Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko105
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
tomek123456789
tomek123456789

tomek123456789

Dołączył 9 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 11142
  • Znaleziska 602
  • Mikroblog 10540
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 16

3230

Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.

Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.

Ostatnio sprowadzono do Polski 24-letnią Klaudię, która utknęła w szpitalu w Pekinie. To nie jedyny taki przypadek. Piotr Moczulski przebywa w ciężkim stanie w jednym z filipińskich szpitali od dwóch lat. Rodzinie, pomimo intensywnych starań, nie udało się go sprowadzić do Polski.

MagicznyMariusz
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 09.06.2026, 07:10:51
  • 412
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
  • #
    pieklokobiet
  • #
    pieklomezczyzn
tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 09.06.2026, 23:37:36 via Wykop
  • 1
@DziendobryMireczku: ogólnie jadąc do egzotycznych krajów trzeba sprawdzać kto dostarcza assistance naszemu ubezpieczycielowi.

Są 2 podstawowe opcje: 1) ubezpieczyciel ma swoje assistance - ryzyko przypału w razie czegoś poważnego jest znaczne, 2) ubezpieczyciel outsourcuje assistance. W przypadku 2 jeżeli ubezpieczyciel wypycha to do jakiegoś dużego międzynarodowego gracza (np. Mondial / Axa) to szansa że uzyska się pomóc i będzie rozliczenie bezgotówkowe znacznie rośnie. Bo wtedy szpitala nie obchodzi że mamy
tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 09.06.2026, 17:13:11
  • 11
Dobrze że ćwiczyłem opanowanie na akcjach #modivo, to teraz spadki mnie nie ruszają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niedoszacowany
Niedoszacowany
06.06.2026, 09:36:25
  • 0
#play po zrobieniu researchu chciałem kupić dla dziadka starter play odnowa. Dziadek to potrzebuje totalnie jedynie by odebrać 3 rozmowy w ciągu miesiąca. Ale nigdzie tego kupić nie mogę (w salonie jeszcze nie byłem). Kupiłem jakiś inny starter, ale nie da się zmienić taryfy. Czy starter odnowa już jest nie do kupienia? Potrzebuje taryfy na której po 3 latach dziadek nie będzie miał na karcie niewykorzystanych 500zl. Dobrego weekendu

Ps.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 06.06.2026, 12:14:21 via Wykop
  • 1
@Niedoszacowany: w Virgin Mobile możesz wgl nie wykupować pakietu I będziesz płacił za rozmowy (ważność konta to rok po każdym doładowaniu, nawet za 5 zł).

Ale jeżeli masz już starter Play to spróbuj przenieść go do Fakt Mobile (to jest też taryfa w Play i do Twojego zastosowania może być tańsza niż Virgin). Rozmowy za min są dużo tańsze niż w odnowie i też wystarczy doładowanie 5 zł żeby wydłużyć
  • Odpowiedz
wezsepigulke
wezsepigulke
01.06.2026, 13:53:09
  • 119
Ich działania absolutnie nic nie dają

#konfitura #samochodoza
wezsepigulke - Ich działania absolutnie nic nie dają 

#konfitura #samochodoza

źródło: 1000036136

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 01.06.2026, 19:44:04 via Wykop
  • 7
Beda musieli na platnym parkingu


@Pawel993: akurat płatne parkingi przyszpitalne dla pacjentów to jest kolejna patologia. Jak ktoś przyjeżdża na badania/zabieg, a szpital ma swój parking, to dla pacjenta (po weryfikacji) powinien być za darmo, a nie szpital znalazł sobie dodatkowe źródło dochodu.
  • Odpowiedz
tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 02.06.2026, 01:04:53 via Wykop
  • 1
@gr0m1t: bardzo prosto. W rejestracji przy potwierdzeniu wizyty albo przy rejestracji do badań podasz numer tablic i system sam ogarnie. Albo wgl można wpisać numer tablicy jako "pomocniczą" daną pacjenta w kartotece i w dni badań/przyjęć nie pobierać opłaty.

Już teraz na części parkingów można płacić różnymi apkami itp., więc automatyczne dodanie zerowej opłaty dla pacjenta to nie powinien być problem.
  • Odpowiedz

800

Specjalny samolot do Chin po chorą Polkę

Specjalny samolot do Chin po chorą Polkę

Kosiniak-Kamysz: "Ta pomoc to nasz obowiązek". Hmm... mieszane uczucia. A reszta chorych Polaków w potrzebie? Co z pieniędzmi na ich choroby?

marty-rokicki
z
rmf24.pl
dodany: 31.05.2026, 12:53:29
  • 273
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    chiny
  • #
    wojsko
  • #
    pieniadze
  • #
    polityka
tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 01.06.2026, 09:57:05 via Wykop
  • 0
była ubezpieczona na 200k zł , to sporo


@haabero: sporo co najwyżej jak jedziesz do kraju EU/EFTA i w razie czego możesz się podeprzeć EKUZem. Na drugi koniec globu to absurdalnie mało. Tu nawet jakby się nie wydarzyła aż taka tragedia to transport medyczny do PL mógłby być potrzebny przy bardziej prozaicznych rzeczach i by nawet na niego nie starczyło.

W takie miejsca to koszty leczenia + transport medyczny na

1

Hej, Pluxee, czy wy macie sieczkę zamiast mózgu?

Cześć, Chciałem się z Wami podzielić tym, jak w świetle prawa instytucja finansowa może ograbić klientów i klienci nic z tym nie mogą zrobić. Nic! Do tego jest wmieszany Januszex, który też z tym nic nie robi.  Wyobraź sobie, że jesteś skromnym Mirkiem z-------------m za miskę ryżu, któremu Jan

billy-jam
z
wykop.pl
dodany: 29.05.2026, 21:25:04
  • 9
  • #
    pluxee
  • #
    kradziez
  • #
    zlodzieje
  • #
    bank
tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 30.05.2026, 12:30:53 via Wykop
  • 0
Od razu mówię że nie testowałem, ale z tego co pamiętam to Pluxee miało (przynajmniej kiedyś) na liście obsługiwanych sklepów w kartach lunchowych inmedio albo 1minute. I tam z tego co kojarzę to sprzedają doładowania do telefonu. Tylko najpierw spróbuj zapłacić a potem dopiero niech drukują doładowanie, żeby jednak się nie okazało że nie przechodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw, na stronie Pluxee jest info że kartami lunchowymi
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Inkwizycja
Inkwizycja
20.05.2026, 15:17:14
  • 0
hehehe, claude p-------ł się z tym 2 dni, codex 10 minut. Lubię jak się wzajemnie poprawiają ;d #ai #claude #codex
Inkwizycja - hehehe, claude p-------ł się z tym 2 dni, codex 10 minut. Lubię jak się ...

źródło: Screenshot_4

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 29.05.2026, 09:22:22 via Wykop
  • 0
Teraz pytanie jak je razem uzywac na zmiane zeby sie nie p------o wszystko lol.


@Opiochoinka: jeżeli pytanie jeszcze aktualne do możesz podpiąć Codexa do Claude jako MCP. Wtedy robisz wszystko w Claude, a on sobie będzie konsultował swoje decyzje z Codexem.
  • Odpowiedz
takjestembordo
takjestembordo
27.05.2026, 11:58:34
  • 18
MZ podało informacje, że chłopców chorych na DMD jest 400. Terapia (skuteczność zbliżona do placebo) jednego dziecka kosztuje 15 000 000 zl. Zatem na leczenie wszystkich potrzeba 6 mld zł.

Gospodarstw domowych w Polsce jest 12,5 mln.
Tak więc każde gospodarstwo domowe ma zapłacić 480 zł na leczenie, które nie ma udokumentowanej skuteczności.

Łatwogang jest młody i naiwny. Ale podobno mama jest doświadczoną osobą. I serio nie zapytali neutralnych lekarzy tylko zrozpaczonych
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 28.05.2026, 01:40:39 via Wykop
  • 0
Co ciekawe są choroby, których leczenie jest turbo skuteczne, ale kosztuje 1/10 tego i Polski na to nie stać.


@takjestembordo: z ciekawości - możesz podać jakie to np. choroby? Nie siedzę w temacie, a zrzutki na leczenie w USA kojarzę prawie wyłącznie ze scamami.
  • Odpowiedz

2607

Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa

Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa

Streamer apeluje do rządu i prezydenta o refundację terapii dla dzieci z DMD. Żadnej refundacji jednak nie będzie. Chodzi o amerykański lek Elevidys, który NIE został dopuszczony w Europie. Powód? Wykazano, że właściwie nie działa. Lek dla 1 dziecka kosztuje ok. 3 mln dolarów.

okoboji
z
glamrap.pl
dodany: 27.05.2026, 19:30:02
  • 545
  • #
    latwogang
  • #
    zdrowie
  • #
    pieniadze
  • #
    ciekawostki
  • #
    afera
  • #
    polskiyoutube
tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 28.05.2026, 01:29:03 via Wykop
  • 8
Dlatego, mimo wszelkich kontrowersji, wolę wpłacić kilka zł na WOŚP niż na zbiórki łatwoganga. Oczywiście WOŚP nie jest krystaliczne (m.in. mogłoby nie angażować się w politykę), ale:
1. Mają doświadczenie w zarządzaniu takiej wielkości środkami (bo kilkaset mln zł dostają co rok),
2. Wiadomo o efektywności 90%+, gdzie Cancer Fighters ma niższą i trudno powiedzieć jaka będzie przy tak ogromnym budżecie,
3. Hajs z WOŚP idzie "na wspólny pożytek". Jak nastanie taka
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KELO9550x
KELO9550x
KELO9550x
19.05.2026, 16:40:23
  • 3
Dostał ktoś z was może erecepte na buprion? Nie leczę się na depresje ale chciałbym trochę wspomóc się przy rzuceniu palenia, mam kilka stron gdzie reklamują się "erecepty i psychotropy bez zbędnych pytań" ale patrząc po opiniach na necie to wychodzi że większość to scam... Ma ktoś pewne źródło?

#depresja #ssri #erecepta #rzucampalenie #bupropion
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 21.05.2026, 22:29:13 via Wykop
  • 0
Nie leczę się na depresje ale chciałbym trochę wspomóc się przy rzuceniu palenia,


@KELO9550x: ale przecież ten lek jest normalnie zarejestrowany do tego celu. Idź do rodzinnego i jeżeli faktycznie masz wskazanie (rzucenie palenia itp.) to jest spora szansa że przepisze.

To nie jest benzo/stymulanty itp. gdzie bez wcześniejszej dokumentacji lekarz wyrzuci Cię z gabinetu.
  • Odpowiedz
vorky
vorky
21.05.2026, 10:46:42
  • 3
Można można a mógł wybrać destynację Pana Krala i by spał spokojnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#polityka #cinkciarz
vorky - Można można a mógł wybrać destynację Pana Krala i by spał spokojnie ( ͡°( ͡° ...

źródło: 1000037435

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 21.05.2026, 18:26:13 via Wykop
  • 0
@galicjanin: jeszcze jest opcja z konwersją na judaizm. Dużo więcej pierdzielenia się z tym, ale to nadal prawdopodobnie najłatwiejszy paszport do dostania jak nie masz odpowiednich przodków i odrzucasz programy CBI ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
hellomatimyoldfriend
hellomatimyoldfriend
hellomatimyoldfriend
18.05.2026, 16:23:05
  • 0
Czy polecacie jakieś ubezpieczenie IT (analityk)?

Analizowałem dwie opcje (tylko te znalazłem): jeden Ergo Hestia, tańszy (około 1300 zł), ale ma dużo wykluczeń, natomiast droższe Leadenhall ma mniej wykluczeń, ale jest prawie 2x droższe.

Zastanawiam się, czy jest jakaś alternatywa.

Dzięki!
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 18.05.2026, 21:04:45 via Wykop
  • 0
@hellomatimyoldfriend: jeszcze jest ubezpieczenie od Markel (duży ubezpieczyciel korporacyjny za granicą), które sprzedaje exali.com. Jak 2 lata temu patrzyłem to wychodziło bardzo ok cenowo. Nie kupiłem głównie dlatego że wtedy miałem klienta z podwyższonym ryzykiem, który łapał się na wyłączenie. Oczywiście jeżeli mówimy o OC
  • Odpowiedz
TheGreatCornholio
TheGreatCornholio
17.05.2026, 19:08:07
  • 0
#matura #matematyka
Zupełnie nie rozumiem jaki cel przyświecał komuś, kto zdecydował o obowiązkowej maturze z matematyki. Rozumiem, że były ambicje aby Polska została potęgą wśród umysłów ścisłych, gigantem technologicznym i kuźnią inżynierów, ale chyba nie tędy droga. Ludzie którzy tworzą nowe technologie czy pchają polski przemysł to nie są osoby, które zdawały maturę podstawową z matmy. To często laureaci olimpiad, pasjonaci, uczniowie którzy wybierali rozszerzenie z matematyki, fizyki,
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 17.05.2026, 23:20:48 via Wykop
  • 1
@TheGreatCornholio: matematyka jest przynajmniej sprawiedliwa pod tym względem, że można sobie wybrać zadania na te 30% (ucząc się konkretnych działów masz prawie pewność że coś uzbierasz) + masz kartę wzorów. Jak z polskiego była formuła 2015 to tam za błąd kardynalny w rozprawce (np. błędny autor lektury obowiązkowej itp.) była uwalona matura - z rozprawki mogło być 0, a reszta nie starczała na 30%. Z matematyki jakich głupot nie napiszesz
  • Odpowiedz
ainam102
ainam102
ainam102
12.05.2026, 17:16:50
  • 1
Ile macie Internetu mobilnego do wykorzystania w pakiecie? Ma ktoś więcej?
#orange #telefony #infozdupy
ainam102 - Ile macie Internetu mobilnego do wykorzystania w pakiecie? Ma ktoś więcej?...

źródło: orange

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 13.05.2026, 11:43:15 via Wykop
  • 1
gdzie trzeba sie w----ć po drabinie żeby sie tam dostać (ja xD) to gl hf z wymianą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mateo7-pl: możesz zamiast tego przejść na Flexa i kupić kod studencki na OLX (1 TB/mies przez 6 mies). Wychodzi całościowo trochę ponad 40 zł miesięcznie i nie musisz wymieniać SIMa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
emil88
emil88
13.05.2026, 05:17:14
  • 0
Czesc,
Przeprowadziłem się do mieszkania gdzie jest aktywny swiatłowód Orange właściciela. Chciałbym przejść na Nju ale pokazuje, że jest niedostępny w mojej lokalizacji aczkolwiek jest dostepny u sąsiadów obok tj 19, 21. O co chodzi? Czy orange blokuje adres dla nju jak jest aktywny orange swiatłowód? #orange #njumobile #nju
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 13.05.2026, 11:38:55 via Wykop
  • 1
@emil88: zrób tak:
1. Sprawdź czy w innych mieszkaniach w bloku dostępny jest nju (bo niektóre lokalizacje są wykluczone)
2. Wypowiedz Orange (albo niech właściciel wypowie),
3. Poczekaj tydzień (możesz się przemęczyć na jakimś komórkowym necie z pakietu na start na nowym starterze),
4. Nju powinno pokazać się dostępne do instalacji (bo umowa z Orange nie istnieje już i nju odświeżyło swoją bazę)
  • Odpowiedz
tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 12.05.2026, 23:05:15
  • 1
Trochę teoria spiskowa, ale podczas ogłaszania wyników mówili że podają w nieokreślonej kolejności. Natomiast kolejność w której wyczytywali była zaskakująco podobna do tego jakie szanse dawali bukmacherzy (nie 1:1 oczywiście, ale mniej więcej). Może to jednak było uszeregowane po liczbie punktów i awansowaliśmy fartem z ostatniego slotu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#eurowizja
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

slopp
slopp
slopp
12.05.2026, 23:20:21 via Wykop
  • 1
@tomek123456789: fakt, pewniaków dali na początek, ale to ma sens w znaczeniu budowaniu napięcia
  • Odpowiedz
choochoomotherfucker
choochoomotherfucker
12.05.2026, 23:21:34 via Wykop
  • 1
@tomek123456789: @TrexTeR: I Belgia niby miałaby być trzecia? No proszę was ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
plackojad
plackojad
12.05.2026, 20:02:21
  • 1
Co sądzicie o utworze #izrael ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ankietaeurowizja #eurowizja

Podobał się?

  • Tak 37.4% (58)
  • Nie 62.6% (97)

Oddanych głosów: 155

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 12.05.2026, 20:03:21 via Wykop
  • 2
@plackojad: artystycznie nawet powyżej przeciętnej. Co nie zmienia faktu, że życzę im pierwszego miejsca (od końca) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
KlawiaturowyKomandos
KlawiaturowyKomandos
11.05.2026, 05:47:20
  • 1
Mam obecnie 3 numery w PLAY. Skończyły mi się na nie umowy. Zastanawiam się nad przejściem do ORANGE, dostałem ofertę od przedstawiciela ORANGE, ale... musiałbym się związać z nimi na 2 lata. Oferta jest fajna, mam w niej sporo bonusów i nawet place jakieś grosze za pierwsze 6 miesięcy, ale wrzucając ją do chatGPT i porównując do czegoś takiego jak Orange FLEX - ta oferta nie jest o wiele lepsza. Nie wiem
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 12.05.2026, 11:48:33 via Wykop
  • 0
@KlawiaturowyKomandos: jak starczy Ci 31 GB na miesiąc per numer, to największą cebulą jest wzięcie Fonii na zasięgu Orange za 150 zł/rok za numer ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
MisiekD
MisiekD
11.05.2026, 19:57:11
  • 0
Siemka,
mam aktualnie internet światłowodowy Play na łączu Inwestycje Światłowodowe. Jako, że mieszkam w domu, technik zrobił wwiert światłowodu do mojego domu, światłowód jest podłączony pod modem ONT, a z modemu ONT leci do routera Play.
Jest spore prawdopodobieńśtwo, że będę chciał zrezygnować z Play i zakupić np. ofertę z NJU. Zastanawiam się jak wyglądać będzie rezygnacja z umowy:
1. Czy przyjedzie technik i rozłączy mi router?
2. Czy mam sam go rozpiąć i odesłać kurierem?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 12.05.2026, 11:46:26 via Wykop
  • 0
@MisiekD: piszesz po prostu wypowiedzenie w którym wpisujesz że wypowiadasz z upływem ostatniego dnia okresu na jaki została zawarta umowa terminowa i tyle. Pamiętaj że musisz to wysłać co najmniej 30 dni wcześniej. Jak zostało mniej niż 30 dni to raczej nie unikniesz wejścia na czas nieokreślony (co najmniej na kilka dni).
  • Odpowiedz

922

Ministra zdrowia: W niektórych szpitalach pensje personelu pochłaniają 106 proc.

Ministra zdrowia: W niektórych szpitalach pensje personelu pochłaniają 106 proc.

W niektórych szpitalach na wynagrodzenia przeznaczone jest nawet 106 proc. budżetu, co jest skrajnie trudną sytuacją dla

Boloo2000
z
bankier.pl
dodany: 08.05.2026, 09:10:19
  • 223
  • #
    nfz
  • #
    po
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    pis
tomek123456789
tomek123456789
tomek123456789 09.05.2026, 12:20:44 via Wykop
  • 0
@bleidd9: z chirurgiem to akurat może być inna (normalna) sprawa. Ma 1 dzień wizyt w "poradni" - może większą część czasu jest zaangażowany w zabiegi (szczególnie jeżeli to jest poradnia przyszpitalna).
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 12.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 06.12.2017

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 12.12.2023

    Mikroblogger
  • Komentator
    od 21.12.2023

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking