Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 92
Nowe wydanie newslettera #unknownews jest już dostępne.
Zapraszam do zapoznania się z wersją webową. Jeśli wolisz dostawać je na maila, to zapisz się tutaj.
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/iVRYK30CPpyJi8MWF7k90w
Tagi: #technologia #informatyka #ciekawostki #programowanie #webdev #linux #security
Zapraszam do zapoznania się z wersją webową. Jeśli wolisz dostawać je na maila, to zapisz się tutaj.
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/iVRYK30CPpyJi8MWF7k90w
Tagi: #technologia #informatyka #ciekawostki #programowanie #webdev #linux #security
źródło: render_tmp
Pobierz#linux #libreoffice
Mirki, mam taki problem z aktualizacją na Linuxie jak na poniższym rysunku. Usunąłem wczoraj ręcznie Libreoffica i ponownie zainstalowałem nowszą wersję ściągniętą w paczkach *.deb - zainstalowało się poprawnie, polski język również, wszystko działa. Ale dziś przy aktualizacji wyskoczyły mi takie komunikaty o błędach właśnie z Libreoffice.
Co moge z tym zrobić żeby to naprawić?
Mirki, mam taki problem z aktualizacją na Linuxie jak na poniższym rysunku. Usunąłem wczoraj ręcznie Libreoffica i ponownie zainstalowałem nowszą wersję ściągniętą w paczkach *.deb - zainstalowało się poprawnie, polski język również, wszystko działa. Ale dziś przy aktualizacji wyskoczyły mi takie komunikaty o błędach właśnie z Libreoffice.
Co moge z tym zrobić żeby to naprawić?
źródło: Screenshot_20230303_102447
Pobierz- 0
@Kryspin013: Zrobiłem jak poradziłeś, dopisałem klucz ppa do systemu, zainstalowałem ponownie. Zobaczymy co dalej.
Ściągnąłem paczkę *.tar.gz ze stron libreoffice
Czyli chciałeś.
I dobrze.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Bartisss: Na mój gust skorumpowany zawartość pamięci NAND / albo uszkodzona pamięć NAND. Masz czym przeflashować ten głośnik?
Ewentualnie może być jeszcze uszkodzone połączenie pomiędzy pamięcią NAND a CPU. Przerwana ścieżka na PCB, urwany pad, etc.
Ewentualnie może być jeszcze uszkodzone połączenie pomiędzy pamięcią NAND a CPU. Przerwana ścieżka na PCB, urwany pad, etc.
@Bartisss: Najtańsze programatory do Flash NAND na eBayu kosztują około $100 - https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=flash+nand+programmer&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=flash+band
Musiałbyś wylutować ten "podłużny" układ, zaprogramować go i ponownie wlutować. Plus musisz mieć czym zaprogramować ten układ. Może się również okazać, że cały układ jest do wymiany. Niestety nie jest dostępny ani na Digikeyu, ani na Mouserze. ale raczej bez problemu znajdziesz zamiennik.
Tylko zastanów się czy warto się bawić w coś takiego.
Musiałbyś wylutować ten "podłużny" układ, zaprogramować go i ponownie wlutować. Plus musisz mieć czym zaprogramować ten układ. Może się również okazać, że cały układ jest do wymiany. Niestety nie jest dostępny ani na Digikeyu, ani na Mouserze. ale raczej bez problemu znajdziesz zamiennik.
Tylko zastanów się czy warto się bawić w coś takiego.
- 0
Chciałbym ze starego PC'ta zrobić "serwer multimedialny", mam tam kilka dysków już w formacie ext4. Czy na czas instalacji odłączyć dyski na których mam backup (który chcę używać po wgraniu systemu) czy dopiero po instalacji podłączyć i zamontować?
Dysk na którym będzie system będzie do formatowania w całości.
#linux #debian #systemyoperacyjne #linuxiarze
Dysk na którym będzie system będzie do formatowania w całości.
#linux #debian #systemyoperacyjne #linuxiarze
4
Linux - nauka i codzienna praca - Porozmawiajmy o IT

Witam w 189. odcinku podcastu "Porozmawiajmy o IT", w którym rozmawiamy o nauce i codziennej pracy z Linuxem.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
Hejka linuxiarze.
Pytanko. Planuje ustawic na macu (ostatni intel i nowy M1) srodowisko pxe, zeby sobie ulatwic zycie przy instalacji nowych OSow.
O ile nie jest to zbyt skomplikowane na debianie, o tyle na macu mam wiele watpliwosci. Znalazlem manual z 2013 i w sumie nic nowszego. Pytanie do szerokiej grupy - jest cos swierzszego dostepnego, czy tego juz nikt nie praktykuje i musze samemu kuć?
Tak musi to dzialac z maca.
Pytanko. Planuje ustawic na macu (ostatni intel i nowy M1) srodowisko pxe, zeby sobie ulatwic zycie przy instalacji nowych OSow.
O ile nie jest to zbyt skomplikowane na debianie, o tyle na macu mam wiele watpliwosci. Znalazlem manual z 2013 i w sumie nic nowszego. Pytanie do szerokiej grupy - jest cos swierzszego dostepnego, czy tego juz nikt nie praktykuje i musze samemu kuć?
Tak musi to dzialac z maca.
- 0
Chodzi o to, zeby mac zachowywal sie jako serwer pxe dla serwerow
@Mecowaty: Wydaje mi się, że może być to utrudnione. Nie spotkałem się z serwerem PXE na komputerach Apple. Generalnie ten producent nie robi rzeczy dających się do technicznej pracy z komputerami.
74
Ostro: wszystkie wersje Ubuntu z zakazem domyślnej obsługi flatpaków

To nie pierwszy raz, kiedy Canonical decyduje się na agresywną promocję swojego formatu snap. Tym razem metoda jest jeszcze bardziej wymyślna niż dotychczasowe.
z- 27
- #
- #
- #
- #
- #
- #
4
Czy Microsoft naprawdę się zmienił i pokochał open source?

A może to wszystko to tylko gra pozorów?
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Ja bym się zainteresował Macbook Air + Asahi Linux.
@L3gion: Za jakieś kilka lat to będzie opcja. Teraz przy obecnym stanie Asahi Linux - niezbyt.
3
Złota reguła twórcy Linuksa, którą powinien znać każdy developer

"Dosłownie brzydzę się bezsensownymi merge’ami!" - grzmiał Linus Torvalds.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Kurs "Terraform w godzinę" właśnie trafił do sprzedaży :)
➤ https://terraform.mikr.us
To skondensowany kurs wprowadzający w świat Tewrraforma, czyli jednego z popularniejszych narzędzi do zarządzania infrastrukturą chmurową za pomocą kodu (Infrastructure as
➤ https://terraform.mikr.us
To skondensowany kurs wprowadzający w świat Tewrraforma, czyli jednego z popularniejszych narzędzi do zarządzania infrastrukturą chmurową za pomocą kodu (Infrastructure as
źródło: Terraform_w_godzine_jest_tmp
Pobierz@imlmpe: Przerażają mnie takie ogłoszenia. Żeby nie rozumieć terraform trzeba być małpa. Wystarczy poświecić może godzinę na przeczytanie dokumentacji na stronie. A ludzi robiących certyfikaty z takich rzeczy i napędzających takie spirale powinno się banować.
#windows #windows10 #windows11 #linux #kopmputery #informatyka
Który dysk jest lepszy? Ten po lewo czy ten po prawo?
Który dysk jest lepszy? Ten po lewo czy ten po prawo?
źródło: untitled
Pobierz___________
- Ten po lewej 84.6% (22)
- Ten po prawej 15.4% (4)
@F2f9TkqT5b: Jeden pies w sumie
- 1
@wcaleniepchamsiewmultikonto:
Turlaj mopsa.
Po prawej to NVME a po lewej to RAMdysk. A NVME jest przereklamowy o czym wiedziałem.
Turlaj mopsa.
Po prawej to NVME a po lewej to RAMdysk. A NVME jest przereklamowy o czym wiedziałem.
źródło: Bez tytułu
PobierzJak odinstalować Linuxa w 100%? Jakiś czas temu pobrałem i zainstalowałem najnowszą wersję Ubuntu ( do użytkowania przez VirtualBox ). Po miesiącu zorientowałem się, że na tym laptopie w ogóle nie będę jej potrzebował i tylko zabiera miejsce - sam Linux to w końcu jakieś +- 15GB pamięci... jak go w 100% odinstalować tak, żeby odzyskać 100% wolnego miejsca na dysku?
Chciałbym mieć pewność, że stosuję właściwą metodę, która usunie całość i
Chciałbym mieć pewność, że stosuję właściwą metodę, która usunie całość i
- 58
Nowe wydanie newslettera #unknownews jest już dostępne.
Zapraszam do zapoznania się z wersją webową :)
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/daS1VxWRFh4HGUjQp1rcvA
Tagi: #technologia #informatyka #ciekawostki #programowanie #webdev #linux #security
Zapraszam do zapoznania się z wersją webową :)
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/daS1VxWRFh4HGUjQp1rcvA
Tagi: #technologia #informatyka #ciekawostki #programowanie #webdev #linux #security
źródło: okladka_dnia
PobierzMam taką sprawę, programuje teraz na laptopie z pracy, ogólnie jest spoko, ale strasznie mnie w-----a przy stancjoarnej pracy przez hałas i ma windowsa, chciałbym wrócić do pracy na swoim pc na linux. Lecz część projektu, w której czasami muszę coś zrobić w niej zrobić, potrzebuje windowsa (stary .net, IIS i mase innych tego typu rzeczy). Kiedyś używałam maka i był tam parrarels z trybem coherence, w którym to używa się apek
@wyinwidualizowany: Winapps jak kolega mówi. Ostatecznie nie używam, ale parę fajnych ficzerów dodałem, jak to, iż pobiera Windowsa Server, konfiguruje go i można za fri korzystać przez 3 lata XD
@wyinwidualizowany: może wystarczyłoby samo ssh, musiałbyś sobie doinstalować; ale jeśli nie to RDP (remmina np) i ukryć gdzieś tego robaczywego kompa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
#linux
Od 23.04 Ubuntu zrywa z flatpakiem i przestanie byc on domyslnie dostarczany z ich dystrybucjami.
https://www.omgubuntu.co.uk/2023/02/ubuntu-flavors-no-flatpak
Co pansto na to? (Wiadomo ze poza userami z kali jako desktop xD)
Od 23.04 Ubuntu zrywa z flatpakiem i przestanie byc on domyslnie dostarczany z ich dystrybucjami.
https://www.omgubuntu.co.uk/2023/02/ubuntu-flavors-no-flatpak
Co pansto na to? (Wiadomo ze poza userami z kali jako desktop xD)
@COVID-21: A ja na to, że zrywam z Ubuntu. A nie czekaj, zrobiłem to już lata temu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warto wspomnieć, że KDE i GNOME wspólnie połączyli siły by zrobić z Flathuba porządny sklep z aplikacjami dla Linuksa. Wiadomo więc co wspierać. Flatpak w przeciwieństwie do Snapa jest w pełni open source i nie ma hardkodowanego własnościowego backendu.
Warto wspomnieć, że KDE i GNOME wspólnie połączyli siły by zrobić z Flathuba porządny sklep z aplikacjami dla Linuksa. Wiadomo więc co wspierać. Flatpak w przeciwieństwie do Snapa jest w pełni open source i nie ma hardkodowanego własnościowego backendu.
@COVID-21: Tak długo, jak można doinstalować, to bez znaczenia. AppImageLauncher też nie domyślnie dostarczany i nikt nie robi afery.
- 1
- 1
Fascynuje mnie YOLO od kilku już lat, no zobaczcie jak ładnie i dokładnie wykrywa obiekty na filmie.
Co ciekawe to działa także live!
Nawet napisałem o tym na swoim bloczku:
Post z 2022: https://skorotkiewicz.github.io/techlog/start-with-yolov6/
Post z 2017: https://skorotkiewicz.github.io/techlog/simple-start-with-yolo-v2/
Co ciekawe to działa także live!
Nawet napisałem o tym na swoim bloczku:
Post z 2022: https://skorotkiewicz.github.io/techlog/start-with-yolov6/
Post z 2017: https://skorotkiewicz.github.io/techlog/simple-start-with-yolo-v2/






















Dostaje taki bład. Miałem dysk z Linuxem i po jakimś czasie podłączułem do komputera inny dysk z Windowsem w celu sprawdzenia czy działa. Dysk działal no i wylaczylem koputer. Nastepnie podlaczyłem dysk z linuxem i uruchomił sie ale z jakims bledem(bylo to jakis czas temu wiec nie pamietam) wiec postanowilem zainstalowac ponownie. Nie pamietam
Sprawdź w innym kompie czy jest widoczny
Nie musisz mieć adaptera, ale moim zdaniem najlepiej, bo możesz podpiąć dysk i się dowiedzieć od razu jakie są błędy, a nie przepatrywać logi. Ale możesz wrzucić, to w wolnej chwili sprawdzę
Czyli odpalasz system z dysku A, i patrzysz czy coś w ogóle wykryje z dysku B