#konowalposting ej, a czy nie powinno być tak, że tam gdzie jest siano NFZ to kontrakty z lekarzami podpisuje tylko i wyłącznie NFZ negocjując z całą siłą monopolu, a nie że szpitale w jednym mieście konkurują za publiczne siano o tego samego lekarza?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#konowalposting #lekarz100k
Szanowni Państwo, jestem mamą Dawida. Coście zrobili, chłopak od wczoraj siedzi w pokoju i płacze. Jak można tak zaszczuć młodego ambitnego człowieka. Dawid chciał tylko godnie zarabiać po latach rezydentury. Tymczasem dalej ledwo łączy koniec z końcem. Po zakupie Ferrari nie stać go już było na Corvette. Ogarnijcie się bo przez taką nagonkę niejedna osoba zrezygnuje z czwartego etatu i kto was będzie leczyć?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cierniostwor:

najpierw "wolnorynkowe" tluczenia kasy na NFZ (no przeciez kazdy moze zostac lekarzem i wystawiac fakturki NFZ)
potem "wolnorynkowe" skupowanie mieszkan (kazdy moze kupic mieszkanie, zostan lekarzem i zarob swoje 1,6 mln na NFZ)
no i na koniec wolnorynkowe uprzywilejowanie podatkowe, czy to od zysku ze sprzedazy, czy z najmu (no taka ustawa, ze beton podatkow prkatycznie nie ma, o co ci chodzi?)

i tak to sie kreci, wszystko jest
  • Odpowiedz
Jeszcze mityczna ODPOWIEDZIALNOŚĆ lekarza. Bo KAŻDY lekarz ma CIĘŻKIE STUDIA i ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Nikt inny nie ma tak CIĘŻKICH STUDIÓW i ODPOWIEDZIALNOŚCI. Przez błąd lekarza mamie mojego znajomego nie zdiagnozowano śmiertelnej choroby, którą można było jeszcze wyleczyć. Jak chcieli go pociągnąć do odpowiedzialności, to dał im numer do swojego ubezpieczyciela. Na tym się ODPOWIEDZIALNOŚĆ skończyła. I poszedł dalej „leczyć”.
#lekarz #lekarz100k #konowalposting
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anomalocaracid: chlip chlip onuca bo lekarzy obrażają xD A czyja to wina, że nie wykryto raka gdy był w stadium w którym była szansa na wyleczenie, bo lekarz nawet nie obejrzał dokładnie zdjęcia RTG na którym inny lekarz, po pół roku gdy objawów już nie dało się zignorować, od razu zobaczył guza?
  • Odpowiedz
Jedyny zawód w którym brakuje ludzi, ale robi się limity na studia, bo tak bardzo brakuje ludzi, że nawet nie ma komu uczyć xD A później idę do takiego „uczonego” konowała i muszę mu płacić 4 stówy za 15 minut żeby powiedział mi to samo co chat gpt, albo wypisał skierowanie bo on w sumie nie wie. Tak naprawdę prawdziwych specjalistów których spotkałem i mi pomogli to mogę policzyć na palcach jednej
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Młody konował bez specjalizacji, który w rok ze szpitala wydoił 1,6 mln PLN: "Czy ktoś myśli o tym co będzie z nami jak skończymy studia? Czy znajdę pracę? Rząd też powinien dać coś dla nas, a nie tylko 500+, bo nie wszyscy chcą mieć dzieci."
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
https://x.com/chrzanikx/status/2066766077233651856
#medycyna #konowalposting #lekarz #polska #afera
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podczas gdy ty spędziłeś sobie wygodnie noc w ciepłym i spokojnym domku, w wielu placówkach medycznych trwała heroiczna walka godna zarobków 100+k na miesiąc:
1. Spanie na niewygodnej kanapie w kanciapie lekarskiej zamiast w swoim domu za 5 mln
2. Walka z jakimiś przygłupami na SOR potrzebującymi pomocy akurat w nocy, jakby nie mogli poczekać do rana
3. Gorączkowe przeglądanie katalogu Porsche w celu znalezienia najdroższego auta i Otodom w poszukiwaniu kolejnych mieszkań do kupienia
jacekparowka - Podczas gdy ty spędziłeś sobie wygodnie noc w ciepłym i spokojnym domk...

źródło: images

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odnośnie srogiej słusznej afery z lekarzami obecnie. Powiedzcie mi coś, w jaki w ogóle sposób oni zostali zmuszeni do tych oświadczeń? Przecież to trzeba mieć inteligencję ryby żeby je w ogóle raz że złożyć a dwa coś takiego tam wpisać. Środowisko lekarskie jest mega toksyczne, więc oni powieszą tego gościa chyba (i oby)
#konowalposting #lekarz100k #aferakonowalowa #nfz #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: nikt nikomu nic nie zrobi. Tam widocznie są lepsze kwiatki że są tacy zuchwali.
Oni wiedzą że politycy nic im nie zrobią. Widocznie u medyków takie praktyki są powszechne. To jest mafia nietykalna sponsorowana z budżetu państwa za ludzi pieniądze z podatków.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: panu wybitnemu lekarzowi bez specjalizacji zamarzyła się władza bo hajs już zdobył więc postanowił zostać radnym a radni muszą składać oświadczenia majątkowe. Strzelił sobie w kolano i to shotgunem. Gdyby tym radnym nie został to nie było by afery ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz