Wpis z mikrobloga

#olsztyn #nfz #lekarz rodzinny #internista #zasranykraj #warminskomazurskie

Ktoś z was ma do polecenia jakiegoś lekarza rodzinnego który bez problemu wyda skierowanie na określone badania sprecyzowane przez płatnika zasranego ubezpieczenia zdrowotnego (czytaj ja)? Oraz takiego który się zna na rzeczy.


Ewentualnie czy jest sposób jakiś inny żeby zrobić badania na NFZ (skoro płace i używam ich usług raz na 2 lata, a cena badań zmiesci się bez problemu w jednej czy dwóch miesięcznych składkach zdrowotnych xd)
Pobierz AVATARKUBA122 - #olsztyn #nfz #lekarz rodzinny #internista #zasranykraj #warminskomaz...
źródło: comment_1673533588jYPjc3Nt7Vr9XT0uKOHvNk.jpg
  • 12
@AVATARKUBA122: ja #!$%@?, mój młody to wypisuje od ręki co chcę, czasem sam coś dorzuca bo wie że gdzieś są darmowe badania w związku z jakaś akcją np. na wątrobę i jak masz pan czas to leć i rób bo to nie zaszkodzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AVATARKUBA122:
Wiesz, że przychodnia dostaje za ciebie 17zł miesięcznie, a ty chces badań za 150? Skoro już się oburzasz na wysokość skladek?

Nie ma czegoś takiego jak badania sprecyzowane przez płatnika. Są badania co do których są wskazania medyczne i takie do ktorych nie ma.

Nie nie ma innego sposobu.

Jak ci kazał kardiolog na NFZ to jego zasranym obowiązkiem jest ci dać skierowanie. Jeśli kardiolog prywatnie to rodzinny nie tylko
@dr_Batman 17zl x 12miesiecy x2lata= 408zl vs badania za około 300 zł xd sorry ale no nie. Jedyny plus całego NFZ jest taki że jak mi kiedyś obetnie mi nogę to mam możliwość zatamowania krwawienia na sorze i jako takiego ogarnięcia bo jakaś replikę nogi to też prywatnie. W szpitalach nędza i rozpacz, o stosunkach personelu do leczonych nie wspomnę. I gdzie leci moja kasa ja się pytam xd skoro nie mogę
Jedyny plus całego NFZ jest taki że jak mi kiedyś obetnie mi nogę to mam możliwość zatamowania krwawienia na sorze i jako takiego ogarnięcia

Po co służba zdrowia na którą płace a od której nie mogę dostać skrawka pomocy ?


@AVATARKUBA122: Sam sobie przeczysz, jak masz pretensje do systemu opieki zdrowia to nie do lekarzy, którzy protestują od lat w trosce o Twoje zdrowie tylko do MZ na Miodowej. Dodatkowo od
@glandulasublingualis dobra, w sumie masz rację. Człowiek na końcu łańcucha jest najmniej odpowiedzialny za ten pożal się boże system. Bardziej mi chodzi że nie ma możliwości zrobienia sobie normalnie badań pomimo opłat które MUSIMY odprowadzać, a które giną niewiadomo gdzie.

Medyków i lekarzy oraz personel pracujących w chirurgii oraz wszelakiego rodzaju liniach frontu typu sory akurat bardzo szanuję bo robią co mogą aby ratować życie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AVATARKUBA122: Bo ty nie chcesz pomocy, tylko chcesz badań ktore sobie dokladnie zażyczysz. A przychodnia musi za to zatrudnić lekarza, pielęgniarkę, budynek, USG i tak dalej.

A ty nie rozumiesz jak działa system solidarności społecznej? Twoje składki idą na ludzi po wypadkach samochodowych gdzie w kilka miesięcy idzie w setkach tysięcy, albo na chorych na raka gdzie miesiąc terapii to 50k. A to na co płacisz to na to żeby dla
@dr_Batman stary (lub stara) widziałeś te badania co dostałem? To są badania za maks 100zł. Zrozumiałym jakbym je robił co kwartał i się upominał ale serio zestaw badań raz na kilka lat to aż taki problem? Ba pierwszy raz w życiu poszedłem z prośbą o takie badania. Rodzinny w ciągu ostatnich 10 lat widział mnie 3 razy gdzie 2 razy to był tylko czas spędzony na badaniu do rwy kulszowej ( powiedzmy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AVATARKUBA122: Cena ok 120zł plus koszty przychodni jak pobranie, transport itp. Razem pk 150zł.

Jak nie masz żadnych wskazań medycznych to tak, dużo.
Logika jest taka, że przychodnia musi się utrzymać, zarobić, a są pacjenci którzy kosztują przychodnię kilka stów miesięcznie. Więc logika i nauka medyczna zwana zdrowie publiczne mówi że lekarz ocenia wskazanie medyczne do danych badań, procedur medycznych. I tak to działa w całej publicznej ochronie zdrowia na świecie.