reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key
Dostaje taki bład. Miałem dysk z Linuxem i po jakimś czasie podłączułem do komputera inny dysk z Windowsem w celu sprawdzenia czy działa. Dysk działal no i wylaczylem koputer. Nastepnie podlaczyłem dysk z linuxem i uruchomił sie ale z jakims bledem(bylo to jakis czas temu wiec nie pamietam) wiec postanowilem zainstalowac ponownie. Nie pamietam
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@minor983: Tak, sprawdzisz.

Nie musisz mieć adaptera, ale moim zdaniem najlepiej, bo możesz podpiąć dysk i się dowiedzieć od razu jakie są błędy, a nie przepatrywać logi. Ale możesz wrzucić, to w wolnej chwili sprawdzę

Czyli odpalasz system z dysku A, i patrzysz czy coś w ogóle wykryje z dysku B
  • Odpowiedz
atthost.pl zakładasz serwer, masz testowo 2 tygodnie więc sobie zrezygnujesz for free. Masz tam w panelu łatwe wyklikanie crona jak coś
  • Odpowiedz
#linux #libreoffice
Mirki, mam taki problem z aktualizacją na Linuxie jak na poniższym rysunku. Usunąłem wczoraj ręcznie Libreoffica i ponownie zainstalowałem nowszą wersję ściągniętą w paczkach *.deb - zainstalowało się poprawnie, polski język również, wszystko działa. Ale dziś przy aktualizacji wyskoczyły mi takie komunikaty o błędach właśnie z Libreoffice.
Co moge z tym zrobić żeby to naprawić?
Wiskoler_double - #linux #libreoffice
Mirki, mam taki problem z aktualizacją na Linux...

źródło: Screenshot_20230303_102447

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bartisss: Na mój gust skorumpowany zawartość pamięci NAND / albo uszkodzona pamięć NAND. Masz czym przeflashować ten głośnik?

Ewentualnie może być jeszcze uszkodzone połączenie pomiędzy pamięcią NAND a CPU. Przerwana ścieżka na PCB, urwany pad, etc.
  • Odpowiedz
@Bartisss: Najtańsze programatory do Flash NAND na eBayu kosztują około $100 - https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=flash+nand+programmer&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=flash+band

Musiałbyś wylutować ten "podłużny" układ, zaprogramować go i ponownie wlutować. Plus musisz mieć czym zaprogramować ten układ. Może się również okazać, że cały układ jest do wymiany. Niestety nie jest dostępny ani na Digikeyu, ani na Mouserze. ale raczej bez problemu znajdziesz zamiennik.

Tylko zastanów się czy warto się bawić w coś takiego.
  • Odpowiedz
Chciałbym ze starego PC'ta zrobić "serwer multimedialny", mam tam kilka dysków już w formacie ext4. Czy na czas instalacji odłączyć dyski na których mam backup (który chcę używać po wgraniu systemu) czy dopiero po instalacji podłączyć i zamontować?
Dysk na którym będzie system będzie do formatowania w całości.

#linux #debian #systemyoperacyjne #linuxiarze
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hejka linuxiarze.

Pytanko. Planuje ustawic na macu (ostatni intel i nowy M1) srodowisko pxe, zeby sobie ulatwic zycie przy instalacji nowych OSow.
O ile nie jest to zbyt skomplikowane na debianie, o tyle na macu mam wiele watpliwosci. Znalazlem manual z 2013 i w sumie nic nowszego. Pytanie do szerokiej grupy - jest cos swierzszego dostepnego, czy tego juz nikt nie praktykuje i musze samemu kuć?
Tak musi to dzialac z maca.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mecowaty: Wydaje mi się, że może być to utrudnione. Nie spotkałem się z serwerem PXE na komputerach Apple. Generalnie ten producent nie robi rzeczy dających się do technicznej pracy z komputerami.
  • Odpowiedz
@imlmpe: Przerażają mnie takie ogłoszenia. Żeby nie rozumieć terraform trzeba być małpa. Wystarczy poświecić może godzinę na przeczytanie dokumentacji na stronie. A ludzi robiących certyfikaty z takich rzeczy i napędzających takie spirale powinno się banować.
  • Odpowiedz
@malkuth: ziąą, ten kurs kosztuje 67zł, czyli tyle co butelka Ballantise + cola, czyli prawie że nic. Dla niektórych ważna jest wygoda - że ktoś w szybki i przejrzysty sposób przekaże wiedzę i nie będzie to dukający majfrend.

A mirek @imlmpe dobry content robi
  • Odpowiedz
Jak odinstalować Linuxa w 100%? Jakiś czas temu pobrałem i zainstalowałem najnowszą wersję Ubuntu ( do użytkowania przez VirtualBox ). Po miesiącu zorientowałem się, że na tym laptopie w ogóle nie będę jej potrzebował i tylko zabiera miejsce - sam Linux to w końcu jakieś +- 15GB pamięci... jak go w 100% odinstalować tak, żeby odzyskać 100% wolnego miejsca na dysku?
Chciałbym mieć pewność, że stosuję właściwą metodę, która usunie całość i
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam taką sprawę, programuje teraz na laptopie z pracy, ogólnie jest spoko, ale strasznie mnie w-----a przy stancjoarnej pracy przez hałas i ma windowsa, chciałbym wrócić do pracy na swoim pc na linux. Lecz część projektu, w której czasami muszę coś zrobić w niej zrobić, potrzebuje windowsa (stary .net, IIS i mase innych tego typu rzeczy). Kiedyś używałam maka i był tam parrarels z trybem coherence, w którym to używa się apek
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wyinwidualizowany: Winapps jak kolega mówi. Ostatecznie nie używam, ale parę fajnych ficzerów dodałem, jak to, iż pobiera Windowsa Server, konfiguruje go i można za fri korzystać przez 3 lata XD
  • Odpowiedz
@COVID-21: A ja na to, że zrywam z Ubuntu. A nie czekaj, zrobiłem to już lata temu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Warto wspomnieć, że KDE i GNOME wspólnie połączyli siły by zrobić z Flathuba porządny sklep z aplikacjami dla Linuksa. Wiadomo więc co wspierać. Flatpak w przeciwieństwie do Snapa jest w pełni open source i nie ma hardkodowanego własnościowego backendu.
  • Odpowiedz
???????? 5-dniowe Darmowe Wyzwanie z Dockerem ????????

???? Zapisz się już teraz, a codziennie przez 5 dni będziesz otrzymywać nowe wideo.

W ciągu najbliższych 5 dni otrzymasz:
✅ Wyjaśnienie czym jest Docker i konteneryzacja
asdevops - ???????? 5-dniowe Darmowe Wyzwanie z Dockerem ????????

???? Zapisz się ju...

źródło: 3

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@asdevops: Serio są na to jakieś badania że robienie dziwnych min na miniaturkach przyciąga większą uwagę? Tyle że to tematyka niszowa i takie miniaturki mogą działać w zupełnie inny sposób na Twojej grupie docelowej. Przemyśl to.
  • Odpowiedz