Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Czlowiek_Ludzki
- 2

oskar117
via Wykop- 3
@Czlowiek_Ludzki: u mnie działa

bonus
via Wykop- 1
@Czlowiek_Ludzki: mam nvidia i manajro zero problemów od samego początku…. Siedzę na gnomie
- 2
Czy istnieje jakaś „desktopowa” dystrybucja #linux która potrafiłaby działać tak co najmniej z miesiąc bez definitywnego w-----------a się na głupi ryj?
#komputery #systemyoperacyjne
#komputery #systemyoperacyjne
1
TOP 20 dystrybucji Arch Linux 2023 | Linuxiarze.pl
TOP 20 najczęściej odwiedzanych dystrybucji Linux bazujących na Arch Linux w 2023 roku na portalu Linuxiarze.pl
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
#linux #linuxmint
Od niedawna używam linucha, może mi ktoś powiedzieć jak naprawić by myszka nie wyjeżdżała poza start menu? W windows chcąc włączyć menu start, zjeżdżam na max w lewy dolny róg i po kliknięciu mam menu. Tutaj myszka jest jakby "za ekranem" po lewej stronie i muszę przesunąć kilka pixeli w prawo by przycisk odpowiadał na klik
Od niedawna używam linucha, może mi ktoś powiedzieć jak naprawić by myszka nie wyjeżdżała poza start menu? W windows chcąc włączyć menu start, zjeżdżam na max w lewy dolny róg i po kliknięciu mam menu. Tutaj myszka jest jakby "za ekranem" po lewej stronie i muszę przesunąć kilka pixeli w prawo by przycisk odpowiadał na klik
@Adasi: Zapewne masz DE Cynamon. Nie znam tego menadżera okien.
Mogę Ci raczej polecić KDE, lub XFCE. Są dosyć podobne do windowsa.
Gnome, też dobry, ale początkowy użytkownik może się pogubić w tym środowisku.
Mogę Ci raczej polecić KDE, lub XFCE. Są dosyć podobne do windowsa.
Gnome, też dobry, ale początkowy użytkownik może się pogubić w tym środowisku.
@Chrystus: cynamon to nie menadżer okien panie:) to de wskład pakietów którego wchodzi menadżer okien muffin. zgodnie z tabelką https://wiki.archlinux.org/title/Comparison_of_desktop_environments można wszystkich tych elementów używać i mieszać. przykładowo w de gnome możesz uzyć menadżera okien np. który normalnie jest w ramach np. mate
- 6
Powstanie najlepszego systemu operacyjnego na świecie - GNU Linux panie i panowie. Klasa
#linux #programowanie #informatyka #it
#linux #programowanie #informatyka #it

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 4
@KorwinizacjaPrzelyku: to zróp backóp
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Cześć,
Szukam kogoś kto udzieliłby mi płatnej konsultacji. Chcę odpalić dużą ilość tej samej aplikacji na tym samym porcie i najlepiej innym IP. Zastanawiam się czy zamiast dużej ilości VPS jest to do zrobienia w ramach jednego większego dedyka. Więcej info na priv :)
#programowanie #linux #informatyka
Szukam kogoś kto udzieliłby mi płatnej konsultacji. Chcę odpalić dużą ilość tej samej aplikacji na tym samym porcie i najlepiej innym IP. Zastanawiam się czy zamiast dużej ilości VPS jest to do zrobienia w ramach jednego większego dedyka. Więcej info na priv :)
#programowanie #linux #informatyka
@jannekk: proxy
konto usunięte via Wykop
- 0
@jannekk: a poszczególne instancje apki muszą gadać między sobą? Możesz normalnie przez wsgi to ogarnąć albo nawet zwykłym proxy z roundrobin na jakimś apache czy nginx - w sensie, że ruch będzie równomiernie rozkładany pomiędzy instancje apki, które sobie działają w tle.
- 0
Hejka,
załóżmy, że odpalam jakąs apkę na VPS z ubuntu, która działa na porcie 8080 i ma GUI. Czy mogę odpalić ją jednocześnie 2 razy ramach tego samego VPS kupując np dodatkowy adres IP? Tak żeby http://IP1:8080 i http://IP2:8080 było od siebie niezależne, ale stało to na jednym serwerze?
#programowanie #linux #informatyka
załóżmy, że odpalam jakąs apkę na VPS z ubuntu, która działa na porcie 8080 i ma GUI. Czy mogę odpalić ją jednocześnie 2 razy ramach tego samego VPS kupując np dodatkowy adres IP? Tak żeby http://IP1:8080 i http://IP2:8080 było od siebie niezależne, ale stało to na jednym serwerze?
#programowanie #linux #informatyka
@kobrys13: po co na różnych portach? Jak jest różne IP to port może być taki sam. Jak jest apka dobrze napisana, to można ją odpalić na tym samym porcie na różnych adresach IP. Jedna karta sieciowa może mieć przypisane więcej niż jeden adres IP. Każdy adres IP ma niezależny zestaw portów.
@kobrys13: no ok, point taken. Ale to już mówimy o ograniczeniach konkretnego hostingu a nie przeszkodach obiektywnych. W przypadku rozbudowanych aplikacji zmiana portów może być dość trudna i wprowadzić niepotrzebny bałagan (np taka Cassandra otwiera kilka portów konfigurowanych w różnych miejscach i niektóre jest bardzo trudno zmienić, albo się nie da bo jak zmienisz port nasłuchu to automatycznie zmienisz też zdalny port w który będzie uderzać na inne serwery). Znacznie
- 3
źródło: Screenshot_20230318_032353
Pobierz- 0
- 50
Nowe wydanie newslettera #unknownews jest już dostępne - wersja webowa poniżej.
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/LoMP081nvVKZEEpylFYU8A
Tagi: #technologia #informatyka #ciekawostki #programowanie #webdev #linux #security #chatgpt
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/LoMP081nvVKZEEpylFYU8A
Tagi: #technologia #informatyka #ciekawostki #programowanie #webdev #linux #security #chatgpt
źródło: okladka_dnia
Pobierz#komputery #vps #pastaoserwerowni #serwery #linux
https://forpsi.pl
Vps kupiony o 14 dzisiaj do teraz 19:00 brak vpsa xD jpd.
https://forpsi.pl
Vps kupiony o 14 dzisiaj do teraz 19:00 brak vpsa xD jpd.
@airflame: sprawdź contabo. Przez rok używałem i sobie chwaliłem
konto usunięte via Wykop
- 0
@airflame:
Co Cię w ogóle p--------o, żeby (próbować) korzystać z tak idiotycznej usługi? XD
Usługobiorca zobowiązuje się współpracować z Usługodawcą, zezwalając lub na żądanie Usługodawcy wykonując instalację i uruchomienie wymaganych narzędzi i skryptów na serwerze wirtualnym, pozwalających na weryfikację oprogramowania używanego na serwerze wirtualnym.
Co Cię w ogóle p--------o, żeby (próbować) korzystać z tak idiotycznej usługi? XD
#linux #debian #centos #redhat #sysadmin
Przesiadłem się z centosów na debiany i obecnie widzę, że centos miał jedną zajebistą rzecz, która w debianie kuleje - budowa paczek. RPM-owe spece to majstersztyk - proste i czytelne, sam proces budowy paczki też ograniczał się w zasadzie do jednego polecenia i wszystko działo się samo...
Przesiadłem się z centosów na debiany i obecnie widzę, że centos miał jedną zajebistą rzecz, która w debianie kuleje - budowa paczek. RPM-owe spece to majstersztyk - proste i czytelne, sam proces budowy paczki też ograniczał się w zasadzie do jednego polecenia i wszystko działo się samo...
- 4
@MakeLifeGreatAgain: Chyba GNU z jądrem Linuksa
- 2
Chcesz wiedzieć jak zabezpieczyć kernel w Linuxie?
Interesują Cię dobre praktyki bezpieczeństwa?
A może chcesz odciąć intruza?
???? To + wiele więcej w czwartek, 23 marca na darmowych warsztatach.
✅ Start o 19:00
Szczegóły tutaj: https://asdevops.pl/s18
Interesują Cię dobre praktyki bezpieczeństwa?
A może chcesz odciąć intruza?
???? To + wiele więcej w czwartek, 23 marca na darmowych warsztatach.
✅ Start o 19:00
Szczegóły tutaj: https://asdevops.pl/s18
źródło: 2
Pobierz- 0
- 0
Mirki, jest tutaj jakiś wymiatacz z proxmoxa i vmbrów? Potrzebuję skonsultować jedną rzecz na pw najlepiej.
#proxmox #linux #siecikomputerowe
#proxmox #linux #siecikomputerowe
@adrpan: Don't ask to ask
konto usunięte via Wykop
- 0
A masz ten blok gdzies zaparkowany na jakims routerze?
konto usunięte via Wykop
- 6
@kidi1: W---------j typie, linuxiazu uposledzony
@kidi1: To wkoncu wiesz czy nie wiesz jak wlaczyc kamere?
@nosil_wilk_razy_kilka:
źródło: EF3zzAaXYAEDChq
Pobierz@nosil_wilk_razy_kilka: Wchodzisz po IP na kamerkę przez przeglądarkę i masz podgląd
#raspberrypi #pytanie #linux #informatyka
Czy jak zrobię ad hoc na pi to czy nadal będę mógł połączyć się z internetem przez wifi? Jak jest na telefonie że LTE działa i wifi host mam włączony i ten kto się połączy ma internet.
Czy będę musiał mieć drugą kartę wifi bo ta w pi będzie wykorzystywana tylko do ad hoc?
Czy jak zrobię ad hoc na pi to czy nadal będę mógł połączyć się z internetem przez wifi? Jak jest na telefonie że LTE działa i wifi host mam włączony i ten kto się połączy ma internet.
Czy będę musiał mieć drugą kartę wifi bo ta w pi będzie wykorzystywana tylko do ad hoc?
- 0
@strikingsurface: chodzi mi o problem że gdy zabieram pi do pracy to nie ma wifi które mam w domu. W domu łącze się z pi po wifi bo jest połączone do routera. Ale jak zabiorę pi do pracy nie mam już routera i nie mogę się z nim połączyć bezpośrednio. No chyba że zrobię sobie na komórce ad hoc z Sid i hasłem jak router domowy.
@airflame: generalnie przeważnie jest to możliwe (zależy od wersji maliny). Ale nie polecam bo działa raczej kiepsko.
Mówimy tutaj o ustawieniu jednego urządzenia wifi jednocześnie w tryb STA (klient) i AP (access point) / P2P (ad hoc). Działa wolno, obydwa "tryby" muszą działać na tym samym kanale (przeważnie) i jest limit ilości podłączonych stacji do AP.
Lepiej już podpiąć drugie urządzenie wifi na USB i w ten deseń kombinować.
Odpal
Mówimy tutaj o ustawieniu jednego urządzenia wifi jednocześnie w tryb STA (klient) i AP (access point) / P2P (ad hoc). Działa wolno, obydwa "tryby" muszą działać na tym samym kanale (przeważnie) i jest limit ilości podłączonych stacji do AP.
Lepiej już podpiąć drugie urządzenie wifi na USB i w ten deseń kombinować.
Odpal
Jak najlepiej pobrac pare programow do linuksa na windowskie ktory ma dostep do internetu a Linux nie ma dostepu do internetu i chce wgrac na nim paczke roznych programow. Jak to najlepiej zrobic jak na stronkach wszystko jest tak napisane zeby ubuntu mial miec dostep do internetu.
#linux #ubuntu #administrator
#linux #ubuntu #administrator
- 1
konto usunięte via Wykop
- 0
@prostymysliciel: musiałbyś mieć linuksa, nawet w WSL z przybliżoną wersją distro linuksowego które masz na kompie offline i dopobrać paczki z zależnościami. }
Druga opcja to klon repo na windowsie i wrzucenie go do systemu, który offline jest offline tak byś mógł instalować co chcesz niezależnie wraz z zależnościami.
Druga opcja to klon repo na windowsie i wrzucenie go do systemu, który offline jest offline tak byś mógł instalować co chcesz niezależnie wraz z zależnościami.





















