SoftMaker Office NX Home za darmo na 1 rok za darmo
https://shop.softmaker.com/?selection=ofnxh366pd&couponcode=cbild

Wykorzystanie niekomercyjne: licencja na 5 komputerów i 5 urządzeń z systemem Android lub iOS w tym samym gospodarstwie domowym
Wykorzystanie komercyjne: licencja na 1 komputer i 1 urządzenie z systemem Android lub iOS

#rozdajo i taguje #linux jak ktoś szuka czegoś innego niż LibreOffice
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,

Chce zrobic tak aby skrypt w bashu uruchamial sie automatycznie bez podawania ścieżki.

1. Tworze plik var.sh w ktorym przechowuje np adres mojego routera. Nadaje mu uprawnienia chmod +x var.sh
2. Otwieram plik .bashrc ktory znajduje sie w /home/nazwauzytkownika/
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć!

Chce zrobic aby skrypt uruchamiał się automatycznie bez koniecznosci podawania jego ścieżki. W tym celu chce dodac caly katalog /opt jako ścieżke do zmiennej $PATH żebym mogl tam pozniej wrzucac inne skrypty.

1.Stworzylem plik var.sh w ktorym przechowuje adres mojego routera dla przykladu (ten skrypt chce wywolywac) + nadaje uprawnienia chmod +x var.sh
2. Otwieram plik .bashrc ktory jest w katalogu /home/nazwauzytkownika/ i dodaje na końcu : export PATH=$PATH:/opt/
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sebek_Bonk: powinno być dobrze o ile nie będziesz instalować jakichś dzikich PPA. Najlepiej żadnych. Prędzej czy później zawsze to rozwala system. Ja dawniej jak musiałem coś zainstalować czego nie ma w repo wolałem sobie sam z githuba sklonować i samemu zbudować. Teraz już tego praktycznie nie robię. Wszystko czego nie ma w repo, a potrzebuję jest na flathubie
  • Odpowiedz
  • 2
w sumie masz dobre dane porównawcze. Jak wygląda zmiana wejść z wykopu na aktualną edycję newslettera vs poprzednie? Jak się procentowo zmieniło?


@wojo: obecność na Wykopie się zupełnie nie opłacała, a teraz coraz mniej opłacalne jest nawet wklejanie linka na Wykop (z tygodnia na tydzień jest mniej klików). Robię to, bo ludzie proszą, abym robił. Przejście na własny newsletter było super decyzją i spowodowało lawinowy rozrost grupy odbiorców.
  • Odpowiedz

Mirki, mam taki obraz jak po lewo, ale bez tych kresek.
Jak zrobić, jakie operacje przeprowadzić by był w takich kolorach jak ta ręka po prawo.
W OpenCV pod windowsem w Pythonie.
F.....b - !#programowanie #programista15k #linux #windows #windows10 #opencv #obraz #...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@F2f9TkqT5b: Ale masz tylko zdjęcie po lewej, czy np samo tło bez butelki też? Ogólnie ten obraz po prawej jest po operacji binaryzacji (bezpośrednio z ang tłumaczę, nwm czy po polsku tak się mówi). Więc ktoś wcześniej na kamerca miał tło, które "zapisał", a następnie wprowadził rękę. Po tej operacji dostał obraz binarny pokazujący różnicę
  • Odpowiedz
Siema wykopki,
Zna ktoś może usługę w której można wykupić nr telefonów i mieć dostęp poprzez web do ich smsów? Potrzebuję kilka numerów telefonów na które będą przychodzić tokeny weryfikacyjne ale chcę aby każdy pracownik firmy miał dostęp do tych smsów z pozycji swojego komputera. Jest coś takiego?
#pytanie #serwerownia #it #informatyka #it #pracbaza #windows #linux
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak dodać do autostartu aplikacje appimage? Program Bitwarden niby ma w ustawieniach, ale nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linux
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polecane dobre hostingi
z lokalizacją w Polsce:
- mydevil.net (atm Warszawa)
- small.pl (atm Warszawa)
- zenbox.pl (beyond Poznan)
- unixstorm.org (3s Katowice)
  • Odpowiedz
  • 39
Zalajkuj ten wpis, jeśli chcesz być wołany do kolejnych wpisów, aleee... nie gwarantuję, że Cię zawołam, bo nowy Wykop jest na tyle zepsuty, że nie pokazuje mi kto zalajkował moje komentarze na mirko ()

imlmpe - Zalajkuj ten wpis, jeśli chcesz być wołany do kolejnych wpisów, aleee... nie...

źródło: wołaj

Pobierz
  • Odpowiedz
@imlmpe
Też nie działa. Gówniany ten nowy wykop. Aż tak mnie to nie bolało do tej pory ale teraz dotknęło mnie osobiście i uważam że jest gówniany.
  • Odpowiedz
@L3stat: jakoś ja wszystko ogarniam, a pod windows problemy. I pod Linuksem masz narzędzia do rozwiazywania problemów pod ręką. W Windows musisz kombinować, bo z logow komunikaty często tylko wprowadzaja w błąd.
  • Odpowiedz
Ej pytanko, ma ktoś może mema gdzie informatycy na jakimś forum się kłócą co lepsze windows czy Linux i tam były takie teksty w stylu "ojciec was zostawił ale ty cieszysz się że nie masz Linuxa" czy coś takiego. Jak ktoś ma to błagam niech błagam wyśle #memy #meme #linux #windows
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach