Wpis z mikrobloga

Z kwartał temu miałem ból pleców taki, że nie mogłem się odprostować, a jak się odprostowałem to zgiąć. Byłem u lekarza, dostałem leki. Dostałem też skierowanie na rehabilitację. Leki pomogły, ból zniknął, ale od czasu do czasu miałem taki strzał od biodra do łydki od zewnętrznej strony. Na jednej nodze. Taki prąd? Nerw? ciągnięcie? Ciężko to mi nazwać. Szczególnie rano po wstaniu z łóżka albo po długim siedzeniu przez kompem. Ale jak tylko się rozruszałem to znikało.
Od tamtego tygodnia chodzę na tą rehabilitację, mam tak: prądy, lampę, laser (miejscowo i punktowo) i pole elektromagnetyczne. Pierwsze 3 dni może były ok, bez zmian, ale dalej to tylko pogłębienie się tego dziwnego uczucia. Teraz mogę to nazwać nawet bólem. W weekend prawie autem nie wyhamowałem bo przeszedł mi taki "prądzik" i jakby mi nogę odcięło na 2-3 sekundy, hamowałem drugą stopą. Dziś zacząłem kolejny (ostatni) tydzień tej rehabilitacji i mówię kobicie co się wydarzyło, a ona, że to normalne, bo zabiegi te pobudzają nerwy i teraz może jest gorzej ale potem będzie lepiej. Jedynie powiedziała, że te prądy może dać mniejsze. Co o tym myślicie?
Ogólnie jestem sprawy, uprawiam sport prawie codziennie, nawet dziś przebiegłem 10km. Jak się ruszam to nic nie czuje.
#rehabilitacja #fizjoterapia #fizjoterapeuta #zdrowie #medycyna #ortopedia #kregoslup #lekarz
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
@jalop: To wyglądało tak: miałem skierowanie, zapisałem się na jakiś tam termin za te 3 miesiące. Na pierwszej wizycie byłem u jakiegoś typa (lekarza? fizjoterapeuty?) który właśnie wybrał te zabiegi na podstawie wywiadu oraz obejrzenia mi pleców pod kątem wad postawy itp. Nic nie powiedział, że bym był krzywy czy coś, ogólnie czuje się dobrze i jestem sprawny. Mimo wieku prawie 40 lat to jedyny lekarz od lat prócz jakiś
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior lekarz + RTG, później znajdź dobrego fizjo, najlepiej prywatnie. I tego się trzymaj. Jak można chodzić na rehabilitację bez rozpoznania?
  • Odpowiedz
  • 0
@Zbyszek_Kudriawcew: Jakieś konkretne ćwiczenia? Czasem porobię sobie jakieś takie na macie i piłce + wznosy nóg do przodu na siłowni. i na skośnej takie wznosy u ukłony. Ogólnie nie lubię chodzić na siłkę, wole biegać i jeździć na rowerze. Praktycznie codziennie jakaś z tych aktywności wpada. Raczej mam wrażenie, że jestem sprawniejszy niż 95% społeczeństwa.
  • Odpowiedz
  • 0
@jalop: nie wiem, poszedłem do pierwszego lepszego lekarza po tabletki na ból i dodatkowo dał skierowanie. Nic więcej nie mówił. Później miałem ten wywiad i tyle. Nie wiem jaka jest procedura. Czy to coś poważnego czy wywalone mieć i samo przejdzie. Może się przetrenowuje?
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior Zrobię analogię: Czy facet, który często uprawia seks noże zachorować na raka jąder?

To że uprawiasz bardzo dobrze o Tobie świadczy, ale gdzies jest jakiś problemom do rozwiązania
  • Odpowiedz
@Vadzior: Jak sprawniejszy jak cię plecy bolą? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jak piszą przejdź się do fizjoterapeuty jakiegoś - pomaca cię, ponaciąga zobaczy, które mięśnie masz mocne, a które trzeba poprawić. Chiropraktyka też możesz zahaczyć jakiegoś.
  • Odpowiedz
  • 0
@jalop: Patrząc po ludziach na tej rehabilitacji to... same kaleki. Dlatego sądziłem, że mój problem to pikuś, jakieś tam przetrenowanie lub po prostu jakieś spięcie mięśni które zostanie poprawione tymi zabiegami. Bo tak mi ten gość to przedstawił. I kobita od zbiegów też.
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior tymi zabiegami nic raczej nie zrobisz. Musisz iść do specjalisty od takich spraw. Lekarz to ostateczność. Zacznij od konkretnego fizjoterapeuty, który Cię zdiagnozuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zbyszek_Kudriawcew: Nie bolą. To był jednorazowy przypadek pobolało z półtorej tygodnia i przestało. I zdarza się tak raz na 2 lata średnio.
A teraz ten prąd? To ciężko bólem nazwać, to taki strzał, na początku miałem wrażenie jakby mi się żyła zapchała czy coś xD takie ciągnięcie z delikatnym łaskotaniem. Ale mówię, to mi nie przeszkadza np. w sporcie.
Ten lekarzyk też mnie podotykał chwilę, nic nie powiedział, napisał na
  • Odpowiedz
@Vadzior Miałam podobny ból, czasem noga mi drętwiała. Umówiłam się do fizjo, bo leki pomagały tylko na chwilę. Okazało się, że mam przepukline w pośladku, która uniemożliwia mi normalne poruszanie i powoduje ból. Dwie sesje i jestem naprawiona :) Polecam fizjo, bo tabletki, rehabilitacja, czy zastrzyki albo prądy, to tak naprawdę pomoc na czas kiedy z tego korzystasz, przestajesz chodzić, ból i dyskomfort wraca ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Vadzior: prawie na pewno masz przepukline krążka międzykręgowego. Jak prądy jebią po tylnej taśmie po tyłku po stopę to już pewne, usiądź na twardym krześle, rękami przyciągnij się do siedzenia krzesła by zwiększyć kompresje kręgosłupa, pochyl się do przodu ze zgarbionym kręgosłupem i utrzymując kompresje spróbuj wyprostować zgarbiony kręgosłup-jak nawala i masz prądy to masz ucisk na nerw kulszowy. Możesz ewentualnie spróbować Objaw Laseque'a czyli leżysz na plecach i pociągasz
  • Odpowiedz
  • 0
@ChinChoppa: Nie mam twardego krzesła ale zrobiłem to na zwykłym tapicerowanym krześle z jadalni i nie boli.
To drugie też zrobiłem tylko nie wiem czy mam mieć 90st w kolanie czy prosto. To też pociągam i tak i tak i niby nic mnie nie boli.
Temat sprzed miesiąca - i dalej mi dokucza ale jak się rozruszam i nie zasiedzę się na kilka godzin to nie czuje nic. Najgorzej jest
  • Odpowiedz