Wpis z mikrobloga

Dobra, bo już do tej #!$%@? nie mam sił. Pacjent: Dell Latitude z #arch na pokładzie. Do dzisiaj działał prima sort, ale nagle rano mu się odwidziało i freezuje się jak tylko temperatura na procesorze dojdzie do 80c. Prawdopodobnie coś mu się #!$%@?ło po aktualizacji pakietów, ale cofnąłem wszystkie downgraderem i nic to nie dało. Ma ktoś pomysł co to może być albo jak wogóle szukać przyczyny? #linux
  • 12
@dzyndzla: kiedyś miałem problem tego typu, że nie włączał się throttling cpu i też się tak wieszał jak dobił do 100c, ale jakoś to wtedy ogarnąłem i działał w porządku. Dziwi mnie, że akurat przy 80 to się dzieje bo dla 100 chyba jest zabezpieczenie w biosie, żeby nie uszkodzić sprzętu, a to 80 to jakby sam sobie wymyślił( ͡° ʖ̯ ͡°)
@humbakiplywajakluczem no to ja bym zaczął od ogarnięcia problemu z temperaturą, bo widać, że cośtam się z tym #!$%@?, wychodzi na to, że masz drugi raz sam ten sam, albo podobny problem; to, że Ci wiesza się pokazując 80 stopni, to może być ostatni, zarejestrowany odczyt, zanim się zawiesi przy tych 100/stopniach; weź odkurz komputer, zmień pastę na cpu, sprawdź chłodzenie; później dopiero bluzgaj archa ( ͡° ʖ̯ ͡°