#pracbaza #urlop #korposwiat #korpo

Ostatni urlop mi uświadomił jedną rzecz - nie chce pracować na etacie... Nie chce słuchać o nowych sposobach oceny pracowniczej, nie chce ciągłych zmian w procesach...

Chce pracować na siebie, chce mieć hajs jak z---------m i nie mieć hajsu, jak nie pracuje. Chce rozwijać coś swojego, bez KPI, bez ocen rocznych, dez diversity...

Kolejne lata będe właśnie temu poświęcał
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirko co byście zrobili na moim miejscu.
Dostałem „confirmation letter” do podpisania na stanowisko, które jest w miarę ok zarówno pod względem obowiązków jak i wynagrodzenia. Musze im dać znać czy się zgadzam do końca dnia. Dodatkowo biorę udział w innej rekrutacji na stanowisko, które jest dużo ciekawsze i o 15% lepiej płatne, ale info będę miał dopiero w przyszłym tygodniu czy mnie chcą czy nie. Co byście zrobili na moim miejscu?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po prostu przyjmij ofertę A, a jak B się okaże lepsza, to napisz A, że zmieniłeś zdanie. Nie zamykają za to do więzienia :)
  • Odpowiedz
Ukradliście kiedyś kubek z miejsca pracy?

Ja kiedyś z-------m dwa. Lubię takie stare kubki promocyjne Milki (jak na zdjęciu, zdjęcie nie moje). Dla większości tandeta, ale mi się kojarzą z dzieciństwem. No i w pracy takie były w szafce. Na swoja obronę muszę powiedzieć, że patrzyłem, czy ktoś z nich regularnie nie pije. Raczej były randomowo brane a czasem w ogóle stały z tyłu szafki całe dnie. Więc raczej były niczyje.

#
Andrzej_Buzdygan - Ukradliście kiedyś kubek z miejsca pracy? 

Ja kiedyś z-------m dw...

źródło: image

Pobierz

Zajebaliście kiedyś kubek z pracy?

  • tak 19.1% (9)
  • nie 80.9% (38)

Oddanych głosów: 47

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rocketjobs_pl:
Ja bym powiedział, że dobry zawód to taki, który można uprawiać przez całe życie, ciesząc się dobrymi zarobkami i zdrowiem.
Czyli kasa, kasą ale dobrze by było, żeby nie wyniszczał za bardzo fizycznie i psychicznie.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak daliscie rade wytrzymac >5 lat pracy w #korposwiat ???
Nie wiem czy jestem wypalony, czy poprzewracalo mi sie w dupie, ale zbiera mi sie na wymioty jak odpalam monitor rano
-odczuwam zupelny brak satysfkakcji z mojej pracy, choc nie mam problemu z robieniem prywatnych projektow. W pracy po prostu czuje, jakbym byl zbedny i mam maly wplyw na produkt
-Czlonkowie zespolu rozsiani po calym swiecie wiec tez slabo
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No dalej prole, pracować. Rekordowe zyski banków i deweloperów same się nie zrobią (ʘʘ)

#nieruchomosci #pracbaza
KRZYSZTOFDZONGUN - No dalej prole, pracować. Rekordowe zyski banków i deweloperów sam...

źródło: Screenshot 2024-10-31 at 08-04-11 Janusz Piechociński w serwisie X „Zysk netto grupy Alior Banku w trzecim kwartale 2024 roku wzrósł do 665 9 mln zł z 571 6 mln zł rok wcześniej - podał bank w raporcie. Zysk okazał się 3 proc[...]

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 761
@KRZYSZTOF_DZONG_UN

Ludzie w większości nie są debilami, większość jednak rozumie że skrócenie czasu pracy = mniejsze zarobki lub ograniczenie etatów i zwolnienia. Będę patrzył z popcornem w ręku jak pani na kasie w małym sklepie j---e na b2b.
  • Odpowiedz
Hej.
Szukam linku do kalkulatora(?) dni wolnych. Wchodziłeś na stronę, wpisywałeś ile dni wolnego masz i proponowało najlepszą datę na urlop by przy najmniejszym nakładzie urlopu wykorzystać najwięcej dni wolnych. Jak dobrze pamiętam chyba jakiś mirek był jego twórcą. Dzięki za pomoc.

#kalkulator #pracbaza
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jeżeli pracujesz na etacie to znaczy że coś w twoim życiu poszło nie tak
jeżeli do tego starasz się wykonywać swoją pracę najlepiej jak umiesz albo podoba ci się bycie niewolnikiem na etacie, to dodatkowo jesteś chory psychicznie
#pracbaza #praca #korposwiat
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uwielbiam ten moment kiedy wracam do domu o 23 kiedy to trzeci raz w tygodniu jebię darmowe nadgodziny, jem odgrzewany obiad w mikrofali bo nie bardzo miałem czas zjeść go w pracy, otwieram wykop, a tam wykopki jebią mnie konowała który to jest pasożytem na tkance narodu i wynosi workami pieniądze ze szpitala, choć jedyne co dziś wyniosłem do zimny obiad którego nie zjadłem i bolące plecy. Potem jeszcze prysznic i do
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Też macie wrażenie że życie to oszustwo?

Jesteście zmuszeni żeby codziennie z---------ć, rano się godzinę czasem dwie wybierać, później z---------ć w pracy i w ogóle pracować 5-6 dni w tygodniu i tak do z-------a?

Przecież to jest męczarnia i ja wiem że są ludzie co nie muszą pracować tylko generalizuję bo większość osób jednak jest skazana na ten wysiłek i często dyskomfort. Pamiętam jak całe życie męczarnią była dla mnie szkoła, później studia też
okno2137 - Też macie wrażenie że życie to oszustwo?

Jesteście zmuszeni żeby codzienn...

źródło: E2D55CC7-FCF4-4863-BE05-6ECB8D0A625C

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@okno2137 to sobie wyobraź, że codziennie od świtu do zmierzchu musisz polować, tropić zwierzynę przez dziesiątki kilometrów, żeby nie zdechnąć z głodu, a wieczorem nie wiesz, obudzisz się rano, bo w nocy zamarzniesz albo coś cię w-------i na kolację
  • Odpowiedz
Lepiej zmienić pracę (wyższe stanowisko, o 15% lepsza podstawa od kontroferty,więcej bonusów), czy zostać w starej wziąć propozycję podwyżki(mało bonusów, brak auta, ptak perspektyw w ciągu roku na awans, nie muszę uczyć się od nowa branży, fajna ekipa)? #pracbaza #korposwiat #inzynieria

Co wybierzesz?

  • nowa 76.2% (64)
  • stara 23.8% (20)

Oddanych głosów: 84

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zostać w starej wziąć propozycję podwyżki


@TypowyBolek: jeśli oni wiedzą, że chcesz/chciałeś odejść i dlatego dają Ci podwyżkę to z doświadczenia wiem, że to już "nie będzie to samo" - dużo się pod tym kryje, ale generalnie tzw. niesmak pozostanie... ja bym zmieniał na nową
  • Odpowiedz
Kochani, jak odnaleźliście się w sytuacji, gdy w nowej pracy zarabiacie sporo mniej niż w poprzedniej?

Mam teraz taką sytuację, będę zarabiał ok. 500 € mniej niż poprzednio. W moim przypadku pieniądze nie są problemem, bo nie jestem snobem i żyję dość skromnie. W poprzedniej robocie w korpo udało mi się sporo odłożyć. W tej – na taśmie w kołchozie – wątpię. Do tego dochodzą inne aspekty, brak lodówki w zakładzie pracy,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Yyy, laska w pracy zaczyna mówić "Heeej", "Cześć Bartku", uśmiecha się jak się mijamy. Zaintrygowało mnie szczególnie to zdrobnienie imienia.

#przegryw #pytanie #rozowepaski #pracbaza

yyyyy

  • chce się zaprzyjaźnić 21.6% (33)
  • podrywa 21.6% (33)
  • ma z ciebie bekę 56.9% (87)

Oddanych głosów: 153

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Solid Edge - tworzymy model 3D nakładki gniazdka - tutorial krok po kroku | poradnik | PL

Przedstawiam poradnik, w którym przedstawiona jest koncepcja oraz proces tworzenia modelu 3D nakładki gniazdka przy użyciu oprogramowania Solid Edge Community Edition (darmowa wersja programu do zastosowania hobbystycznego). Film ten ma na celu nie tylko naukę technik modelowania, ale również inspirowanie do samodzielnego projektowania i realizacji własnych pomysłów w zakresie inżynierii i wzornictwa.

Zapraszam: (433) Solid Edge -
InzynierProgramista - Solid Edge - tworzymy model 3D nakładki gniazdka - tutorial kro...

źródło: v433m

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jeśli umowa kończy mi się w poniedziałek dajmy przykładowo 25.11 to mogę za ten dzień wziąść urlop a prace zakonczyć i oddać sprzęt w piątek?
#pracbaza #praca
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem dzisiaj drugi etap rozmowy rekrutacyjnej do korpo - spotkanie na teams z dyrektorem finansowym i kierowniczką działu. W trakcie rozmowy wyszło, że bardziej pasuję im do innego działu na inne stanowisko niż rekrutuję. Po godzinie rozmowy dostałem zaproszenie do trzeciego etapu rekrutacji już do biura - "shadowing" tego drugiego działu, żebym lepiej zapoznał się z tym drugim stanowiskiem i mógł zdecydować na którym wolałbym pracować, przy czym poinformowano mnie, że nie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sekoju zasada pierwsza - dopóki nie masz umowy w łapkach nic nie jest pewne. Zasada druga - list intencyjny jest lepszy niż nic, więc zawsze możesz zrobić follow up po dzisiejszej rozmowie, thank you, bla bla bla, jestem zainteresowany, bla bla bla, prośba o list intencyjny, bla bla bla, looking forward, Sekoju
  • Odpowiedz
@koral: no AI jest pytaniem o przyszlosc, sa tacy co twierdza, ze to taka sama bańka jak krypto (przypomnijmy, że chat gpt caly czas przynosi same straty). Niewykluczone, ze to przemodeluje rynek pracy i sporo osob bedzie niepotrzebnych. Ale tego nie wiemy caly czas, to tylko prognozy. Jak elektryfikowano wsie to ludzie w nocy niszczyli słupy i kable elektryczne bo sie tego bali xD
Co do kosztow zycia - ten
  • Odpowiedz
#pracbaza czy istnieje w tych czasach zmiana na lepsze w firmie?
Czy dostaliście np. dodatkowe benefity, większą elastyczność czy podwyżkę bez proszenia itd.

Czy w ostatnich latach zmiany w twojej firmie były choć raz pozytywne?

  • Tak 32.1% (18)
  • Nie 67.9% (38)

Oddanych głosów: 56

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

podwyżkę bez proszenia


@Ritowel11: nigdy nie dostałem takiej (bardzo duże korpo), zmiany praktycznie zawsze na gorsze - gorszy pakiet medyczny, ubezpieczenie, coraz więcej roboty, coraz większe ciśnienie, powroty do biur - zmniejszanie ilości home office
  • Odpowiedz
@Ritowel11 ogólnie proszenie o podwyżkę to redflag i nie powinno się tego robić. To firma powinna wyjść z inicjatywą i wartość podwyżki powinna być satysfakcjonująca, jak oferują mniejszą to można dyskutować ale jak nie dają sami z siebie to trzeba uciekać.
  • Odpowiedz