Na techniczne pozycje w IT do korpo umieszcza się swoje zdjęcie w CV czy raczej nie? Opinie widzę w internecie różne, jedne, że zdjęcie przyciąga uwagę i drugie, że najlepiej wysyłać proste, jednokolumnowe CV, co by dobrze system to zczytał i było czytelnie #praca #programista15k #pracait #korposwiat
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: miło, że jako osoba zaradna i ogarnięta życiowo potrafisz być empatyczna wobec osób, które nie są przedsiębiorcze i często nie mają szczęścia w życiu. Gadanie rodziców trzeba olać, moja teściowa zaciążyła jeszcze przed odebraniem dowodu osobistego. Nie miała zbytnio wyjścia i przyszła mieszkać do teściów. Lubi podkreślać jak to ona wszystko sama osiągnęła. Gra w totolotka byśmy mogli kupić większe mieszkanie, to w którym mieszkamy kupili moi rodzice i
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
sprawiedliwy-fenomen-96: Ale gdzie tu zazdrość? Wygląda, że teściu sobie znalazł fajny dlugofalowy powód do gnojenia. Jakbyście nie budowali domu to pewnie by coś innego gadał. Takie typy po prostu czują się lepiej jak komuś dowalą i zepsują humor, a pewnie brat jest na to podatny.

Powinniście go razem wszyscy o--------ć, że ma w ten sposób nie gadać bo wy przestaniecie gadać z nim. Jak nie przestanie to go olejcie i zobaczyczie, że
  • Odpowiedz
Co tych pr*cobiorców, złodziei wartości dodanej tak p------o z tym prawem jazdy, na byle trybika do przerzucania papierkow trzeba miec prawko, gdzie mam niby jezdzic od biurka do drukarki? to chyba jakis trend wymyslony przez cipy z HRu bo musza jakos swoje istnienie usprawiedliwic.

#praca #antykapitalizm
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MakiawelicznyAltruista: Totalna nieprawda, mając duzy majątek, ale będąc daleko od "jeszcze nie musze jeżąc" daje niesamowity spokój życiu. Nie przejmujesz sie czy Cie zwolnia z pracy, czy starczy Ci na rate, możesz pójsc do szefa kopnac go w dupe i pojsc do innej pracy zarabiajac 10% mniej i nic sie nie stanie bo masz dużą poduszke finansową
  • Odpowiedz
Szef: “Nikomu się teraz nie chce pracować.”
A może nikomu się nie chce dawać z siebie 200% za najniższą krajową, bez szacunku, bez przyszłości i z kredytem na 30 lat?

Nie chodzi o lenistwo. Chodzi o to, że ten system ludzi po prostu mieli. I coraz więcej z nas to widzi.
#praca #takaprawda #oswiadczenie #korpo #wykopobrazaprawde
AlexHunter - Szef: “Nikomu się teraz nie chce pracować.”
A może nikomu się nie chce d...

źródło: BB3C4802-E203-460C-9C33-0972F746DAC7

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 57
@PfefferWerfer:
Tak, to teoretycznie powinien być benefit kurczących się pokoleń.
Natomiast zadbano żeby tak nie było właśnie w ten sposób. Wystarczy zasypać daną branżę nawet w liczbie 10% pracujących za 50-60% stawki i już nie ma się szans w upominaniu o podwyżki.
"co za problem to tylko 300 tys. ludzi rocznie, przyjeżdżają tu tymczasowo", "co za problem to tylko milion, potrzeba jeszcze kilka".
I obudzimy się z 10 milionów młodych
  • Odpowiedz
Ależ mine wkur*ają takie bananowe Oskarki które kreują się kopiuj-wklej na Zuckerbergów. Taki oskarek opowiada kropka w kropkę historię jakby był ku*wa Elonem Muskiem. Ojojoj.... ciężko pracowałem, moi rodzice nie som biznesmenami... skromni ludzie pracujący na stołkach dyrektorskich w korporacjach... ja sam w wieku 11-lat sprzedałem swoją hulajnogę elektrycznom którą kupili mi rodzice za 10k i ja młody biznesmeen wpadłem na pomysł żeby sprzedać jom.... Byłem taki kreatywny i pomysłowy, sprzedałem hulajnogę
p0melo - Ależ mine wkur*ają takie bananowe Oskarki które kreują się kopiuj-wklej na Z...

źródło: obraz_2025-07-26_132759686

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 275
@p0melo xD
Tak to mniej więcej wygląda
Tylko nie jestem pewien jednej rzeczy: czy takie bananowe gnojki serio myślą, że "do wszystkiego doszli sami" i wypierają takie rzeczy, jak czynnik środowiskowy, kapitał międzypokoleniowy itp?
Czy może wiedzą o tym doskonale, tylko cynicznie pierdzielą, że jest inaczej?
  • Odpowiedz
Protip dla płaczących kelnerów po WSB. Nauczcie się stawiać te całe krypto ekosystemy. Mój kumpel kasuje jeden kontrakt za drugim, stawki od ok. 120k$ do nawet 200k$ rocznie + bonusy w tokenach po launchu ekosystemu. Chłop nawet studiów nie ma ale juz prawie 10 lat doświadczenia we frontendzie. Oczywiscie do tego overemployment i za 2-3 lata emeryturka

Ale wiadomo lepiej zmyślać na tagu że w IT nie ma pracy i kasy xD Każdy
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bipolar-: Ja znam jeszcze lepszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Protip dla tych co nadal płaczą, że "w IT to już nie to samo" albo "AI zabiera robotę"

Mój ziomek po podstawówce (nawet zawodówki nie skończył), obecnie CTO w Web3 startupie z Dubaju, który jeszcze nie ma produktu, ale już wyceniany na 300M$. Pracuje 3h dziennie, a do biura (czyli penthouse z widokiem na Palmę Jumeirah)
  • Odpowiedz
Pracuje 3h dziennie, a do biura (czyli penthouse z widokiem na Palmę Jumeirah) dowozi go prywatny helikopter firmy.

Na miejscu masażystka, szef kuchni z gwiazdką Michelin, a raz w tygodniu – event networkingowy z DJ-em i… nazwijmy to: towarzystwem integracyjnym klasy VIP


@Ksiega_dusz: I jeszcze pewnie 3x dziennie córka szejka przylatuje prywatnym odrzutowcem zrobić mu gałę?
  • Odpowiedz
Praca zdalna to prawdziwy luksus.
Jak wyglądał mój czas realnie efektywnej pracy pracy w tym tygodniu?
Dzień 1: Wszystkie zadania miałem już wcześniej wykonane, więc mogłem poświęcić czas swoim sprawom, zamiast siedzieć w biurze i dupogodziny tylko dla zasady.
Dzień 2: Pojawiło się jedno zadanie, które zajęło mi około trzech godzin. Resztę dnia mogłem dowolnie zagospodarować.
Dzień 3: Pracowałem sześć godzin ale bez zbędnego rozpraszania i przymusowej obecności.

Podsumowanie:
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JuanPablitoSegundo_2137: ale kogo za to winic? popatrz na otaczajacy nas swiat. czy w czasach szkolnych sa smutni? raczej polskosc rodzi sie w doroslym zyciu- ja mam 26 lat i dalej nie moge sie pogodzic z tym co mnie otacza. dlatego pije i dlatego jestem z roku na rok coraz bardziej ponury
  • Odpowiedz
Czy propozycja pracodawcy: przejście na B2B zamiast podwyżki to dobry deal?
Chodzi o programistę w #korpo

#pracait #korposwiat #praca #pracbaza #pytanie

Czy propozycja pracodawcy: przejście na B2B zamiast podwyżki to dobry deal?

  • Znamienita propozycja 12.1% (18)
  • Kiepska propozycja, niech daje normalną podwyżkę 87.9% (131)

Oddanych głosów: 149

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach