Mam linuxa, na którym mam plik tekstowy z 10 milionami rekordów
Struktura:
User1 40.0
User1 45.0
User1 50.0
User2 30.0
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubuntu #linux #komputery
Odpaliłem ostatnią wersję Ubuntu Live 22.04 i nie było opcji podglądu plików dysku z windowsem. Kiedyś w innych wersjach dało radę podejrzeć, czy to kwestia nowego biosu a.ka. uefi? Nie próbowałem ręcznego montowania.
Znalazłem też jakieś Loop Device. Co to jest?
Trewor - #ubuntu #linux #komputery
Odpaliłem ostatnią wersję Ubuntu Live 22.04 i nie ...

źródło: LoopDevice

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odpaliłem ostatnią wersję Ubuntu Live 22.04 i nie było opcji podglądu plików dysku z windowsem


@Trewor: Może brakuje pakietu od obsługi NTFS.
  • Odpowiedz
  • 0
@sorek: mam dwa i nawet dziś chciałem sobie zrobić dev środowisko by go móc rozwinąć... ale umyłem naczynia i mi para chyba zeszła
@HoesMad wątpię ale może ustaw się z jakąś większą ekipą
@Oo-oO i tu się mylisz bo idzie z chin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jestem człowiekiem kontrastów, z jednej strony porządny męski komputer, zbudowany tak, że można byłoby nim kogoś zabić, dodatkowo pod kontrolą w pełni wolnego oprogramowania, z drugiej jednak lubię też używać jakichś zabawek stworzonych dla sojowych chłopców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linux #thinkpad #libreboot #apple #macbook
KebabWolowinaSosOstry - Jestem człowiekiem kontrastów, z jednej strony porządny męski...

źródło: IMG_4605

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

z jednej strony porządny męski komputer, zbudowany tak, że można byłoby nim kogoś zabić, dodatkowo pod kontrolą w pełni wolnego oprogramowania, z drugiej jednak lubię też używać jakichś zabawek stworzonych dla sojowych chłopców ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KebabWolowinaSosOstry: To po co ci 2 komputery, skoro masz Thinkpada? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Typowy Komputer Świat jest typowy: https://www.facebook.com/komputerswiat/posts/pfbid0N5brXXgBWoW6KNp4Q2TnL7Wc3ddxQVnyykpeJSa8bViXkm4vpDBgctFjx2DxBu6nl?__cft__[0]=AZXFMNkSGJ-NS6AulEAecnX-8OFSh0ffHT2WRCQmiExlJ1Lojyg6p-XGkYYNDUY1b0FViwY3niPfhuLTmcdJbm7LAqm5PtN7EM-VSyyJ7aBgvAREkGj1HrRqZy3ERPpZDx2Ky1nY5xX-CcknlwFeCOa5QaDgR53dVAr03fG6iPO1cpYLM7Om1g-eaRc8X3v0egePyzJnp94rG0kDCWmZ&_tn_=%2CO%2CP-R
#linux #heheszki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam windows 11 z zainstalowanym VirtualBox z pomocą którego odpalam sobie Linuxa.

Gdy Linux pobędzie jakiś czas w uśpieniu (kilka minut), wyłącza mi wszystkie działające aplikacje i potrafi np rozwalić pliki działające w tej apce. Dość często rozwala mi pliki gita przez co muszę ponownie robić clone repo.

Nawet nie wiem jak zacząć dochodzenie w czym może być problem. Ustawiłem na linuxie czas po którym wchodzi w uśpienie na "never" ale i tak
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nosil_wilk_razy_kilka: Wziąłeś dystrybucję, która akurat ma taką a nie inną politykę nie dołączania zamkniętego kodu bez dodatkowych repozytoriów plus tak sobie nadaje się na desktop i się pultasz, że w Windowsie to ładnie działa a w Linuksie trzeba się bawić. XD

Na pierwszym lepszym Ubuntu czy Fedorze miałbyś działające WiFi od kopa. No ale ta, Linux zły i "trzeba" się bawić ze sterownikami. XD
  • Odpowiedz
Potrzebuję mały komputer z Linuxem oparty o ARM (niski pobór prądu) z wyjściem HDMI. Komputerek ma kikanaście dzienne wyświetlać na TV po HDMI wykresy itd w przeglądarce, więc ma nie dostawać zadyszki na złożonych aplikachach webowych - warunek konieczny, żadnego klatkowania itd. I najnowsza wersja chrome z obsługą przyspieszenia sprzętowego.

Jakieś propozycje? Wiem, że cogę kupić używany PC za 100zł ale to będzie żarło prądu, zwłaszaszcza że używane PC są stare generacje
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nowe wydanie newslettera #unknownews jest już dostępne - zapraszam do zapoznania się z wersją webową


@imlmpe: co dzis tak pozno?
Prawie przegapilbym, ze to juz piatek.
Ale jeszcze sie zalapales na retrospekcje, bede mial co przegladac ;)
Dzieki i milego
JP.
  • Odpowiedz
Jest tu jakis wyjadacz #raspberrypi #pihole ?
Skonfigurowalem sobie pihole, ale takze usluge cloudlared, ale przez to trace mozliwosc wgladu w pihole, ktory host w sieci generje zapytania, bo cloudflared wysyla zapytania do 127.0.0.1, wiec w logach mam, ze wiekszosc zapytan w ieci generuje eth0 z rasberry :/
Dodaje #linuxiarze #linux
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach