Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bajcik

bajcik

Dołączył 11 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 14688
  • Znaleziska 5809
  • Mikroblog 8879
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 59
wfyokyga
wfyokyga
9 godz. i 14 min temu
  • 26
wfyokyga

źródło: temp_file8083677190185071308

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik przed chwilą via Wykop
  • 0
@wfyokyga: no, na takim fotelu to by się można rozłożyć!
  • Odpowiedz
wfyokyga
wfyokyga
9 godz. i 28 min temu
  • 57
wfyokyga

źródło: temp_file7030317128533383760

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 23 min temu via Wykop
  • 0
@wfyokyga: Układam kostkę w 2 minuty. Może dlatego że używam tylko jednego mózgu?
  • Odpowiedz
Anonimowy-zawiedziony
Anonimowy-zawiedziony
wczoraj, 08:31:24
  • 469
Jedyny zawód w którym brakuje ludzi, ale robi się limity na studia, bo tak bardzo brakuje ludzi, że nawet nie ma komu uczyć xD A później idę do takiego „uczonego” konowała i muszę mu płacić 4 stówy za 15 minut żeby powiedział mi to samo co chat gpt, albo wypisał skierowanie bo on w sumie nie wie. Tak naprawdę prawdziwych specjalistów których spotkałem i mi pomogli to mogę policzyć na palcach jednej
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 13 godz. i 50 min temu via Wykop
  • 1
@Anonimowy-zawiedziony: mamy kartel lekarzy
  • Odpowiedz
vladi_putin
vladi_putin
13.06.2026, 10:50:19
  • 134
Czy jest jakiś inny samochód który jest obecnie bardziej wieśniacki niż cupry? Większe ciary żenady wzbudzają chyba tylko chińczyki na drogach

#motoryzacja
vladi_putin - Czy jest jakiś inny samochód który jest obecnie bardziej wieśniacki niż...

źródło: IMG_1499

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 13.06.2026, 18:13:12 via Wykop
  • 0
@vladi_putin: co znaczy "wieśniacki samochód"?
  • Odpowiedz
RowerowySwiat
RowerowySwiat
12.06.2026, 14:13:12
  • 0
Jestem tego ciekaw bardzo. #systemyoperacyjne #windows #linux #macos #marian

Jakiego systemu operacyjnego używasz i czemu

  • Windows 42.8% (136)
  • MacOS 13.5% (43)
  • Linux 30.5% (97)
  • *BSD 0.3% (1)
  • Własnego 2.2% (7)
  • Android 2.8% (9)
  • iOS 2.2% (7)
  • Kalkulator 5.7% (18)

Oddanych głosów: 318

  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 12.06.2026, 19:12:05 via Wykop
  • 1
Ponad 2 dekady temu spróbowałem linuksa (2.0.34) i tak już zostało.
Kiedyś nawet się na nim troche znałem, teraz nie ma czego naprawiać, po prostu sobie działa.
  • Odpowiedz

476

Globalny kryzys dzietności: 71% świata poniżej zastępowalności pokoleń

Globalny kryzys dzietności: 71% świata poniżej zastępowalności pokoleń

Był ostatnio wykop, że Polska wymiera najszybciej od dekad, ale problem jak się okazuje jest globalny! Aż 71% globalnej populacji żyje w krajach poniżej poziomu zastępowalności 2,1. Chiny mają 1.0, Indie 1.94, USA 1.62. Najwyższe w Afryce Subsaharyjskiej: Czad 5.94, Somalia 5.91, DR Konga 5.90.

matixrr
z
visualcapitalist.com
dodany: 11.06.2026, 22:49:06
  • 317
  • #
    swiat
  • #
    demografia
  • #
    dzieci
  • #
    europa
  • #
    zwiazki
  • #
    ekonomia
bajcik
bajcik 12.06.2026, 18:26:32 via Wykop
  • 0
@debiec: jakie zmiany byś zaproponował?
Chrystus
Chrystus
08.06.2026, 20:54:52
  • 1
Próbuję zrozumieć Ukraińców. Czemu wychwalają tak bardzo UPA? Co takiego to całe UPA robiło poza mordowaniem Polaków.
Coś obiło mi się o uszy, że chyba współpracowali z nazistami w walce z ZSRR. Ale to samo robiła Finlandia i Szwecja. Raczej nie z powodu miłości do nazistów, co nienawiści do Rosjan.
#ukraina #upa #historia
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 11.06.2026, 16:19:15 via Wykop
  • 1
Próbuję zrozumieć Ukraińców. Czemu wychwalają tak bardzo UPA? Co takiego to całe UPA robiło poza mordowaniem Polaków


@Chrystus: AI potrafi fajnie rozłożyć skomplikowany problem na czynniki
https://chatgpt.com/share/6a2adfa5-570c-83eb-bb4d-01408f854552
  • Odpowiedz
towarzysz-eko
towarzysz-eko
10.06.2026, 10:26:44
  • 176
Pozdrowienia z Sydney
#spierdotrip
towarzysz-eko - Pozdrowienia z Sydney
#spierdotrip

źródło: scaled_IMG_20260607_192109

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 10.06.2026, 17:29:53 via Wykop
  • 0
@towarzysz-eko: ktoś tam swoim Holdenem pod prąd jedzie
  • Odpowiedz

374

Koniec tolerancji dla pseudonauki. Rząd szykuje wielką reformę uczelni

Koniec tolerancji dla pseudonauki. Rząd szykuje wielką reformę uczelni

Ministerstwo Nauki wpisało projekt nowelizacji prawa o szkolnictwie wyższym do rejestru prac legislacyjnych. Uczelnie będą musiały aktywnie zwalczać dezinformację naukową i dbać o rzetelność badań. Reforma przynosi nowy system oceny uczelni, kodeksy etyki i koniec punktozy.

real_scoria
z
bizblog.spidersweb.pl
dodany: 05.06.2026, 07:46:17
  • 151
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    uczelnie
  • #
    pseudonauka
  • #
    edukacja
  • #
    prawo
bajcik
bajcik 06.06.2026, 08:25:04 via Wykop
  • 0
@LukaszLamza chyba warto wspomnieć we wstępniaku do CzytamyNaturę
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bajcik
bajcik 04.06.2026, 16:41:25
  • 11
Powrót po latach do #akwarium.
bajcik - Powrót po latach do #akwarium.

źródło: 1604

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sweet-Jesus
Sweet-Jesus
29.05.2026, 15:38:36
  • 162
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 01.06.2026, 16:32:02 via Wykop
  • 0
Z punktu widzenia armii były to same korzyści – był tańszy i łatwiejszy w obsłudze.


@Sweet-Jesus: krótka instrukcja obsługi nie wydaje się tu problemem.
  • Odpowiedz
mikelson22
mikelson22
27.05.2026, 07:02:48
  • 19
Najlepszy aktualnie polski zespół. Szanujesz, plusujesz #muzyka #kwiatjabloni
mikelson22 - Najlepszy aktualnie polski zespół. Szanujesz, plusujesz #muzyka #kwiatja...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 27.05.2026, 15:29:31 via Wykop
  • 3
gatunek muzyki: pedalska


@Majkel2008: skąd ludzie wiedzą czy muzyka jest pedalska czy niepedalska?
  • Odpowiedz
DoktorMorela
DoktorMorela
DoktorMorela
27.05.2026, 05:43:55
  • 289
Eksperci:poród drogami natury jest lepszy
Badania:poród drogami natury niesie mniejsze ryzyko i powikłan niz cesarskie cięcie
Konsensus:cięcie cesarskie jest zabiegiem ratunkowym

Tymczasem polki: zesransko
Ja wiem lepiej,cesarka na zyczenie, a bo koleżance matki siostry wypadł płuco przez odbyt.
DoktorMorela - Eksperci:poród drogami natury jest lepszy
Badania:poród drogami natury...

źródło: Screenshot_20260527_072033_Samsung Internet

Pobierz
  • 505
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 27.05.2026, 14:29:59 via Wykop
  • 1
@DoktorMorela: w zestawieniu brakuje pozycji jak rodzą lekarki
  • Odpowiedz
Autochton_Mazurski
Autochton_Mazurski
26.05.2026, 06:18:01
  • 703
Wszystkie kafle są takie same
Autochton_Mazurski - Wszystkie kafle są takie same

źródło: 6hjh3mf3

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 26.05.2026, 12:17:17 via Wykop
  • 0
@Autochton_Mazurski: ciekawe czy istnieje gra planszowa oparta o takie kafelki
  • Odpowiedz

500

Najpierw potrącił 18-latka, a później go pobił i okradł - grozi mu 20 lat więzie

Pokaż treści 18+

Najpierw potrącił 18-latka, a później go pobił i okradł - grozi mu 20 lat więzie

Interwencja policjantów z Opola zaczęła się od zgłoszenia bójki na jednej z ulic Niemodlina. Szybko jednak okazało się, że sprawa jest znacznie poważniejsza. Zatrzymany w tej sprawie 26-latek jest bowiem podejrzany o potrącenie samochodem uciekającego 18-latka, pobicie go oraz kradzież.

MisterMinister
z
policja.pl
dodany: 24.05.2026, 19:01:34
  • 57
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
  • #
    wydarzenia
  • #
    przestepczosc
  • #
    prawo
bajcik
bajcik 25.05.2026, 13:55:58 via Wykop
  • 0
@sikorx: mając wybór wypuścił bym wcześniej z kicia Majtczaka a nie to zwiereze ze znaleziska. Inny kaliber zła.
marek2092
marek2092
23.05.2026, 19:13:17
  • 236
A więc szukałem samochodu aż w końcu się coś trafiło,Mazda 3 2008 rok, blacharsko bdb na progach, parę małych wgniotek ledwo widocznych i rysek ale to szczegół, nie ma co wymagać cudow po leciwym samochodzie,LPG zalozone silnik 1.6 chodzi fajnie narazie jestem zadowolony. Wiadome to nie jest jakiś tam extra samochód ale dla mnie wystarczy, oby się darzylo
#motoryzacja #samochody
marek2092 - A więc szukałem samochodu aż w końcu się coś trafiło,Mazda 3 2008 rok, bl...

źródło: temp_file3474078724422662590

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 24.05.2026, 08:10:45 via Wykop
  • 0
trafiło,Mazda 3 2008 rok, blacharsko bdb na progach


@marek2092: "temat zablokowany przez administratora"
  • Odpowiedz
kankes
kankes
kankes
23.05.2026, 19:19:28
  • 410
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 24.05.2026, 07:11:15 via Wykop
  • 1
Pamiętajcie Mireczki - kobieta nigdy nie da Wam prawdziwego "świętego spokoju",


@123_: to już wiadomo skąd popularność wędkarstwa i innych ultramaratonów
  • Odpowiedz
Nighthuntero
Nighthuntero
22.05.2026, 06:45:23
  • 623
To ten co przychodziły do niego szlaufy?

#p0lka #logikarozowychpaskow #tinder
Nighthuntero - To ten co przychodziły do niego szlaufy?

#p0lka #logikarozowychpaskow...

źródło: image

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 22.05.2026, 17:12:40 via Wykop
  • 0
@Qcik: jak oglądałeś, to napisz jak oceniasz jej "znaczne ograniczenie zdolności do rozpoznania znaczenia czynu"?
  • Odpowiedz

378

Jak nie pomylić MNISZEK LEKARSKI a MLECZ? Czym się różnią?

Jak nie pomylić MNISZEK LEKARSKI a MLECZ? Czym się różnią?

Bo 99% myśli to to jedna i ta sama roślina

spidero
z
youtube.com
dodany: 18.05.2026, 19:26:20
  • 57
  • #
    mniszek
  • #
    mlecz
  • #
    gotujzmikroblogiem
bajcik
bajcik 19.05.2026, 17:08:14 via Wykop
  • 3
a tak wygląda syrop
bajcik - a tak wygląda syrop

źródło: image

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

o__0
o__0
o__0
19.05.2026, 14:48:40
  • 955
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bajcik
bajcik 19.05.2026, 17:02:27 via Wykop
  • 4
@o__0: kto obiecywał wyrok 20 lat?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >
  • linuksiarz, budowniczy

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.09.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 05.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 23.01.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 20.08.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking