto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Boska_Klaudia: tutaj nawet nie chodzi o kod, kto robił w jakimkolwiek IT z hindusami ten na bollywoodzie się nie śmieje, administratorzy baz, którzy nawet nie wiedzą jak po SSH zalogować się do serwera albo wielcy znawcy baz Oracle do czasu kiedy pierwszy raz na oczy zobaczą Exadata. W robocie kiedyś miałem typa co przez 2 lata nie zalogował się na serwer, który miał obsługiwać a przy najważniejszych spotkaniach albo miał
@BlackpillMonster: CIO ma to w dup.. spadną mu KPI i się wymieni na A.I
@BlackpillMonster: tam powinien byś podpis jego żona czy coś xD
















I wzialem udział w tej rekrutacji
Po wszystkim usłyszałem że oddzwonia do mnie
minął tydzień i nic... co myślicie
@elofrytki: Że rekruter techniczny / prowadzący proces jest na urlopie. Zapomnieć i robić swoje, a jeśli przejdziesz dalej, to dadzą znać.