• 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kazach_z_Almaty aż taki skrajny nie jestem, ale wolałbym trochę bankructw i powiedzmy 10-15% bezrobocia niż to co jest teraz.
W tym momencie obrywają przede wszystkim ci, którzy na kryzys się przygotowali, mają wydatki pod kontrolą i mają oszczędności.
Nie mówię, by nagle zupełnie odwrócić sytuację, ale zróbmy coś pośredniego.
  • Odpowiedz
Tez zauważyliście, ze ludzie przestali się starać w porównaniu do poprzednich lat? Nastał jakiś taki marazm, który nie wiem czy jest spowodowany - post-covid albo z powodu inflacji? Objawy, które obserwuje:

a. w każdej restauracji z kwartału na kwartał coraz mniejsze porcje, ponadto identyczne danie nie smakuje już tak dobrze jak kiedyś (jeszcze rok temu)
b. w myjniach ręcznych samochody zaczęły być myte na o-------l, nawet w studiach detalingowych premium, części auta są
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak patrzę na ceny pizzy, nawet z sieciówek to ostatnio miałem taką rozminę z różową czy jeśli hipotetycznie ceny prądu i gazu spadną + inflacja zmaleje, to knajpy obniżą ceny dań?

Bo mam wrażenie że te wszystkie p--------o o ratowaniu gastro to było to samo przy covidie, chlip chlip kupujcie u nas ratujcie biznes zamykamy lokal, działamy na dostawy (cena? +30% większa..)

#kiciochpyta #krakow (cena w pizza hut
PiersiowkaPelnaZiol - Jak patrzę na ceny pizzy, nawet z sieciówek to ostatnio miałem ...

źródło: comment_1667140188Gybg9MqOFTqAbGnMBH9hcH.jpg

Pobierz

Czy knajpy obniżą ceny w przyszłości?

  • Tak 3.5% (8)
  • Nie 91.2% (208)
  • Sprawdzam 5.3% (12)

Oddanych głosów: 228

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ehh, mam taką fajną osiedlową piekarnię, w której kupuję pieczywo i czasami jakieś ciasta od kilkunastu lat. O to co zrobiła inflacja z małą bułką kosztującą 0,9 zł za sztukę. Po lewej bułka kupiona w piątek po prawej bułka kupiona w sobotę. Już chyba bym wolał aby podnieśli cenę niż tak drastycznie obniżali gramaturę. #inflacja
NoSkillNoFun - Ehh, mam taką fajną osiedlową piekarnię, w której kupuję pieczywo i cz...

źródło: comment_1667134520BNFFBpVK2HnWTtRkL21CAJ.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdyby tylko jedna bułka różniła się wielkością to tak, można by powiedzieć, że piekarzowi źle się ulepiło albo w maszynie kończyło się ciasto. Luz, zdarza się, za lata dbania o mój dobrostan w postaci naprawdę dobrego pieczywa a nie dmuchanego gówna, złego słowa bym nie powiedział. Niestety dotyczyło to wszystkich kupionych bułek. W sumie dociera do mnie jak błaha jest to sprawa i problem ludzi pierwszego świata. Jakieś mniejsze bułki mu zaczęli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 225
@kaay: Spokojnie korpo typu McDonald's wytrzymają okres próby a potem będą zbierały żniwa bez konkurencji. Niestety do tego dąży świat + ratowanie budżetu przez PiS.
  • Odpowiedz
@Matpiotr: tylko że w UK czy Niemczech przy kryzysie ludzie co najwyżej ograniczą niektóre niepotrzebne wydatki, albo odroczą kupno nowego mercedesa o 2 lata, a Polaczek przy kryzysie z pisem u sterów będzie walczył żeby nie zdechąć z głodu
  • Odpowiedz
Właściciele większości gastro w sumie nie powinni narzekać na inflację bo tak naprawdę to socjal nakręcił popyt na ich usługi.
Przed 2015 gastro rozwijało się dużo wolniej ze względu na ograniczoną ilość klientów.
Rzucenie na rynek darmowych pieniędzy sprawiło, że ludzie którzy dotychczas z gastro prawie nie korzystali zaczęli masowo zamawiać hamburgery, pizze i inne tego typu dania co skusiło wielu do otwarcia swoich knajp i foodtrucków. Bez tych pieniędzy gastro w
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy warto w tych czasach nadpłacać kredyt? Załóżmy że mam kredyt na około 100 k PLN na zmiennej stopie na 15 lat. Normalnie nadpłata kredytu zawsze kojarzyła mi się z najlepszym sposobem na zainwestowanie pieniędzy, jednak teraz spotkałem się z opiniami że ze względu na stosunkowo niskie stopy procentowe w porównaniu do inflacji lepiej sobie spokojnie spłacać kredyt i lepiej się na tym wyjdzie. Oczywiście zakładam na potrzeby posta że stopy procentowe
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Erter: Jak potrafisz zrobić większa stopę zwrotu niż kredyt to wtedy się nie opłaca nadpłacać. Mowa tutaj o dłuższym okresie czasu a nie 2 miesiące. Jeśli nie potrafisz to najlepiej nadpłacić kredyt.
  • Odpowiedz
zakładam na potrzeby posta że stopy procentowe nie wzrosną o jakieś 10%, wtedy nadpłata jest oczywistością.


@Erter: Mając już obecnie kredyt na stałej stopie, przy podwyżce stóp o 10%, oczywistością będzie brak nadpłacania. Bo wtedy na lokacie/koncie oszczędnościowym zrobi się większy % niż oprocentowanie kredytu.

Czy warto w tych czasach nadpłacać kredyt?


Warto nadpłacać wtedy, kiedy nie ma opcji lokat/kont oszczędnościowych takich, że 0,81 * (oprocentowanie konta lub lokaty) jest
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Viado: Nikt Ci nie broni nosić na protest flagi z cipką. A Ty zabraniasz nosić tęczowej flagi. Zacznij naprawiać świat od siebie i zacznij tolerować innych.
  • Odpowiedz
@Viado: Podsumowując: sam siedzisz na dupie nie organizując protestów, ani nawet na nie nie chodząc, ale oceniasz ludzi którzy to robią, bo noszą jakiś emblamat z którym się nie identyfikujesz. I jeszcze masz czelność narzekać na bierność narodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: ja nie popierałem, ja dziwiłem się, że
1) rozdawnictwo było na początku bez sprawdzania czy firma realnie potrzebuje
2) w takich niemczech wynieśli 50% stolików i zostawili tak by była odległość 1.5 czy 2 metrów i knajpy działały, u nas full lockdown mode
  • Odpowiedz
W przyszłym roku podwyżka minimalnej wzrośnie dwukrotnie. Jest inflacja 17%. Czy jest jakieś „uniwersalne” pismo do pracodawcy, o podniesienie pensji o poziom inflacji, podwyżki minimalnej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pracodawca sobie waloryzuje stawki u swoich kontrachentów, a z pracownikami nie chce się podzielić, którzy na to wszystko pracują.
#pracbaza #praca #inflacja #pieniadze #gospodarka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
Czy jest jakieś „uniwersalne” pismo do pracodawcy, o podniesienie pensji o poziom inflacji, podwyżki minimalnej.

@D4rkSide: tak, nazywa się wypowiedzenie
  • Odpowiedz