via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka Mirki. Zastanawiam sie nad kupnem domowego pieca do pizzy. Myslalem na poczatku ofc o czyms tanim jak np Optima Electra Napoli lub tansza wersja wyprodukowana w Tajwanie Spice Caliente. Ktos zna te piece? Albo lepiej, posiada takowy? Najchetniej bym kupil ten tanszy ale moze ktos wie czy warto doplacic te 300zl do modelu Napoli? Pozdro pizzowe swiry. #pizza
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@barto125: Blacha nic nie daje. Kamień jest dobrym rozwiązaniem ;)


@Qql3l3: Ale jak kamienia nie ma, to lepiej wrzucić na rozgrzaną blachę, niż wkładać placek razem ze zimną blachą, która dodatkowo odbierze ciepło z piekarnika
  • Odpowiedz
Stara rigga z okresu 2008-2012 jakos, kiedy byl smak:wiejska z kabanosem i jajkiem, kurczakiem i kukurydza, salami i papryka. Mama dawala dyszke na to i cole i bylo grane w piatek po szkole. Piekne czasy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Termoobieg z górną czy dolną grzałką i środkową?
Wszystkich na raz nie mam możliwości odpalić chyba że proponujecie bez termoobiegu.
Klasyczna polacka neapolitańska.
#pizza
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, ktoś ma jakiś prosty przepis na ciasto do pizzy? problem tylko polega na tym, ze nie mam wagi kuchennej, więc przepis z gramaturą mi nie pomoże, a raczej wolałabym odmierzone ilości w szklankach/łyżkach. Jeśli to ma jakieś znaczenie, zamierzam piec w zwykłym piekaniku (temp. max. 250 st.C) #pizza #gotujzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj wieczorem była pizza. Wyszła bardzo dobra, niestety za cholerę nie mogą mi wyrosnąć takie fajne brzegi z bomblami :(

Mąka stagioni 5. Składniki jak z kalkulatora pizzy, hydratacja 65 %, ciasto wyrabiane 20 min, lezalo 2h w temp pokojowej i jakieś 20h w lodówce.
Placek wyrabiany delikatnie w palcach od środka na zewnątrz bez walka.
Piekarnik góra dół z termoobiegiem, max 250 stopni z kamieniem szamotowym na środku, piekarnik nagrzewany 40 min.
Pizza najpierw 3
LeopoldStuff - Wczoraj wieczorem była pizza. Wyszła bardzo dobra, niestety za cholerę...

źródło: comment_1599118864nSczHikKEVn7ymPSxxL2oL.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lacek wyrabiany delikatnie w palcach od środka na zewnątrz bez walka.

Piekarnik góra dół z termoobiegiem, max 250 stopni z kamieniem szamotowym na środku, piekarnik nagrzewany 40 min.

Pizza najpierw 3 min pieczoną z samym sosem po


@Wiskoler_double: Po 20 minutach to sobie zupkę chińską możesz zjeść, a nie pizze. Ciasto z drożdżami przy tak krótkim czasie dojrzewania jest cieżkostrawne i niewarte polecania (°°
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: mordeczko, kilka błędów.
Zależy też jaka 5 stagioni superiore bym nie ruszał przed 48h.
Zmniejsz hydro do 58%. Nauczysz się, to wtedy zwiększysz.
2h w TO to zdecydowanie za mało. Na 5 Stagioni Napoletana miałem co najmniej 4h TO w bloku i 4h TO w kulkach przed wypiekiem i w międzyczasie oczywiście kilkanaście godzin TK.
Piekarnik włącz na maksymalne grzanie z góry pełną mocą i kamień daj najbliżej tej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fazjoszi: też się kiedyś tak poparzyłam, na wierzchu dłoni, rana ok 40x10. Miałam jakieś 11 lat i chciałam wyjeść okruchy z ciasta drożdżowego XD Okropnie się goiło, był taki wielki strup, do dziś skóra jest trochę inna w tym miejscu, ale jakiejś widocznej blizny nie ma. Pewnie też dlatego, ze byłam dzieckiem i dłonie mi urosły od tego czasu xd
  • Odpowiedz