Witam, w ciągu wakacji(jadę też na urlop odpocząć bo niestety nie dostałem od razu pracy w IT tak jak wy), zrobię jakąś gierkę RPG w konsoli zgodnie z radami wykopowych ekspertów programistów 543k z tagów #programowanie #informatyka #java #cpp #javascript #kasta i innych. Kod źródłowy i sama gra będzie wam udostepniona! A jak ktoś chce to niech powie co ja powinienem dodać i ja dodam to i zobaczymy czy przyjmą do JAKIEJKOLWIEK
#anonimowemirkowyznania
Jak wyzbyć się tego polskiego jadu? Wiem ze zaraz mi powiedziecie ze nie mozna wszystkiego zwalac na innych i ze trzeba uderzyc w stol i pojsc pobiegac ale sposob w jaki bylo sie wychowywanym w latach 0-18 wplywa na cale pozniejsze zycie. Mnie na przyklad rodzice potwornie zaniedbali, nauczanie indywidulane w domu, brak znajomych, brak sportu, #!$%@? umysłowa na calej dlugosci.
Ojciec sie nigdy mna nie interesowal tylko ogladal telewizje a
#anonimowemirkowyznania
Moja znajoma studiuje #weterynaria. I to, co PODOBNO tam się #!$%@? po tym kierunku to ja nawet nie xD Po studiach ciężko znaleźć jakiś staż, nie mówię nawet o pracy na własny rachunek, bo bez kliniki starych wyposażonej sprzętem, który kosztuje więcej niż mieszkanie w Warszawie to pozostaje tylko praca u kogoś. No więc właśnie, jak się stażu nie uda wykminić, to pozostaje tylko sznur, a jak się uda, to
@golagolagola: @luk04330: w Polsce również jest bardzo wysoki odsetek samobójstw u wetów. Do stresu dochodzi po prostu łatwość dostępu i możliwość wyliczenia odpowiedniej dawki, która zapewni pewną śmierć.

A mediana zarobków u wetów, którzy nie mają własnego gabinetu jest zdecydowania niższa. Porównywanie właściciela firmy do szeregowego pracownika jest trochę bez sensu, a zanim otworzy się własny gabinet trzeba nabrać doświadczenia.

@Anhed: z tego co wiem problemem nie jest dostęp
Polscy tzw. "przedsiębiorcy" to najbardziej roszczeniowa grupa w tym kraju.

Pracowników ma wykształcić państwo, za szkolenia zapłacić państwo, infrastrukturę wybudować państwo, na koszty działalności ma dać dotacje państwo, kredyty na realnie ujemnej stopie - zapewniać państwo, kryzys - ratować ma państwo.

W zamian... nie dają absolutnie nic, nawet pensji, bo pracowników znowu ma zapewnić państwo w postaci stażystów, którym płaci PUP, a nie pracodawca.

Ciągłe "daj, daj, daj" i jeszcze mają czelność
źródło: comment_1656161733WgEaaV76Jqzawct9pkAFXK.jpg
@throwaway2137: dokładnie. ogółem popieram przedsiębiorczość - dostarczanie dobrej jakości dóbr klientom, kreatywność, organizowanie pracy, podejmowanie ryzyka. ale to co robią januszexy to jest taka gównoprzedsiębiorczość, spryt na poziomie psa, bez myślenia o
ludziach, o przyszłości firmy, poprawie,o tym jaki przykład się daje, w jakim kraju będzie się zylo, tylko myślenie o sobie, żeby się nachapać, kupić wille i auto i pełna wyjebka w firmę, w ludzi. wstyd po całości, musimy zacząć
Ze skrajności w skrajność, z jednej strony pracownicy mają wymagania zaś z drugiej przychodzi taki jegomość z zerowym doświadczeniem i oczekuje aby pensja była conajmniej jak u fachowca.. Co z tego żeby takiego delikwenta wyszkolić potrzeba jest poświęcić pracownika i mieć w zasadzie 25% efektywności z dwóch osób.. Ale hurr durr 40zł/h na rękę
#robotawuja

Dzisiaj wychodzimy z garażu do ogrodu :D Każdy kto ma większy kawałek ziemii do ogarnięcia wie, że kosa spalinowa/podkaszarka to zbawienie przy koszeniu skarp, pasków przy krawężniku czy chaszczy w trudno dostępnych miejscach. Już 13 lat korzystam z Oleo-Mac'a Sparta 44. Przy tym produkcie niestety nie mam porównania ze Stihlem czy Husqvarną. Przez 13 lat używania (w sezonie kilkanaście razy w miesiącu) jedynym problemem było uszkodzenie przekładni kątowej, ale z mojej
źródło: comment_16561504286OhXD5UxSxIRFiP6Aqf9B5.jpg
@Weiki06 tak się składa, że do obrobienia jest sporo metrów, chociażby cyrklowanie między drzewami na plantacji choinek ;) Wszystkiego naraz się nie da, to prawda.
#anonimowemirkowyznania
Dzień dobry,
mirki ciągle piszą „po każdych gówno studiach to na klepacza tabelek w ekselu, na bank cię przyjmą” - ale co to #!$%@? za stanowisko? xd W sensie, co ja mam niby w pracuj.pl wpisać? KLEPACZ TABELEK? Ponadto, na większość tych stanowisk wymagane jest wykształcenie ekonomiczne, więc to nie jest tak, że jest sobie Mirek po stosunkach międzynarodowych i chce zacząć pracować w tym słynnym #korpo i go z otwartymi
#anonimowemirkowyznania
Mojego Janusza do reszty pogięło.Siedzę właśnie nad CV i wysyłam do okolicznych zakładów i nadal niedowierzam co zaczęło się z chłopem dziać.

Najpierw zaczął zamiast utylizować odpady to palić nimi w piecu, przez co teraz na hali jest gorączka nawet rano gdy się przyjdzie do roboty.

W tym tygodniu dostał rachunek za prąd i do reszty zwariował, kazał elektrykom odciąć od światła pół zakładu od strony okien bo hehe jest dość
#anonimowemirkowyznania
Z rosji podobno wyjechalo 170 tysiecy programistow aI pol wykopu cieszy sie ze tylu z nich wyjechalo... Czemu siei cieszycie? Ja widze same minusy:

1. ile z tych 170 tysiecy to piata kolumna co bedzie instalwoac backdoory lub wysylac IP do macierzy?
2. Przeciez oni beda wysylac pieniadze swoim i posrednio dalej wspierac gospodarke rosji
3. Jako ze nie beda chcieli wrocic do kraju bo moga umrzec pod Donbasem to beda
Dziś chciałbym napisać parę słów o zarobkach.

Czy przykładowo 2500 netto dla pracownika fabryki podzespołów dla aut to mało, odpowiednio, czy dużo? Z jednej strony nawet małpa może to robić, z drugiej jednak coś tam się wykonuje i to jeszcze na 3 zmiany, z trzeciej takie pieniądze nie pozwalają nawet na wegetację.

To teraz kilka pytań: czy 10k netto to dużo czy mało? A jeśli średnia wynosiłaby 9kn? Albo gdyby minimalna była
źródło: comment_1656143326a2H6dCiRfEIxYerWLHQchc.jpg
Ja to w ogóle mam wrażenie, że na świecie nadal panuje niewolnictwo. Może popukacie się w czoło i powiecie, żem debil, ale...
Ale niewolnictwo takie ukryte, pod ułudą wolności. Wypłaty masz mieć tyle, żeby stykło do 10go. A najlepiej, żeby nie stykło, żebyś pożyczył. Masz trząść dupą przed utratą pracy i w pocie czoła robić robotę. Podwyżki nie dostaniesz, bo "firma w dobie kryzysów nie przynosi dostatecznych dochodów", a jak się nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
I co programisci? Konczy sie Wasze eldorado. Teraz najpierw na zmywak i produkcje jak kazdy prawdziwy Polak, a dopiero potem opierdzielanie sie i klepanie kodu za biurkiem z klimatyzacja i monsterkiem w ręce. W koncu nauczycie sie prawdziwej pracy.

#linkedin #programista15k #it #pracbaza #hr #programowanie #heheszki
źródło: comment_1656142984tmdVaqAuETmLSmhxp6FulO.jpg
@sprynek:
Tak zupełnie na poważnie to wiedza domenowa się przydaje w pracy, ale jak jej nie masz to zawsze jest Project Manager, który Cię pokieruje co nie? No chyba, że zajęty jest pisaniem postów na Linkedin o tym, że Ci wstrętni programiści nie znają dokładnie jak działa biznes klienta, żeby móc wyręczyć PM i sami odgadnąć wymagania.
#lidl #zalesie #cojest #kasy #pracbaza #poczebneinformacje
Muszę się pożalić, bo mnie z butów #!$%@? a widzę że nie tylko ja mam ten problem.

Już któryś raz z kolei robię zakupy w lidlu i kasy obsługowe są nieczynne. Zakupy robię w największym wózku dla 4 osób i ni #!$%@? sie nie mieszczę do tej małej wagi, musiałem se to na dwa razy, robić miejsce w wózku, #!$%@?ć sie bo co chwilę wyskakiwał błąd
Uważam że każdy ustawowo powinien mieć zagwarantowany kilkumiesięczny urlop raz na kilka lat.

Oczywiście pozostają kwestie implementacji (np taki trzymiesięczny urlop raz na 5 lat mógłby być bezpłatny itd), ale wydaje mi się, że to by poprawiło ogólne zdrowie psychiczne, a może nawet przełożyło się długoterminowo na lepszą wydajność w pracy

Ten czas byłby idealny żeby nabrać chęci do pracy, rozwinąć się albo nawet nadgonić remonty, na które poświęcamy nieraz urlopy wypoczynkowe
źródło: comment_1656133918cP7HfMmvhtOCYNh8cxAllZ.jpg
#anonimowemirkowyznania
Dlaczego wszelkiego rodzaju tematy są podejmowane z perspektywy wielkich miast?
Dla zobrazowania temat braku nauczycieli. Tak, nauczycieli brakuje, ale w wielkich miastach. W Polsce powiatowej na wolny wakat polonisty jest kilka chętnych. Rotacja prawie zerowa, osoby którym przysługuje emerytura zajmują wakaty przez co młodzi nauczyciele pracuję po 1/4 do 1/2 etatu.
Tego problemu nikt nie porusza, bo w miastach brakuje nauczycieli. Przypominam, że Polska nie kończy się na miastach wojewódzkich.

#