Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Reezu
via Wykop Mobilny (Android)- 3

nielubiekalafiora
- 2
@Reezu: kurczak

nielubiekalafiora
- 6
@Reezu: 4 sery
Siemka Mirki. Zastanawiam sie nad kupnem domowego pieca do pizzy. Myslalem na poczatku ofc o czyms tanim jak np Optima Electra Napoli lub tansza wersja wyprodukowana w Tajwanie Spice Caliente. Ktos zna te piece? Albo lepiej, posiada takowy? Najchetniej bym kupil ten tanszy ale moze ktos wie czy warto doplacic te 300zl do modelu Napoli? Pozdro pizzowe swiry. #pizza
@twojstary2009: z dżalapino
@twojstary2009: Ananas
- 3
Jak myślicie wyjdzie ta pitca? Ze składników miałem tylko mozzarellę granapadano no i pomidory z puszki doprawione własnoręcznie krojonym czosnkiem. Do tego jakieś tam zioła bazylia, oregano. Ot taka pizzówka na spontanie.
#pizza #gotujzwykopem
#pizza #gotujzwykopem
źródło: comment_15993920366ZGUCl2TNiD5cqPqHSGMeH.jpg
Pobierz@lucashb: dobra pizza nie jest zła a jak jest zła to też jest dobra ale trochę mięcha nie zaszkodzi
- 1
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@LysyCham: Stara Rigga for life.
Stara rigga z okresu 2008-2012 jakos, kiedy byl smak:wiejska z kabanosem i jajkiem, kurczakiem i kukurydza, salami i papryka. Mama dawala dyszke na to i cole i bylo grane w piatek po szkole. Piekne czasy
jeżeli chciałbym zamrozić sobie ciasto do pizzy, to do zamrażarki wkładam przed wyrośnieciem czy wyrośniete ciasto? xD #pizza
@ObozeOkurva: chyba wyrośnięte. Szczelnie owiń w folie a jak będziesz rozmrażać to najpierw w lodowce
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Termoobieg z górną czy dolną grzałką i środkową?
Wszystkich na raz nie mam możliwości odpalić chyba że proponujecie bez termoobiegu.
Klasyczna polacka neapolitańska.
#pizza
Wszystkich na raz nie mam możliwości odpalić chyba że proponujecie bez termoobiegu.
Klasyczna polacka neapolitańska.
#pizza
Ładny ponton udało mi się zrobić? XD
Wsiadajcie, płyniemy.
Nazwałem go Andrij Canotto Boat
#pizza #gotujzwykopem
Wsiadajcie, płyniemy.
Nazwałem go Andrij Canotto Boat
#pizza #gotujzwykopem
źródło: comment_1599305701sGDER1v4s8YcebR3fWrzLQ.jpg
Pobierz- 715
Mireczki, ktoś ma jakiś prosty przepis na ciasto do pizzy? problem tylko polega na tym, ze nie mam wagi kuchennej, więc przepis z gramaturą mi nie pomoże, a raczej wolałabym odmierzone ilości w szklankach/łyżkach. Jeśli to ma jakieś znaczenie, zamierzam piec w zwykłym piekaniku (temp. max. 250 st.C) #pizza #gotujzwykopem
@Hiczkax: Wyglada bardzo smacznie zjadłbym sobie taką
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@elektryczny_chomik: czyli nie znaleźli nowego lokalu i otworzyli barak nad jeziorem
Wczoraj wieczorem była pizza. Wyszła bardzo dobra, niestety za cholerę nie mogą mi wyrosnąć takie fajne brzegi z bomblami :(
Mąka stagioni 5. Składniki jak z kalkulatora pizzy, hydratacja 65 %, ciasto wyrabiane 20 min, lezalo 2h w temp pokojowej i jakieś 20h w lodówce.
Placek wyrabiany delikatnie w palcach od środka na zewnątrz bez walka.
Piekarnik góra dół z termoobiegiem, max 250 stopni z kamieniem szamotowym na środku, piekarnik nagrzewany 40 min.
Pizza najpierw 3
Mąka stagioni 5. Składniki jak z kalkulatora pizzy, hydratacja 65 %, ciasto wyrabiane 20 min, lezalo 2h w temp pokojowej i jakieś 20h w lodówce.
Placek wyrabiany delikatnie w palcach od środka na zewnątrz bez walka.
Piekarnik góra dół z termoobiegiem, max 250 stopni z kamieniem szamotowym na środku, piekarnik nagrzewany 40 min.
Pizza najpierw 3
źródło: comment_1599118864nSczHikKEVn7ymPSxxL2oL.jpg
Pobierz- 3
lacek wyrabiany delikatnie w palcach od środka na zewnątrz bez walka.
Piekarnik góra dół z termoobiegiem, max 250 stopni z kamieniem szamotowym na środku, piekarnik nagrzewany 40 min.
Pizza najpierw 3 min pieczoną z samym sosem po
@Wiskoler_double: Po 20 minutach to sobie zupkę chińską możesz zjeść, a nie pizze. Ciasto z drożdżami przy tak krótkim czasie dojrzewania jest cieżkostrawne i niewarte polecania (╯°□°)╯
@LeopoldStuff: mordeczko, kilka błędów.
Zależy też jaka 5 stagioni superiore bym nie ruszał przed 48h.
Zmniejsz hydro do 58%. Nauczysz się, to wtedy zwiększysz.
2h w TO to zdecydowanie za mało. Na 5 Stagioni Napoletana miałem co najmniej 4h TO w bloku i 4h TO w kulkach przed wypiekiem i w międzyczasie oczywiście kilkanaście godzin TK.
Piekarnik włącz na maksymalne grzanie z góry pełną mocą i kamień daj najbliżej tej
Zależy też jaka 5 stagioni superiore bym nie ruszał przed 48h.
Zmniejsz hydro do 58%. Nauczysz się, to wtedy zwiększysz.
2h w TO to zdecydowanie za mało. Na 5 Stagioni Napoletana miałem co najmniej 4h TO w bloku i 4h TO w kulkach przed wypiekiem i w międzyczasie oczywiście kilkanaście godzin TK.
Piekarnik włącz na maksymalne grzanie z góry pełną mocą i kamień daj najbliżej tej
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@bareron: Takie oparzenia trudno się goją, diaksy, tarcze, chyba najgorzej jak przy spawaniu się oprzarzyć
- 1
@fazjoszi: też się kiedyś tak poparzyłam, na wierzchu dłoni, rana ok 40x10. Miałam jakieś 11 lat i chciałam wyjeść okruchy z ciasta drożdżowego XD Okropnie się goiło, był taki wielki strup, do dziś skóra jest trochę inna w tym miejscu, ale jakiejś widocznej blizny nie ma. Pewnie też dlatego, ze byłam dzieckiem i dłonie mi urosły od tego czasu xd































