Wpis z mikrobloga

Co dodać, jak już jest nowa baza kodu i można dodawać nowe funkcje:

* dodawanie obrazka poprzez Ctrl+V na wpisie - jak przy dodatku https://greasyfork.org/pl/scripts/445949-obrazekzeschowka-2022
* Funkcje z Cytatonaprawiacz https://greasyfork.org/pl/scripts/27051-cytatonaprawiacz
* W API, zrobić CustomEvents pod Skrypty Użytkownika, żeby wywoływał się np. przy każdym pojawiającym się komentarzu i zwracał dane tygo typu jak w WykopObserve - https://github.com/look997/wykopObserve.js, żeby móc łatwo dodać skryptem jakieś funkcje do wpisu/komentarza. Tak, żeby łatwiej było tworzyć Dodatki do wykopu. (nie sprawdzałem czy już coś takiego jest, ale pewnie nie) Np. będę chciał zaktualizować moją Siwą Brodę pod nowy wykop (jeszcze jak powiększycie awatary, ale o tym już pisałem).

#wykop #moderacja #administracja #wykopnext #wykop2023
  • 69
* zrobić osobno Obserwowane Profile i Obserwowane Tagi, i zrobić z nich po prostu kategorie, któ©ych nie da się usunąć i mają własny przycisk dodawania do niego.
Tylko byście musieli te durne limity ilości dodawanych tagów do Katerogii zlikwidować, bo w Obserwowanych nie ma takich limitów.
To by było takie ładne ulednolicenie.
* W panelu po lewej: Gdy pasek po lewej, jest w trybie cieńkim, to Własne kategorie powinny się pojawiać już po najechaniu na przycisk Moje kategorie, w formie popupa, żeby nie musieć później zwijać tego panelu po lewej. Bo jak rozwinąć to później zapamiętuje że jest on rozwinięty, i przeszkadza... I trzeba ręcznie zwinąć... Więc lepiej żeby lista samych Moje kategorie się rozwijała jako popup, który sam znika.
* Myślałem że w utworzonej kategorii jak ustawić od najnowszych, to wcale nie widać najnowszych z wybranych tagów... Ale okazało się że to co innego jest winne i tak miało być, bo to działa jak wyszukiwarka "te tagi ale tylko tych autorów". Ja myślałem że Kategorie działają inaczej, że ładują wszystkie wpisy z tagów PLUS wszystkie wpisy od autorów.

Wydaje mi się, że i jedna i druga metoda ma zalety, wiec powinna
* Czarna lista wewnątrz kategorii i wyszukiwarki. Czyli po prostu znajdź wpis z tagiem x ale nie jeśli ma jednocześnie tag y. Tak samo z ludźmi. To by było bardzo super, bo nie trzeba by banować osoby całkowicie, jeśli spamuje jakiś tag a na innych tagach pisze normalnie. Bardzo o to proszę. :D
Nawet poprzez składnię -tag -autor. -domena (bo domenę w sumie też można do czarnej).
* ...o CZARNYCH LISTACH kontynuacja - Albo jeszcze lepiej: Przy Tworzeniu kategorii i w wyszukiwarce, powinno dać się wyłączyć/włączyć globalną czarną listę dla tej kategorii/wyszukiwarki, a PRÓCZ TEGO powinna być czarna lista wewnętrzna kategorii i wyszukiwarki.

To by była pełna elastyczność, i też spełnienie mojej dawnej prośmy (żeby móc tymczasowo wyłączyć/włączyć globalną czarną listę, a teraz rozszerzyłem tę prośbę do włączenia/wyłączenia jej również w poszczególnych kategoriach).

Bo nawet samo wyłączenie czarnej listy
@look997: cześć, z racji że pewnie to potrwa (w nieskończoność) zanim naprawią wypok, więc czy dałbyś radę naprawić Obrazek ze schowka pod nowy wypok? Bardzo mi go brakuje. Ja swój skrypt przed chwilą zaktualizowałem, ale Twój do trochę wyższa magia i nie chcę Ci zabierać pracy :P
@Atexor Nie śpieszy mi się z aktualizacjami, bo nie wiem czy za chwilę nie wrócą do starego wykopu, albo przynajmniej nie będą robić gruntownych zmian, więc raczej nie ma sensu już teraz aktualizować.
Raczej nie będę na razie aktualizował swoich skryptów, i pewnie mi się nie zachce w najbliższym czasie. :P

Możesz mi zabierać pracę, co tam. :P
@look997: wątpię. Poprawią kilka rzeczy, a resztę popsutych zostawią, tak jak ze starym wykopem.
Jak znajdę chwilkę to postaram się zobaczyć co żeś tam namodził. Może się uda fixnąć.
* Automatyczne dopasowanie trybu ciemny/jasny, do ustawień systemowych, poprzez CSS prefers-color-scheme. Czyli prócz sztywny ciemny i sztywny jasny, powinna być opcja "tryb urządzenia".
Taka opcja jest np. na Facebooku, YT, Google, dokumentacji Mozilli.
* Ustawienie "Ładuj osadzone tweety dopiero po kliknięciu", żeby móc taką opcję odznaczyć, i żeby osadzone tweety ładowały się automatycznie, bo tak mi wygodniej.
* Powiększanie obrazka do nawet 500%, za pomocą przycisków i oczywiście zwyłego kręcenia kółkiem myszy. Bo niby czemu nie? Wtedy bym nawet za bardzo nie potrzebował otwierać obrazka w nowej karcie. Profit.
* W Obserwowane, w Wyszukiwarce i być może(raczej nie) w Kategorii, tagi w treści wpisu, które powodują że dany wpis jest widoczny, powinny być pogrubione.
W sensie jeśli Obserwujesz tag #technologia, to jest on pogrubiony(lub inne oznaczenie, takie którego użytkownik nie może podrobić), gdy wyświetlasz ten wpis z poziomu Obserwowane. A pozostałe tagi w tym wpisie (jeśli jakieś są), nie są tak oznaczone. W sumie tak też może być z wołaniem/autorem
* KONIECZNIE w utworzonych kategoriach i wyszukiwarce rozdzielić "Autor lub wołani użytkownicy" na osobno "Autor" i "Wołani użytkownicy". Ludzie wołają np. Michała Białka w różnych spamerskich celach, a ja chcę po mieć w Utworzonej kategorii po prostu @m__b i @wykop, teraz jest to niemożliwe bo jest spam od wołających te profile. :/

* Stworzyć możliwość "Łączonych kategorii". Teraz przy tworzeniu kategorii jest jeden panel "tagi,autor,frazy". Łączone kategorie, to tak jakby umieścić
* Wyszukiwarka wiadomości w Prywatnych Wiadomościach. Teraz jest tam tylko wyszukiwarka osób z którymi się pisze, to za mało!
* Łatwiejsze przeglądanie rozmowy w Prywatnych Wiadomościach - Może menu "Archiwum" w Prywatnych Wiadomościach, ale ze szczegółowością nawet do dnia, żeby łatwo przeglądać stare rozmowy?
* Jeszcze coś takiego jak Link do wiadomości w Prywatnych Wiadomościach. Żeby móc łatwo wrócić do jakiejś ważnej wiadomości. Na własny użytek, nie że link publiczny.
To kontynuacja poprzedniego.
* Możliwość otwarcia gifa w popupie.
Wiadomo że można w nowej karcie, ale w sumie czemu nie w popupie, tak jak obrazki? Dodatkowy przycisk pewnie by był potrzebny.
* Podpis źródła dla filmików z YouTube, Streamable itd., ale też dla osadzonego wpisu z Tweetera. Tak jak są dla gifów i obrazków.
Bo teraz nie dość że nie da się otworzyć linka do youtube klikając kółkiem myszy na miniaturę filmu, to nawet nie wiem że to jest coś z youtube, a już w ogóle jaki to jest film z youtube, bo jest tylko przycisk play i nic więcej.
* Rzeczy dodane do Ulubione, powinny być widoczne w panelu po prawej stronie.
Bo ja czasem dodaję coś do ulubionych, ale potem kompletnie o tym zapominam.
A jakby ostatnie dodane do Ulubione były widoczne w panelu bocznym po prawej stronie, to by mi o sobie przypominały.

To by zwiększyło użyteczność funkcji Ulubione.

Nawet jedna z list ulubionych mogłaby się nazywać po prostu "Przypięte" i ulubione właśnie z listy "Przypięte" mogłyby być widoczne
* W wyszukiwarce dodać opcję "Treść: Komentarz" i by można przejrzeć np. swoje najbardziej plusowane komentarze. :D Dla mnie to byłaby super podróż w przeszłość. Pomysł z przed 7 lat - https://wykop.pl/wpis/20182175/moderacja-wykop-jak-wyszukac-wszystkie-swoje-komen i jeszcze wcześniej :D - https://wykop.pl/wpis/19398605/wykop-moderacja-jak-sprawdzic-swoje-najbardziej-pl
* w Profilu, żebym mógł widzieć wszystkie plusowane PRZEZ SIEBIE komentarze. Inni nie muszę tego widzieć (tak samo jak nie widzą obserwowanych przez użytkownika tagów, mimo że dla właściciela profilu się one w Profilu
* Możliwość obserwacji wpisu. Po prostu żeby widzieć każdy dodany do niego komentarz. Np. Jak masz swój wpis, i ci nie przychodzą powiadomienia jak ktoś nie zwraca się bezpośrednio do ciebie, albo czasem nie zwraca się do nikogo i nawet nikt nie wie, że ktoś napisał.
Zdarzyło mi się coś takiego i po czasie, przez przypadek, zauważyłem że jest jakaś odpowiedź, np. to 7 lat temu - https://wykop.pl/wpis/19398821/wykop-moderacja-zobaczcie-ta-sytuacje-http-www-wyk. Była nawet obietnica Moderacja
* Obrazki (przy tworzeniu wpisu) powinny mieć wyciągnięte proporcje obrazka, i potem za każdym razem gdy wpis się wyświetla, powinien rezerwować prostokąt na obrazek, który za chwilę się załaduje, żeby nie było "layout shift" przesuwającego wpisy, po tym jak się obrazek załaduje.

Po prostu informacja o proporcji obrazka powinna być zawarta w bazie danych przy samym wpisie, a nie być pobierana dopiero po pobraniu obrazka.

To jest właściwie dzisiaj standard, żeby rezerwować
* Przenieść przełącznik "Tryb nocny" z panelu po lewej, do środka Menu użytkownika (prawy górny róg), jako dodatkowa pozyska, w takiej formie:

Profil |
Ustawienia |
Tryb nocny |
Wykoguj się|

Uważam że to odpowiedniejsze miejsce (bo obok linka do Ustawień.
Oraz dzięki temu łatwiej dodać kolejne "szybkie przełącznik" do tego podręcznego menu, np. nsfw, globalny przełącznik czarnej listy.

---

* Przenieść link Hity na główną belkę wykopu, oraz...
* Utworzyć Hity
* W Utwórz Kategorię: Możliwość załadowania własnego obrazka, jako ikonki dla Utworzonej Kategorii, lub wybrania z szerokiego zestawu przygotowanych przez wykop gotowych różnorodnych ikonek.
Wtedy ikonki takich Utworzonych Kategorii mogłyby być widoczne nawet w cienkiej wersji lewego panelu. Teraz to niemożliwe, bo to bez sensu, bo każda ikonka jest taka sama.
* Alternatywa/rozszerzenie pomysłu: Jak Utworzona Kategoria nie ma ustawionej własnej ikonki, to w cienkiej wersji lewego panelu taka kategoria i tak
* Ustawienie, czy chcesz widzieć zero, jeden, dwa, trzy komentarze pod wpisem, ORAZ czy chcesz widzieć najwyżej plusowane czy pierwsze z kolei chronologicznie.
* Przełącznik w Tagach, Obserwowanych, Kategoriach, Utworzonych Kategoriach, i gdzie tam jeszcze - pokaż tylko obrazki.
Czyli powrót dawnej funkcji przeglądania siatki obrazków i przeglądania obrazków na podglądzie za pomocą strzałek.
* Zaszaleję. Niektórzy narzekają na brak Mój Wykop. Ja bym chciał raczej jeśli już, "Kategoriowy" Mój Wykop, czyli tak naprawdę: Połączenie Głównej, Wykopaliska, Mikrobloga w Czwartej Zakładce na głównej belce wykopu pod tytułem np. "Wszystko".

Zwyczajnie we "Wszystko" byłoby widoczne na raz zawartość tych trzech zakładek na raz, w jednym strumieniu - właściwie coś takiego było w Mój Wykop (plus komentarze autorów, ale o tym też pisałem), więc byłoby to połączenie
* Możliwość stworzenia ankiety wyłącznie dla wybranych płci.
* Możliwość stworzenia ankiety według stażu na wykopie.
* Większa liczba odpowiedzi w ankiecie.
* Dodanie opcji że "zobacz wyniki ankiety", automatycznie blokuje możliwość oddania głosu.

źródło źródło2
* "Moim zdaniem staż na wykopie powinien być widoczny przy postach(po prostu niektóre osiągnięcia powinny być widoczne przy postach)!"

źródło

Oznaczenie przy nicku przy każdym poście:
* że ja(użytkownik) śledzę tą osobę która napisała post. To pomoże w wychwyceniu postów śledzonych przez siebie osób.
* że ja(użytkownik) mam jakąś notatkę o tej osobie która napisała post. To też przydatne, informuje że post nie jest napisane przez anonimową osobę tylko przez osobę którą
* "Propozycje funkcji dla wykopalisk z głównej i profilu:
1. Możliwość oznaczenia języka wykopu jak nie-polski.
2. Możliwość dodania do czarnej listy lub specjalna opcja w ustawieniach znalezisk, które są ustawione jako nie w polskim języku.
3. Możliwość oficjalnego podpięcia tłumaczenia do wykopu (np. link do komentarza) w powiązanych, ale z oznaczeniem że to tłumaczenie na polski.
Dzięki trzeciej opcji takie nie-polskie wpisy byłyby widoczne, nawet jeśli ma się zaznaczoną drugą opcję.
* Automat, który wykrywa duplikaty znalezisk, i ludzie którzy oryginał już wykopali/zakopali/komentowali/widzieli, nie będą go mieli na swojej głównej.
Coś w rodzaju Czarnej lista dla duplikatów, dla ludzi którzy widzieli już oryginał.
To powinna być opcja w Ustawieniach, w dziale Czarne listy.

Rozwiązuje to problem i stałych bywalców i nowych użytkowników.
(jeśli dla kogoś coś jest nowością, to nie szkodzi że jest to duplikat, a ktoś kto już widział oryginał, duplikatu zwyczajnie
* "Proszę o wprowadzenie "skojarzonych tagów".

Tak miało by to działać:
Niektóre tagi np. #cyckiboners dostają przy tworzeniu posta automatycznie tag # nsfw. W tym konkretnie przypadku tag nsfw byłby nieusuwalny (byłby widoczny podczas edytowania posta ale próby siłowego kasowania z devTools po prostu kończyłyby się automatycznym dodaniem na końcu posta przy wysyłaniu).

Część skojarzonych tagów byłoby nieusuwanych(jak wyżej) a część zwyczajnie proponowanych czyli gdy wpiszę np. #humorobrazkowy to skojarzony będzie #
A tutaj nie wiem o co mi chodziło (też z przed 8 lat), jakaś afera z shadowbanami była o ile pamiętam:
* "Ja proponuję, żeby lekko zmodyfikować jeden parametr. Wartość początkowa nowego konta zamiast na 0, powinna być lekko plusie. Uzasadniam to tak, że na początku ktoś nie zaznajomiony z zasadami może popełnić błąd czy dwa i tedy już jest przekreślony. Gdyby miał powyżej zera to tego problemu by nie było.

A
* Funkcja "Obserwowanie Kategorii własnej".
Z racji że od dzisiejszej aktualizacji, Obserwowane tagi to jest jeden do jeden funkcja Powiadomień, to w zasadzie całe Obserwowane powinno być zamienione na Powiadomienia i tyle.

Jedyną funkcją powiadomień jest to, że można oznaczyć którą wiadomość się już odczytało, a którą nie. Tego w Kategoriach nie ma (po prostu jak wejdziesz na kategorię, to kropka znika), więc warto wprowadzić funkcję Obserwuj kategorię, która spowoduje że
* Z racji że ja osobiście właśnie całkowicie przestałem Obserwować jakiekolwiek tagi, bo mi wystarczy że mam rzeczy w Kategoriach własnych, to mam na Profilu wyświetlone 0 Obserwowanych tagów.

Żeby profil nie wyglądał tak "pusto", fajnie byłoby zrobić licznik, np. ilości utworzonych (bez pokazywania samych nazw i zawartości) Kategorii własnych, albo nawet lepiej - ilości tagów i ilości osób, zawartych we wszystkich Kategoriach własnych.

A dodanie do Obserwowanych/Powiadomień (bo obserwowane to teraz