#kiciochpyta #medycyna #morfologia #krew #lekarz #diagnostyka
tl;dr Jakie badanie krwi / moczu wykonać?
Mirabelki i Miruny,
Chciałbym zrobić coś co w moim małym rozumku nazwałem kompleksowym badaniem krwi i innych.
Chciałbym dowiedzieć się czy mam jakieś niedobory czy nadwyżkę cholesterolu oraz poznać ogólny swój stan zdrowia. Jakie badania w tym kierunku wykonać?
Czy takowy pakiet jest w miarę wystarczający? https://centermed.pl/ofertamedycznaId-1-3-2-4
Jeśli nie to czego w nim brakuje?
Macie do polecenia jakiś punkt
@Psychopatologia_stosowana:
inna propozycja
"Kompleksowy przegląd zdrowia dla mężczyzn obejmujący pakiet badań:
badanie ogólne moczu, OB, morfologia krwi obwodowej z rozmazem automatycznym, glukoza, potas, sód, cholesterol, HDL- cholesterol, LDL – cholesterol (wyliczany), trójglicerydy, Aminotransferaza asparaginianowa (AST), Aminotransferaza alaninowa (ALT), Fosfataza zasadowa, GGTP, Bilirubina całkowita, Czynnik reumatoidalny (RF), Kwas moczowy, mocznik, kreatynina, , Białko C-reaktywne (CRP), TSH III generacji, PSA "
z https://www.synlab.pl/pl/start/dla-pacjenta/dla-pacjenta/pakiety-badan/
(230zł)
@Psychopatologia_stosowana: sprawdź sobie jakie badania może zlecić Twój lekarz w ramach refundacji. Można tutaj dużo zaoszczędzić i zrobić dużo badań. Kwestia dogadania się i ustalenia jakichś wskazań do tego.
Morfologia może być zrobiona przy okazji wizyty w RCKiK i oddaniu krwi. Jeśli możesz i spełniasz warunki oddaj krew, a wyniki będą do odbioru na drugi dzień.

Tutaj masz listę badań, które są dostępne przez POZ. Jak sam zauważysz jest ich sporo,
Do kogo w pierwszej kolejności powinna udać się osoba podejrzewająca u siebie dość zaawansowaną fobię społeczną oraz nieco lżejsze symptomy m.in. nerwicy lękowej, nerwicy natręctw, lęku przestrzeni czy może nawet zespołu Aspergera?

Chodzi o postawienie konkretnej diagnozy przez specjalistę i pokierowanie dalszego leczenia/terapii.

Czy "prawidłowa" kolejność to najpierw wizyta u psychiatry, diagnoza i potem ewentualna terapia u psychoterapeuty (np. poznawczo-behawioralna - ponoć najskuteczniejsza przy podobnych zaburzeniach), czy może odwrotnie - najpierw wizyta
#covid19 #lekarz Moja żona miała zawalone zatoki przez to nie mogła iść do pracy, nic więcej, ani kaszlu, ani gorączki, ani nic, zadzwoniła do rodzinnego poprosiła o L4, po tygodniu patrzy, a tam zamiast info, ze problem z zatokami to rodzinny sobie wpisał ,,ostre zapalenie dróg oddechowych”, oni coś z tego mają?
#anonimowemirkowyznania
Dziwnie mireczki ostatnio się dzieje, przez prawie cały czas czuje jakieś zapachy (nieprzyjemne) - tydzień temu to się zaczęło, zacząłem czuć swąd moczu, czasem jak facet chodzisz tydzień w tych samych spodniach to możesz to poczuć z krocza xD no ale maniakalnie sprawdzałem każdą cześć odzieży i zmieniałem codziennie świeżo wyprane, dalej to samo, teraz znowu zacząłem czuć taki dziwny zapach kobiety od mojej różowej (nie wiem jak to opisać bo
#anonimowemirkowyznania
Przez takie durne artykuly jak To już koniec tej epidemii. Ponieśliśmy ogromne koszty, nie osiągnęliśmy niczego wlasnie NIC NIE OSIAGNIEMY

Jezeli teraz na ostatniej prostej poluzujemy obostrzenia i ludzie zaczna znowu wychodzic to ostatnei 13 miesiecy pojdzie w piach. Epidemia sie nie konczy szczegolnie ze warianty brazylijskie czy RPA moge byc odporne na szczepionke. Epidemia moze i sie konczy w rozwinietych krajach jak Stany ale nie w kraju 3ciego swiata jakim
DestrukcyjnyMirek: Jeśli jesteś lekarzem to wielkie XD
Epidemia się nie skończy, bo MA SIĘ NIE SKOŃCZYĆ. Taki jest plan polityczny. Medycy i ich głupota rządzi tym krajem od 13 miesięcy i widać, że Horbany, Simony i inne nawidzone jednostki w dupie mają inne aspekty funkcjonowania społecznego, najważniejsza jest walka z wirusem. Nihilizm sanitarny.
Lockdown nie powstrzyma transmisji wirusa - ten wirus MUSI zakazić każdego człowieka. Nie ma innej rady. Jedni to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Teraz trzymajcie się, bo sam spadłem z krzesła jak to usłyszałem. Znajoma miała podejrzenie C-19. Gorączka 40*C, bóle żołądka, osłabienie całkowite, na drugi dzień nawet drgawki. Objawy pojawiły się dopiero w pt a na test umówiona była dopiero w pon. Przez weekend izolowała się w swoim mieszkaniu, a gorączka lekko ustępowała. Wczoraj test, dziś wynik - negatywny. Wiadomo, ulga. Jednak dalej jej doskwierają problemy z żołądkiem. Zgłosiła się do przychodni, oczywiście teleporada.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gieneq: będzie jej uparcie robić test aż wyjdzie pozytywny a potem cyk, do covidowcow nie jeździmy xd jak masz covida to zdychają, bo nikt do domu z izolowanymi nie przyjedzie.
Mam pytanie do mirków z tagu #medycyna. Robiłem dziś badanie krwi w celu oznaczenia poziomu przeciwciał anty HBs (WZW B) i wynik jest następujący: 65,64 IU/I. Strona diagnostyki podaje, że przedział 10-100 to niski poziom przeciwciał. I teraz pytanie czy w takim razie powinienem przyjmować dawkę przypominającą szczepionki przed czekającym mnie zabiegiem? Czy jednak poziom ten jest wystarczającym zabezpieczeniem.

Będę dzwonił oczywiście do lekarza, ale teleporadę pewnie uda mi się umówić
Pobierz
źródło: comment_1618327970mr2sw6PkP9brJFqv5V8nEt.jpg
@AceCombat__dziewiec0: to co wyżej napisane przez użytkownika to raczej folklor. Obecne poglądy na temat przeciwciał anty-HBs są mniej więcej takie, że nawet niska ilość przeciwciał w surowicy nie świadczy o spadku/braku odporności, który wymaga dawek przypominających, a rzeczywistą miarą odporności jest ilość limfocytów, które gotowe są do reakcji na rzeczony antygen. Jeżeli byłeś szczepiony, nie masz dysfunkcji układu odpornościowego, chorób przewlekłych mogących wpływać na efekty szczepienia to na 99% nie wymagasz
Ogarnia ktoś jak wygląda sprawa z hospicjum? To jest płatne, czy refundowane? Potrzebne jest jakieś specjalne skierowanie, jak jakiejś osobie "załatwić" taki pobyt?

Mój wujek (którego widziałem ze 3x w życiu) jest w bardzo złym stanie, rak od brzucha przez płuca aż po mózg, rokowania marne, żeby nie powiedzieć #!$%@?, a #koronawirus przeszedł bezobjawowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) W każdym razie po tym covidzie trafił do jakiegoś izolatorium,
@eazy-e wziąć jakiś nlpz który ma też działanie p/ciw zapalne i jakąś mascią rozgrzewajacą, tylko uważaj żeby nie przy samej lini włosów bo tam już czaszka, mózg i rozgrzewaniem nie wskazane. A i nie smaruj na sen, tylko zmyj do spania. Za 2 dni przejdzie- ale już zostaw to drewno na jakiś czas.
"Prawostronna ,duża dootworowa protruzja krażka m-kregowego, z pęknięciem pierścienia włóknistego powoduje stenozę prawego otworu m-kregowego, z uciskiem nerwu rdzeniowego. poza tym częściowa dehydratacja, niewielkie obniżenie i uogólnione uwypuklenie krążka, z niewielkim uciskiem na worek oponowy"

Mam się już szykować pod nuż? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kregoslup #lekarz #plecy #fizjoterapia #neurologia #mikrokoksy
@Lu7yn: Ogólnie protruzja sama w sobie zawiera definiuje, że pierścień włóknisty nie został przerwany, więc jeżeli rzeczywiście doszło do przerwania to jest to ekstruzja jądra miażdżystego lub przepuklina.
Chirurdzy na taki przypadek spluną, jest do cofnięcia wszystko dobrze dobranym rehabem.
Lekarz przepisał mi lek bez refundacji(60zł - Zentel) choć za inny zapłaciłbym 5zł - Vermox. Sprawa jednorazowa, nie jest to przewlekłe leczenie. Chodzi o odrobaczanie. Nie dopilnowałem, wszystko na szybko przez telefon. Czy teraz teoretycznie można to jakoś zmienić, zarejestrować się gdzie indziej, czy inny lekarz miałby wgląd do tamtej recepty? Z tego co się zorientowałem leki te nie są zamiennikami ale mają identyczne działanie.

#leczenie #lekarz #zabieg #szpital