Wpis z mikrobloga

Hej. Może mi ktoś doradzi bo już wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o sprzęt.
Składam sobie kompa na razie mam zakupione cpu Ryzen 5 1600 AF i teraz szukam pod to płyty z możliwością upgradu w przyszłości na coś co będzie miało 8/12 rdzeni (ta sam generacja). Jakie mobo i ramy dobrać do tego zestawu aby w przyszłości nie było problemu z wąskim gardłem. Nie szukam sprzętu do grania tylko do stabilnej pracy w unity 3d - wypalanie świateł, przeliczanie shaderów etc. Ważne jest też to aby sprzęt bezproblemowo działał na linuxie, bo widzę, że teraz przy specyfikacjach mobo pisze, że działa na windowsie 10/11 co mnie dziwi i nie bardzo rozumiem czy na linuxie były by problemy czy co? Jeżeli chodzi o resztę sprzętu to ze starego kompa biorę dwa dyski ssd pod dwa systemy i do tego chce dołożyć dwa dyski hdd 1 lub 2 TB w raidzie 1 na magazyn. Aktualne GPU to Gtx 750 ti w przyszłości chcę w to wsadzić używkę RX 580 ze względu na to, że ta karta ma dużo ramu. Zasilacz Thermaltake Smart BM1 600W.

#komputery #amd #unity3d #linux #pcmasterrace
  • 9
na razie mam zakupione cpu Ryzen 5 1600 AF

chcę w to wsadzić używkę RX 580 ze względu na to, że ta karta ma dużo ramu


@Fat_Mo: Ajajaj...

Jeśli składasz z używek, to może być znacznie bardziej opłacalne dorwać części w zestawie. Np. MOBO+CPU+RAM, albo to wszystko w starej obudowie jeszcze ale bez GPU.
Jeśli przeglądasz oferty, to chociaż już tego Rysia masz, wciąż sprawdzaj ceny w kompletach kilku części na
@Fat_Mo: Pojęcie w AMD i AM4 to dobry pomysł, ale zupełnie nie rozumiem sensu zakupu R5 1600. Pozbądź się tego i bierz coś z nowszej generacji. Dorzucisz 100 zl i zyskasz kosmicznie dużo na wydajności..