@Herato: Żaden producent się tym nie chwali, więc to nie jest tak, że świadomi klienci celowo wybierają mniejsze opakowania, większość klientów nie wie, że skubnięto go na wadze lub zamieniono jeden ze składników na tańszy albo dano go mniej, a jeżeli wie, to uważa zmianę zmianę za mało istotną (np. kostka masła z 200g zmienia się w 190g), tu chodzi o prawo Webera. Raczej jest odwrotnie ci producenci, którzy tego
  • Odpowiedz
@KrotkiSzpic: Przehibernowales ostatni rok?
Idz do biedronki, gotowy dwupak cheeseburgerow. Straszny chłam - prawie 9zł
Wszędzie ceny podnoszą, nikt ci nie bedzie sprzedawac za pol darmo jak restauracja ma do oplacenia drożejące polprodukty, energię, koszty pracy, utrzymanie lokalu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
No ok, i co teraz?
Co zrobić z oszczędnościami, gdy mogę ich potrzebować za pół roku?
Przecież to się nie opłaca odkładać ani grosza teraz bo w grudniu jak się ludzie rzuca na zakupy świąteczne to wywali 20% inflację.
Ludzieee ratujcie...
#inflacja #pieniadze
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rekordowo szybko biedniejemy:

Zestawienie obowiązujących obecnie stóp (6,75%) z dzisiejszym odczytem flash CPI, sprowadza realną stopę na kolejne, rekordowe poziomy, czyli -11,15%. Tyle traci kapitał spoczywający na lokacie płacącej zgodnie ze stopą procentową. Kwestię podatku belki pomijam, podobnie jak metodologii liczenia CPI.

źródło https://stooq.pl/mol/?id=29469
#ekonomia #finanse #pieniadze #inflacja #stopyprocentowe #oszczedzanie #polska
Janusz_Hazardu - Rekordowo szybko biedniejemy:
 Zestawienie obowiązujących obecnie st...

źródło: comment_16672116336X7BN14KiuJmh1m8aLWPro.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Umie ktoś w ekonomie? :D Jeśli mam 80tys oszczędności na koncie i odkładam co miesiąć 2tys zł, to przy obecnej inflacji stoję w miejscu czy tracę? #inflacja #ekonomia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@amgrr: Stratny to Ty i tak będziesz. Ale pewnie Ci chodzi o to, żeby dorzucać na tyle, żeby realnie mieć tyle samo na koncie.
Generalnie tak - ukryty podatek o nazwie inflacja który płacisz to około 1250 zł miesięcznie
  • Odpowiedz