Jak najlepiej pobrac pare programow do linuksa na windowskie ktory ma dostep do internetu a Linux nie ma dostepu do internetu i chce wgrac na nim paczke roznych programow. Jak to najlepiej zrobic jak na stronkach wszystko jest tak napisane zeby ubuntu mial miec dostep do internetu.

#linux #ubuntu #administrator
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@prostymysliciel: musiałbyś mieć linuksa, nawet w WSL z przybliżoną wersją distro linuksowego które masz na kompie offline i dopobrać paczki z zależnościami. }

Druga opcja to klon repo na windowsie i wrzucenie go do systemu, który offline jest offline tak byś mógł instalować co chcesz niezależnie wraz z zależnościami.
  • Odpowiedz
@Kryspin013

to stary laptop z 2008r, i jest dla kogoś kto ma włączy komputer, przeglądnąć kilka stron internetowych, wylaczyc po ustawieniu wstrzymania komputer ponownie nie wstaje, zawiesza się. nie ma tam możliwości wyboru wyłączenia.

. brak
. wstrzymanie
. wybranie czynnosci
  • Odpowiedz
Chroń swoje dane dzięki Cloud Backup

Ochrona firmowych i osobistych plików często okazuje się problematyczna i kosztowna. Z pomocą przychodzi aplikacja Cloud Backup, która pozwala użytkownikom systemów Windows, macOS i Linux w bardzo prosty i tani sposób zabezpieczyć istotne dane z komputera.

Nie warto ryzykować utraty cennych plików. Odwiedź nasz blog i dowiedz się więcej o Cloud Backup.

Więcej
nazwapl - Chroń swoje dane dzięki Cloud Backup

Ochrona firmowych i osobistych plików...

źródło: Chroń swoje dane dzięki Cloud Backup

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@art212: Miałem serwerek na orange pi one i postawić to jest bajecznie łatwo zainstalowanie usług też nie stanowi problemu ale później okazuje się że to maleństwo to pociągnie sambę i torrenty a już jakiś streaming to problem. Ostatnio zakupiłem dell wyse 5070 za 400zł i tak też polecam. Cena podobna do rpi a moc dużo większa sam mam na nim dockera a w w nim klient torentów (Transmission) streaming dla
  • Odpowiedz
streaming dla domu


@nga_plz: po co Ci streaming? Nie lepiej po prostu udostępnić pliki? Wtedy każdy klient sam sobie to ogarnie. Nie trzeba transkodowania materiału itp. Ostatecznie mniej mocy obliczeniowej.

home assistant w
  • Odpowiedz
Czy na Linuksa, a dokładniej na Raspberry jest jakaś dobra alternatywa do MiBox?
Mam Raspberry PI w zapasie i myślałem żeby wykorzystać je jako urządzenie do streamowania treści na telewizor. Czy macie jakieś protipy pozwalające na wygodne używanie tego typu aplikacji z użyciem Raspberry bez potrzeby bawienia się za każdym razem w odpalanie przeglądarki? Dodam, że mam do RPi taką małą, podręczna klawiaturkę.

#raspberrypi #linux #hbo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jake_921 no właśnie, to wszystko zależy jakie kto ma oczekiwania; mnie tam 720p w zupełności wystarcza; jak potrzebuję czegoś w potężnej jakości, to ściągam sobie te 4K ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Jest jakiś prosty panel WWW pokroju VestaCP dla freebsd?

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Własnie zainstalowałem #chrome od #google bo tam mam jakies dane od potrzebnej mi witryny. Zainstalowany jest swiezy system #roklinuksa #linux bo nie chce mi sie licencji na #windows7 ogarniac. Wiecie co się stało? Chrome mimo że zaznaczyłem żeby spadał na drzewo i nie bedzie główną przeglądarką to po resecie kompa jako główna chrome mi sie odpala xD #oszukujo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 18
Zalajkuj ten wpis, jeśli chcesz być wołany do kolejnych wydań zestawienia (jeśli już Cię zawołałem, nie musisz ponownie plusować).

imlmpe - Zalajkuj ten wpis, jeśli chcesz być wołany do kolejnych wydań zestawienia (j...

źródło: wołaj

Pobierz
  • Odpowiedz
Takie szybki wpis dla Linuksowych Świrów. Ogólnie moje wpisy są częściej na hejto, bo wykop to zdycha, a szczególnie tag Linux, ale ktoś go pewnie czyta.

Jestem fanem odpalania środowiska a'la Linuksowego na smartfonie. Czemu? Smartfony są dość szybkie do wielu zastosowań, bardzo tanie i faktycznie mobilne.

Termux to środowisko Linuksowe skompilowane na Androidzie. Coś jak Cygwin, ale kernel natywny XD Tak więc każda aplikacja jest kompilowana z użyciem NDK itd.

Przez
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dziś anulowałem subskrypcję #youtubepremium
+ wszystkie ciekawy filmy ściągam za pomocą yt-dlp na nasa (Synology), który siedzi pod biurkiem
+ z nasem łączę się z telefonu, komputera, telewizora z każdego miejsca, z dowolnej sieci za pomocą Tailscale - bez otwierania żadnych portów na routerze
+ na nasie siedzi docker Jellyfin odpowiedzialny za odtwarzanie i streamowanie mediów
+ filmy bez reklam, na androidzie odtwarzanie w tle, picture in picture, możliwość ściągnięcie plików offline...
+ oczywiście,
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: podalbys linka albo tresc skryptu?


@pawelkowy: nope, to jest prosty ale bardzo skrojony skrypt pode mnie i musiałbym ci wyjaśniać jak z niego korzystać a mi się nie chce xD

ogólnie to nie potrzebujesz nic więcej niż
yt-dlp --match-filter livestatus=not
  • Odpowiedz
Mogłem ze starego laptopa w końcu wywalić WIndowsa, więc postanowiłem dać nową szansę dla #ubuntu xD Po 30 minutach znowu instalowałem Minta.

W ciągu pół godziny wywaliło mi dwie aplikacje, sposób działania pokrywy laptopa trzeba było wybierać w pliku konfiguracyjnym, a nie w GUI, a z nieznanych przyczyn nie mogłem połączyć się z udziałem SMB na RPI, kiedy wszystkie urządzenia z Windowsem i Androidem się normalnie łączą xD Postanowiłem się
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@qnebra: 22.10 xD Ostatnie wersje z jakich korzystałem to były gdzieś koło 7-8.

@Mecowaty no ja jestem przyzwyczajony do Debiana, bo często też w konsoli na RPI coś dłubię, więc wybrałem Minta zamiast Manjaro. Udało się wszystko elegancko uruchomić, na Sambie musiałem wymusić używanie wersji 3 w pliku, żeby szła z pełną prędkością, ale mam zapis i odczyt ponad 100MB/s z "NASa" RPI po kablu.
  • Odpowiedz
#linux #docker

Mam taki problem/rokminkę. Nie wiem czy w ogóle da się to zrealizować, ale może ktoś będzie mieć jakiś pomysł.

Mam zdefiniowany service w systemd. W ramach startu uruchamiany jest proces (np docker-compose), a on z kolei wykonuje inny proces potomny (czyli docker). Po wystarowaniu i sprawdzenia jego statusu, otrzymujemy info "active running".

Teraz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tyu38: Odpiszę ci trochę wymijająco ale trochę psujesz założenia systemd i dockera. docker-compose działa niezależnie od systemd i podniesie ci servicy automatycznie np po reboocie jeśli ich wcześniej nie zatrzymałeś. To jendna rzecz.

Druga rzecz to jak chcesz mieć kontenery zintegrowane z systemd to w mojej opinii lepiej jakbyś skorzystał z podmana. Podman to backend zastępujący dockera który działa w innej architekturze - zamiast daemona klient-serwer masz kontenery dockerowe uruchamiane
  • Odpowiedz
Mam aplikację we #flask #python i ona musi akceptować tylko HTTP header i wspierać yaml, html, text, xml. O co w tym chodzi? Chyba przespałem lekcję sieci komputerowych #linux #programowanie

Ma ktoś jakiś przykład? Interesuje mnie jak mam akceptować HTTP i jednocześnie txt/xml, bo dla mnie HTTP = HTML.

#programista25k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Interesuje mnie jak mam akceptować HTTP i jednocześnie txt/xml, bo dla mnie HTTP = HTML


@pyroxar: Normalnie. HTTP to protokół komunikacji, HTML to format danych. W body HTTP możesz mieć cokolwiek. Poczytaj sobie o nagłówkach Accept i Content-Type. Popatrz sobie w devtoolsach na requesty. Cała komunikacja odbywa się po HTTP (ofc wyjątkiem może być websocket). Myślisz, że skąd masz obrazki na stronce? Też przychodzą po HTTP.
  • Odpowiedz
Czy istnieje możliwość skompilowania Gentoo (X86_64) na macbooku z M1 Pro? Chciałbym postawić dżentu na moim starym thinkpadzie z C2D P8600, ale nie chciałbym czekać aż ten antyk to wszystko przemieli xD VMki z linuxem oczywiście wchodzą w grę.
#linux #apple #gentoo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedasieukryc: A te ustawienia automatyzacji w managerze aktualizacji nie działają? Nie wiem o co chodzi z tymi komunikatami, bo nie używam Minta na co dzień. Jak nie działają, to hasło które Cię interesuje to unattended-upgrades, ale jak to skonfigurować, to już sam szukaj, bo to trzeba trochę w plikach konfiguracyjnych pogrzebać.
  • Odpowiedz
Jakie distro w tym roku jest godnym reprezentantem #roklinuksa? Fajnie też jak by miało jakieś bajery ułatwiające życie jak w linuxMX albo w pewnym systemie na W #linux
Szkoda że w najnowszym linuxMX jest coś #!$%@? z konmfiguracją sieci albo nie wiem bo w porównaniu z poprzednia wersją gdzie działało wszystko idealnie to w najnowszym jest dramat, wifi samo gubi zasięg, lan sam się rozłącza, dzieją się
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach