Juz nawet portale powoli zmieniaja narracje

Najbardziej drastycznym, ale również posiadającym wiele zalet rozwiązaniem, jest decyzja o sprzedaży dotychczasowego mieszkania i znalezienie nowego, tańszego w „obsłudze” miejsca do życia

– Wybierając opcję sprzedaży należy jednak pamiętać, że działanie pod presją czasu rodzi pewne ryzyka. W obecnej sytuacji na rynku nieruchomości szybka sprzedaż z dużym prawdopodobieństwem wymusi obniżkę ceny ofertowej.


Bez kredytu źle, z kredytem jeszcze gorzej
p.....1 - Juz nawet portale powoli zmieniaja narracje 

 Najbardziej drastycznym, al...

źródło: comment_1667304017nm4XMNUu2HA1p48CvBYPD2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

spadki za 2 tygodnie mają być potężne wiem bo prognozowany jest krach cen ziemi, materiałów i kosztów robocizny. poza tym nikt nie chce nieruchów bo sytuacja mieszkaniowa polaków jest świetna, brak jest przeludnionych mieszkań, tak samo prawie niemożliwe jest coś wynająć. kamienicznicy gadają że dopłacają do tego interesu i że długo już nie pociągną
czekamy panowie
#nieruchomosci #inflacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałem obliczyć sobie plus/minus zwrot nadpłaconego podatku dochodowego, który dostane na poczatku przyszlego roku.

Załóżmy że zarobiłem w ciągu roku dokładnie 60k brutto.
Podatek dochodowy wynosi 17%, a kwota wolna od podatku 30k.
Ile zwrotu z tego dostane? Nie rozumiem do konca jak to jest liczone

#inflacja #podatki #pracbaza #praca
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LucaCipriano:
Podatek dochodowy nie wynosi 17%, tylko 12% [Polski Ład 2.0 od 1 lipca 2022]!
Zapomniałeś uwzględnić kosztów uzyskania i składek ZUS.
I nie podałeś jakie zaliczki na podatek dochodowy zostały odprowadzone.

Dostaniesz następujący zwrot: suma zaliczek z całego 2022 (której nie znam) minus obliczony wg skali podatek należny (którego ci dokładnie nie policzę nie znając kosztów uzyskania i składek ZUS)
  • Odpowiedz
Pan główny ekonomista pko bp kur#a jego mać…. Rozumiem ze teraz każdy odczyt o 0,1% poniżej progno jest sukcesem a to że zbliżamy się do 8x wyższego poziomu niż cel to tam detale. I jeszcze debilka blondi Martusia się uaktywniła „co prawda pomyliłam się z ostatnią prognozą ale mam nową taką samą” czymajcie mnie, żyjemy w idiokracji #inflacja #nieruchomosci
affairz - Pan główny ekonomista pko bp kur#a jego mać…. Rozumiem ze teraz każdy odczy...

źródło: comment_1667253493Ig6NBDNV8TRooE0QcObkag.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kochani, mam dla Was świetną zabawę. Jako, że na wykopie panuje moda by na wszystko narzekać i wszystkim straszyć pomyślałem, że warto wyjść na przekór temu naszemu narodowemu niezadowoleniu i zaproponować następującą zabawę:

Dokończ zdanie opisując coś pozytywnego:

Dzięki inflacji...

  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czekam na koniec listopada a poczatek grudnia, gdy ludzie dostana bony i poleca do sklepow....

(szal zakupowy na prezenty, bony, swieta)
Ceny wyjebia w kosmos.
#inflacja
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobra słuchajcie, mam autorski pomysł na ratunek dla złotówki: parytet węgla. Każda złotówka miałaby poparcie w kilogramie ekogroszu. Co myślicie ?

#nbp #inflacja #zlotowka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wstydu nie mają te pisowskie pachołki XD Tłumaczę na polski: ceny będą dalej rosnąć w cholerę i jeszcze troszeczkę. Zakładamy, że jak wszystko będzie ok to za rok inflacja spadnie do poziomu przekraczającego oficjalny cel RPP zaledwie 4 razy a nie 8 jak teraz.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #inflacja
mickpl - Wstydu nie mają te pisowskie pachołki XD Tłumaczę na polski: ceny będą dalej...

źródło: comment_1667239124pjHIsZYHn9I5U5xcOLVNC1.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: Po pierwsze, podkreśliłeś ważną informację natomiast nawet ważniejsza jest w lewym górnym rogu screena ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po drugie, wszyscy wiemy (łudzę się, że cześć przynajmniej społeczeństwa) zdaje sobie sprawę, że nie da się problemu inflacji rozwiązać w miesiąc czy nawet kwartał - akurat nawet wujek Glapa to ładnie tłumaczył, że 4-6 czy 8 (( ͡° ͜ʖ ͡°))kwartałów to jest
  • Odpowiedz
Inlacja opuściła cel infacyjny NBP w okolicach marca/kwietnia 2021


@rachuneksumienia: XD

Inflacja opuściła cel w kwietniu 2019, szła sobie do góry w najlepsze aż trafiła na marzec 2020, lockdowny i cały znany cyrk. Wybiła jak szambo po zwolnieniu sztucznie zatrzymanego popytu z początkiem 2021. I początek 2021 to był ostatni moment aby szarpnąć stopami powyżej inflacji, a początek cyklu powinien się zacząć najpóźniej we wrześniu 2020.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach