Wpis z mikrobloga

@gracilis: część to wina pacjentów, ale część to też wina poradni... Bo co za różnica, czy wizytę odwołasz (bo nie przesuną Cię na sensowny termin), czy po prostu przepadnie. Do tego część osób faktycznie zapomina o odległych terminach.

Dlaczego jeśli rejestruję się prywatnie do specjalisty, nawet z niewielkim wyprzedzeniem, to tam albo dostanę smsa dzień wcześniej z przypomnieniem albo rejestratorki obdzwaniają dzień wcześniej listę na kolejny dzień i potwierdzają terminy, a
@ruum: raczej nie wszędzie, bo tyle co się w ciąży włóczę albo z młodym na kontrole, to ani razu nie dostałam z przychodni na NFZ przypomnienia o wizycie. A na niektóre terminy czekałam ponad pół roku...
@moll: ja nawet dziś miałam taki telefon i potem SMS przypominający o szczepieniu syna.

Myślę, że tu nie należy dzielić na nfz i prywatne, bo to jest wyłącznie kwestia placówki i tego, jak jest zarządzana.
Przecież prywatne przychodnie też nie wszystkie przypominają...
@agaja: raczej na NFZ i prywatne. Bo z tego co doczytałam z linków od ruum, to powiadomienia idą jako programy pilotażowe - wspomniane Lubuskie i Mazowieckie. Do tego może inicjatywa pojedynczych placówek (nie wiem pod jaki NFZ należysz)... A ja do tej pory miałam z tym do czynienia tylko prywatnie i to nawet w malutkich placówkach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gracilis: @ruum: jak ostatnio chciałam odwołać swoje wizyty i zwolnić terminy dla innych pacjentów, to poradnia i zabiegownia nie odbierały telefonów. No więc jak te wizyty odwoływać? Zupełnie mnie to nie dziwi po doświadczeniach własnych ¯\_(ツ)_/¯
@hurb: na SOR to najlepsze są madki z bombelkiem który kaszle, trafia do zielonych i potem wielce oburzona że ktoś wymagający pilnej pomocy wchodzi przed nią
@moll: Da się ja tak korzystałem XD Dużo ludzi odwołuje na wcześniejsze godziny 8:00 -12:00 i dzięki temu mogłem zarejestrować się nie za 2 miesiące do specjalisty a na następny dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) I w dodatku badanie które musiałem wykonać zrobiłem 1.5h później bo zwolniło się miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ba nawet każdą wizytę miałem dzień wcześniej informacje sms z