Drodzy, cieszy mnie afera zarobków lekarzy. Jednak ja mam inne wyzwanie - sprawdzajcie proszę po każdej wizycie historię w IKP. Idziecie np. na przegląd zębów a lekarz wpisuje leczenie zęba. To jest kolejny problem naszej służby zdrowia. I nie ma potrzeby zwiększania limitów przyjęć na studia lekarskie , przecież i skończą je tylko Ci co powinni. Miłego dnia. #lekarz100k #konowalposting #lekarz #sluzbazdrowia #nfz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@okoski: szczerze mówiąc to trochę tak, mógłbym sprawdzić leki o których myślę że może pomogą, a tak to dostaniesz te których firmy płacą za wakacje konowałom
  • Odpowiedz
Pensje lekarzy będą rosły i będą coraz wyższe, a jedyne realne rozwiązanie to /1/ (jakaś forma) nakazu pracy w mniejszych jednostkach, typu miasta powiatowe /albo/ /2/ postępująca i drastyczna likwidacja placówek medycznych w mniejszych jednostkach.
Wybierz jedno.

Bądźmy realistami, lekarze chcą pracować w dużych miastach bo tu pracę mają ich żony/mężowie, tu ich dzieci pójdą na studia, tu mają dostęp do różnego rodzaju rozrywek. Aby taki lekarz chciał pracować w jakimś Pciumiu Dolnym, trzeba
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wyobrażacie sobie, co by się działo w takiej Francji, gdyby wyszło, że ileś tysięcy lekarzy (i odkrywani są kolejni) pracujących na państwowym kontrakcie zarabia po 100-200 tys. euro miesięcznie i władze o tym wiedzą? Albo co gorsza, że nie wiedzą bo nikt nigdy nie wpadł na pomysł zbierania takich danych? Przecież tam by doszło do zamieszek i pół kraju by zapłonęlo jak wtedy co podnieśli im cene paliwa o 20 centów i
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stulejman_Beznadziejny: zdajesz sobie sprawę, że to jest tylko podwyżka pensji minimalnej? Korzystają z niej w sumie głównie wszystkie inne zawody medyczne niż lekarz oraz lekarze rezydenci. To nie działa tak, że jak lekarz zarabia 30 tysięcy, to od 1 lipca będzie zarabiał 33 tysiące. Skończmy manipulować i skupmy się na prawdziwych problemach służby zdrowia i na tym, żeby fakycznie jakoś ją zreformować, a nie d-----ć lekarzom. Wykorzystajmy to historyczne pospolite
  • Odpowiedz
@Nicolau:
Z 3 to sie nie do konca zgodze.

Nie zwiekszenie a uwolnienie. Niech idzie tyle osob ile chce.

A co do 4 to problem jest szerszy. Bezplatne studia to nie jest dobre rozwiazanie. Niezaleznie od kierunku.
  • Odpowiedz
@pawelczixd: Sam napisales, ze polska raczej stoi rynkiem uslug.
Wiec podalem fryzjera czy kosmetyczke jako rynek uslug.
Podalem tez hydraulika czy glazurnika. Wszystko rynek uslug.

Skoro rynek uslug u nas przoduje, to po kiego wala takie studia jak bibliotekoznastwo? Platne to niech se beda. Darmowe juz niekoniecznie bo do niczego nie
  • Odpowiedz
Szwajcaria. Davos Congress Centre. Aula pęka w szwach, na widowni studenci i goście z całego globu.

Na scenie panel: „The Price of Progress: What is Knowledge Worth?”. Prowadzący rzuca krótko: dziś pełna jawność, prelegenci pokazują na telebimie miesięczne zarobki jako dowód, że specjalizacja daje status finansowy.

Pierwsza staje prof. Annika z Instytutu Karolińska.
- Przewodniczę komitetowi przyznającemu Nagrody Nobla z medycyny. Zarządzam czołową uczelnią medyczną w Europie. Na telebimie skromne: 15 000 USD/msc.
SpicyButIcy - Szwajcaria. Davos Congress Centre. Aula pęka w szwach, na widowni stude...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pod moim ostatnim postem czesc osob pisała o kontakt do Pani Karoliny.
Poniżej jej instagram:
https://www.instagram.com/charlottebrunette?igsh=MTZ4M3d3Zjh0MHh4ZQ==

No i tak jak jej słucham to te studia praktycznie nie różnią sie od reszty innych. Ba, nawet wydaje mi ze ona i reszta to nic nie robi bo i tak naucza sie na rezydenturze.
Ciekawostka: Pani Karolina ma juz 30lat i dalej gada jak jakas zmanierowana nastolatka. Mam nadzieję ze ona nigdy nie bedzie moim lekarzem
GdzieSoLody - Pod moim ostatnim postem czesc osob pisała o kontakt do Pani Karoliny.
...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GdzieSoLody: naprawde ciężkie studia to są takie że ciężko zdać zarywasz nocki tracisz zdrowie a potem i tak a wiedza jest o kant d--y rozbić bo na polskich uczelniach technicznych uczą historii, po pięciu latach się musisz uczyć zawodu praktycznie od zera
  • Odpowiedz
Ledwo tydzień afery minął, a już widzę moralizatorów, którzy próbują rozmiękczać sprawę gadkami w stylu "obrywają też uczciwi", "powinniśmy merytorycznie, a nie z widłami i pochodniami", etc. Nigdy nie zmienimy rzeczywistości, jak będziemy zastanawiać się czy przypadkiem nie uraziliśmy kogoś uczciwego, albo czy użyliśmy wystarczająco merytorycznych argumentów. Tylko gniewem i protestem generującym uciążliwości da się wywrzeć jakąkolwiek presję. #lekarz100k #konowalposting
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fortis_: "Ci zarabiający miliony to tylko wyjątki, większość zarabia ledwo 20k miesięcznie" - jak do tej pory nie udało znaleźć się nawet jednego oświadczenia majątkowego z zarobkami poniżej pół miliona, najmniejsze jakie widziałem to 650k rocznie
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 27
@gaz_wieprzowy oni okradają ukraiński NFZ więc nawet na plus.
Ale faktycznie, w momencie wrzucenia na główną lekarza-Ukrainca zarabiającego w Polsce, więcej niż milion zł rocznie, to serwery wykopu chyba klękną xD
  • Odpowiedz
Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryf oszawała, ze ponad 5,5 tys lekarzy zarabia powyżej 100 tys. zł, jezeli każdy z nich ma 1 mil rocznie to jest 5,5 miliarda na nasz koszt. Ciekawe skad te deficyty NFZ. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #konowalposting #nfz #lekarz #k-------------e
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheRahr: ta agencja moglaby urealnic wyceny niektorych procedur ...no ale kolegom krzywdy zrobic nie wolno.

Bo teraz jest tak ze na NFZ pracujac w pewnej dziedzinie od 07:00 do 16:30 w Polsce - bez zadnych oszustw - jest tak dobrze ze oplaca sie latac co tydzien do PL ze Szwajcarii. Taki bogaty kraj ta PL.

A internisci i geriatrzy to skonczeni frajerzy ze pracuja wedle Agencji.
  • Odpowiedz