Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PepeXD: kasy już dawno nie ma. Było kto pierwszy ten lepszy bo rząd zagwarantował tylko kilkanaście mld a ludzie brali po 3-4 dodatki węglowe na dom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Big_Fomo: bo inflacja i kurs waluty to jest całkiem odrębna rzecz, zobacz sobie jak poleciał jen japoński od początku konfliktu, bardziej niż złotówka, a inflacja w Japonii to tylko 3%. Złotówka zyskuje, bo powoli wraca na polską giełdę kapitał zagraniczny, który uciekł stąd po rozpoczęciu konfliktu za wschodnią granicą, patrz WIG20. Idąc twoim tokiem rozumowania, w USA powinna być deflacja.
  • Odpowiedz
Drobny wątek dla mądrych przed szkodą. (heh)
Załóżmy, że na koniec 2023 będziemy mieć inflację na poziomie 40%.

Co sensownego można zrobić dziś?
Jakie kroki podjąć?
W co należy się zaopatrzyć, czego unikać?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kilka słów o współczesnej bankowości i problemach finansowych sektora.

GetinBank w wyniku przymusowej restrukturyzacji zamienił się w VeloBank. Globalnie w historii III RP upadlo prawie 150 banków, jednak więkoszość z nich to banki spółdzielcze, a najwieksza liczba upadków przypada na lata 90te. Aktualnie z dużymi problemami zmaga się także Millenium, które odnotowało od lipca do września ponad miliard zlotych straty po zaksiegowaniu wakacji kredytowych.

Teoretycznie nasze środki są chronione przez BFG jednak
droetker4 - Kilka słów o współczesnej bankowości i problemach finansowych sektora.

...

źródło: comment_1667220874w6t9RhOMRCRXWqGZ8mEP1O.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ograniczyć znacząco kreację pustego pieniądza inflacyjnego z systemu rezerwy cząstkowej oraz uzależnić oprocentowanie kredytów od lokat, a nie wymyślonych z tyłka wiborów, a rynek się szybko uzdrowi.

Sytuacja pokazała, że mając nadmiar gotówki ludzie robili sobie z mieszkań szkodliwy instrument spekulacyjny zamiast miejsca do życia, a niskie stopy (przez brak presji zbierania kapitału od klientów z oszczędnościami) tylko temu sprzyjały.
  • Odpowiedz
Lokaty na 8% to chwilowa promocja, jednak mimo tej promocji nadal jesteśmy na grubym minusie


@droetker4: zawsze można kupić krypto albo akcje na gpw i być na większym minusie :)
  • Odpowiedz
Wykopki by z marszu z------y stopki ponad inflacje bo mysla, ze to nie oni beda bezrobotnymi gdy to skoczy do 25%
#inflacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JaNieGejJaPapiesz: Jak byl dobry czas na wprowadzenie wyzszych stop ponad inflacje np dac te 6% przy 4% to zeby ratowac po covidzie scieli do 0% czy to by cos dalo nie wiem ale moze wtedy byl dobry czas na to. Teraz jest wybor miedzy bezrobociem a inflacja i juz chyba wime co wybrali xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
@Del: ale co będzie wyznacznikiem tych kompetencji? Czytam tu od dawna że tego nie da się zatrzymać. Nie wiem więc czy kompetencje mają znaczenie.
  • Odpowiedz
@inko-gnito:
Jeszcze trochę i nie będzie potrzeba żadnego ataku spekulacyjnego. Spekulanci co najwyżej podczepią się pod trend.
Zwyczajnie obywatele będą konwertowali nie tylko oszczędności, ale bieżące nadwyżki pensji na wszystko co przetrzymuje wartość (pewniejsze waluty, kruszce itp.). W takich warunkach nawet interwencje walutowe NBP nie mają żadnego sensu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest sens w obecnej sytuacji inflacyjnej wchodzić w monety okolicznościowe NBP? Jeśli nie, to co będzie lepsze?
#inflacja
#ekonomia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Herato: Żaden producent się tym nie chwali, więc to nie jest tak, że świadomi klienci celowo wybierają mniejsze opakowania, większość klientów nie wie, że skubnięto go na wadze lub zamieniono jeden ze składników na tańszy albo dano go mniej, a jeżeli wie, to uważa zmianę zmianę za mało istotną (np. kostka masła z 200g zmienia się w 190g), tu chodzi o prawo Webera. Raczej jest odwrotnie ci producenci, którzy tego
  • Odpowiedz