Urzekł mnie fragment kiepskich gdzie Ferdek wycieńczony pracą, blady i siny pod oczami ledwo zipie, spotyka w korytarzu Boczka, który pyta go od kiedy pracuje w tym kołchozie, a on na to łamiącym się głosem: od jutra . Tak bardzo poczułem jego ból #neet #kiepscy #bezrobocie #pracbaza #praca
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Damasweger: pewnie połowa (albo i więcej) potencjalnych kandydatów na takie stanowisko i tak nie zauważy tych błędów, bo czytanie ze zrozumieniem leży u sporej części społeczeństwa
  • Odpowiedz
  • 1
@ms93 Nieraz przy nieco sensowniejszych ogłoszeniach jest napisane jak byk "prosimy zgłaszać się pod podanym numerem telefonu", a tam 2137 komentarzy o treści "priv" xD Więc tak, masz rację
  • Odpowiedz
Ale mnie irytuje że teraz wszystko jest Ej Aj, każdy algorytm, prosta maszyna stanów czy sterowanie adaptacyjne to Ej Aj. Gdyby ludziom dzisiaj pokazać jakieś algorytmy optymalizacyjne podejmujące decyzje z lat 50 to by się zesrali.

#pracait #programowanie #programista15k #ai #sztucznainteligencja #korposwiat #zalesie #korpo #pracbaza #praca #technologia
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WezniePrzestrzeleCiKolano: weź pod uwagę, że studia z akredytacja pibr to jest horror a nie zwykle studia. Do każdego egzaminu których jest 10 musisz uczyć się luźno 100 godzin, takie prawo podatkowe musisz ogarnąć ze 20 ustaw, rachunkowość kosztów zarzadcza, finanse i zarządzanie finansami, rewizja finansowa to nie są testy do których nauczysz się w kilka dni. Na studiach zaocznych dostaniesz tylko zakres materiału, całą pracę będziesz musiał odwalić w domu
  • Odpowiedz
@WezniePrzestrzeleCiKolano: Jestem biegłym rewidentem i mam znajomych na kierunku audyt finansowy na UEK więc mogę się coś wypowiedzieć. Te studia są horendalnie wymagające bo to taki przyspieszony kurs okraszony jak to na studiach dodatkowymi bzdurnymi przedmiotami nikomu nieporzebnymi, są czasochłonne bo trwają 2.5 roku a godzin jest napchanych znacznie więcej niż na normalnych studiach (z rozmów ze znajomymi wynika że na zaocznych jest tylke godzin na semetr co dzienni mają
  • Odpowiedz
#praca #pracbaza #kichiochpyta

Taka tam ankieta edukacyjna

Jesteś na urlopie i zachorowałaś / zachorowałeś. Co robisz?

  • Nic, kuruję się w domu lekami 23.5% (12)
  • Idę do lekarza, by przepisał mi leki. Nie biorę L4 13.7% (7)
  • Idę do lekarza, by przepisał mi leki i wypisał L4 62.7% (32)

Oddanych głosów: 51

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, czy macie jakieś sprawdzone oferty pracy zdalnej? Kompletnie nie wiem za co się zahaczyć w tym temacie, wiem że sporo ogłoszeń to kompletny scam. O ankietach już chyba wyczytałem wszystko. Chciałbym pomóc jednej kobiecie, której budżet się nie spina, brakuje do końca miesiąca około 1k zł, w miarę ogarnia w kąkutery, solidna i skrupulatna a obecnie ma sporo czasu. Kiedyś też bardzo mi pomogła. Jest sens w ogóle cokolwiek ruszać? Będę
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest sens w ogóle cokolwiek ruszać?


@hukot: nie ma. Pracy zdalnej jest od groma, ale tylko dla specjalistow. Zwykly szarak raczej nic nie znajde, a tylko dostanie wysiudany na hajs.
  • Odpowiedz
@hukot: powodzenia w szukaniu :) Zakładam, że masz na myśli skanowanie dokumentów, które raczej jest pracą stacjonarną. Wątpię, żeby jakieś przedsiębiorstwo wysyłało kartony ważnych dokumentów komuś do domu. Takie ogłoszenia to raczej rzadkość lub wręcz mit.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pokolenie boomerów jest niereformowalne. Historia z mojej byłej roboty i reakcja mojej matki. Ja lvl 29, od 8 lat pracuję w IT, zaczynałem na początku studbazy. W ostatniej firmie tradycyjnie postanowiono zoptymalizować koszty, więc wyoutsource'owali zespół z Hindustanu. Seniorom, w tym mnie, kazano wprowadzić w projekty, przyuczyć, przypilnować. Jasne było, że jesteśmy do odstrzału, gdy tamci się wdrożą. Po 3 miechach krajowy zespół wyleciał w całości, zostali tamci.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 442
@mirko_anonim @aaa-zet @nobon to nie kwestia charakteru tylko możliwości. Jak zarabiasz tyle ze od 1 do 1, nie masz żadnych oszczędności i nie znajdziesz szybko nowej pracy to budujesz sobie pozycje przez "byciem dobrym niewolnikiem". Bo nie masz wyboru ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Ukończyłem AiR na wydziale elektrotechniki ale od 6 lat pracuje w sklepie internetowym, od 2 lat czuje że stoję w miejscu i nic się nowego już nie jestem w stanie nauczyć, ostatnio zacząłem się bawić autocadem i stawiam pierwsze kroki w solid edge, myśle o tym żeby zacząć się dokształcać na stanowisko konstruktora. Czy jesteście w stanie polecić jakąś książke, kursy, udemy które pozwoliłyby na aplikowanie na stanowisko konstruktora? Czy AiR jest
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaką polecacie pracę dla mojego wujka? Ma 57 lat, rok temu w maju miał ciężki udar i od tego czasu na niedowład lewej częścią ciała (jest praworęczny więc prawą rękę ma sprawną), problemy z mową i zawroty głowy co jakiś czas. Wcześniej pracował jako operator koparki, ale teraz wiadomo że to nie wchodzi w grę.

#pytanie #praca #pracbaza #zdrowie #niebieskiepaski
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@mirko_anonim ciężka sprawa, chyba jedyny sposób to kręcić się wokół tych wszystkich rzeczy dla niepełnosprawnych, szukać jakichś kursów, dofinansowań i pracy dla ludzi z orzeczeniem. Nie jest z tym łatwo, ale może jakieś cieciwanie się uda dorwać. Pozdrów wujasa, chęć pracy się chwali, powodzenia
  • Odpowiedz