Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko204
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
wojciet

wojciet

Dołączył 7 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7820
  • Znaleziska 58
  • Mikroblog 7762
  • Obserwujący 22
  • Obserwowane 41
LadySandra
LadySandra
05.06.2026, 10:52:48
  • 17
Czym dluzej siedze na linuxie, to tym bardziej go lubie. I zaczynam dostrzegać wieksze plusy, niz wtedy gdy siedziałam na windowsie.
Moge sobie poprzestawiać wszystko według własnego widzi misie. W windowsie srodowisko graficzne bylo wbudowane, a tu?
Zastanawiam sie czy nie iść w TTY-maxxing. Wszystko pisać w terminalu, nawet nie mieć srodowiska graficznego, a gdy potrzebuje jakąś gre odpalić to wpisac: gamescope -- wine gra.exe
i to by mi wystarczyło w zupełnosci,
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 06.06.2026, 16:27:56 via Wykop
  • 0
@Tokko: Nie będzie bo dzięki kolejnym implemetacjom ospm zgodnie ze specyfikacją acpi Microsoft zapeewnił sobie monopol na rynku konsumenckim. Dzieje się to w porozumieniu z czołowymi producentami np. laptopów i w konsekwencji każdy dostępny w sieciówkach laptop wręcz będzie musiał miec zainstalowany windows.
wojciet - @Tokko: Nie będzie bo dzięki kolejnym implemetacjom ospm zgodnie ze specyfi...

źródło: Zrzut ekranu z 2026-06-06 18-24-39

Pobierz
  • Odpowiedz
crystal-cheney
crystal-cheney
crystal-cheney
04.06.2026, 07:06:28
  • 2
Coraz więcej państw rozważa albo wdraża obowiązkową weryfikację wieku w internecie - głównie pod hasłem „ochrony dzieci”.

Na pierwszy rzut oka brzmi rozsądnie. Problem w tym, że żeby sprawdzić wiek użytkownika, bardzo często trzeba sprawdzić jego tożsamość: dokument, skan twarzy, karta płatnicza, zewnętrzna firma weryfikująca dane itd.

Czyli w praktyce „weryfikacja wieku” może bardzo łatwo stać się weryfikacją tożsamości w sieci.

Dzisiaj
@crystal-cheney 674

Weryfikacja wieku w mediach społecznościowych - początek końca wolnego internetu

więcej
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 04.06.2026, 07:13:11 via Android
  • 0
@crystal-cheney: a po co ci ta anonimowość, której w sumie i tak nie ma w sieci bo Twój dostawca internetu identyfikuje aktywności na Twoim sprzęcie lepiej niż możesz sobie to wyobrazić. Wstydzisz się tego co piszesz/publikujesz?
  • Odpowiedz
wojciet
wojciet 04.06.2026, 07:22:00 via Android
  • 0
@gorzki99: tak wyszło ale jak wygooglujesz mój Avatar to od razu mnie znajdziesz wraz ze wszystkimi danymi niemal
  • Odpowiedz
wyginam-do-drawska
wyginam-do-drawska
04.06.2026, 04:52:59
  • 18
#bonzo zakaz nagrywania nadal trwa do czasie kiedy tajger przeprosi wykop i resztę. #patostreamy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 04.06.2026, 07:15:26 via Android
  • 2
@piasek_w_spreju: dobre
  • Odpowiedz

LadySandra
LadySandra
17.05.2026, 15:14:19
  • 0
#linuxmint #linux #debian #fedora

Co byś zainstalował z ponizszych distro na swoim kompie (unikając ubuntu based distro)

Co byś?

  • Fedora 44 33.8% (45)
  • Nobara 6.8% (9)
  • Debian 13 28.6% (38)
  • Linux Mint Debian Edition 30.8% (41)

Oddanych głosów: 133

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 20.05.2026, 22:26:40 via Wykop
  • 0
@LadySandra: obojętnie
  • Odpowiedz
ppooii
ppooii
02.05.2026, 21:02:33
  • 0
#muzyka #dzwiek #pytaniedoeksperta

Witam, mam zagwozdkę z TV i zestawem muzycznym. Mam podlaczony TV optykiem do DAC'a. Ten sam zestaw podlaczony do kompa przez USB gra jak zly. Wzmaczniacz skrecony na godzine 14, Dac pracuje na okolo 30 (100 max) i jest czesto wrecz za mocno/glosno. W przypadku TV musze DACa krecic DAC'a na max i dalej nie jest glosnij niz przy dzwieku z TV. Jakis
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 02.05.2026, 22:48:53 via Android
  • 0
@ppooii: dziwne. Nie powinno tak być. Co prawda normalne wyjścia audio są przez producentów traktowane po macoszemu ale to zazwyczaj się tyczy słabego sygnału analogowego audio ...
  • Odpowiedz
mvmxks
mvmxks
02.04.2026, 18:52:14
  • 17
#linux
mvmxks - #linux

źródło: 1000000900

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 02.04.2026, 22:06:58 via Wykop
  • 10
@mvmxks: @irenicus30 @mvmxks akurat tomografy obsługują takie urządzenia jak na screen, które nie są podłączone do neta a jedynie do serwera z bazą rejestrowanycj pacjentów. w trakcie trwania badania można śmialo odpiąć jeden bank z procesorem i ramem. podobnie dyski . informatyk instytucjji po prostu wchodzi w wyciąga trefny dysk, podłacza nowy , który od razu leci w macież bo sam bios juz pod to jest skrojony. teraz
wojciet - @mvmxks: @irenicus30 @mvmxks akurat tomografy obsługują takie urządzenia ja...

źródło: IMG20240318115526

Pobierz
  • Odpowiedz
wojciet
wojciet 07.04.2026, 18:56:58 via Wykop
  • 0
@seniorwykopek: cały bank jednego procka i kilku kości ram można wyjąć
  • Odpowiedz
supra107
supra107
02.04.2026, 12:39:29
  • 5
https://www.phoronix.com/news/Steam-On-Linux-Tops-5p
Społeczność Linuksa to mój ulubiony kabaret. Wiecznie promujący się na "mądrzejszych od wszystkich" bo używają innego systemu operacyjnego, a w praktyce to największy skonsolidowany Dunning-Kruger w historii. Z jednej strony deklarują że Linuks to nie Windows i wara Windowsiarze, a z drugiej za wszelką cenę chcą aby Linuks pokonał Windowsa, i jako copium stosują Steam Hardware Survey oraz StatCounter, kompletnie nie rozumiejąc co te cyferki oznaczają, bo całe ich życie kręci się
supra107 - https://www.phoronix.com/news/Steam-On-Linux-Tops-5p
Społeczność Linuksa t...

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 02.04.2026, 17:04:09 via Wykop
  • 1
@supra107: koego przesadziłes ze substancjami psychoaktywnymi na bank
  • Odpowiedz
Cinoski
Cinoski
29.03.2026, 18:52:55
  • 1
Czy tak ustawiona antena ma prawo cokolwiek odbierać? Poprzedni właściciel twierdzi że to robota instalatora i u niego działało.
#telewizja #telewizjasatelitarna
Cinoski - Czy tak ustawiona antena ma prawo cokolwiek odbierać? Poprzedni właściciel ...

źródło: temp_file8518337434607428189

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 29.03.2026, 21:13:52 via Wykop
  • 0
@Cinoski: jak podłączyłeś trzy dekodery do pojedynczego konwertera jak dobrze widzę?
wojciet - @Cinoski: jak podłączyłeś trzy dekodery do pojedynczego konwertera jak dobr...

źródło: Bez nazwy

Pobierz
  • Odpowiedz
Trolololo2021
Trolololo2021
16.03.2026, 01:22:04
  • 0
Kłamstwo i obłuda Łukasza W. Patostrimera z Białegostoku ws. Kononowicza. x

#kononowicz #patostreamy #stonoga #policja #przegryw #patologia #youtube #internet #ecpu #gownowpis #wykop #bialystok
Trolololo2021 - Kłamstwo i obłuda Łukasza W. Patostrimera z Białegostoku ws. Kononowi...

źródło: IMG_20260315_225002

Pobierz
Trolololo2021 - Kłamstwo i obłuda Łukasza W. Patostrimera z Białegostoku ws. Kononowi...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 16.03.2026, 06:52:01 via Android
  • 1
@DarthRevan155: zgadzam się
  • Odpowiedz

MisiekD
MisiekD
05.03.2026, 21:18:14
  • 4
Hej,
kilka dni temu zakupiłem Dell Wyse 5070. Ma on być zamiennikiem mojego starego RPi 3B+. Mam kilka pytań, może ktoś mi doradzi, coś zaproponuje (nie znam wszytkich dobrych praktyk z Linuxa i nie znam też dystrybucji pod serwery domowe).

Moje przemyślenia / co bym potrzebował:
1. Dotychczas używałem RPiOS (na Debianie) i postanowiłem, że raczej potrzebuję Desktopu, gdzie się zaloguję przez VNC i mam tam swoje otwarte aplikacje (okienkowe).
2. Bardzo spodobały mi się funkcjonalności
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 06.03.2026, 20:39:06 via Wykop
  • 0
@JamesJoyce: powodzenia na tym dellu
  • Odpowiedz

kidi1
kidi1
03.03.2026, 17:50:35
  • 9
Fajnie. Siódme podejście do #linux a dokładnie do #linuxmint na jednym z moich laptopów. Dell Inspiron 15
Po instalacji nie działa touchpad. Znalazłem rozwiązanie: (foto)
Ja sobie poradzę, ale teraz powiedzcie mi jak taki Kowalski z Nowakową ma to zrobić?
#windows #komputery
Na Windows oczywiście działa.
To jest pytanie do tych co krzyczą na wykopie -"Tylko Linux!"
kidi1 - Fajnie. Siódme podejście do #linux a dokładnie do #linuxmint na jednym z moic...

źródło: IMG_20260303_184840

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 04.03.2026, 13:30:58 via Wykop
  • 0
@szczekacz666: jak kupisz porządny nowy sprzęt to bedzie wszystko działać
  • Odpowiedz
wojciet
wojciet 04.03.2026, 15:41:42 via Wykop
  • 0
@szczekacz666: niestety jest to możliwe, szczególnie ze sprzętem przeznaczonym na rynek konsumencki. temat też raczej dotyczy głównie laptopów. osobiście staram się unikać sprzętu konsumenckiego a po 20 latach używania linuxa zawodowo człowiek nabiera swego rodzaju intuicji przy zakupach. dlatego tez wolę kupić biznesową używkę za 3-4 koła niz nowy. niestety kupując nowego lapka czasem człowiek zmuszony jest to instalacji dystrybucji linuxa w wersjach "testing", które zawierają nowe kernele z obsługą
  • Odpowiedz
bastek66
bastek66
02.03.2026, 20:26:17
  • 1
Mój monitor chyba dokonał żywota (kupiłem tego https://www.morele.net/monitor-asus-mg248q-881573/ w 2017)
Jakiego polecacie na dzień dzisiejszy? #komputery #pcmasterrace #monitory #technologia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 03.03.2026, 03:06:24 via Wykop
  • 1
@bastek66: kup coś co pozwoli ci przeskoczyć końcówkę lat 90 tych i możliwości dobrego crt:)
wojciet - @bastek66: kup coś co pozwoli ci przeskoczyć końcówkę lat 90 tych i możliwo...

źródło: 1751895099520

Pobierz
  • Odpowiedz
nameisnull
nameisnull
21.02.2026, 15:54:19
  • 1
Jaki zdalny pulpit używacie w #linux (Wayland)?
Potrzebuję na swoim służbowym laptopie pracować zdalnie na komputerze w biurze. Mam skonfigurowany VPN i aktualnie pracuję na gnome-remote-desktop. Czy znacie jakieś sensowne alternatywy? Musi to być praca na osobna sesja aby w pracy pulpit był zablokowany.

Mam secureboot i logowanie przy użyciu zapisanego hasła TPM2. Skonfigurowałem GDM aby po restarcie system się nie usypiał (Tutaj jest jakaś pomyłka GDM, że nie pobiera
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 21.02.2026, 16:15:32 via Wykop
  • 1
@nameisnull: mi vnc wystarcza
  • Odpowiedz
Niqqer
Niqqer
21.02.2026, 08:51:11
  • 0
#piractwo #cebuladeals #android
Czy teraz jakoś zablokowano możliwość piracenia aplikacji na androida? Pamiętam że kilka lat temu wszystko ograniczało się do pobrania zmodowanego pliku apk i wszystko śmigało. Teraz próbuję pobrać aplikacje do nauki anatomii która polecił mi kolega na studiach tak aby wszystko było na niej odblokowane jednak każda jaką pobiorę od razu się wyłącza jakby jakieś sprawdzanie licencji mi ją blokowało. Skąd teraz piraci
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 21.02.2026, 09:01:41 via Wykop
  • 0
@Niqqer: niestety ograniczono ten proceder... ale są inne źródła wiedzy niż aplikacje na smartfony
wojciet - @Niqqer: niestety ograniczono ten proceder... ale są inne  źródła wiedzy ni...

źródło: Zrzut ekranu z 2026-02-21 10-00-12

Pobierz
  • Odpowiedz
MatteoCommerciante
MatteoCommerciante
20.02.2026, 15:33:46
  • 23
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 20.02.2026, 15:51:25 via Android
  • 7
@piasek_w_spreju: moze i nawet by żył. Nie .miałby chaty i możliwości streamowania a tym samym mniej kasy na chlanie
  • Odpowiedz
NaczelnyAgnostyk
NaczelnyAgnostyk
19.02.2026, 15:07:56
  • 12
Czy to oznaka starzenia się jak chce mieć Linuxa na PC? #windows #linux #starosc #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wojciet
wojciet 20.02.2026, 11:24:44 via Wykop
  • 1
@NaczelnyAgnostyk: nie . ja używa od 17 roku życia a mam teraz 43
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 11
  • Strona 1 z 11
  • >

Tomasz Wojciechowski

  • Kutno
  • wojciet12@gmail.com

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 29.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 29.05.2019

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking