Ale mnie juz denerwuje to #cnc chyba pora zacząć szukac nowej firmy albo i branży #pracbaza #januszex
Wszystko
Wszystkie
Archiwum

AdK9
via iOS- 3

AdK9
- 2
@kujol: Nie no zarabiam trochę więcej ale żadne pieniądze nie naprawią mojej psychiki po czytaniu rysunków technologa po technikum XD
PossessedPriest
- 1
@AdK9: Jak masz 20lat i nie masz kredytów na głowie to uciekaj z CNC - poszukaj sobie czegoś innego. Jeśli pracujesz na 2-3zmiany + weekendy to tym bardziej szkoda siedzieć w tak młodym wieku - bo zanim się obejrzysz, to Ci kilka lat życia ucieknie.
Uwaga mirki januszexy po was idą. Hehe ciekawe czym będą chcieli skusić nowych pracowników. Młodym dynamicznym zespołem? Innowacyjnymi technologiami? Czy płacą która nie urąga godności człowieka?
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pracodawcy-szykuja-sie-na-walke-o-pracownikow-8253786.html
#praca #pracbaza #januszex
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pracodawcy-szykuja-sie-na-walke-o-pracownikow-8253786.html
#praca #pracbaza #januszex
- 5
@marcinpodlas8: uwielbiam te teksty o rynku pracownika. #!$%@? przecież to tylko w it i ew budowlace tak jest
Mircy, co byście wybrali?
Januszex 1 -prawie 30 km w jedną strone, samodzielne stanowisko na którym gówno robisz i nudzisz się 7 z 8 godzin pracy, nie rozwijasz się, brak perspektyw podwyżki, ale masz możliwość HO i elastyczny czas pracy.
Januszex 2 - 9km w jedną strone, stanowisko zadaniowe, gdzie można się czegoś nauczyć, dwie zmiany (ale w ludzkich godzinach 7/8), możliwość zarabiania lepszego hajsu po okresie próbnym (0,5-1k więcej)
Kasa
Januszex 1 -prawie 30 km w jedną strone, samodzielne stanowisko na którym gówno robisz i nudzisz się 7 z 8 godzin pracy, nie rozwijasz się, brak perspektyw podwyżki, ale masz możliwość HO i elastyczny czas pracy.
Januszex 2 - 9km w jedną strone, stanowisko zadaniowe, gdzie można się czegoś nauczyć, dwie zmiany (ale w ludzkich godzinach 7/8), możliwość zarabiania lepszego hajsu po okresie próbnym (0,5-1k więcej)
Kasa
Jaki #januszex wybierzasz:
- Januszex nr1 26.7% (23)
- Januszex nr2 73.3% (63)
- 1
@Knurzec9k: jak jeszcze nie pracujesz to nie wiesz, jak do końca będzie z HO, dodatkowo nuda zabija
jeśli nie przeszkadzają dwie zmiany to ja bym chyba wybrał 2
jeśli nie przeszkadzają dwie zmiany to ja bym chyba wybrał 2
@Knurzec9k: ja bym patrzyła przez pryzmat $$, jak kasa jest podobna, to lepiej iść tam gdzie pracy jest mniej, rozwijać można się zawsze samodzielnie
Plus duży minus to praca na 2 zmiany,
Dużo też zależy od poziomu $$, bo jak mówimy o różnicy 6000 PLN vs 6500 PLN
To moje doświadczenia zawodowe wskazują, że te 500 PLN często nie jest warte tej różnicy w zakresie ilości
Plus duży minus to praca na 2 zmiany,
Dużo też zależy od poziomu $$, bo jak mówimy o różnicy 6000 PLN vs 6500 PLN
To moje doświadczenia zawodowe wskazują, że te 500 PLN często nie jest warte tej różnicy w zakresie ilości
- 18
Jeśli jestem zatrudniony na umowie o pracę a warunkiem zatrudnienia jest prowizja, to czy może być podstawa na umowie 1300 zł brutto. Praca na pełny etat
#prawo #prawopracy #praca #pracabaza #januszex
#prawo #prawopracy #praca #pracabaza #januszex
- 1
@bialymisio: tak ale wyplata musi byc juz minimalna
@bialymisio: Umowa o prace nie możesz zarobić mniej niż ninimalna nawet jak masz wpisany jeden grosz przez pracodawce czy inne premie sprzedazowe.
Hej
Mam pytanko dotyczące prawa pracy. Dziewczyna ukończyła pełne studia (licencjat, magister). W połowie stycznia 2022 idzie do pierwszej pracy w urzędzie na UOPie, wcześniej dorabiała sobie na zleceniach - teraz zakończyła współpracę z Bikle, która trwała rok.
Jak wygląda sprawa urlopowa?
Powiedzmy, że już podpisała pierwszą umowę w styczniu - ile przysługuje jej na start dni wypoczynkowych?
Mam pytanko dotyczące prawa pracy. Dziewczyna ukończyła pełne studia (licencjat, magister). W połowie stycznia 2022 idzie do pierwszej pracy w urzędzie na UOPie, wcześniej dorabiała sobie na zleceniach - teraz zakończyła współpracę z Bikle, która trwała rok.
Jak wygląda sprawa urlopowa?
Powiedzmy, że już podpisała pierwszą umowę w styczniu - ile przysługuje jej na start dni wypoczynkowych?
źródło: comment_16412345835PDhdMiSMk78bEte5t9RJo.jpg
Pobierz- 1
@kryptomanix:
Zobacz
Zgodnie z art. 153 Kodeksu pracy, pracownik nabywa uprawnienia do pierwszego urlopu wraz z upływem każdego miesiąca pracy w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę. Po przepracowaniu miesiąca, nabywa on prawo do urlopu w 1/12 wymiaru, który przysługuje w danym roku. Nawet w przypadku zmiany pracodawcy w trakcie pierwszego roku zatrudnienia nie wpłynie to na proporcjonalne nabywanie prawa do kolejnych dni urlopu wraz z każdym kolejnych miesiącem zatrudnienia
Zobacz
- 0
@2cf002b2f4: #!$%@?łeś z ta podstawówka, o #!$%@? chodzi w ogóle XD
- 155
Pani Żukowska trafnie podsumowała mikro i małe przedsiębiorstwa. Zazwyczaj są to typowe januszeksy które mogą istnieć na rynku tylko dzięki wyzyskiwaniu klasy robotniczej i łamaniu kodeksu pracy. Zatrudnianie na czarno, minimalna i reszta pod stołem albo pół etatu na umowie i 1800 zł do ręki - to główne cechy biedafirm. Rozumiem, że tego nie widać z miejskich korpo wieżowców w których zarabia się 15k netto, ale tak wygląda polska, poza wielkomiejska rzeczywistość.
źródło: comment_1641224574LJhWzyByo3FIwu7VlRhqcI.jpg
Pobierz- 124
@pomywacz: widać twój tok rozumowania - dla ciebie w prowadzeniu DG nie liczy się żeby dostarczyć dobrej jakości produkty czy usługi i na tym zarobić, dla ciebie liczy się żeby zarobić na zatrudnianiu na minimalną i reszta pod stołem albo na czarno, dymając w ten sposób pracownika, państwo i tych wszystkich, którzy prowadzą firmy uczciwie.
- 2
Jak to jest z pensją minimalną? Otóż moja mama dostaje z DPS prowadzonego przez siostry zakonne pensję minimalną, ale zawsze w kwocie z ubiegłego roku. Czyli w 2021 roku dostawała pensję minimalną w kwocie z 2020 roku. Jak to jest możliwe? Czy to w ogóle legalne?
#pracbaza #prawo #kiciochpyta #januszex
#pracbaza #prawo #kiciochpyta #januszex
@uczonywpismie: s
A w jakich branżach i gdzie?
A w jakich branżach i gdzie?
@DonSizar: W branzy herbacianej xD
- 33
@Kadet20 3 dni i znów 4 dni wolnego :)
@Stulejuspospolitus: Kozak, będzie na soczek z tego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 52
Wczoraj był mój ostatni dzień w pracy w której przepracowałem 7 lat, doszedłem najwyżej jak się dało, zarobiłem dla firmy dużo pieniędzy. Po położeniu wypowiedzenia byłem traktowany jak wróg, problem, odczuwałem żal, że odchodzę xD.
Od roku szukali osoby na moje miejsce, ale nie mogą znaleźć (pewnie za mało oferują) więc dzisiaj zostają z rozgrzebanymi tematami handlowo logistycznymi.
Otrzęsieniem był moment w którym zatrudnili pracowników którzy mieli przejąć część moich obowiązków za
Od roku szukali osoby na moje miejsce, ale nie mogą znaleźć (pewnie za mało oferują) więc dzisiaj zostają z rozgrzebanymi tematami handlowo logistycznymi.
Otrzęsieniem był moment w którym zatrudnili pracowników którzy mieli przejąć część moich obowiązków za
@Uprzedzenie: Niestety mało która firma docenia doświadczenie pracownika. Wymieniają ludzi jak trybiki a potem się dziwią ze tracą swoje know how. #!$%@? zjeby
@Uprzedzenie: zapomniałeś dodać #pasta
- 5
Janusz wyrozumiały. Zmiana dziś do 19 zamiast 22 ale trzeba było przyjść na 11 ( ͡° ͜ʖ ͡°). cieszę się, że ten tydzień wypadł na 6. #januszex #pracbaza #sylwester #przegryw #januszalfa
Największa inba tego roku przydarzyła się pod sam jego koniec xD
Okazało się, że pracowałem na czarno przez 4 miesiące xD
Dłuższa wersja - pracowałem w małym zakładzie obróbki stali (tokarki, frezarki etc.) i zasadniczo było spoko - kasa na czas po godzinach mogłem sobie dorabiać na maszynach różne pierdoły, do czasu aż mój szef okrył w sobie miłość. Do wódy. W dwa lata zakład z dobrze prosperującego popadł w długi, komornikom trzebaby zamontować drzwi obrotowe generalnie smród. Pewnego grudniowego dnia kumpel podpuścił mnie abym sprawdził czy płaci za mnie ZUS. Wiadomo, że każdy uważa swojego szefa za debila, nie inaczej było w moim przypadku jednak wychodziłem z założenia, że ,,nieważnie jaki system, porządek w papierach musi być" i tak samo będzie z nim. Ale jednak, coś podkusiło, zalogowałem się na PUE, czytam a tam ostatni wpis za wrzesień. #!$%@?.jpg xD
Tego
Okazało się, że pracowałem na czarno przez 4 miesiące xD
Dłuższa wersja - pracowałem w małym zakładzie obróbki stali (tokarki, frezarki etc.) i zasadniczo było spoko - kasa na czas po godzinach mogłem sobie dorabiać na maszynach różne pierdoły, do czasu aż mój szef okrył w sobie miłość. Do wódy. W dwa lata zakład z dobrze prosperującego popadł w długi, komornikom trzebaby zamontować drzwi obrotowe generalnie smród. Pewnego grudniowego dnia kumpel podpuścił mnie abym sprawdził czy płaci za mnie ZUS. Wiadomo, że każdy uważa swojego szefa za debila, nie inaczej było w moim przypadku jednak wychodziłem z założenia, że ,,nieważnie jaki system, porządek w papierach musi być" i tak samo będzie z nim. Ale jednak, coś podkusiło, zalogowałem się na PUE, czytam a tam ostatni wpis za wrzesień. #!$%@?.jpg xD
Tego
- 5
@BetonowyMakaron: bym zapisał nazwisko pani z PiPu przy niej i rzucił, że w związku z brakiem pomocy zgłoszę się szczebel wyżej lub do jakiejś miejscowej gazety lub innego wiodącego medium
wynagrodzenie rozumiem pod stołem?
wynagrodzenie rozumiem pod stołem?
Komentarz usunięty przez autora
O jeżu kolczasty jakie złoto znalazłem XD Jak telenowela XDD
https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,21010225,2 #patologiazewsi #januszex
https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,21010225,2 #patologiazewsi #januszex
- 12
#anonimowemirkowyznania
Sprawdzenie zarobków w budownictwie - inżynierowie, kierownicy robót, kierownicy budowy, zarządzanie dokumentacją, dyrektorzy itp.
Projektanci też mogą się włączyć.
Wpisujcie ile macie na łapę i jakie stanowisko. Można używać skryptu anonimowemirkowyzwania.
Stanowisko i netto obowiązkowo, jak się komuś chce to dodatkowo mały formularz.
Sprawdzenie zarobków w budownictwie - inżynierowie, kierownicy robót, kierownicy budowy, zarządzanie dokumentacją, dyrektorzy itp.
Projektanci też mogą się włączyć.
Wpisujcie ile macie na łapę i jakie stanowisko. Można używać skryptu anonimowemirkowyzwania.
Stanowisko i netto obowiązkowo, jak się komuś chce to dodatkowo mały formularz.
@AnonimoweMirkoWyznania: Pomocnik murarza, 15k netto/msc
- 2
Boguś: Stanowisko: projektant rozwiązań szalunkowych
netto (bez nadgodzin): 4000
kwestia nadgodzin: płatna każda minuta (rozliczenie miesięczne)
Staż pracy (łącznie, nie tylko budowa): 9 lat
lokalizacja: (np miasto wojewódzkie, ciężka wieś, powiat itp): zadupie
benefity (uwaga - telefon i laptop to nie benefit): dopłaty do multisport, ubezpieczenia, prywatna opieka
netto (bez nadgodzin): 4000
kwestia nadgodzin: płatna każda minuta (rozliczenie miesięczne)
Staż pracy (łącznie, nie tylko budowa): 9 lat
lokalizacja: (np miasto wojewódzkie, ciężka wieś, powiat itp): zadupie
benefity (uwaga - telefon i laptop to nie benefit): dopłaty do multisport, ubezpieczenia, prywatna opieka
Zastanawiam się czy nie popełniłem błędu zwalniając się z Januszexu.. już dłuższy czas szukałem nowej pracy, ponieważ ta nie dawała mi już za bardzo możliwości rozwoju i ogólnie ludzie z otoczenia byli strasznie toksyczni (zwłaszcza dla mnie). Jakiś czas temu odezwała się do mnie olbrzymia korporacja do której wysłałem papiery, że chcieliby mnie przyjąć, pieniądze znacznie większe, perspektywy tym bardziej, do tego język, który bardzo dobrze znam.. No i co tu dużo
Jakie jest najlepsze podejście?
- Lojalność dla pracodawcy, firmy i współpracowników 4.3% (37)
- Przede wszystkim własny interes 95.7% (826)























