#olsztyn #nfz #lekarz rodzinny #internista #zasranykraj #warminskomazurskie

Ktoś z was ma do polecenia jakiegoś lekarza rodzinnego który bez problemu wyda skierowanie na określone badania sprecyzowane przez płatnika zasranego ubezpieczenia zdrowotnego (czytaj ja)? Oraz takiego który się zna na rzeczy.


Ewentualnie czy jest sposób jakiś inny żeby zrobić badania na NFZ (skoro płace i używam ich usług raz na 2
AVATARKUBA122 - #olsztyn #nfz #lekarz rodzinny #internista #zasranykraj #warminskomaz...

źródło: comment_1673533588jYPjc3Nt7Vr9XT0uKOHvNk.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AVATARKUBA122:
Wiesz, że przychodnia dostaje za ciebie 17zł miesięcznie, a ty chces badań za 150? Skoro już się oburzasz na wysokość skladek?

Nie ma czegoś takiego jak badania sprecyzowane przez płatnika. Są badania co do których są wskazania medyczne i takie do ktorych nie ma.

Nie nie ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AVATARKUBA122: Cena ok 120zł plus koszty przychodni jak pobranie, transport itp. Razem pk 150zł.

Jak nie masz żadnych wskazań medycznych to tak, dużo.
Logika jest taka, że przychodnia musi się utrzymać, zarobić, a są pacjenci którzy kosztują przychodnię kilka stów miesięcznie. Więc logika i nauka medyczna zwana zdrowie publiczne mówi że lekarz ocenia wskazanie medyczne do danych badań, procedur medycznych. I tak to działa w całej publicznej ochronie zdrowia na
  • Odpowiedz
@Eustachy_goli_pachy: Ja miałem zabieg w medicoverze. Natomiast, chrapanie chrapaniem, a nie masz bezdechów? Bo hałas to jest tam upierdliwy, ale bezdechy powodują, że wstajesz rano jakbyś przez noc w kamieniołomach robił. Ja niestety musiałem wdrożyć aparat CPAP i bez niego nie wyobrażam sobie życia teraz.
  • Odpowiedz
@gracilis: a mówią, że klinika stażystów traktuje jak studentów. Współczuję mirek. To jeszcze przede mną ale na pocieszenie powiem, że prawie każdy lekarz z którym rozmawiałem o stażu mówił, żeby wykorzystać go na maksa na o----------e się i korzystanie z życia bo to jedyny rok luzu w życiu. Odstresować się po studiach i przygotować się mentalnie na rezydenture, na której (podobno) się wszystkiego nauczy.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Witam, jakiś czas temu załączałem podobny post, ale chciałbym coś doprecyzować:

Mam zakażenie górnych dróg oddechowych wywołanych rozprzestrzenieniem i skolonizowaniem jamy ustnej licznymi koloniami pałeczek Gramm-ujemnych Klebsiella sp. (wieloletnie zaniechanie leczenia objawów- wysoka kolonizacja bakteriami).
Jednym z objawów jest uczucie nieświeżego oddechu na grzbietowej części języka i gardle. Po otrzymaniu wyniku posiewu i antybiogramu został dopasowany antybiotyk, oprócz tego zalecono kurację szczepionką podjęzykową Ismigen, w celu nabycia oporności na dane szczepy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OP: @forest23 uczucie nieświeżego oddechu na grzbietowej części języka i w gardle + nieustannie spływający śluz po tylnej ścianie gardła, suchoty (kapeć w mordzie) rano po wstaniu.
Mimo higienizacji zapach nieświeży w tej części gardła nieustannie powraca.
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
TerminowyRogal: Robiłem wymaz pod kątem Paciorkowca, Gronkowca, Helicobacter Pylori, Kandydozy- gdzie każdy wymaz był negatywny.
Byłem u laryngologa i prawdopodobnie, ale niekoniecznie przyczyna może być w tzw. "przerośniętym migdałku językowym", gdzie tkanka limfatyczna rozrosła się do patologicznych rozmiarów (kumulując przy tym bakterie w sobie), oraz co by się nawet trochę zgadzało w moim przypadku utrudniała swobodne przełykanie śliny. Tego typu schorzenia leczy się za pomocą termoablacji nasady języka. Zabieg wykonywany w przypadku
  • Odpowiedz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale świat maly. Czyli poległem na tym że zarabiając ponad 450,000 netto cebulionow rocznie dalej chodzę na kebsa... Ale srogo się zaśmiałem.


@AnonimoweMirkoWyznania: Niestety takie bieda-baiciarze jak ty i wykopowi #programista15k nigdy nie zrozumiecie, że zarabiając od pewnej kwoty już twoje ego jest na tyle ustabilizowane że nie odczuwasz potrzeby chwalenia się swoimi zarobkami na portalu ze śmiesznymi memami.
  • Odpowiedz
Czy jest na sali #lekarz a konkretnie z #chirurgia?

Miałem wycinane znamie z przedramienia. Znamie ok 7 mm owalne, dłuższym wymiarem w poprzek ręki.
Chirurg go wyciął cięciem wzdłuż ręki na ok 7 cm?
To jest normalna praktyka, że nie tnie się w poprzek i ta rana jest taka duża?

#medycyna
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Spadek cukru we krwi u osoby zdrowej. Najczęściej mam tak jak nie zjem w ciągu dnia czegos słodkiego. Przed pójsciem do sklepu zjadłam zupę, wracam ina schodach juz czuję słabość w nogach. Bez cukru robi mi się slabo, trzęsę się i moge zemdleć. Ileś tam razy robiłam badania, ale nie wykazało, że mam cukrzyce.
Ze strachu przed takimi akcjami codziennie jem cos slodkiego, bo często bez tego czuję się słaba.

Jak idę
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ana77: posłuchaj bracia rodzeń na yt. Keto raczej nie polecam, ale dieta niskowęglowodanowa powinna pomóc. Co prawda specyficzni są i trzeba ich lubić ale wielu osobom pomagają.
  • Odpowiedz
@gracilis: część to wina pacjentów, ale część to też wina poradni... Bo co za różnica, czy wizytę odwołasz (bo nie przesuną Cię na sensowny termin), czy po prostu przepadnie. Do tego część osób faktycznie zapomina o odległych terminach.

Dlaczego jeśli rejestruję się prywatnie do specjalisty, nawet z niewielkim wyprzedzeniem, to tam albo dostanę smsa dzień wcześniej z przypomnieniem albo rejestratorki obdzwaniają dzień wcześniej listę na kolejny dzień i potwierdzają terminy,
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mam wrażenie, że piję za dużo wody.
Ważę ok. 100kg przy 188 (miesnie bardziej niz tłuszcz) i potrafię wypić po 5-6 litrow dziennie płynów. Regularnie mam bóle podbrzusza (dokładnie w tym miejscu gdzie jest pęcherz), z odbytu czasem widzę bezbarwną maź podczas podcierania się (innych problemów z wydalaniem brak), a mój mocz prawie nigdy nie jest innego koloru niż bezbarwny (po oddaniu moczu woda w toalecie, do której chodzę dość
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach