Wpis z mikrobloga

Kilka osób mnie podpytało po wstępnym projekcie pieca, jak tam się placki kręci, więc powiem tak na prototypie wykręciłem około 20 placków, akurat miałem 3 spotkania z rodziną/znajomymi. Wrzucam Wam mój projekt paleniska (na zewnątrz do obłożenia cegłami, kamyczkami, betonem - wedle uznania). Projekt zawiera 44 płytki szamotowe 230x114x32mm z minimalną ilością cięcia. Wymiary są poglądowe. Problemem może być komin, ale można do niego dołożyć jakiś kołnierz, dodatkowa warstwa cegieł/betonu/zaprawy na palenisko wzmocni całą konstrukcję. Mogłem popełnić gdzieś błąd konstrukcji, murarz ze mnie 2/10, tak sobie to wymyśliłem - prosto i chyba dość tanio. #pizza #zrobtosam #majsterkowanie
sorasill - Kilka osób mnie podpytało po wstępnym projekcie pieca, jak tam się placki ...

źródło: comment_1600866597GIR7lBuKIbpGXt7o4nV7xu.jpg

Pobierz
  • 10
@PrawieJakBordo może jeszcze w tym roku, chociaż sezon na dupowanie na dworze już się kończy. Nie wiem jak tam będę robota i dziećmi przygnieciony. Chciałbym w październiku, póki ciepło. Zima mi nie groźna na pieczenie. Bo zaprawa szamotowa musi mieć dodatnia temp. też dobrza e by było to wypalać żeby utwardzić. Wiosna 2021 mnie mniej interesuje.
@Powuyo wiesz ja zakładam że tam będzie latać 4-6 placków max na palenie, więc strata temperatury nie będzie jakoś straszna, raczej zależy mi na efektywnym rozpaleniu/magazynowaniu ciepła w krótkim czasie.