Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Mirki będę kupował niedługo mieszkanie, mam 100k wkładu. Tylko około 50k to moje oszczędności oficjalne a drugie 50 to kasa na boku którą odkładam z pobocznych zleceń na czarno. Czy pomysł żeby dać mamie jakieś 35-40k do wpłacenia na konto żeby mi darowiznę zrobiła to dobry pomysł czy nie za bardzo? Mama ma lat 52, zarabia jakieś 4k netto.
#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent #darowizna #podatki #kiciochpyta #urzadskarbowy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 10
@mirko_anonim
Nie przejmuj się. To że masz odłożone 50k w skarpecie to nikt tego nie sprawdzi jak Ty to odłożyłeś. Chyba że masz 19 lat i rok stażu w pracy to trochę dziwne. Jak miałeś jakąś historię na koncie to Twoja sprawa czy trzymasz na kocie czy w skarpecie. Wkład własny to własny i nikogo nie interesuje to gdzie co masz i gdzie chowasz pieniądze. Przelewy to inna sprawa.
Jak żyłeś u matki to w razie kontroli powiesz, że odkładałeś całą swoją pensję po połowie na konto i do skarpety a żyliście za matki. Wpłać sam sobie te pieniądze na konto i najmniej problemu z tym będziesz wtedy miał.
Czy pomysł żeby dać mamie jakieś 35-40k do wpłacenia na konto żeby mi darowiznę zrobiła to dobry pomysł czy nie za bardzo?


@mirko_anonim: nie lepszym pomysłem byłoby, gdyby przelała ci tą kwotę (jeśli taką posiada), a ty dałbyś jej gotówkę, której nie wpłacałaby na żadne konto?
@mirko_anonim: Powiem Ci tak. Z taką kwotą na 99% US dokładniej spojrzy skąd się to mogło wziąć. Najlepsze co możesz zrobić, to żyć z tych pieniędzy i nie traktować jako wpłaty własnej, a od mamy dostać darowiznę na kwotę ile ma na koncie. Nie kombinujcie z wpłacaniem tego nigdzie. Na konto max 5k wpłać jako "odłożone w skarpecie".