• 406
@PodniebnyMurzyn

@Famine: a co z nią? Bo się nie znam


Chodzi o to, że artykuł próbuje brzmieć mrocznie i dramatycznie, a hydroksyzyna to tak naprawdę bardzo słaby lek (to w zasadzie lek na alergię, po którym chce się spać xD) i daje się go nawet dzieciom.
  • Odpowiedz
A teraz wyobraźcie sobie, że by ten lekarz w oświadczeniu zaniżył przychody xD

Kto by to wykrył? Te oświadczenia to taka ściema że aż boli
#lekarz #konowalposting
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Konował @DoktorMorela (ciekawe czy ma tytuł doktora) zapytał mnie pod swoim wpisem co by miał dać zakaz pracy jednocześnie w prywatnych i publicznym sektorze. Pytał mnie również o strukturę własnościową szpitali.

To mu odpowiedziałem, że w Polsce są szpitale państwowe, uczelniane, miejskie, samorządowe, kościelne, a także prywatne. Idąc na POZ (które jest finansowane z NFZ), dostajemy zwykle skierowanie do specjalisty, następnie udajemy się do specjalisty, który mając wybór czy przyjąć nas prywatnie
Robol - Konował @DoktorMorela (ciekawe czy ma tytuł doktora) zapytał mnie pod swoim w...

źródło: image_2026-06-22_005743263

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Analogia między procesem myślowym lekarza a architekturą i działaniem zaawansowanych agentów AI jest fascynująca i uderzająco dokładna. Z technicznego punktu widzenia, obie "jednostki" to systemy, które muszą podjąć optymalną decyzję w warunkach niepewności, opierając się na ograniczonych danych.

Zarówno lekarz, jak i agent AI to de facto potężne silniki do analizy wzorców, różniące się jedynie substratem – w jednym przypadku jest to biologia (węgiel), w drugim technologia (krzem).

Mam pomysł jak
ethize - Analogia między procesem myślowym lekarza a architekturą i działaniem zaawan...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ethize: tutaj nawet nie trzeba AI. Rozwój cyfryzacji sprawił, że rozbicie zawodów lekarza na specjalizacje (np. chłop do wystawiania recept na kaszel) jest teraz dużo prostsze i łatwiejsze do zaimplementowania
  • Odpowiedz
środowisko lekarzy od lat stara się jak najbardziej ograniczyć prawa fizjoterapeutów i ich zmarginalizować. kilka artykułów które znalazłem:
- (2024) https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/konflikt-fizjoterapeutow-z-lekarzami-w-tle-wycofane-rozporzadzenie
- (2015) https://www.prawo.pl/zdrowie/lekarze-apeluja-o-niepodpisywanie-ustawy-o-zawodzie-fizjoterapeuty,246789.html
- (2015) https://www.medexpress.pl/ochrona-zdrowia/fizjoterapeuci-oburzeni-stanowiskiem-lekarzy-56569/
- (2015) https://www.termedia.pl/mz/Wojna-lekarzy-z-fizjoterapeutami,18543.html
podobnie stara się jak najbardziej ograniczyć prawa i zmarginalizować kosmetologów:
kontogoogle - środowisko lekarzy od lat stara się jak najbardziej ograniczyć prawa fi...

źródło: 234

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 69
środowisko lekarzy od lat stara się jak najbardziej ograniczyć prawa fizjoterapeutów i ich zmarginalizować


@kontogoogle: XD poczytaj jeszcze te artykuły zanik coś będziesz komentował. Tam chodziło o unormowanie tego zawodu bo jak fizjo po hotelarskiej szkole ma równać się z fizjo po uczelni medycznej, a fizjo chcieli przecież zabiegi zlecać. Uregulowali to poprzez stworzenie izby i wprowadzenie państwowego egzaminu. To źle dla pacjentów? XD
Można wiele rzeczy hejtować, ale nie
  • Odpowiedz
Cala ta afera z zarobkami lekarzy jest fantastyczna.
Od 1990 do 2020 roku lekarze mówili: zarabiamy za mało, nie ma chętnych do pracy w państwowce
Co wtedy mówił narod?
DOROBICIE SOBIE NA DYZURACH ALBO W PRYWACIE XDDDDDD

no i czesc wyjechała a czesc olała zawod
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach