Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@Kryspin013
to stary laptop z 2008r, i jest dla kogoś kto ma włączy komputer, przeglądnąć kilka stron internetowych, wylaczyc po ustawieniu wstrzymania komputer ponownie nie wstaje, zawiesza się. nie ma tam możliwości wyboru wyłączenia.
. brak
. wstrzymanie
. wybranie czynnosci
to stary laptop z 2008r, i jest dla kogoś kto ma włączy komputer, przeglądnąć kilka stron internetowych, wylaczyc po ustawieniu wstrzymania komputer ponownie nie wstaje, zawiesza się. nie ma tam możliwości wyboru wyłączenia.
. brak
. wstrzymanie
. wybranie czynnosci
konto usunięte via Wykop
- 0
@grzesiek_ze_stycznia: czyli s---------e tablice acpi xd
- 0
Chroń swoje dane dzięki Cloud Backup
Ochrona firmowych i osobistych plików często okazuje się problematyczna i kosztowna. Z pomocą przychodzi aplikacja Cloud Backup, która pozwala użytkownikom systemów Windows, macOS i Linux w bardzo prosty i tani sposób zabezpieczyć istotne dane z komputera.
Nie warto ryzykować utraty cennych plików. Odwiedź nasz blog i dowiedz się więcej o Cloud Backup.
Więcej
Ochrona firmowych i osobistych plików często okazuje się problematyczna i kosztowna. Z pomocą przychodzi aplikacja Cloud Backup, która pozwala użytkownikom systemów Windows, macOS i Linux w bardzo prosty i tani sposób zabezpieczyć istotne dane z komputera.
Nie warto ryzykować utraty cennych plików. Odwiedź nasz blog i dowiedz się więcej o Cloud Backup.
Więcej
źródło: Chroń swoje dane dzięki Cloud Backup
Pobierz3
Type "show my graphic card" to execute "lspci | grep VGA" in linux terminal

I wrote rust script that guessing linux command from human readable description https://github.com/gustawdaniel/gpt-cli Never again lose 5 sec for checking how to configure mondays at 7pm in cron or looking for lacking flag for mysql backup. It is open source, so share, use, have fun.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
9
Linux Ubuntu: Co to jest? Premiera Ubuntu 23.04

Linux Ubuntu: Co to jest? Premiera Ubuntu 23.04. Linux jest systemem operacyjnym stworzonym w 1991 roku przez programistę Linusa Torvaldsa.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Mordeczki czy ciężko jest postawić serwer NAS z #raspberrypi? Wystarczy wpiąć w usb dysk zainstalować oprogramowanie i już? #majsterkowanie #serwery #linux #komputery
@art212: Miałem serwerek na orange pi one i postawić to jest bajecznie łatwo zainstalowanie usług też nie stanowi problemu ale później okazuje się że to maleństwo to pociągnie sambę i torrenty a już jakiś streaming to problem. Ostatnio zakupiłem dell wyse 5070 za 400zł i tak też polecam. Cena podobna do rpi a moc dużo większa sam mam na nim dockera a w w nim klient torentów (Transmission) streaming dla
streaming dla domu
@nga_plz: po co Ci streaming? Nie lepiej po prostu udostępnić pliki? Wtedy każdy klient sam sobie to ogarnie. Nie trzeba transkodowania materiału itp. Ostatecznie mniej mocy obliczeniowej.
home assistant w
Czy na Linuksa, a dokładniej na Raspberry jest jakaś dobra alternatywa do MiBox?
Mam Raspberry PI w zapasie i myślałem żeby wykorzystać je jako urządzenie do streamowania treści na telewizor. Czy macie jakieś protipy pozwalające na wygodne używanie tego typu aplikacji z użyciem Raspberry bez potrzeby bawienia się za każdym razem w odpalanie przeglądarki? Dodam, że mam do RPi taką małą, podręczna klawiaturkę.
#raspberrypi #linux #hbo
Mam Raspberry PI w zapasie i myślałem żeby wykorzystać je jako urządzenie do streamowania treści na telewizor. Czy macie jakieś protipy pozwalające na wygodne używanie tego typu aplikacji z użyciem Raspberry bez potrzeby bawienia się za każdym razem w odpalanie przeglądarki? Dodam, że mam do RPi taką małą, podręczna klawiaturkę.
#raspberrypi #linux #hbo
- 0
Jest jakiś prosty panel WWW pokroju VestaCP dla freebsd?
7
Serwer domowy - podstawowa konfiguracja

Jest to kontynuacja wpisu Serwer domowy niskim kosztem. W tym wpisie przejdę przez wszystkie fundamentalne działania jakie należy wykonać na świeżo uruchomionym serwerze.
z- 12
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
@t1dzej: zasoby daję na maks. Nic praktycznie wtedy nie idzie robić na kompie. Ale się zastanawiam czy na czystym os by było jeszcze szybciej.
@pansamolocik: Maszyny wirtualne zawsze będą ciut wolniejsze, chociaż nie powinny masakrycznie. Pytanie też czy aircrack nie ma obsługi GPU
Własnie zainstalowałem #chrome od #google bo tam mam jakies dane od potrzebnej mi witryny. Zainstalowany jest swiezy system #roklinuksa #linux bo nie chce mi sie licencji na #windows7 ogarniac. Wiecie co się stało? Chrome mimo że zaznaczyłem żeby spadał na drzewo i nie bedzie główną przeglądarką to po resecie kompa jako główna chrome mi sie odpala xD #oszukujo
konto usunięte via Wykop
- 2
@nosil_wilk_razy_kilka: marzec 2023 a ludzie dalej chcą używać Windowsa 7 xD
konto usunięte via Wykop
- 0
@nosil_wilk_razy_kilka: windowsa XP sobie zainstalujesz xd
- 59
Nowe wydanie newslettera #unknownews jest już dostępne - wersja webowa poniżej.
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/udbsSYFvNWujwR3fBhjAnw
Tagi: #technologia #informatyka #ciekawostki #programowanie #webdev #linux #security #chatgpt
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/udbsSYFvNWujwR3fBhjAnw
Tagi: #technologia #informatyka #ciekawostki #programowanie #webdev #linux #security #chatgpt
źródło: okladka_dnia
Pobierz- 11
Takie szybki wpis dla Linuksowych Świrów. Ogólnie moje wpisy są częściej na hejto, bo wykop to zdycha, a szczególnie tag Linux, ale ktoś go pewnie czyta.
Jestem fanem odpalania środowiska a'la Linuksowego na smartfonie. Czemu? Smartfony są dość szybkie do wielu zastosowań, bardzo tanie i faktycznie mobilne.
Termux to środowisko Linuksowe skompilowane na Androidzie. Coś jak Cygwin, ale kernel natywny XD Tak więc każda aplikacja jest kompilowana z użyciem NDK itd.
Przez
Jestem fanem odpalania środowiska a'la Linuksowego na smartfonie. Czemu? Smartfony są dość szybkie do wielu zastosowań, bardzo tanie i faktycznie mobilne.
Termux to środowisko Linuksowe skompilowane na Androidzie. Coś jak Cygwin, ale kernel natywny XD Tak więc każda aplikacja jest kompilowana z użyciem NDK itd.
Przez
- 2
dziś anulowałem subskrypcję #youtubepremium
+ wszystkie ciekawy filmy ściągam za pomocą yt-dlp na nasa (Synology), który siedzi pod biurkiem
+ z nasem łączę się z telefonu, komputera, telewizora z każdego miejsca, z dowolnej sieci za pomocą Tailscale - bez otwierania żadnych portów na routerze
+ na nasie siedzi docker Jellyfin odpowiedzialny za odtwarzanie i streamowanie mediów
+ filmy bez reklam, na androidzie odtwarzanie w tle, picture in picture, możliwość ściągnięcie plików offline...
+ oczywiście,
+ wszystkie ciekawy filmy ściągam za pomocą yt-dlp na nasa (Synology), który siedzi pod biurkiem
+ z nasem łączę się z telefonu, komputera, telewizora z każdego miejsca, z dowolnej sieci za pomocą Tailscale - bez otwierania żadnych portów na routerze
+ na nasie siedzi docker Jellyfin odpowiedzialny za odtwarzanie i streamowanie mediów
+ filmy bez reklam, na androidzie odtwarzanie w tle, picture in picture, możliwość ściągnięcie plików offline...
+ oczywiście,
@brightit spoksik, czaję; to jak się degooglujesz, to zapakuj na telefon lineageos, chyba, że już masz
konto usunięte via Wykop
- 1
@Kryspin013: podalbys linka albo tresc skryptu?
@pawelkowy: nope, to jest prosty ale bardzo skrojony skrypt pode mnie i musiałbym ci wyjaśniać jak z niego korzystać a mi się nie chce xD
ogólnie to nie potrzebujesz nic więcej niż
yt-dlp --match-filter livestatus=not
- 0
Mogłem ze starego laptopa w końcu wywalić WIndowsa, więc postanowiłem dać nową szansę dla #ubuntu xD Po 30 minutach znowu instalowałem Minta.
W ciągu pół godziny wywaliło mi dwie aplikacje, sposób działania pokrywy laptopa trzeba było wybierać w pliku konfiguracyjnym, a nie w GUI, a z nieznanych przyczyn nie mogłem połączyć się z udziałem SMB na RPI, kiedy wszystkie urządzenia z Windowsem i Androidem się normalnie łączą xD Postanowiłem się
W ciągu pół godziny wywaliło mi dwie aplikacje, sposób działania pokrywy laptopa trzeba było wybierać w pliku konfiguracyjnym, a nie w GUI, a z nieznanych przyczyn nie mogłem połączyć się z udziałem SMB na RPI, kiedy wszystkie urządzenia z Windowsem i Androidem się normalnie łączą xD Postanowiłem się
@geuze: które? 12.04 czy wcześniejsze?
- 1
@qnebra: 22.10 xD Ostatnie wersje z jakich korzystałem to były gdzieś koło 7-8.
@Mecowaty no ja jestem przyzwyczajony do Debiana, bo często też w konsoli na RPI coś dłubię, więc wybrałem Minta zamiast Manjaro. Udało się wszystko elegancko uruchomić, na Sambie musiałem wymusić używanie wersji 3 w pliku, żeby szła z pełną prędkością, ale mam zapis i odczyt ponad 100MB/s z "NASa" RPI po kablu.
@Mecowaty no ja jestem przyzwyczajony do Debiana, bo często też w konsoli na RPI coś dłubię, więc wybrałem Minta zamiast Manjaro. Udało się wszystko elegancko uruchomić, na Sambie musiałem wymusić używanie wersji 3 w pliku, żeby szła z pełną prędkością, ale mam zapis i odczyt ponad 100MB/s z "NASa" RPI po kablu.
- 0
#linux #docker
Mam taki problem/rokminkę. Nie wiem czy w ogóle da się to zrealizować, ale może ktoś będzie mieć jakiś pomysł.
Mam zdefiniowany service w systemd. W ramach startu uruchamiany jest proces (np docker-compose), a on z kolei wykonuje inny proces potomny (czyli docker). Po wystarowaniu i sprawdzenia jego statusu, otrzymujemy info "active running".
Teraz
Mam taki problem/rokminkę. Nie wiem czy w ogóle da się to zrealizować, ale może ktoś będzie mieć jakiś pomysł.
Mam zdefiniowany service w systemd. W ramach startu uruchamiany jest proces (np docker-compose), a on z kolei wykonuje inny proces potomny (czyli docker). Po wystarowaniu i sprawdzenia jego statusu, otrzymujemy info "active running".
Teraz
Teraz wykonujemy docker-compose stop i start,
@tyu38: Ale czemu robisz to z palca zamiast ten start i stop zrobić przez systemctl?
konto usunięte via Wykop
- 2
@tyu38: Odpiszę ci trochę wymijająco ale trochę psujesz założenia systemd i dockera. docker-compose działa niezależnie od systemd i podniesie ci servicy automatycznie np po reboocie jeśli ich wcześniej nie zatrzymałeś. To jendna rzecz.
Druga rzecz to jak chcesz mieć kontenery zintegrowane z systemd to w mojej opinii lepiej jakbyś skorzystał z podmana. Podman to backend zastępujący dockera który działa w innej architekturze - zamiast daemona klient-serwer masz kontenery dockerowe uruchamiane
Druga rzecz to jak chcesz mieć kontenery zintegrowane z systemd to w mojej opinii lepiej jakbyś skorzystał z podmana. Podman to backend zastępujący dockera który działa w innej architekturze - zamiast daemona klient-serwer masz kontenery dockerowe uruchamiane
- 0
Mam aplikację we #flask #python i ona musi akceptować tylko HTTP header i wspierać yaml, html, text, xml. O co w tym chodzi? Chyba przespałem lekcję sieci komputerowych #linux #programowanie
Ma ktoś jakiś przykład? Interesuje mnie jak mam akceptować HTTP i jednocześnie txt/xml, bo dla mnie HTTP = HTML.
#programista25k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ma ktoś jakiś przykład? Interesuje mnie jak mam akceptować HTTP i jednocześnie txt/xml, bo dla mnie HTTP = HTML.
#programista25k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Interesuje mnie jak mam akceptować HTTP i jednocześnie txt/xml, bo dla mnie HTTP = HTML
@pyroxar: Normalnie. HTTP to protokół komunikacji, HTML to format danych. W body HTTP możesz mieć cokolwiek. Poczytaj sobie o nagłówkach
Accept i Content-Type. Popatrz sobie w devtoolsach na requesty. Cała komunikacja odbywa się po HTTP (ofc wyjątkiem może być websocket). Myślisz, że skąd masz obrazki na stronce? Też przychodzą po HTTP.
konto usunięte via Wykop
- 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
źródło: o_cie_chuj
Pobierz@KebabWolowinaSosOstry: Jest niby coś takiego jak crossdev, który w teorii daje możliwość budowy Gentoo dla innego targetu niż obecnie zainstalowany, tyle, że raczej potrzebujesz do tego instalacji Gentoo i z macOS tego nie zrobisz.
Czy można włączyć w Linux Mint automatyczne aktualizacje w tle bez komunikatów?
#linux #linuxiarze #linuks #linuksiarze #komputery #internet #informatyka #it
#pytanie
#linux #linuxiarze #linuks #linuksiarze #komputery #internet #informatyka #it
#pytanie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@niedasieukryc: A te ustawienia automatyzacji w managerze aktualizacji nie działają? Nie wiem o co chodzi z tymi komunikatami, bo nie używam Minta na co dzień. Jak nie działają, to hasło które Cię interesuje to unattended-upgrades, ale jak to skonfigurować, to już sam szukaj, bo to trzeba trochę w plikach konfiguracyjnych pogrzebać.
Jakie distro w tym roku jest godnym reprezentantem #roklinuksa? Fajnie też jak by miało jakieś bajery ułatwiające życie jak w linuxMX albo w pewnym systemie na W #linux
Szkoda że w najnowszym linuxMX jest coś #!$%@? z konmfiguracją sieci albo nie wiem bo w porównaniu z poprzednia wersją gdzie działało wszystko idealnie to w najnowszym jest dramat, wifi samo gubi zasięg, lan sam się rozłącza, dzieją się
Szkoda że w najnowszym linuxMX jest coś #!$%@? z konmfiguracją sieci albo nie wiem bo w porównaniu z poprzednia wersją gdzie działało wszystko idealnie to w najnowszym jest dramat, wifi samo gubi zasięg, lan sam się rozłącza, dzieją się
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@nosil_wilk_razy_kilka: aha



















#linux #ubuntu #administrator
Chyba nie zrozumiales pytania.
Druga opcja to klon repo na windowsie i wrzucenie go do systemu, który offline jest offline tak byś mógł instalować co chcesz niezależnie wraz z zależnościami.