Cześć,
Chce zrobic tak aby skrypt w bashu uruchamial sie automatycznie bez podawania ścieżki.
1. Tworze plik var.sh w ktorym przechowuje np adres mojego routera. Nadaje mu uprawnienia chmod +x var.sh
2. Otwieram plik .bashrc ktory znajduje sie w /home/nazwauzytkownika/
Chce zrobic tak aby skrypt w bashu uruchamial sie automatycznie bez podawania ścieżki.
1. Tworze plik var.sh w ktorym przechowuje np adres mojego routera. Nadaje mu uprawnienia chmod +x var.sh
2. Otwieram plik .bashrc ktory znajduje sie w /home/nazwauzytkownika/


























https://shop.softmaker.com/?selection=ofnxh366pd&couponcode=cbild
Wykorzystanie niekomercyjne: licencja na 5 komputerów i 5 urządzeń z systemem Android lub iOS w tym samym gospodarstwie domowym
Wykorzystanie komercyjne: licencja na 1 komputer i 1 urządzenie z systemem Android lub iOS
#rozdajo i taguje #linux jak ktoś szuka czegoś innego niż LibreOffice