Wpis z mikrobloga

Od tygodnia, prawdopodobnie od powrotu z zagranicy, gorzej słyszę na lewe ucho, a może na oba. Oprócz tego jestem osłabiony w ciągu dnia. Czy to może być efekt jakiegoś choróbska, czy w jakiś sposób uszkodziłem słuch?

Prawdopodobne czynniki:

1. Wycieczka jeepami - przewiało mi łeb nieźle, ale po tym raczej nie było objawów (to było 2 tyg. temu)

2. W samolocie miałem pod ręką JBL, bo nie zmieściły się do bagażu, założyłem na godzinę i oglądałem nagrania na telefonie - nieprzyjemne uczucie, bo nie dość, że zmiany ciśnienia w samolocie, to blokujesz wyrównywanie ciśnienia w uszach (analogia - kiedyś mnie ratownik na basenie okrzyczał, że zakrywam uszy czepkiem i blokuję wyrównywanie ciśnienia)

3. Nazajutrz po 2h snu w upale intensywnie uprawiałem sport, po skończeniu duże obniżenie zdolności manualnych

Nie widzę innych opcji, które mogłyby na to wpłynąć.

Robię test ze słuchawkami i załączam ustawienie balansu, żeby wyrównać poziomy w obu uszach. Uprzedzając pytania, tak, zakładałem na odwrót i mam 100% pewności, że problem leży u mnie. Jeszcze mogę zrobić jakiś test na częstotliwości, tylko co konkretnie?

#zdrowie #sluch #samoloty #lekarz #sluchawki
SendMeAnAngel - Od tygodnia, prawdopodobnie od powrotu z zagranicy, gorzej słyszę na ...

źródło: obraz_2023-07-18_175448215

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@tomek123456789: Pytam na Wykopie, bo może ktoś miał podobnie. Ale to już drugi tydzień, więc zostaje lekarz. Przypominam sobie jeszcze, że po maratonie pojechałem nad jezioro i coś mi tam wleciało lub miałem takie wrażenie (mogło coś pęknąć).

Kiedyś w sieci dało się znaleźć konkretne porady, możliwe przyczyny i leczenie, a teraz artykuły na portalach o zdrowiu są pisane przez osoby bez wykształcenia, dużo treści, zero konkretów i na końcu
  • Odpowiedz